imex ne zaman sürülür / İmex Krem | İmex Krem Nasıl Kullanılır

Imex Ne Zaman Sürülür

imex ne zaman sürülür

Siyah Nokta ve Lekelere İyi Gelir mi?

İmex sivilce kremi kullananlar ne diyor? Imex akne kremi ne işe yarar? İmex krem kullanım şekli ve süresi nasıl olmalıdır? İmex sivilce kremi fiyatı kaçtır? Yan etkileri ve olası zararları nelerdir?

Evet, sivilcelerinden muzdarip olanlar, yüzündeki geçmeyen lekelerden yakınanlar… İmex sivilce kremi hakkında her şeyi konuşacağız.

İmex sivilce kremi kullananlar, bu konuya değineceğiz ama öncelikle kremimiz hakkında biraz bilgi edinelim.

İmex krem nedir? – İmex krem endikasyon bilgisi

İmex nasıl bir krem? İmex krem hakkında bilgi isteyenler için kısaca açıklayalım: Çok etkili bir sivilce ilacıdır, İmex krem. Yüzeysel akne, yani sivilce tedavilerinde kullanılır.

İmex krem kortizonlu mu, bunu da hemen netleştirelim. Hayır, İmex merhem kortizon içermez.

Peki İmex krem ne işe yarar, biraz da bu konudan bahsedelim.

İmex krem ne işe yarar?

İmex ne işe yarar? İmex krem etkili mi, faydalı mı?

İmex’in bir sivilce ilacı olduğunu söylemiştik. Sivilcelere nüfuz eder ve iltihabı kurutur. Bu sayede sivilcelerden kısa sürede kurtulmak mümkündür. İmex sivilce kremi kullananlar, kısa sürede etkisini gördüklerinde çoğunlukla hemfikirdirler.

İmex krem lekelere iyi gelir mi? Hayır, bakterileri öldüren, akne tedavisinde kullanılan bir kremdir İmex.

Son olarak, İmex krem siyah noktalara iyi gelir mi sorusunu da yanıtlayalım: Hayır, az önce belirttiğimiz gibi, İmex sivilceler üzerinde etkili bir ilaçtır.

İltihaptan bahsetmişken, özellikle iltihaplı sivilceler üzerinde etkili Fucidin Krem  yazımızı da hatırlatalım.

İmex krem ne için kullanılır, artık biliyoruz. Yeni bir başlık zamanı: İmex krem yüzde ne kadar kalmalı?

İmex krem nasıl kullanılır, yüzde ne kadar kalmalı?

İmex krem nasıl sürülür, ne zaman sürülür, nasıl uygulanır? İmex sivilce krem yüzde ne kadar kalmalı?

Öncelikle, İmex krem prospektüsü incelenmelidir, bunu belirtelim; kullanımı ve olası zararları hakkında bilgi edinilmelidir.

İmex krem kullanımı konusunu biraz daha ayrıntılandırırsak;

İlacı uygulayacağınız bölgeyi ılık bir sabunlu su ile temizleyin ve kurulayın. İmex krem nasıl temizlenir? Yine aynı şekilde cildinizi tahriş etmemeye özen göstererek temizleyebilirsiniz.

İmex krem ne kadar sürülür? İlacınızdan birazcık alarak ilgili bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve masaj yaparak cildinize iyice yedirin.

Peki İmex krem günde kaç defa kullanılır? kez kullanımda sakınca yoktur ama bu konuda doktorunuzun yönergelerine uyun. İmex krem tedavi süresi için de yine doktorunuza danışmalısınız.

İmex krem yüzde ne kadar kalmalı? Kreminizi sürdükten sonra yıkamıyorsunuz, bir dahaki uygulamaya kadar bekletiyorsunuz.

İmex krem ne kadar süre kullanılır, buna da kısaca değinelim. Genellikle 2 hafta kullanıp 1 hafta ara verilir, sonra tekrar 2 hafta kullanılır ve 1 aylık süre tamamlanır ama bu konuda doktorunuzun yönlendirmesini dinlemelisiniz.

İmex krem fondöten olarak kullanılır mı? Bu kremin kapatıcı özelliği olduğunu biliyoruz. Rengi ve yapısı dolayısıyla fondöteni andırmaktadır.

İmex krem güneşte leke yapar mı? Evet, güneş konusunda dikkat etmezseniz cildinizde kararmalar ve lekelenmeler olabilir.

Tedavi sürecinde makyaj ürünleri ve pudra kullanmayın.

Cildinizde tahrişe sebep olabilecek sert ya da alkollü ürünler, tüy dökücüler ve saç boyalarından uzak durun.

İmex krem tüm yüze sürülür mü? İmex krem nereye sürülür, hangi bölgelere sürülmez? İlacı dudaklarınıza, boynunuza, burnunuza ve gözünüze temas ettirmeyin. Bir şekilde temas etmesi halinde bol su ile yıkayın. Yalnızca sivilceli bölgelerinizde kullanmalısınız.

İmex kremi herkes kullanabilir mi? Genellikle ergenlikteki sivilceler üzerinde etkili olduğunu biliniyor ama sonraki dönemde sivilce sorunu yaşayanlar için de reçete edilen bir ilaçtır.

Başlığımızı tamamlamadan bir hatırlatma yapalım: Sinoz leke kremi yazımızı okumuş muydunuz? Özellikle akne izlerinde kullanılan bu krem hakkında ayrıntılı bilgi ve yorumlar için

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumlarına yer vermeden önce birkaç konuyu daha netleştirelim.

İmex sivilce kremi ne kadar sürede işe yarar, kaç günde geçirir?

İmex krem işe yarıyor mu? Evet, kullananların çok memnun olduğunu söyleyebiliriz. İyi ama İmex krem ne kadar sürede işe yarar mı diyorsunuz?

Evet, leke ve sivilceleri İmex krem kaç günde geçirir diyenler için kesin bir süre vermek doğru olmaz çünkü her cilt tipi farklıdır. Yine de ortalama bir ay sonunda etkilerini göstermeye başlayacağını söyleyebiliriz.

İmex krem sivilce lekelerini geçirir mi, nasıl kullanılır, hangi konularda dikkatli olmalıdır… Evet, hepsini konuştuk. Bu arada, sivilce lekelerinden şikayetçi olanlara çok kullanılan Biolog leke kremi yazımızı hatırlatalım.

Şimdi gelelim, İmex sivilce kremi zararları konusuna.

İmex krem zararları ve yan etkileri

Kullandığımız ilaç her ne olursa olsun, olası yan etkilerini de dikkate almamız önemli. Peki Imex krem zararlı mı, yan etkileri var mı? İmex sivilce kremi kullananlar ne gibi sorunlarla karşılaşabilirler?

Öncelikle belirtelim, ilacın kullanımına bağlı yaygın herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Diğer yandan, kepeklenme, kaşıntı, kızarıklık, ciltte kuruma ve ardından yağlanma, ağrı gibi yan etkiler söz konusu olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmanız durumunda hemen doktorunuza başvurmalısınız. İmex krem prospektüsü incelenirse, bu uyarılar görülecektir.

Sivilce tedavilerinden sonra hücre yenileyici etkisi olan Hametan Krem yazımıza mutlaka göz atın.

İmex krem zararlı mı, ne gibi yan etkileri olabilir açıkladığımıza göre, bir diğer başlığımıza geçebiliriz: İmex krem hamilelikte kullanımı.

İmex krem hamilelikte kullanılır mı?

Gebelikte İmex krem kullanımı konusuna da kısaca değinelim.

Doğal ya da medikal, kullanacağınız ürün ne olursa olsun hamilelikte çok dikkatli olmanız gerektiğini belirtelim. Hassas bir dönemdir ve özellikle bu tür medikal ürünlerin kullanımı sakıncalı olabilir; bu yüzden mutlaka doktorunuza danışın. İmex sivilce kremi kullananlar ve kullanmayı düşünenleri bu konuda uyarmış olalım.

İmex sivilce krem reçetesiz satılır mı?

İmex krem reçetesiz alınır mı, bu konuya da açıklık getirelim.

Evet, Imex krem kullananlar ya da kullanmak isteyenler, bu ilacı reçetesiz olarak da temin edebilmektedirler ama doktorunuzun önerisi dahilinde kullanmanızın daha doğru olacağını da belirtelim.

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumlarından önce son olarak İmex krem ücreti konusuna da değinelim

İmex sivilce krem fiyatı nedir?

İmex krem fiyatı 45 TL civarıdır. Reçetesiz de alınabileceğini söylemiştik. İmex krem reçeteli fiyatı için de 28 TL civarı diyebiliriz.

Bu İmex krem fiyat bilgilerinin 20 gramlık kutular için geçerli olduğunu da söyleyelim.

Evet, şimdi İmex krem kullananlar ne diyor, gelin, birlikte okuyalım.

İmex sivilce kremi kullananlar ve yorumları

İmex renkli akne ilacı yorumları, faydasını görenler, hiçbir sonuç elde edemeyenler…

İmex leke kremi işe yarıyor mu diye ciddi endişelerim vardı. İlk aylarda gayet iyiydi ama sonrası bir facia. İmex kremi zararları konusunda doktorum uyarmadığı için bir yıldan fazla kullandım ve şimdi yüzüm şimdi kırmızı lekelerle dolu. Imex akne kremi kullananlar dikkat etsinler, sonra çok pişman olabilirler.

4 haftadır kullanıyorum. Hemen hemen geçti. Sivilceler için İmex krem, piyasadaki ürünler içinde bence en iyisi. İlk haftadan etkisini gördüm. Pek çok krem ve ilaç denedim ama İmex krem faydası hakkında en küçük şüpheniz olmasın. Yalnızca bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. İmex krem kullanan arkadaşlar da bana katılacaklardır sanırım. İmex krem gece kullanılmalı, sonrasında güneşe falan çıkmayın yoksa leke yapabilir.

İmex sivilce kremi fiyat bilgisi verebilecek olan var mı? 50 lira diye duydum. İmex krem fiyat biraz pahalı geldi bana. İmex krem muadili var mı bildiğiniz ya da bunu mu kullanmalıyım sizce? İmex krem ne renk? Kapatıcı özelliği de varmış, sanırım beyaz değil mi? Bu tür kremlerin cilde yan etkileri de olabiliyor. İmex krem cildi kurutur mu, soyar mı? Cildi soyan Tretin krem var mesela. Öyle bir etkisi var mı bunun da? Kullananlardan yorum bekliyorum. İmex krem eşdeğer varsa onu da kullanabilirim.

İmex krem siyah nokta yapar mı filan diye o kadar araştırdım, eczacılar da yapmayacağını söylediler. On gündür kullanıyorum. Sivilcelere hiçbir fayda etmediği gibi bir de siyah noktalar oldu. Ne yapacağım şimdi söyler misiniz? İmex merhem prospektüs incelendiğinde böyle bir yan etkiden hiç bahsedilmiyordu. İmex akne krem fiyatı 45 liraydı. Acıyorum verdiğim paraya. İmex sivilce kremi kullananlar söyleyebilirler mi lütfen, benim gibi sorun yaşayanlar yok mu?

Burun bölgemde siyah noktalar çok. İmex krem buruna sürülür mü, bilgisi olan var mı? Cildimde de sivilce kaynaklı küçük lekelenmeler var. İmex krem cilt lekelere iyi gelir mi? Yoksa sadece kapatıcı etkisi mi var? Biraz araştırdım da, sanırım yalnızca sivilceleri geçiriyormuş. İmex krem etken maddesi konusunda da bilgisi olan var mı? Yani lekeleri geçirir mi sizce? İmex krem içeriği nedir ki?

İmex krem gözenek için de çare olur mu kızlar? Siyah noktalarla gözenekleri de geçirir mi sahiden? Yaş konusu da önemli tabii. İmex krem herkes kullanabilir mi? 16 yaşındayım da ben. Hem sivilce hem de gözenekler için istiyorum. İmex krem kaç lira? diye okudum. Cildimde İmex krem kızarıklık ya da herhangi bir başka şey yapar mı? Nereden alabilirim? İmex krem nerede satılır? Sadece eczanelerde mi var?

İmex krem gebelikte kullanımı konusunda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Sakıncalı olabileceği söyleniyor. Doktoruma danışmadan önce sizlerden de fikir almak istedim. İmex krem doktor yazıyor mu? Herkes reçetesiz m alıyor? Ve son sorum da İmex krem mi sabun mu kullanmalıyım?

Doktor yazıyor tabii ki. İmex krem eczane fiyatı çok daha uyguna gelir. Zaten doktor önerisinde kullanılması gereken bir ilaç bu ama İmex kremi aile hekimi yazabilir mi, ondan emin değilim. Aile hekimleri biraz daha tedbirli davranıyorlar. İmex krem leke giderir mi, tam bilmiyorum. Sadece sivilce için etkili diye okudum ben. Ama İmex krem leke yapar mı? Kremi sürüp güneşe çıkarsanız lekelenme yapabilir. O yüzden gece sürülmesi öneriliyor. İmex krem makyaj ile birlikte de kullanılamıyor. Tedavi süresince makyaj, pudra, hatta saç boyası gibi şeylere ara vermek gerekiyor.

İmex krem sivilce izlerine iyi gelir mi, İmex krem iyi mi, hayır. Ne yazık ki bana ciddi bir etkisi olmadı. Reçetesiz almıştım, 1 ay kullandım. İmex krem sivilce izleri için kesin çözüm değil bence. Yani İmex krem öncesi sonrası şöyle oldu diye övmek isterdim ama olmadı.

Ne geçirmesi arkadaşlar? İmex krem sivilce yapar mı ya? Bende yeni sivilceler oluştu resmen. Bebek gibiydi cildim, birazcık lekeler kalmıştı. İmex krem sivilce yaptı yeniden. Çok pişmanım kullandığıma. İmex krem forum sitelerinde falan övülüyor ama hiç katılmıyorum.

İmex krem gebelik kategorisi kapsamında kesinlikle olmaması gereken ilaçlardan biridir. Etkili bir ilaç olduğu için bebeğinize zarar verebilir. İmex krem emzirme dönemi için de uygun değil. Hamilik ve emzirme dönemlerinde su içerken bile düşünülmeli.

Rozadan dolayı kabarcıklar oluşmuştu yüzümde. İyi geldi. Yalnız aklıma takılan bir soru var: İmex krem kortizon var mı? Bir arkadaşım uyardı beni bu konuda, ben de biraz korktum. Bir de İmex krem alerji yapar mı acaba? Cildim çok hassas da.

Reçetesiz aldım. Doktor tavsiyesi değil yani. Imex akne kremi kullanımı için ben mi hatalı karar verdim acaba? 3 günde çenemde siyah kıllar çıktı. Bu nasıl şey ya? L Imex krem yüzde ne kadar durmalı? Akşam yatmadan önce sürmüştüm. Günde 1 defa yani. Sabaha kadar kaldı yüzümde. İmex krem dozu konusunda mı bir yanlış yaptım sizce? İmex krem kullanan var mı, yardımcı olabilirler mi lütfen? İmex krem faydaları söylenildiği kadar mı gerçekten? Sivilceler için acilen çözüm bulmam şart.

İmex cilt kremi çok iyi, ben çok sevdim. 6 aydır kullanıyorum. Fondöten gibi, makyaja falan gerek kalmıyor. İmex krem beyazlatır mı diye soranlar için söyleyebilirim. Fondöten etkisi dolayısıyla cildinizi beyazlatıyor ama ten renginize kalıcı bir etki değil tabii bu. Yalnızca gün içinde işinizi kolaylaştırıyor. J

Bir aydır kullanıyorum. Hiçbir sonuç alamadım. İmex akne tedavisi krem ile olur, geçirir falan demişti bazı kullananlar. Sabunu da varmış sanırım. İmex sabun mu krem mi kullanılması gerekiyor? Ya da birlikte kullanılsa daha etkili mi olur? İmex sivilce kremi kullananlar yorum yapabilirler mi?

İmex krem yararları deyince en başta sivilce geliyor. Sivilceleri 15 gün içinde kurutuyor, yenilerinin çıkmasını engelliyor. Lekelere henüz bir çözüm olmadı ama biraz daha devam edeceğim. İmex renkli krem mi diye merak ediyordum. Eskiden açık kahverengiymiş sanırım ama ürünü sürdüğünüzde cildi beyazlattığını söyleyebilirim. Kapatıcı etkisi var, fondöten gibi. İmex krem yüzü beyazlatır mı diyenler için cevap olabildiğini umuyorum. Güneşte lekelenme olmaması için güneş kremi kullanmanız şart ya da yalnızca gece sürüp yatmalısınız. Şunu da söylemek istiyorum. İmex krem yıkanır mı, nasıl kullanacağız? Kremi sürdükten sonra yıkamıyoruz. Bir dahaki uygulamadan önce cildimizi iyice temizliyoruz, hepsi bu.

1 haftadır kullanıyorum. Güneşe çıkmayın dendiği için gece sürüp yatıyorum, sabah yıkıyorum. Şimdilik herhangi bir etkisini görmedim. İmex krem etkileri hemen görülüyor denmişti oysa. Bir şeyden de korkuyorum. İmex krem tüylenme yapar mı? Böyle bir şey okudum da tereddüt ettim biraz. Prospektüsünde buna dair bir şey yazmıyordu ama.

Yüzde kıl çıkarıyor. İnanmamıştım ama doğruymuş. İmex krem şikâyet diye yazacağım her yere. Kimseye önermiyorum. Sivilce geçireceğiz derken sakalım çıktı ya, bu ne biçim şey. İmex kullananlar hep böyle sorunlar yaşadı mı diye merak ediyorum. Herkes memnun gibi.

Burun altında şişlik oluştu. İmex krem yüzde ne kadar süre durmalı? Ben günde 2 sefer sürdüm. Bir dahaki uygulamaya kadar yıkamadım. Neden böyle bir şey oldu ya? L İmex krem faydaları için olumlu bir şey söyleyemeyeceğim. Şişlik geçti ama kremi de bıraktım. İmex sivilce kremi kullananlar genelde memnun gibi fakat ben onlardan değilim maalesef.

İmex krem antibiyotik özelliği sayesinde bir haftada falan etkisini gösteriyor ama izler hemen geçmiyor. Antibiyotik deyince aklıma geldi. Antibiyotik etkili, bakterilerin çoğalmasını engelleyen Fucicort Krem de çok etkili. Birçok deri hastalığında kullanılıyor ama İmex de çok güzel. İmex krem özellikleri arasında en önemlisi sivilceleri hemen kurutması ama lekeleri de geçiriyormuş. Ben şimdilik memnunum. İmex krem güneş lekelere iyi gelir mi, şu an için kesin bir şey söyleyemem ama İmex krem akne kendisini ispatlamış bir ürün.

İmex krem yağlı cilt için sakıncalı olabilir. Zaten yağlı bir ürün. Sivilcelerde artış yapabilir. Mutlaka doktor tavsiyesi dâhilinde kullanılması gerekiyor. Bilinçsizce iş yapmayın derim. Yan etkileri de olabilir. İmex çil kremi falan diyenler var. Bu yanlış, yalnızca sivilcelerde etkilidir. Ayrıca İmex krem ten rengi açık olanlarda daha faydalı oluyor diye duydum. Bildiğim kadarıyla İmex krem yaş sınırı yok ama forumlarda İmex krem yorum ve şikâyetleri çok inceledim, sivilceleri kurutması dışında leke ya da siyah noktalara etkisi yok. İmex krem uçuğa iyi gelir mi falan diye soruluyor. Hiç ilgisi yok. Bunları kim çıkarıyor, bilemiyorum. İmex krem yağ bezesi için de hiçbir işe ya-ra-maz.

Her türlü sivilce için kullanılmaz bence ama bazılarında etkili olduğu da kesin. İmex krem gündüz sürülür mü? Sürülüyormuş ama erkekler için sakıncalı bir durum tabii. Bembeyaz bir yüzle… En iyisi gece sürmek. Yağlı olduğu için az miktarda sürülmesi lazım. Fondöten gibi. O yüzden İmex krem erkek için sakıncalı!

İmex krem nasıldır, ne kadar faydalıdır diyenler için İmex krem hakkında yorumlar paylaştık. Sizler de İmex sivilce kremi kullananlar arasındaysanız, deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Son olarak, hücre ve doku yenileyici özelliği ile çok beğenilen Madecassol Krem Hakkında Her Şey yazımızı mutlaka okumanızı önerelim.

Merhaba,

İmex bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından verilmediği sürece kullanmamanız gerekiyor Arkadaş tavsiyesi ile ilaç/merhem kullanmak cildin yapısını ve sorunu gören bir hekimin teşhisinden çok farklı sonuçlar verebilir Doktorunuza danışarak aldıysanız veya eczacınızın önerisi ile aldıysanız onlara tekrar danışmanızda fayda var

Resim de yollamamışsınız? Kızarıklığın nasıl olduğunu bilmiyorum. Muhtemlen 4 gündür cildiniz korunmasız olarak üzerinde ilaç varken güneşle temas etti.(Bu bir tahmin tabii)

Lütfen bir dermatologa danışınız

Ben SADECE cildin yüzeysel temizliği ve bakımı konusunda size temel cilt bakımında yapmanız gerekenleri ve nasıl uygulayacağınızı anlatabilirim.

Yağlı cildin sebebi, "bakterilerin sebep olduğu" sivilcelerin nasıl kontrol altına alınabileceği ve temel cilt bakımınız hakkında size bilgi verip yol gösterebilirim

"Cilt bakımınızın günlük rutininde neler var?" sorusuna sadece "Tonik" olarak cevap vermişsiniz ama yazışmamızda Avene Clean AC kullandığınızı söylüyorsunuz

Profilinizde "yağlı" ve "sivilceli" şıklarını işaretlemişsiniz, hassasiyeti işaretlememişsiniz Aama yazışmamızda karma ve sivilceli , hassasiyeti olan ciltten bahsediyoruz

Güzellik profilinizi eksiksiz doldurduğunuzda, nelerin kullanımı eksik veya yanlış olduğunu görebiliyorum. Sizin verdiğiniz detaylı ve DOĞRU bilgiler beni doğru ürüne götürüyor..

Profildeki bilgiler ve yazışmadaki bilgiler örtüşmeyince ben de size cevap yazarken tereddütte kalıyorum  :(

Sizden ricam şu anki sorunun neden oluştuğunu ve neler yapmanız gerektiğini görmek için  

başlıklı yazıları (sayfa altına ekledim) tek tek okumanız

Günlük cilt bakımının 3 temel aşaması var. Temizleme, kontrol altına alma ve koruma

Yağlı ve hassas ciltler için iki şık vardır  Temizleme jel + tonikle veya misel su  

Tonik tek başına temizleme yapmaz.

Hassasiyet geliştirmiş ciltlerin kimyasallarla temasını kesmeniz gerek. Zaten önceden egzama geçmişiniz de var ve bunun temeli kimyasallar.

Sayfa altına eklediğim Egzama ve dermatit neden olur? başlıklı videoyu izlemenizi ve DERMATİT, EGZAMA VE KOZMETİK başlıklı yazıyı okumanızı rica ediyorum

Yatıştırıcı, yağ dengeleyici ürünler ve haftalık bakımla cildi desteklemeniz lazım. Aydınlık bir cilt için güneş ışınlarından yaz kış korunmak ve düzenli haftalık bakımla desteklemek disiplinle bakım yapmak gerekiyor Aksatılan bakımla deri yenilenme ve aydınlanma sürecinde sizden yeterli desteği alamazsa durumunu iyileştiremez.

Günlük cilt bakım rutininizi şöyle planlayalım. Kullanma sırasına göre yazıyorum:

1- Temizleme

Cyrene Advanced Cilt Bakım Seti 'nin içerisindeki meyve asitli jelle (AHA/BHA Exfoliating Gentle Cleansing Gel) ve konjac bitki kökü süngeri ile cildinizi ıslatıp köpürtün, durulayın.

Konjac Sponge Green Clay - Fransız Yeşil Kil Süngeri 1 adet

Ardından setin içindeki tonikle (Cyrene Advanced Acne and Oil Control Yüz Bakım Toniği) cildi silin

Yüz temizleme jeli veya köpüğü ile yüz temizliği nasıl yapılır? ve   Konjac Sponge nasıl kullanılır? videolarını sayfa altında tıklayıp kullanımını izleyebilirsiniz. 

2- Gündüz serumu

Absolution Organik Sertifikalı Leke Giderici ve Arındırıcı Serum

Fransa'da yağlı, lekeli ve karma cilt tipleri için yüz serumları ve yağları kategorisinde en iyi iki üründen birisi olarak gösterilmiş bir serumdur. Sabahları temizlenmiş cilde damla yedirin. Üzerine SPF'li nemlendiricinizi sürün.

3- Gece Serumu Mila D'Opiz Purifying Concentrate Ampoule 5 ml.  (sadece geceleri) Temizlenmiş ve toniklenmiş cilde  damla kullanın. 

Bakterileri kontrol altına alır, kızarıklığı ve yangıyı yatıştırır, salgı fazlasını kontrol altına alır Siyah nokta ve komedon oluşumunu engeller. Cildin hem doku olarak canlanmasına sakinleşmesine destek olurken, hem de antiseptik ve antibakteriyel özellikleriyle iltihaplanmayı engellemeye yardımcı olur. İltihaplı ve sivilceli ciltlerde geceleri, temizlenmiş cilde hafif kısa bir masajla ( yaklaşık 2 dakika) uygulanması idealdir.

Geceleri kullanacağınız bu serum bittikten sonra Ozoxlive Profesyonel Cilt Bakım Jeli ni  akşamları kullanabilirsiniz.

KOKARCA KOZMETİK KRALİÇESİ: OZON yazısına göz atınız lütfen

Ozon sivilceler ve yağ salgısı üzerinde gayet etkilidir. Düzenli kullanımla derinin yapısını yenilemesine destek olur

3- Gündüz SPF Koruyucu içeren nemlendirici

Kiss My Face Yüz ve Boyun Bölgesi için Yağsız Güneş Koruyucu SPF 30 59 ml. 

Lütfen NEDİR BU SPF? başlıklı yazıya göz atınız

Haftalık bakımda:

Haftada 2 kez gözenek tıkanmasını ve sivilceye sebep olmasını önlemek için nazikçe peeling yapın ardından, yağ emen sakinleştiren bir  maske.

Aktif sivilce (iltihaplı sivilce) varsa peeling yapmayın, o zaman,sadece ıslatılmış konjac bitki köküyle 2 dak masaj yapın sonra YAĞ DENGELEYİCİ bir maske yapın.

Logona Aloe Özlü Peeling Krem 75 ml.

Yüz peelingi nasıl yapılır? videosunu sayfa altında tıklayıp izleyiniz

Logona Nane ve Hamamelis Özlü Cilt Temizleyici Maske - 4 x 15 ml.

sevgilerle

İmex Krem (Merhem) Neye Yarar, Kullanımı Nasıldır?

Bugün imex isimli ilaç hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İmex krem sivilceler (akneler) için kullanılan bir antibiyotiktir. Cilt üzerinde sivilcelere sebep olan bakterileri öldürür. Halk arasında imex sivilce kremi ya da imex merhem olarak da bilinmektedir. Bu ifadelerde de kast edilen aynı ilaçtır. 20, 50 ve gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. İltihaplı sivilceleri (akneleri) hızlıca kurutma özelliğine de sahiptir. Bu ilacın sivilceler için etkili imex sabun formu da vardır. Normal reçeteli bir cilt ilacıdır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak satın alınabilir. Reçete edildiği takdir de de devlet tarafından ödenmektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi Assos ilaç, kimya, gıda ürünleri ve ticaret a.ş&#;dir. Bu ilacın üretimi ise Almanya&#;da yapılmaktadır. İmex akne tedavisinde nasıl etkiler gösteriyor detaylarına bakalım.

İmex Nedir?

Sivilcelerin geçirilmesinde ve cilt yapısının düzeltilmesinde kullanılan etkili sivilce ilacıdır. Beyaz-mavi kutularda ve tüplerde eczanelerde satılmaktadır. 20, 50 ve gramlık tüpler şeklinde satılmaktadır. Antibiyotikler sınıfına ait olan bir ilaçtır. Antibiyotik özelliklidir ve içeriğinde kortizon yoktur. Haricen kullanılan bir kremdir ve başka kullanım şeklide yoktur. Bu kremin cilt yapısını düzgünleştirici etkisi de vardır.

İmex Krem İçeriği

Nasıl bir formülü var buna bakalım. İçeriğinde kortizon olmayan bir kremdir. Ayrıca yüz yapısı hassas olduğu için bundan dolayı da ona göre maddeler seçilmiştir.

Etken (etkin) maddesi:Tetrasiklin hidroklorür (1 gram merhemde 30 mg etken madde vardır.)

Yardımcı maddeleri: Beyaz vazelin, kırmızı demir oksit, kahverengi demir oksit, titanyum oksit, orta zincirli trigliserid.

İmex %3 Krem (Merhem)Endikasyonları

İltihaplı ve normal sivilcelerin (aknelerin) geçirilmesi için üretilmiş etkili bir cilt ilacıdır. Antibiyotik özelliği sayesinde hızlıca sivilceleri kurutma özelliği de vardır. Ayrıca sivilcelerin lekelerinin azaltılmasında da rol oynar. Cilt yapısını da düzeltir. Cildi düzgünleştirir ve pürüzleri ortadan kaldırır.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

İmex Krem Ne İş Yarar?

• Sivilcelerin (aknelerin) azaltılmasında ve geçirilmesinde kullanılır.
  • İltihaplı (yangılı) sivilceleri kurutur.
  • Yeni sivilce oluşumunu ortadan kaldırır.
  • Cilt üzerinde enfeksiyona ve sivilceye neden olan bakterileri öldürür.
  • Yüz, alın, sırt, bel, omuz, sakal bölgesi birçok noktada sivilceleri tedavi eder.
  • Sivilce lekelerine direk etkisi olmasa da dolaylı olarak etki sağlayarak geçirir.
  • Cilt yapısının görünümünü düzeltir.
  • Cildi pürüzsüz hale getirir.

İmex Krem Faydaları

Birçok kişiye fondöten renginde olmasından dolayı değişik gelen bir kremdir. Cilt sağlığını ve görünümünü düzenlemek için oluşturulmuştur. Özellikle sivilcelerin geçirilmesinde ve kurutulmasında etken madde ile beraber çok iyi bir rol üstlenmektedir. Ayrıca yeni sivilce (akne) oluşumunun da önüne geçer. Cilt yapısında oluşan pürüzlükleri giderir. Cildi normal sağlıklı görünüme getirir. Üstteki fotoğrafta buna örnektir. Vücudun birçok noktasında da kullanılması diğer bir avantajıdır. Sivilce izleri için de dolaylı katkılar sağlamaktadır. Aşırı inatçı lekeleri ise geçirmez sadece sivilce (akne) lekelerine etki eder.

İmex Nasıl Kullanılır?

-Doktorunuz bu kremi reçete etti aynı şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate alın.

-Bu kremi kullanmadan önce cildi güzelce ılık su temizliyoruz. Temizlendikten ve kurulandıktan sonra kremimizi (merhemimizi) sürmeye geçiyoruz.

-Sorunlu bölgeye (sorunsuz sivilce olmayan bölgeye sürmeyin) nohut büyüklüğünde ya da az daha fazla alarak hafif masaj yaparak sürün. İsterseniz kremi sürdüğünüz bölgenin üzeri gazlı bezle kapatılabilir ama açık kalmasında da bir sakınca yoktur.

-Günde kez belirli aralıklarla sürülmesi önerilir.

Çocuklarda ve bebeklerde kullanım bilgisi

Bebeklerde ve çocuklarda bu ilaç kullanılmaz. 12 yaş ve üzerindeki kişilerde kullanılması tavsiye edilir.

Yaşlılarda kullanım bilgisi

Yaşlılarda normal şekilde kullanılmalıdır.

Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanım bilgisi

Hamile ve emziren annelerde doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Bu merhemin anne sütüne geçip geçmediği de bilinmemektedir.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanım bilgisi

Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği olan kişilerde normal dozlarda kullanılabilir.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanım bilgisi

Herhangi bir ilaçla etkileşimi söz konusu değildir.

Araç ve makine kullanım bilgisi

Araç ve makine kullanımını etkilemeyen bir ilaçtır. Bu ilacı kullandıktan sonra araç ve makine kullanabilirsiniz.

Kullanım miktarından fazla kullanılırsa

Fazla kullanımı yan etki riski ortaya çıkarmaz. Fazla kullanımda yan etkilerin görülme olasılığı artabilir. Kazarak yutarsanız da kontrol amaçlı bir hastaneye gidip muayene olmalısınız.

Kullanım dozunu unutursanız

Unutulan miktarı dengelemeye çalışmadan normal rutinde kullanılmaya devam edilmelidir.

Yiyecek ve içecekle beraber kullanım bilgisi

Yiyecek ve içecek kısıtlaması söz konusu değildir bundan dolayı da tüm yiyecek ve içeceklerle kullanılabilir.

İmex Krem (Merhem) Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

seafoodplus.info kremin içeriğindeki etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

seafoodplus.infon kullanılır ve başka kullanım şekli de yoktur.

seafoodplus.info kremin içerisindeki yardımcı maddelerden dolayı bir uyarıya gerek yoktur.

seafoodplus.info kremin anne sütüne geçip geçmediği bilinmektedir bundan dolayı da emziren annelerde doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

seafoodplus.info ilaç 12 yaş ve üzerindeki kişilerde kullanılmalıdır. Bebekler ve çocuklarda kullanılmamalıdır.

seafoodplus.infoyi sonlandırdığınızda herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkmamaktadır.

seafoodplus.info ilacı göz, burun içi, ağız ve muköz membranlarla temasından kaçınılmalıdır.

seafoodplus.infoğ bezlerinin (Sebase glandların) yeniden tıkanmasına sebep olmamak için makyaj yapılmamalıdır ve pudra kullanılmamalıdır.

seafoodplus.info açıklık ve yara var ise kullanımına çok dikkat edilmelidir.

Bu kremle beraber yüzünüzü temizlemek için alkali içermeyen sabun kullanılmalıdır. Bu sabunla cilt düzenli olarak yıkanması gerekmektedir.

Bu ilacı kullanırken yeni sivilce oluşumu gözlense bile bunları sıkmayın. Aynı şekilde siyah noktalara da karışmayın Çünkğ skar oluşumu ortaya çıkabilir.

İmex Kremi (Merhemi) Kimler Kullanamaz?

-Bu ilaca karşı alerjisi olanlarda

yaşından küçüklerde

-Bebeklerde

-Çocuklarda

İmex Krem Yan Etkileri

İçeriğinde maddelere karşı duyarlılığı olan kişilerde yan etkileri oluşabilir. Bunun yanında yan etkileri son derece sınırlı olan bir ilaçtır.

Yaygın olmayan yan etkiler

• Ağrı olması
  • Ciltte kızarıklık veya şişme

Seyrek yan etkiler

• Ciltte kaşıntı
  • Yanma hissi
  • Ciltte kuruma
  • Cilt renginde açılma

İmex Krem Fiyat

20 gramlık bu kremin güncel fiyatı TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında satışı yoktur. Reçeteli alındığında devlet tarafından ödenmektedir. Bu fiyatlardan çok fazla söyleyen eczanelerden alım yapmayın. Son kullanma tarihine göre kullanın.

İmex Krem (Merhem) Muadili (Eşdeğeri)

Bu kremle aynı etkileri gösterecek başka ilaçlarda vardır. Bu kremi tedarik edemediğiniz takdir de aşağıdaki ilaçlardan birini de alıp kullanıma başlayabilirsiniz.

• Acnedur merhem
  • Noacne merhem
  • Tetra kapsül
  • Tetralet kapsül
  • Acnelyse krem
  • Munderm jel
  • Nadixa krem
  • Clinoper jel
  • Magnis krem
  • Clindoxyl jel
  • Aknefloks krem

İmex Krem Saklama Koşulları

Çocuklardan uzak ve ellerine alıp oynayamayacakları noktalarda saklanmalıdır. Karıştırılmamış ürünü ve paketi 20 derecedeki ılık ortamlarda muhafaza edin. Son kullanma tarihinden sonra bu ilacı kullanmayın. Bu kremde bozukluklar fark ederseniz kullanmadan tıbbi atıklara atın. Güneş ışığıyla temas ettirmeyin.

İmex Krem (Merhem) Prospektüs

Prospektüs bilgilerini sunduk bu bilgileri işinize yarayınca kullanabilirsiniz. İlaç hakkında tüm detayları bilmek size fayda sağlayacaktır.

İmex Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Cildinize uyguladıktan sonra ortalama 2 saat kadar yüzde kalmalıdır. 2 saat içerisinde cilt bu kremi emip fayda sağlayacaktır. Bu süreden sonra ise cildinizi yıkayabilirsiniz. Cildinizi yıkamasanız bile herhangi bir sorun ortaya çıkarmamaktadır. Kısa sürede yıkanırsa bu krem yeterli etki sağlamaz.

İmex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Aile hekimi de bu kremi reçete edebilmektedir. Sağlık ocağına gidip aile hekimine reçete ettirip bu ilacı eczaneden alabilirsiniz. Son derece etkili bir ilaçtır ve düzenli kullanılmalıdır.

İmex Krem (Merhem) Hakkında Sorular ve Cevaplar

Soru 1: İmex Krem Kortizonlu Mu?

Cevap 1: Bu krem kortizon içermez ve kortizonlu bir krem değildir.

Soru 2: İmex Krem Tüm Yüze Sürülür Mü?

Cevap 2: Tüm yüzde sivilce var ise sürülür yoksa sadece sorunlu bölgelere sürülmelidir. Sorunsuz sivilcesiz cilt noktalarında bu ilacı sürmeyin.

Soru 3: İmex Krem Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Cevap 3: Yüzde tüylenme yapma gibi bir durumu yoktur.

Soru 4: İmex Krem Yaş Sınırı?

Cevap 4: Bu ilacı kullanımda yaş sınırı vardır. 12 yaşından küçüklerde kullanılmaz.

Soru 5: İmex Krem Zararlı Mı?

Cevap 5: Bu krem zararlı değildir tam tersine birçok yararı vardır.

Soru 6: Imex Krem Satın Al?

Cevap 6: İmex kremi sadece eczaneden satın alabilirsiniz internet üzerinden satışı yoktur.

Soru 7: İmex Krem Etken Maddesi?

Cevap 7: Bu ilacın etken maddesi Tetrasiklin hidroklorür isimli yapıdır.

Soru 8: İmex Krem Yıkanır Mı?

Cevap 8: Ciltte 2 saat durduktan sonra isteğe bağlı olarak yıkayabilirsiniz.

Soru 9: İmex Krem Fondöten Olarak Kullanılır Mı?

Cevap 9: Bu ilaç kesinlikle fondöten olarak kullanılmaz.

Soru İmex Kremi Sağlık Ocağı Yazar Mı?

Cevap Sağlık ocağı da bu kremi (merhemi) yazabilir.

Soru İmex Krem Öncesi Sonrası?

Cevap Yukarıda iki fotoğrafta öncesi sonrasını görebilirsiniz.

Soru Imex Krem Fiyat ?

Cevap TL&#;den eczanelerde satılmaktadır.

Soru İmex Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Cevap Reçetesiz olarak da bu ilacı satın alabilirsiniz.

Soru İmex Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

Cevap Bu ilacı genital bölgede de kullanabilirsiniz.

Soru 15 : İmex Krem Çeşitleri?

Cevap Sabun formu da vardır. Sabun ve krem, merhem çeşitleri vardır.

Soru İmex Krem Gebelik Kategorisi?

Cevap Bu kremin gebelik kategorisi B&#;dir.

Soru İmex Krem Günde Kaç Defa Kullanılır?

Cevap Günde defa kullanılır.

Soru İmex Kremi Devlet Ödüyor Mu?

Cevap Reçete edildiği takdir de devlet tarafından ödenen bir ilaçtır.

Soru İmex Krem Etkili Mi?

Cevap Oldukça etkili bir ilaçtır. Düzenli kullanıldığında etkileri ortaya çıkacaktır.

Soru İmex Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Cevap Egzama için kullanılacak bir krem değildir sadece sivilce ve sivilce izleri için kullanılır.

Soru İmex Kremi Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Cevap Emziren anneler doktor önerisi olmadan bu ilacı kullanamazlar.

Soru İmex Kremi Herkes Kullanabilir Mi?

Cevap 12 yaşından küçükler, bebekler, bu ilaca karşı alerjisi olanlar, hamileler, emziren anneler dışındaki herkes kullanabilir.

Soru İmex Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Cevap Uçuk sorunu için kullanılacak bir ilaç değildir.

Soru İmex Krem İz Bırakır Mı?

Cevap İz bırakma gibi bir durumu yoktur.

Soru İmex Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Cevap Hamilelerde doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Soru İmex Krem Gül Hastalığı?

Cevap Gül hastalığı için bu krem kullanılmaz.

Soru İmex Krem İşe Yarıyor Mu?

Cevap İşe yarayan etkili bir ilaçtır.

Soru İmex Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Cevap Sivilce (akne) izlerine de bu ilaç iyi gelmektedir.

Soru İmex Krem Rengi?

Cevap Bu krem fondöten rengindedir.

Soru İmex Krem Leke Yapar Mı?

Cevap Leke yapma gibi bir durumu yoktur.

Soru İmex Krem Reçeteli Mi?

Cevap Reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilir.

Soru İmex Krem Nelere İyi Gelir?

Cevap Sivilce ve sivilce izlerine iyi gelmektedir.

Soru İmex Krem Kaç Para?

Cevap Bu ilaç TL&#;dir.

Soru İmex Kremi Sigorta Karşılıyor Mu?

Cevap Reçete edildiği takdir de sigorta tarafından karşılanan bir ilaçtır.

Soru İmex Krem Yara İzlerine İyi Gelir Mi?

Cevap Yara izlerine iyi gelen bir krem değildir.

Soru İmex Krem Yağ Bezesi İçin Kullanılır Mı?

Cevap Yağ bezesi için kullanılacak bir ilaç değildir. Yağ bezesini geçirmeye de bir etkisi yoktur.

Soru İmex Krem Üzerine Makyaj Yapılır Mı?

Cevap Bu krem üzerine makyaj yapmayın.

Soru İmex Merhem Kaç Lira?

Cevap Bu merhem TL&#;dir.

Soru İmex Merhem Mi, Krem Mi?

Cevap Kast edilen aynı ilaçtır merhem formu bulunmaktadır sadece.

Soru İmex Merhem Siyah Nokta İçin Kullanılır Mı?

Cevap Siyah nokta sorunları için kullanılmaz. Siyah noktaya çok etki etmemektedir.

Soru İmex Krem Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Cevap Açıldıktan sonra son kullanma tarihine kadar kullanılır.

Soru İmex Krem Antibiyotik Mi?

Cevap Evet, antibiyotik özellikli sivilce ilacıdır.

Soru İmex Krem Bozulur Mu?

Cevap Doğru şartlarda saklanmadığında bozulabilir.

Soru İmex Krem Beyazlatır Mı?

Cevap Beyazlatma etkisi yoktur.

Soru İmex Krem Buruna Sürülür Mü?

Cevap Burun içine sürülmez ama burun üstüne sürülebilir.

Soru İmex Krem Cildi Soyar Mı?

Cevap Cildi soyma etkisi yoktur.

Soru İmex Kremi Cildi Kurutur Mu?

Cevap Bir miktar cildi kurutabilir.

Soru İmex Krem Yağlı Cilde Fayda Sağlar Mı?

Cevap Yağlı cilt yapısını düzenlemeye yardımcı olarak sivilcelerin oluşumunu önler.

Soru İmex Krem Kılcal Damar Sorunu İçin Kullanılır Mı?

Cevap Kılcal damar sorunu için kullanılacak bir krem değildir.

Soru İmex Krem Dışarıda Kullanılır Mı?

Cevap Dışarıda da bu krem kullanılabilir.

Soru İmex Krem Güneşte Leke Yapar Mı?

Cevap Güneşe çok maruz kalınırsa leke oluşma durumu ortaya çıkabilir ama kolay kolay leke yapmaz.

Soru İmex Krem Gece Mi Kullanılır ?

Cevap Gece, gündüz fark etmeden kullanılabilir.

Soru İmex Krem Göz Altına Sürülür Mü?

Cevap Göz altına dikkatli olmak şartıyla sürülebilir.

Soru İmex Krem Gözeneklere İyi gelir Mi?

Cevap Gözeneklere iyi gelmez gözenekler için tre kremi kullanın.

Soru İmex Krem Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Cevap Kullanılmaya başladıktan sonra 3 hafta içerisinde etkisi göstermeye başlayacaktır.

İmex Krem Kullanan Arkadaşlar

Bu krem hakkında kullanıcılar yaşadıklarını aktardılar işte bu yaşananlar. Aşağıdaki bilgiler bu ürün hakkında size yol gösterici olacaktır.

Kullanıcı yorumu: Bana doktorum yazdı süper etki etti. Bu ilacın sanki biraz yağlı özelliği var ama güzel etki ediyor. Antibiyotik özellikle ve yan etkisi de yok.

Kullanıcı yorumu: Benim bir arkadaşım yüzündeki sivilceler için düzenli olarak kullandı şuan yüzü fıstık gibi. Çok güzel sonuç verdi ağrı sivilceleriniz yok ise öneririm.

Kullanıcı yorumu: Bana göre çok etkili bir ilaçtır. Kapatıcı özelliği vardır ayrıca sabun formu da vardır. İnce tabaka halinde sürün çünkü katman oluşabiliyor. İltihaplı sivilcelerde çok hızlı etki sağladığına da şahit oldum.

Kullanıcı yorumu: Bu kremi kullanıp sivilcelerimi tedavi ettim sonra da kremi bırakıp sabun formunu düzenli olarak kullanıyorum cildim çok güzel oldu kesinlikle.

Kullanıcı yorumu: Yağlı bir yapısı var bundan ötürü kuru ciltlerde daha iyi sonuç veriyor. 17 yaşında kullandım ve çok şükür etki sağladı. Sivilce ve izlerinde çok başarılı. Kullanıma başladıktan sonra ise bir süre makyaj yapmayın ve pudra sürmeyin.

Kullanıcı yorumu: Bende sivilceleri azalttı ama tam olarak geçirmedi. Tam yüzde yüz sonuç alamadım bundan dolayı. Biraz inatçı ve ağır sivilcelerde yetersiz kalıyor gibi.

Kullanıcı yorumu: Sivilce sorunlarınız için ilk kullanacağınız krem diyebilirim. Biraz cıvık özelliği var ama güzel fayda sağlıyor diyebilirim.

Kullanıcı yorumu: Doktorum reçete etmişti ve düzenli kullanıp sonuç aldım. Yan etkisini de görmedim. Ayrıca ucuz bir sivilce ilacı.

Kullanıcı yorumu: İlk kullandığımda sivilcelerimi arttırdı ama sonradan geçirmeye başladı kesinlikle değişik bir sivilce ilacı ama fayda ediyor.

Kullanıcı yorumu: Bana göre sivilceler için ilk kullanılması gereken ilaçların başında geliyor. Son derece iyi etki gösteren güzel bir formülü var.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir