bosch alman üretimi nasıl anlaşılır / ALMAN ÜRETİM Lİ VE YERLİ MALI ARASINDAKİ FARK | DonanımHaber Forum

Bosch Alman Üretimi Nasıl Anlaşılır

bosch alman üretimi nasıl anlaşılır

ALMAN ÜRETİM Lİ VE YERLİ MALI ARASINDAKİ FARK

• Onbaşı
    25 Mesaj
    Konu Sahibi
    Merhaba arkadaşlar beyaz eşyaları bosch tan beğendik &#;amaşır ve bulaşık funduszeue.infoa &#;retimli ama bayi deki adam yerli ile almanya arasında bir fark olmadığını bos yere g&#;mr&#;k farkını &#;deme dedi funduszeue.infoi forumda &#;oğu kişi almanya &#;retimi demiş ger&#;ekten arada bir fark var mı varsa nedir ? şimdiden teşekk&#;rler

• Onbaşı
    25 Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  • Onbaşı
    25 Mesaj
  • Bayilerin ellerindeki stokta bulunan &#;r&#;nlerini satmak i&#;in uydurdukları bir yalandır bu aradaki fark g&#;mr&#;kten kaynaklanıyor olayı. Dayımın d&#;ğ&#;n alışverişinde de aynı yalanla dayımları kandırdılar sonu&#; olarak t&#;rkiye &#;retimi ve almanya &#;retimi arasında sessizlik, işcilik ve bir ka&#; fonksiyonun kullanışlılığı a&#;ısından farklar bulunmakta. Bizde Almanya montajlı olanı var ve ben aradaki farkı bariz g&#;r&#;yorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Bayilerin ellerindeki stokta bulunan &#;r&#;nlerini satmak i&#;in uydurdukları bir yalandır bu aradaki fark g&#;mr&#;kten kaynaklanıyor olayı. Dayımın d&#;ğ&#;n alışverişinde de aynı yalanla dayımları kandırdılar sonu&#; olarak t&#;rkiye &#;retimi ve almanya &#;retimi arasında sessizlik, işcilik ve bir ka&#; fonksiyonun kullanışlılığı a&#;ısından farklar bulunmakta. Bizde Almanya montajlı olanı var ve ben aradaki farkı bariz g&#;r&#;yorum.

Bunu bilmiyordum hocam hem arkadaşa yardımcı oldunuz hemde beni daha da bilgilendirdiniz. &#;ok teşekk&#;rler.
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dogu East

2 yere sorduk 2side sadece g&#;mr&#;k farkı var iş&#;ilik montoj herşeyi aynı &#;erkezk&#;ye alman m&#;hendisleri getirdiler eskisi gibi değil artık dediler hayır yani madem &#;yle neden hepsi T&#;rkiye de &#;retilmiyor m&#;ştri funduszeue.infoım bizim s&#;yleme yetkimiz yok kaydınızı alıyım bilgilendirme yaparlar eminim onlarda fark yok dicek muhattap bulamıyrsunuz malesef &#;ok teşekk&#;r ederim cevabınız i&#;n

&#;yle şeyin imkanı yok gibi.
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: canerrtass

quote:

2 yere sorduk 2side sadece g&#;mr&#;k farkı var iş&#;ilik montoj herşeyi aynı &#;erkezk&#;ye alman m&#;hendisleri getirdiler eskisi gibi değil artık dediler hayır yani madem &#;yle neden hepsi T&#;rkiye de &#;retilmiyor m&#;ştri funduszeue.infoım bizim s&#;yleme yetkimiz yok kaydınızı alıyım bilgilendirme yaparlar eminim onlarda fark yok dicek muhattap bulamıyrsunuz malesef &#;ok teşekk&#;r ederim cevabınız i&#;n

&#;yle şeyin imkanı yok gibi.

Alıntıları Göster
    aynen &#;yle hocam

quote:

aynen &#;yle hocam

Hocam siz d&#;ş&#;nd&#;ğ&#;n&#;z &#;r&#;nlerin model kodları Vardır onları yazın arkadaşlar daha da yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerrtass -- 9 Şubat ; >
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Konu Sahibi
    quote:

Orijinalden alıntı: canerrtass

quote:

aynen &#;yle hocam

Hocam siz d&#;ş&#;nd&#;ğ&#;n&#;z &#;r&#;nlerin model kodları Vardır onları yazın arkadaşlar daha da yardımcı olabilir.

Alıntıları Göster
    &#;amaşır funduszeue.info bulaşık almanya &#;retimi hocam sadece almanya ve yerli arasındaki farkı merak ettm &#;&#;nk&#; yerliyle ithal &#;r&#;n arasında fark var

quote:

&#;amaşır funduszeue.info bulaşık almanya &#;retimi hocam sadece almanya ve yerli arasındaki farkı merak ettm &#;&#;nk&#; yerliyle ithal &#;r&#;n arasında fark var

Sizin i&#;in biraz daha araştırdım. Eğer ger&#;ekten &#;st d&#;zeyde kaliteli &#;r&#;n istiyorsanız Almanya &#;retimi almak daha mantıklıymış. Ayrıca Almanya &#;retim &#;amaşır makinesinin amortis&#;rleri &#;elik 3 taneymiş. B&#;yle duydum ama " Evinizde Hangi Marka &#;amaşır Makinesi Var Ve Memnunsunuz konusunda bir Miele &#;amaşır makinesinin amortis&#;rleri resmi paylaşılmıştı 3 taneydi bir kullanıcı Bosch Waw serisinde b&#;yle amortis&#;r kullandıklarını yazmış. Bosch Waw Serisi Alman malıymış. Bulaşık makinesinde Almanya &#;retim olan makineler tabanı &#;elik Almanya &#;retim olmayanlar plastik diye okumuştum. Doğru bilgiler mi emin değilim. Ama size yardımcı olur mu bilmiyorum.

• Onbaşı
    25 Mesaj
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    quote:

malesef buzdolapları yerli &#;retim no frostlarda sorun yaşayan &#;ok arkadaşımız var forumda yeni serilere baktım bizde direk aynı problem devm ediyor mu bilmiyorum ama

Se&#;tiğiniz modeller Almanya &#;retimi ise iyidir.

Buzdolabında ise Alman &#;retimi buzdolabı yok diye biliyorum. Buzdolabında ise lt kombi tipi dolaplar iyiymiş sanırım.

Ar&#;elik de buzdolabında iyidir bence. Yazlık evimde eski 25 senelik benle yaşıt buzdolabı var biraz g&#;r&#;lt&#;l&#;. Kışlık evimde ise 15 yıllık buzdolabı var memnunum.
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Konu Sahibi
    bizim se&#;tiğimizde lt ama ar&#;elik in buzdolaplarıda g&#;zele benziyor &#;zellikle parmak izi tutmayan modelleri daha fazla bosch a g&#;re tek sıkıntım ar&#;elik eskisi gibi değil diyorlar yoksa eski kalitesini bnde biliyorum annemin &#;amaşır mk yıllık hala taş gibi
    quote:

bizim se&#;tiğimizde lt ama ar&#;elik in buzdolaplarıda g&#;zele benziyor &#;zellikle parmak izi tutmayan modelleri daha fazla bosch a g&#;re tek sıkıntım ar&#;elik eskisi gibi değil diyorlar yoksa eski kalitesini bnde biliyorum annemin &#;amaşır mk yıllık hala taş gibi

Eski &#;r&#;nlerini başka markalara &#;rettiriyordu zaten.
  • Binbaşı

Almanya &#;retimi makineler ile T&#;rkiye &#;retimi makineler arasında bir ka&#; malzeme farkı dışında pek fark yok. &#;rneğin deterjan g&#;z&#; i&#; par&#;aları montajlanan &#;lkede &#;retiliyor. Bunun gibi &#;retimi basit par&#;alar montajlanan &#;lkede &#;retilir. Ama amortis&#;r, motor, motor s&#;r&#;c&#; kart, ana kart gibi kompleks par&#;alar almanyada &#;retilir ve montajlanan &#;lkelere g&#;nderilir. T&#;rkiye &#;retimi modeller daha d&#;ş&#;k &#;zellik ve donanım, bir ka&#; eksik par&#;a (&#;rneğin T&#;rkiye &#;retimi modellerin altı a&#;ıktır) ve bayilerin s&#;ylediği g&#;mr&#;k vergisi olayından dolayı daha ucuzlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 9 Şubat ; >

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Almanya &#;retimi makineler ile T&#;rkiye &#;retimi makineler arasında bir ka&#; malzeme farkı dışında pek fark yok. &#;rneğin deterjan g&#;z&#; i&#; par&#;aları montajlanan &#;lkede &#;retiliyor. Bunun gibi &#;retimi basit par&#;alar montajlanan &#;lkede &#;retilir. Ama amortis&#;r, motor, motor s&#;r&#;c&#; kart, ana kart gibi kompleks par&#;alar almanyada &#;retilir ve montajlanan &#;lkelere g&#;nderilir. T&#;rkiye &#;retimi modeller daha d&#;ş&#;k &#;zellik ve donanım, bir ka&#; eksik par&#;a (&#;rneğin T&#;rkiye &#;retimi modellerin altı a&#;ıktır) ve bayilerin s&#;ylediği g&#;mr&#;k vergisi olayından dolayı daha ucuzlar.

&#;ok a&#;ıklayıcı doyurucu cevap olmuş teşekk&#;rler hocam .

• yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Bulaşık makineleri sevilmeyen kirli bulaşıkları yıkama işinden bizi kurtarıyor. Tek başlarına birçok kirli parçayı pırıl pırıl tekrar kullanmamızı sağlayan bu makineler yüzyılda ortaya atılsa da hayatımızda aktif rol alması ’lı yıllara uzanıyor. Popülerleşmesi ve seri üretime geçmesi şaşılacak derecede geç olsa da artık kazandıkları önem yadsınamaz. Günümüzde iyi bir bulaşık satın almak ihtiyaçlarınızı bilmekten ve teknik özellikleri anlamaktan geçiyor. Uzun ömürlü ve yüksek performansta çalışan bir makine arıyorsanız bu liste tam size göre. Keyifli okumalar!

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Bulaşık makineleri ankastre ya da solo şekilde tasarlanıyor. Öncelikle bunlardan hangisini tercih etmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz. Aradaki farklı ise yerleşme şekillerinde. Ankastre bulaşık makineleri gömme şeklinde olduğu için kolaca kamufle olur ve rahatlık sağlar. Solo makineler için de genellikle yerleştirme alanı ayrılıyor. Bunun kolaylığı da taşınma sırasında kendini gösterebilir. Mutfağınızda kapladığı alan ve büyüklük ölçüsünde seçim yapmanız gerekir. Tek seferde ne kadar bulaşık yıkadığınız, kullanma sıklığınız ve evde kaç kişi olduğu da seçimlerinizi etkileyebilir. Eskiden beyaz eşyalar sadece beyaz renklerde sunulsa da günümüzde bu algı değişiyor. Artık metalik renkler, canlı renkler ve inox sıklıkla tercih ediliyor. Diğer bir konu da enerji tüketimi. Çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan bir bulaşık makinesi uzun vadede faturalarınızı hafifletebilir. A enerji sınıflarının yanında ne kadar artı olursa o kadar iyi! Sizler için en çok satılan ve en çok sevilen bulaşık makinelerini derledik.

1. Bosch SMS44DI00T

Listemizin ilk sırasında lider Alman markası Bosch’un SMS44DI00T modeli var. Bulaşık makinelerinin yıkama programlarının zenginliği kullanım açısından size de özgürlük sunuyor. Bu modelde makineyi donatan 4 farklı program seçeneği bulunuyor. ActiveWater akıllı enerji sistemi sayesinde makine daha az su ve elektrik kullanımına kendi karar verebiliyor. Önemli konulardan biri de hassas camların yıkanmasında kullanılan teknoloji. Nadide sofra takımlarınızı güvendiğiniz bulaşık makinanız Bosch onlara yeterli hassasiyeti gösteriyor. Cam koruma teknolojisini kullanan Bosch, camlarda yaşanan çizikler ve mat görünümün önüne geçmekte. Çocuklu ailelerin hijyen hassasiyeti herkesten fazla olabilir. Ekstra hijyen özelliği ile Bosch bu konuda da sizleri yalnız bırakmıyor. Genel kapasitesi 12 kişilik ve makine bir çekirdek aileden fazlasının bulaşık ihtiyacı için yeterli düzeyde.

Kullanıcı Yorumu: Alın aldırın. Tavsiye ederim. Mutfakla harika uyumu beni çok mutlu etti. Yıkama işlemi çok iyi sıfır leke.

2. Windsor WS

Windsor markası yılında Vestel bünyesine katılan beyaz eşya markası. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, set üstü ocak gibi ürün yelpazesine sahip olan markanın sahip olduğu çamaşır makinesi modelleri sahip olduğu özellikler bakımından kullanıcıların tercihi olur. Performans olarak 12 L su kullanma özelliğine sahip olan makine bununla beraber ses seviyesi bakımından 54 dB sahip. Windsor çamaşır makinesinin paslanmaz dış gövdesi modelin daha uzun süre kullanma imkanı sağlar. Birbirinden farklı renk seçimi ile her eve uygun olan Windsor çamaşır makinesi modellerini tercih edebilirsiniz.   Cam ve bardak koruma teknolojisi sayesinde yıkama esnasında cam bardaklarınızı koruyan makine aynı zamanda çizilmesinin de önüne geçiyor.

Kullanıcı yorumu: Bulaşık makinasından beklenebilecek şekilde temiz yıkıyor. 2. programı bile çok nadiren kullanıyoruz o yüzden gayet yeterli bir ürün tavsiye ederim.

3. Siemens SNI00DT iQ

Almanya’nın bir diğer öncü markası olan Siemens geliştirdiği teknolojik özellikleri bu makinede topluyor. Makinenin iç gövdesinde kullanılan paslanmaz çeliğin kalitesi ve genel kalite kullanıcılardan tama yakın puan almış. Uzun ömürlü kullanım sunması açısından iQdrive teknolojisini kullanarak motor üretiyor. Bu teknoloji ise yıllar içinde aşınmayı en aza indiriyor. Aşınmanın en aza inmesi ve sessiz çalışma herkesin bir bulaşık makinesinden beklediği özellikler arasında. Siemens deterjanın makine içinde eşit bir şekilde dağılması ve etkili bir şekilde temizlemesi için de dosageAssist sistemini kullanıyor. Bulaşıkların etkili ve derin bir şekilde temizlenmesi için yapılan araştırmalar ve tecrübe sonucu Siemens serilerini her geçen gün daha da ileriye taşıyor. İç gövdenin paslanmaz oluşu, Eco modları ise tasarruf sağlaması ve A sınıfında olan kurutma performansı dikkat çeken teknik özellikler arasında. Bulaşık makinası seçimizde Siemens de göz önünde tutmanız gereken modellerden biri ve tabii tercih sizin.

Kullanıcı Yorumu: Ürün çok güzel sessiz ve tertemiz yapıyor görünümü de çok şık tavsiye ediyorum kesinlikle.

4. Altus AL  

Genel Özellikler bakımından ön yıkama özelliklerine sahip olan Altus AL A 4 Programlı Bulaşık Makinesi 4 farklı çalışma programına sahip. Paslanmaz çelik iç gövdesine sahip olan Altus çamaşır makinesi modeli, statik kurutma özelliği ile yıkanan bulaşıkların daha hızlı kurumasına yardımcı olur. Enerji tasarrufu bakımından A sınıfı teknolojiye sahip olan Altus bulaşık makinesi farklı renk seçeneği ile her eve uyum sağlar. Su güvenlik sistemi özelliği sayesinde bulaşık yıkanırken suyun taşma emniyetini sağlayan bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Kullanıcı yorumu: Ürün beklediğimden daha güzelmiş ve fiyat çok uygun yıkaması harika kısa programda dahi bulaşıklar tertemiz çıkıyor tereddüt etmeden alın derim.

5. Samsung DW60MFS

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung bulaşık makinelerinde geniş bir ürün yelpazesi ile alıcısının karşısında. Genellikle fiyat ve performans ürünleri pazarlaması ile ünlenen marka bu modelde de hayal kırıklığı yaşatmıyor. 13 kişilik kapasitesi, 4 farklı yıkama programı ve su tasarrufu yapan çalışma sistemi ile markanın satılan modelleri arasında. Makinenin derinliği cm olduğu için tabaklarınızın ve bardaklarınızın boyutlarına göre de karar vermek isteyebilirsiniz. Mutfağıma sığar mı endişesi taşıyanlar için en iyisi ölçülere dikkat etmek. Samsung’un bu modeli cm aralığında olan bir genişliğe sahip. Enerji sınıfı F ve bu A sınıf enerji tasarrufu sağlayan makinelere göre daha altta. Satın alırken enerji sınıfını ve ölçülerine dikkat ederek güvenle satın alabilirsiniz. Ürünü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: Anneme almıştım, gayet memnun. İçine parlatıcı da koyduk, tertemiz parlayarak çıkıyor bulaşıklar. Memnun kaldık.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

6. VESTEL BM

Türkiye’nin gururu olan yerli marka Vestel’in en çok satılan bulaşık makinesi modelleri arasında BM öne çıkıyor. Beyaz ve inox olarak iki farklı renk seçeneği sunan Vestel’in bu modeli oldukça modern bir tasarıma sahip. 4 farklı programı arasında ise hızlı, yoğun, eco ve süper bulunuyor. Farklı sürelerde ve yıkama sıcaklıklarına sahip olan bu programlar sizlere optimum temizlik sağlamak için çalışıyor. Makineye koydunuz parlatıcıyı da göstergelerden takip edebiliyorsunuz. Yıkama adımlarını gösteren ekranı sayesinde makinenizin hangi adımda olduğunu kolayca takip edebiliyorsunuz. Bitince de verdiği sinyal de günün yoğunluğunda size kendini hatırlatıyor. Emniyet sistemi açısından da çocuk kilidine sahip. Gövdesi çelikten ekranı da Led özellikte.

Kullanıcı Yorumu: Ürün hızlı bir şekilde geldi. Servis hızlı bir şekilde geldi. Hemen kuruldu. Üründe çizik, defo vs. yoktu. Gayet kullanışlı bir ürün. Fiyatına göre on numara beş yıldız. Hızlı ve güvenilir satıcı. Vestel de gerek servisi gerekse de müşteri hizmetleri olarak çok ilgili.

7. Regal Pratik BM

Vestel’in alt markası olan Regal en az Vestel kadar alanına hâkim. Bu modelin öne çıkan özellikleri arasında A++ enerji tüketim seviyesi bulunuyor. Yıkamadan sonra kurutma sistemi ise mini aktif olarak tanımlanmış. Yemek takımlarınızı Regal’e güvenerek 12 parça olacak şekilde maksimum kapasitede yıkayabilirsiniz. Çatal ve kaşıkların makine içinde düzgün bir şekile yerleşmesi ve yıkanması bir de çatal kaşık sepeti yer alıyor. Bazı modellerde bu kısım çıkarılabilir olsa da Regal’in bu modelinde sabit duruyor. Fincan rafları ayarlanıyor ve dilediğiniz gibi yerleşim yapabiliyorsunuz. Tuz ve parlatıcı göstergesinden seviyeleri takip edebilir dilerseniz altlarda bulunan sepetleri katlı şekilde kullanabilirsiniz. Metal filtresi ile uzun ömürlü kullanım sunan Regal aynı zamanda su taşma durumlarına karşı güvenlik sağlıyor. Süper, hızlı ve yoğun yıkama programları arasından bulaşıklarınızın kirlilik oranına göre seçim yapabilirsiniz. Modelin adından anlaşılacağı gibi kullanması kolay ve pratik.

Kullanıcı Yorumu: Ben çok sevdim büyük rahatlık. Sesi beni rahatsız etmedi, bulaşıkları güzel yıkıyor. Şimdilik memnunum.

8. Grundig GDF S 

Grundig GDF S 6 program 14 kişilik bulaşık makinesi 14 kişilik geniş iç hacmi ile daha fazla bulaşığınızı aynı anda yıkama özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar. 6 programlı teknoloji sayesinde birden fazla yıkama özelliğini sizler ile buluşturan Grundig GDF S 6 program 14 kişilik bulaşık makinesini tercih edebilirsiniz. Otomatik kapı açma özelliğine sahip olan model sahip olduğu bu özelliği bakımından iç haznesinde temiz hava teknolojisine sahiptir. Bardak koruma özelliği sayesinde bardakların leke olmamasını sağlayan bulaşık makinesi, hızlı bulaşık yıkama programı sayesinde ekstra durulama örneği sergiliyor.

Kullanıcı yorumu: Makina çok güzel yıkıyor, üst sepeti bayağı bardak alıyor, benim için önemliydi sessiz ve mükemmel.

9. Seg SBM  

Vestel’in alt markası olan SEG bulaşık makinesi modelleri E sınıfı enerji teknolojisine sahip olacak şekilde üretilir. Paslanmaz  ve dayanıklı dış gövdesi farklı renklerde üretilerek her eve kolayca uyum sağlamasını sağlar. Freestanding kullanım şekline sahip olan model sahip olduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar tarafından tercih edilir. 12 L iç hacmine sahip olan model bununla beraber 54 dB ses seviyesine sahiptir. Çatal ve kaşıkların makine içinde kolay ve düzgün bir şekilde yerleşmesi ve yıkanması için ayrıca SEG bulaşık makinesi modellerinde bir de çatal kaşık sepeti yer alıyor.

Kullanıcı yorumu: Ürün güzel fiyat performans ürünü bu fiyata işimizi fazlasıyla görüyor. 50 dakika kısa program var yeterli.

Vestel BM

Parmak izi bırakmayan ve temiz bir kullanım sağlayan Vestel bu modelinde wi-fi destekli bir ürün ortaya koyuyor. İç hacmi oldukça geniş ve geniş aileniz için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Seçtiğiniz programları dilerseniz birkaç saat olarak erteleyebiliyorsunuz.

Siemens SNW00DT

4 programıyla 12 kişilik bir bulaşık makinesi olan bu modelde 4 ayrı sıcaklık derecesi ayarı bulunuyor. Yük sensörü ve zaman göstergesi ile yıkanılan bardak ve tabakları takip edebiliyorsunuz. Su baskınlarına karşı güvenlik önlemleri ve kilit sistemiyle bu modelde güvenlik ön planda tutuluyor. Bardak koruma teknolojisi ile bardaklarınız her zaman güvende.

Kullanıcı yorumu: Siemens 4 programlı bulaşık makinası güvenle alınabilecek bir ürün daha öncede aldığım bir üründü tavsiye ederim.

TechTurkey > TechTurkey > Sohbet > Bulaşık Makinesi

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulaşık Makinesi

HondatugraL

,

Öncelikle herkeşşşlere merhabalar.

sene önce kentsel dönüşüm sebebiyle çıktığımız evimiz bitti bitecek durumuna geldi. Aile halkında da bir bulaşık makinesi arama telaşı başladı yaklaşık 1 aydır araştırıyorum artık kafamda sepetler motorlar su fışkırtmaları falan dolanıyor :D Arçelik bosch siemens samsung vs. hepsi hakkında bilgi topladıktan sonra Arçelik - Samsung duellosundan Siemens i kazanan olarak seçtik. Kafamda 1 model var ancak her şeyi netleştireyim dedikçe karışmaya başlıyor. Edindiğim bilgiler arasında Bosch ve Siemensin fabrıkalarının ortak olduğu vs. gibi birçok bilgiye sahibim ayrıca Bosch ve Siemensin ithal olan versiyonlarıyla TR de toplananları arasında dağlar kadar kalite farkı olduğunu öğrendim. Şimdi deneyimli forum halkına sorum şudur. Biz bu ithal siemensi nasıl anlarız, buluruz ? Kodlarında mı farklılık var yoksa aynı kodun hem ithal hem TR toplaması mı var ?
(Bulaşık makinesi solo tip ve beyaz olacak)

Şu anlık kafamdaki model Siemens SNW01JT.

SIEMENS - SNW01JT - Solo Bula&#;&#;k Makinesi (funduszeue.info)

Bu tarz fabrikalarda standartlar ve kurallar butun dunya uzerinde gecerli oldugu icin kalite farki daglaar kadar olmamasi lazim.

ayrica ithal olanlarda vergi binecegi icin fiyat farki cok fazla cikacaktir. Turkiye icerisinde ithal beyaz esya pek mumkun olmasa gerek.

kodu falan bilmemde bulaşık makinesinin özelliklerinde gürültüsü yazıyor db olarak lastik gibi :) yakın zamanda eve alırken dedim bulaşık makinesi ne kadar fark eder ki baya ediyormuş 15 yıllık makinede ses yoktu beko aldım baya ses çıkıyor

HondatugraL

,

Bu tarz fabrikalarda standartlar ve kurallar butun dunya uzerinde gecerli oldugu icin kalite farki daglaar kadar olmamasi lazim.

ayrica ithal olanlarda vergi binecegi icin fiyat farki cok fazla cikacaktir. Turkiye icerisinde ithal beyaz esya pek mumkun olmasa gerek.
Bende bilmiyordum ama kullanıcı yorumlarını okuduğumda az buçuk bilgi sahibi oldum. Siemens tercih eden bazı kullanıcılar hususi ithal olanını aradım buldum yazmış. Bayide baktıkları siemenslerden gözle görülür kalite var diye belirtmişler.

kodu falan bilmemde bulaşık makinesinin özelliklerinde gürültüsü yazıyor db olarak lastik gibi :) yakın zamanda eve alırken dedim bulaşık makinesi ne kadar fark eder ki baya ediyormuş 15 yıllık makinede ses yoktu beko aldım baya ses çıkıyor
Genelde baktığım model kullanıcılar için çok sessiz demişler, siemenste 48dB diyor. Ama çalıştırıp duymadıkça da bilemiyor insan

aykutsafakyaman

,

Bende bilmiyordum ama kullanıcı yorumlarını okuduğumda az buçuk bilgi sahibi oldum. Siemens tercih eden bazı kullanıcılar hususi ithal olanını aradım buldum yazmış. Bayide baktıkları siemenslerden gözle görülür kalite var diye belirtmişler.

Doğru söylemişler. Arada malzeme kalitesi farkı var. Ayırt edebilmenin en basit olayı fiyatı direk etkileniyor :) Bazı firmalarda (mediamarkt vs ) makinenin üzerine broşürde konan menşei yazan kısımlarda hangi ülke olduğu belirtilir, ek olarak ithal üretimlerde belli program sayısı altına inmiyolar. Dayım sektörden çekileli biraz oldu ben de onunla beraber çalışırken hatırladıklarımı söyledim inşallah yardımcı olabilmişimdir :)

Linkini verdiğiniz makineyi yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyoruz. Gayet memnunuz. Bizimki TRlisinden galiba.
Arkadaşlara ek olarak benim de bulaşık makinaları hakkındaki yorumum: çok fazla programa gerek yok. Kafanız karışmasın. Maksimum 2 programı kullanıyoruz 2 kişilik aileyiz.

Bende bunun benzeri yılında aldığım var alman modeli içi çelik kazanlısı plastik değil. O zaman e almıştım:)
Hızlı programlar vs kullanılmıyor pek ya oto ya eco kullanılıyor genelde. Kapağında üretim yeri yazıyor. O zamanki ithal alman kodları farklı idi şuan bilmiyorum. Mesela çamaşır makinesi sonu tr ise yerli üretim ithalde o zaman en az tl fark vardı vermedim. Onunda maşallahı var. Bulaşıkta yerliler plastik kazandı. Plastik koku yapıyor vs deniyordu. Annemde de bizde de siemens çelik kazanlı var. Siemenste kronik rezistans bozulma sorunu varmış. Bizimki henüz bozulmadı. Garanti uzatma mutlaka yapın. 7 sene kafa rahat olur.

7 senedir siemens kullanıyorum. Tüm beyaz eşyalarım siemens.
hepsinden çok memnunum.

Belirli modeller ithal belirli modeller yerli montajdır.
Beğendiğiniz modeli servise sorup ithal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yerlilerin imalatını profilo yapıyordu en son.

İthal olanlar daha kaliteli çünkü malzeme spec konularında “over engineering” söz konusu + TVM (kısaca maliyet azaltma) hedefleri yok denecek kadar az.

Ör: Çamaşır makinesi kazanıları yerli de plastik iken ithalletde çelik olabilir mesela. İkisi de aynı işi yapıyor ama sütyen telinin çamaşırdan çıkması ya da 5 kuruş gibi küçük paralar kazanla kambur arasına kaçabiliyor. Bu durumda farkı net anlıyor tüketici.

Ben şahsen kendi evime pahalı ve iyi bir model makine alıp garanti uzattım (Beko&Arçelik)
Bu ürünlere biçilen kullanım ömrü 7 yıldır. Eskiden 10 yıldı. Garanti de 7 yıl. Bitti gitti benim için :)

Samsung düşman evine. Ablamda çamaşır annemde bulaşık makinesi var. Bozulmadı hiç ama perf. mutlu edici değil.

HondatugraL

,

Belirli modeller ithal belirli modeller yerli montajdır.
Beğendiğiniz modeli servise sorup ithal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yerlilerin imalatını profilo yapıyordu en son.

İthal olanlar daha kaliteli çünkü malzeme spec konularında “over engineering” söz konusu + TVM (kısaca maliyet azaltma) hedefleri yok denecek kadar az.

Ör: Çamaşır makinesi kazanıları yerli de plastik iken ithalletde çelik olabilir mesela. İkisi de aynı işi yapıyor ama sütyen telinin çamaşırdan çıkması ya da 5 kuruş gibi küçük paralar kazanla kambur arasına kaçabiliyor. Bu durumda farkı net anlıyor tüketici.

Ben şahsen kendi evime pahalı ve iyi bir model makine alıp garanti uzattım (Beko&Arçelik)
Bu ürünlere biçilen kullanım ömrü 7 yıldır. Eskiden 10 yıldı. Garanti de 7 yıl. Bitti gitti benim için :)

Samsung düşman evine. Ablamda çamaşır annemde bulaşık makinesi var. Bozulmadı hiç ama perf. mutlu edici değil.

Evet aynen bu şekilde farklılıkları varmış öğrendiğim kadarıyla siemensin buzdolabında bile birinin elceği plastikken ithal olanlarınki metalmiş.
Ayrıca katalogdaki su/elektrik tüketim değerlerinin doğruluğu ithal versiyonda çok daha garantidir. Yurtdışındaki insanlar bu tarz şeyleri fark edince hakkını arayabildiğinden ötürü diye yazmışlar.
Bize yakın olan bayiye sorduk bendekilerin hepsi yerli dedi ancak ithalini nasıl ayırt ederim net bir bilgi edinemedim henüz. Kesin kodlarının kenarında köşesinde bir farklılığı vardır.

Evet aynen bu şekilde farklılıkları varmış öğrendiğim kadarıyla siemensin buzdolabında bile birinin elceği plastikken ithal olanlarınki metalmiş.
Ayrıca katalogdaki su/elektrik tüketim değerlerinin doğruluğu ithal versiyonda çok daha garantidir. Yurtdışındaki insanlar bu tarz şeyleri fark edince hakkını arayabildiğinden ötürü diye yazmışlar.
Bize yakın olan bayiye sorduk bendekilerin hepsi yerli dedi ancak ithalini nasıl ayırt ederim net bir bilgi edinemedim henüz. Kesin kodlarının kenarında köşesinde bir farklılığı vardır.

Barkod farkı kesin vardır.
Kolay iş değil. Kolay gelsin diyeyim :)

F/P bakıyorsan grundig öneririm. 13 aydır çamaşır bulaşık ve buzdolabını kullanıyorum. 3 ünü Aldığım rakama çok bilindik markalardan sadece buzdolabı alabiliyordum neredeyse o dönem. ( İndirim vs derken baya güzel rakamlara gelmiştiler)

Yıkmasından vs de memnunuz. Modeli yazayım.

14 ocakta sipariş ettiğimde fiyat TL miş, şuan hb'da da 2 bin civarında.

Grundig GDF

yukardada arkadaş söylemiş. bencede çok fazla programa gerek yok zaten 1 yada 2 program kullanıyorsun. ayrıca iç tabanı plastik olmasın, bir süre sonra koku yapıyor.

bizde siemens kullanıyoruz 3 önce tl ye almıştık iq sanırım giriş modeli. çok memnunuz. öyle 4 5 bin lira vermeye gerek yok bence.

yerli yada ithal konusu ise sanırım kapağını açtığında etiketinde yazıyordu ve ithalleri daha kaliteli oluyor diye biliyorum.

HondatugraL

,

F/P bakıyorsan grundig öneririm. 13 aydır çamaşır bulaşık ve buzdolabını kullanıyorum. 3 ünü Aldığım rakama çok bilindik markalardan sadece buzdolabı alabiliyordum neredeyse o dönem. ( İndirim vs derken baya güzel rakamlara gelmiştiler)

Yıkmasından vs de memnunuz. Modeli yazayım.

14 ocakta sipariş ettiğimde fiyat TL miş, şuan hb'da da 2 bin civarında.

Grundig GDF
Yok siemenste karar kıldık ama ithal / yerli mevzusunu çözemedim bulamazsak mecbur uygun bir modeli alıcaz.

yukardada arkadaş söylemiş. bencede çok fazla programa gerek yok zaten 1 yada 2 program kullanıyorsun. ayrıca iç tabanı plastik olmasın, bir süre sonra koku yapıyor.

bizde siemens kullanıyoruz 3 önce tl ye almıştık iq sanırım giriş modeli. çok memnunuz. öyle 4 5 bin lira vermeye gerek yok bence.

yerli yada ithal konusu ise sanırım kapağını açtığında etiketinde yazıyordu ve ithalleri daha kaliteli oluyor diye biliyorum.
Evet genelde ona dikkat ediyorum herkes de metal olması gerektiğini söylemiş. Sanırım ithal olanını bulamayacağım gibi geliyor artık :D

Son senede, çok ev değiştirdim, ülke değiştirdim veya yeni ev açtım totalde de 4,5 tane makine aldım (çamaşır, bulaşık vs.), hepsi de arçelik idi hiç de sorun yaşamadım bu zamana kadar.

Sorsanız modelleri bile bilmiyorum, çelik kazan, plastik kazan vs. detayları burada öğrendim. En az modlu, en az elektroniği olanı ve bana yetecek kadar olanı alip geçiyorum her zaman. Şanslıymışım haha.

funduszeue.info (funduszeue.info)

Saka bi yana
Her model Siemens iyi diye birsey yok eve girdigimizde siemens marka ankastre bulasik makinasi vardi ilk gunden beri guzel yikamiyor koku birakiyor kokuyu finish in en pahali deterjaniyla cozduk diger tum detarjanlarla koku gecmiyor cikardigi sesler de korkutur..
Modeline bakayimda yanasmayin hic..

Çay koymaya gelirken foruma bakıyordum sıcak sıcak atayım dedim.. Cihaz : Bosch SMU63M15TR A+ 6 Programlı Ankastre.. Kağıt üzerinde ki özellikleri nedir bilmem ama bayağı sessiz bazen çalıştığını anlamıyorum..
Fiyatı civarıymış şimdi baktımda.. Biz bunu 2 bin küsüre almıştık 4sene evvel..

tlgylmz

,

Bosch bayisine gittiğimde 8 ve 10 serilerinin yurtdışından geldiğini daha düşük serilerinin ( 4,6) Türkiye montaj olduğu söylenmişti, Siemenste de böyle bir durum olabilir.

HondatugraL

,

Saka bi yana
Her model Siemens iyi diye birsey yok eve girdigimizde siemens marka ankastre bulasik makinasi vardi ilk gunden beri guzel yikamiyor koku birakiyor kokuyu finish in en pahali deterjaniyla cozduk diger tum detarjanlarla koku gecmiyor cikardigi sesler de korkutur..
Modeline bakayimda yanasmayin hic..
Şuan kullandığımız makine abu arkadaşın ta kendisi :D Ben doğduğumda vardı 30 yaşına geldik hala çalışıyor büyük ihtimal ben yokken de bu vardı :D Genel olarak siemensin baktığım modelleri için sessiz demişler keşke bayide deneme şansımız falan olsa tipine bakıp alıyoruz resmen aletleri

Çay koymaya gelirken foruma bakıyordum sıcak sıcak atayım dedim.. Cihaz : Bosch SMU63M15TR A+ 6 Programlı Ankastre.. Kağıt üzerinde ki özellikleri nedir bilmem ama bayağı sessiz bazen çalıştığını anlamıyorum..
Fiyatı civarıymış şimdi baktımda.. Biz bunu 2 bin küsüre almıştık 4sene evvel..

Ülke coşuyor sağolsun fiyatlara bak nereden nereye

Bosch bayisine gittiğimde 8 ve 10 serilerinin yurtdışından geldiğini daha düşük serilerinin ( 4,6) Türkiye montaj olduğu söylenmişti, Siemenste de böyle bir durum olabilir.
Evet seri numaralarına almanya sitesinden de baktım oradaki kodlar ile buradakilerin alakası yok TR de satan eden de bulamadım büyük ihtimal TR içindeki ithal olanların kodlarında minik değişiklikler var ama hiçbir bayinin konu ile alakası yok.

korkmazz

,

Evet seri numaralarına almanya sitesinden de baktım oradaki kodlar ile buradakilerin alakası yok TR de satan eden de bulamadım büyük ihtimal TR içindeki ithal olanların kodlarında minik değişiklikler var ama hiçbir bayinin konu ile alakası yok.[/QUOTE]

Hocam ithal modellerde made in germany diye lazerle yazılıdır kapağı açtığınızda hafif sol tarafta görebilirsiniz . Yerlilerdede etiket şeklinde yine aynı yerde yazar Bosch Siemens servisiyim sormak isteyeceğiniz bir şey olursa yardımcı olurum elimden geldiğince