14 mart tatil mi kocaeli / Kocaeli 14 Mart okullar tatil mi? Pazartesi Kocaeli’de üniversiteler tatil mi?

14 Mart Tatil Mi Kocaeli

14 mart tatil mi kocaeli

İstanbul&#;dan sonra Kocaeli&#;de de okullar perşembeden 14 Mart &#;ye kadar tatil edildi! Memur ve işçiye de tatil var

İSTANBUL&#;da perşembe günü itibariyle okullar tatil edildi. Karla mücadelede görev alacak personel hariç diğer kamu çalıyanları da idari izinli sayılacak. Okullar 14 mart pazartesi gününe kadar tatil edilirken üniversiteler de bu tatil kapsamında olacak. İstanbul&#;dan sonra Kocaeli&#;den de tatil haberi geldi.

Abone ol

İSTANBUL'da günlerdir beklenen kar yağışı geldi. Asıl kar Perşembe ve Cuma günü yağacak. İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi. Beklenen haberi İstanbul Valiliği verdi. İstanbul Valiliği açıklamasında, "Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verildi" denildi.

Kocaeli'nde de eğitime 14 Mart'a kadar ara verildi
İstanbul'un ardından Kocaeli’de de 14 Mart'a kadar eğitime kar tatili verildi. Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, okullar ile kursların, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri Pazartesi gününe kadar tatil edildi. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de pazartesi gününe kadar yüz yüze eğitime ara verdi. Valilik ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul, kronik hasta ve engelliler ile hamile personelin pazartesi gününe kadar idari izinli sayılmasına karar verdi.

Kar tatili haberini sosyal medya hesabından duyuran İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun tarihli toplantısında; Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden bugün saat ’da alınan verilere göre 10 Mart Perşembe günü (Yarın) İstanbul için TURUNCU alarm verilmiştir. Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle; 

- 10 Mart Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları,
Kur’an kursları ile yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verilmesine,
- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde 14 Mart Pazartesi gününe kadar faaliyetlere ara verilmesine,
- İstanbul’da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 14 Mart Pazartesi gününe kadar ara verilmesine,

Memur ve işçiye de tatil var
- Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.

Metro seferleri uzatıldı
İSTANBUL'da beklenen kar yağışı nedeniyle 9 Mart Çarşamba gününden, 13 Mart Pazar gününe kadar metro seferlerinin süresi uzatıldı. Metro için yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
-"İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle 9 Mart Çarşamba gününden, 13 Mart Pazar gününe kadar M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M9 metro, F1 füniküler ve T1, T4, T5 tramvay hatlarımızda seferlerimiz ’ye kadar uzatılmıştır".

İstanbul saatlik hava durumu
İstanbul'un kuzey ilçelerinde sulu kar yağışı başladı. Kar yağışı asıl etkisini gece yarısından sonra gösterecek. Perşembe, cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günü kar yağışı var. Hava sıcaklığı sibirya soğukları ile çok düşecek. 
istanbul mart hava durumu

İlgili Haberler
10 Mart Perşembe 11 Mart cuma günü okulların tatil olduğu iller Bursa, İstanbul, Sakarya, Kocaeli

BU FOTO GALERİYE BAKIN

Foto Galeri10 Mart perşembe günü 20 santim kar yağacak Meteoroloji İstanbul, Bursa, Balıkesir, Konya Galeriye Gözat

İstanbulkar tatilikar yağışı

Kocaeli&#;de okullar tatil mi 14 Mart Kocaeli valilik kar tatili açıklaması

Kocaeli&#;de yarın yani 14 Mart Pazartesi okullar tatil mi sorusu öğrencilerin gündeminde. 4 gündür etkili olan kar yağışı Kocaeli&#;yi esir aldı ve perşembe gününden itibaren okullar 4 gün tatil oldu. Peki Kocaeli&#;de okullar yarın tatil olacak mı, 14 Mart Kocaeli kar tatili için haberi için gözler Kocaeli Valisinin son dakika açıklamasında.

Abone ol

Kocaeli'de yarın yani 14 Mart Pazartesi günü okullar tatil mi araştırması öğrencilerin gündeminde. Son 35 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı Kocaeli'de 4 gündür kara teslim oldu. Olumsuzluklar yaşanmaması için Kocaeli Valisi okulları perşembe gününden itibaren tatil edildiğini açıkladı. Haftasonu ile birlikte kar tatili 4 gün oldu. Gece etkili olan kar yağışı bugün Kocaeli'yi terk ediyor, sıcaklıklar birkaç derece artıyor. Peki yarın Kocaeli okullar tatil olur mu, 14 Mart Kocaeli kar tatili son dakika açıklaması için gözler valiliğe çevrildi. Tatil haberinin akşam saatlerinde resmi olarak açıklanması bekleniyor. 

Kocaeli'de Valiliği 14 Mart Pazartesi günü için henüz bir tatil kararı açıklanması bulunmadı. Pazartesi günü okulların tatil edilip edilmeyeceği pazar akşamına kadar valilik tarafından yapılacak açıklamayla belli olacak. Ancak bu kararda pazartesi günü yaşanacak hava durumu etkili olacak.

Bugün hava nasıl olacak: 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Zonguldak Bolu ve Düzce hariç), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Ordu, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığı 4 derece artıyor: Marmara ve Kuzey Ege'de 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle kuzey, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyinde bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ( km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bu illere kuvvetli kar yağışı uyarısı: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Ordu, Bingöl, Muş, Bitlis, ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın bu akşam saatlerinde Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ( km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kocaelikar tatili

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir