anne baba kıymeti sözleri / Anne Baba ile ilgili Anlamlı Sözler -Hadisler, Dualar, Resimli Sözler – Güncel Bilgiler

Anne Baba Kıymeti Sözleri

anne baba kıymeti sözleri

Anne Baba Sözleri

Bu sayfamızda hayatımızın vazgeçilmezleri anne ve babalara sözler içerikli bir yazı hazırladık. Anne ve babaya güzel sözler göndererek veya onlarla paylaşarak onları mutlu edebiliriz. Onlara saygıda asla kusur etmemeliyiz ve değerlerini çok iyi bilmeliyiz.

Anne Baba Sözleri

Hiçbir güç bir adamı baba kadar güçlü, hiçbir makyaj bir kadını anne sevgisi kadar güzel yapamaz.

Anne ve babanızın kıymetini bilin, Bir gün yanağını değil toprağını öpersiniz. Anonim

Baba rızık kapısıdır açmasını bilene, anne cennet kapısıdır girmesini bilene, kardeş gönül aynasıdır bakmasını bilene, evlat deniz suyudur ne içilir ne vazgeçilir.

Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrümün en güzel çağı annen ve babanla olandır. -Ataol Behramoğlu-

Annenin duası, babanın gölgesi yeter.

Hayatınızı sigorta ettirmek ve her türlü belalardan korunmak istiyorsanız anne ve babanızın duasını alın.

Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir. -Tirmizi-

Anne ve baba değeri her zaman bilinecek bir altındır. Ne zaman onları kaybedersin değerini çok daha iyi o zaman anlayama başlarsın.

Anne ve babalar evlatlarıyla ilgili olan bazı şeyleri duymazlar ama kalbiyle hissederler.

Eğer anne ve babanız yaşıyorsa şuan dünyanın en şanslı insanı sizsiniz. Bunu kıymetini bilin.

Hani her zaman derler ya “adettendir babanın biriktirdiğini oğlu saçar”, annenin çeyizini kızları açar.”

Bir annenin ve babanın fazileti, iyi yaşamı çocuklarına bırakacağı en büyük servettir.

Siz hiç gördünüz mü evladı üzgün iken bir anne ve babanın mutlu olduğunu. Bir adam baba olduktan sonra, bir kadında anne olduktan sonra her zaman evladının mutluluğu için çalışırlar.

Babanın kültürü oğuldan, annenin fazileti kızdan belli olur.

Bir anne, bir baba sizlere hayatı her zaman öğretecek en iyi öğretmenlerdir.

Aile hayatının güzelliği gibi hiç bir şey yoktur. -Oscar Wilde-

Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.

Anneler ve babalar evlatları mutlu olduğu zaman mutlu olur, evlatları üzüldüğü zaman üzülürler.

Aile, kralların bile giremediği bir kaledir. –Emerson-

anne baba sözleri

Bir aileyi idare etmek, bir devleti idare etmekten hiç de daha kolay değildir. –Montaigne-

Bir çocuğun gelişimi bir ailedeki sevgi, muhabbet ve anne babanın şefkati ile olur.

Ana-babaya hürmeti bilmeyen, yediği seafoodplus.info sofradaki ekmeğe teşekkür etmeyen, insana kıymet vermeyen, şüphesiz dalalettedir. -Mazhar Osman-

Anne ölünce bir yuva yıkılır, başka bir yuva kurulur ama hiçbir zaman ilk aileniz gibi huzurlu ve mutlu olamaz.

Babalarının taşkınlıklarını, çocukların usandırıcı hırçınlıklarını eritecek fazilet cevheri anne kalbidir. -Abdurrahman Şeref Güzelyazıcı-

İyi bir anne, iyi bir baba demek, gelecek nesillere iyi gençler yetiştirmek demektir.

Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne ve baba tarafından büyütülmüş olanlardır. -Andre Maurois-

Anne baba ahı almak; Ana-baba ahının zehrini içen kurtulamaz. -Ali Fuat Başgil-

Annenin kalbi çocuklarının okuludur ve bir baba yüz öğretmene bedeldir.

Ben annemi nasıl sevmem ki o, beni bir müddet karnında, uzun bir zaman da kucağında, ölünceye kadar kalbinin şefkat köşesinde taşımıştır. Ona saygısızlık göstermekten daha aşağılık bir şey bilmiyorum. -Abdurrahman Cami-

Anne ve babasının duasının alan bir evlat her zaman daha güvendedir, bedduasını alan ise her an tehlikededir.

Sizin hayırlı olanınız anne ve babasına hayırlı olanınızdır. -Hadis-i Şerif-

Rabbim tüm annelere babalara uzun ömür versin, bizleri de onlara hayırlı evlat olmayı nasip etsin.

anne ve baba ile ilgili sözler

Biz, insana, ana-babasına iyilikte bulunmayı tavsiye ettik. Özellikle de anasını tavsiye ederiz ki, o, kat kat zaafa düşerek ona hamile kalmış, emzirmesi de tam iki sene sürmüştür. Binaenaleyh; bana ve ana-babana şükret. Lokman Suresi, )

Allah size anne ve babanıza itaatsizliği harama kıldı. –Hadisi Şerif-

Anne ve babalara her zaman saygı göstermeliyiz. Hiçbir zaman onlara saygıda kusur etmemeliyiz.

Baba rızık kapısıdır açmasını bilene, anne cennet kapısıdır girmesini bilene, kardeş gönül aynasıdır bakmasını bilene, evlat deniz suyudur ne içilir ne vazgeçilir.

Hiçbir güç bir adamı baba kadar güçlü, hiçbir makyaj bir kadını anne sevgisi kadar güzel yapamaz.

Etiketler:Anlamlı Anne Baba SözleriAnne Baba İle İlgili Sözler MevlanaAnne Baba SözleriAnne Baba Sözleri Kısa FacebookAnne Baba Sözleri TumblrAnne Babaya Söylenen Güzel Sözler

Baba ile ilgili sözler: En kıymetli varlıklarımız için birbirinden güzel baba sözleri

• En derinlerine kadar huzuru hissetmek istiyorsan; baban&#;n omzuna yaslan.

• Baba dedi&#;in bir ç&#;nar a&#;ac&#; gibidir. Meyvesi yoksa da gölgesi yeter.

• Prenses olmak için bir prense gerek yok. Çünkü ben bir kral&#;n k&#;z&#;y&#;m.

• Yürümeyi ö&#;renmi&#; olsam bile dü&#;mekten hala korkuyorum. Benim ellerimi b&#;rakma baba!

• Çocuklar&#;n serveti babalar&#;n&#;n faziletidir.

• Can&#;m babam sen benim sars&#;lmaz dayana&#;&#;ms&#;n.

• Sevgin dünyam&#; daha güzel döndürüyor can&#;m babam.

• Seçme &#;ans&#;m olsa ben yine senin evlad&#;n olmak isterim.

• Bir baban&#;n rolü, yüz ö&#;retmenin rolüne bedeldir.

• Sen olmasan ben de var olmazd&#;m can&#;m babam.

• Sevgili babam, bana hayat&#;n anlam&#;n&#; sen ö&#;rettin.

• Bir çocu&#;un ihtiyac&#; olan en güçlü &#;ey baba korumas&#;d&#;r.

• Senin kollar&#;ndan daha güvenli, yüre&#;inden daha huzurlu bir ülke yokmu&#; babam.

• Bir günümde de&#;il, her günümde sen vars&#;n babac&#;&#;&#;m.
  • nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir