kocasinan belediyesi yardım başvurusu / KAYSERİ / KOCASİNAN - Kocasinan Halk Eğitimi Merkezi

Kocasinan Belediyesi Yardım Başvurusu

kocasinan belediyesi yardım başvurusu

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından işletilen www.icisleri.gov.tr web sitesini ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.

Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.

Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.

1.Kişisel Verilerin İşlenme Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:

• T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve ilgili iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması.

2.Kişisel Verilerin Aktarıldığı Taraflar ve Aktarım Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.

3.Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.

4.Çerezleri Kullanım Amacı

Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;

İşlevsel:Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.

Teknik olarak web sitemizde kullanılan çerez türleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Oturum Çerezleri

(Session Cookies)

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId)

Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

• • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,

5.Çerez Tercihlerini Kontrol Etme

Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.  

6.Veri Sahiplerinin Hakları

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.

NÖBETÇİ ECZANELER

2023-06-25
ABAY ECZANESİ

Şirinevler Mahallesi, Zeki Müren Sokak, 15 Şirinevler (Halk Pazarı Yanı) - 2124420268

Yol Tarifi

2023-06-25
EMİR ECZANESİ

Zafer Mahallesi, Atatürk Caddesi, 34/B Yenibosna (Kocasinan İtfaiye Okulu Yanı, Kocasinan Mezarlığının Karşısı) - 2125034742

Yol Tarifi

2023-06-25
HAZNEDAR ECZANESİ

Bahçelievler Mahallesi, Şevket Dağ Sokak, 7/A Haznedar (Medicana Hastanesi ile Vital Hastanesi Ara Sokağı) - 2126421939

Yol Tarifi

2023-06-25
ŞULE ECZANESİ

Hürriyet Mahallesi, Söğüt Sokak, 12/1 Hürriyet (Bahçelievler devlet hastanesine 5 dakika yürüme mesafesi-Hürriyet İÖO altı, Salı pazarı, Bedriye Yılmaz Sağlık Ocağı yanı ) - 2125030026

Yol Tarifi

2023-06-25
YENİBOSNA YILDIZ ECZANESİ

Yenibosna Merkez Mahallesi, Çakar Sokak, 16A Yenibosna (Fevzi Şeker Spor kompleksi yanı hekim Sinan Sağlık ocağı yanı) - 2126306147

Yol Tarifi

• Projeler
  • Acil Toplanma Bölgeleri
  • VIN Noktaları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım hakkında detaylar yazımızda.

Kayseri Büyükşehir Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2023; Ekonomik düzensizlik ve yetersizlik nedeniyle pek çok kişi muhtaç ve mağdur olabilmekte, bu durumda belediyeler kendi sınırlarında ikamet eden vatandaşlar için farklı yardımlarda bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Kayseri Belediyesi sosyal yardımları ile halka yardım eli uzatmakta, sosyal ya da ekonomik nedenlerden dolayı yetersizlik yaşayan hanelere destek olunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için hazırladığımız bu rehberle siz de sürecin detaylarını bulabilir, kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bir büyükşehir belediyesi olarak aktif şekilde devam ettirdiği yardım ve dayanışma projeleri oldukça fazla olan Kayseri Belediyesi, hem gıda hem nakit yardımlarıyla muhtaç durumdakilerin yanında olmaktadır. Bu projelerden biri olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Büfesi il genelinde 52 mahallede ve 22 farklı noktada ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere günlük ekmek yardımı yapmaktadır. Büfeden ücretsiz ekmek almak isteyenlerin öncelikle Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapması ve bu yardıma hak kazanması gerekmektedir.

Yardımlarının oldukça çeşitli olduğundan bahsettiğimiz Kayseri Belediyesi para yardımı için halka Sosyal Destek Kartı ile alışveriş imkanı da tanımaktadır. Maddi zorluk çeken kişilere içerisinde 150 TL nakit para yüklenmiş şekilde verilen bu kartlar ile anlaşmalı market zincirlerinden kişiler istediği ihtiyaçlarını satın alabilmektedir. Her sene binlerce aileye destek kartıyla katkıda bulunan aile, aynı zamanda yine ekonomik açıdan muhtaç durumda olup Kayseri Büyükşehir Belediyesi kart başvurusu olumlu sonuçlanan çölyak hastaları için de Glutensiz Sosyal Destek Kartı yardımı yapmaktadır. Bu kart sayesinde hastalar kendi beslenme şekillerine uygun gıdalara ulaşabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı için 11 farklı aşeviyle hizmet veren bir kurum olmakta, muhtaç durumda olan aileler bu aşevlerinden sıcak ve günlük çıkan yemekleri ücretsiz alabilmektedir. Yine Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları arasında yer alan kömür gibi yakacakların dağıtılması, çocuk sahibi ailelere bebek bezi dağıtımı veya ihtiyacı olan ailelere ev eşyası verilmesi gibi yardımlar da önemli destek kollarını oluşturmaktadır.

Kayseri il sınırlarında yaşayan, hem maddi hem psikolojik olarak desteğe ihtiyacı olan ve iş ya da sosyal hayatta yer alamayan engelli vatandaşlar, Belediye’nin aktif olarak yardım ettiği diğer kişilerdendir. Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye, baston veya hasta yatağı gibi medikal cihazlar temin edilmektedir. Ek olarak maddi açıdan önemli bir destek oluşturan KASKİ indirimleri de yine engelli vatandaşları kapsamakta, %40 veya daha yüksek oran engeli bulunanlara KASKİ tarafından su faturalarında %50 indirim uygulanmaktadır.

Ayni ve maddi yardımların haricinde evde sosyal destek hizmeti de bulunan Belediye, kendi bünyesindeki meslek uzmanları ile engelli veya yaşlı olup kendi bakımını sağlayamayan kişilere kişisel hijyenden psikolojik danışmanlığa kadar pek çok alanda yardımcı olmaktadır. Ekipler evde bakım kapsamında kişilerin rutin temizlik ya da saç –sakal kesimiyle ilgilenmenin yanında evdeki temel eksikleri giderme ve küçük onarma işlemlerini yapma gibi konularda da desteğini sunmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yardımlar çeşitli olduğu gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardımları alabilecek kişiler ve bu kişilerin karşılaması istenen kriterler de bir hayli çeşitlidir. Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı alabilecek ve böylece 150 TL alışveriş yapma hakkı kazanacak olan kişiler ekonomik özgürlüğü olmayan dul kadınlar, bakıma muhtaç öksüz ve yetimler, engelli bireyler, eşi askerde veya cezaevinde olan ya da eşinden ayrılmış olan kadınlar şeklinde listelenebilir. Yakacak gibi barınmaya ve ısınmaya ilişkin temel yardımların ise özellikle mültecilere ve sığınmacılara yönelik olduğunu eklemek gerekmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım konusunda öncelikli gördüğü gruplardan bir diğeri olarak bakıma muhtaç ve 65 yaş üstü yaşlıları açıklamaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanın bulunduğu ekiplerle bu yaşlı vatandaşların haneleri ziyaret edilmekte, yine bu hanelere de ayni ve nakdi yardım ulaştırılmaktadır.

Tüm engelli vatandaşlara ihtiyaç duyduğu danışmanlık, kişisel bakım, eve ilişkin tadilat veya temizleme ya da maddiyat gibi konularda yardım eli uzatan Belediye, ek olarak su faturasında %50 indirim için engelli vatandaşlarda en az %40 oranında engellilik şartı aramakta, bu durumun heyet raporuyla tasdik edilmesini talep etmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Destek Kartına yapılacak olan başvuruları Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla kabul eden yetkililer, bu amaçla başvuracak adayların ilgili birime bizzat gelmesini uygun görür. Ancak bilgi sorgulamak veya erişim imkanı olmaksızın talepte bulunmak için bu birime ait telefon numaralarıyla da yetkililerle görüşülebilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için pek çok vatandaşımız kendileri şahsen yetkililerle görüşmeye gitmekte ve buradan kendilerinden istenen belgeleri teslim edip, form doldurmaktadır. Ancak tüm bu işlemler için sağlığı yeterli olmayan ya da maddi nedenlerden erişim sağlayamayan vatandaşlar zabıta, muhtarlık, şahit olan komşu gibi diğer kişiler aracılığıyla telefon üzerinden de yetkili ekiplerin adresine gelmesini talep edebilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tüm belediyelerde olduğu gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için form doldurulmasını talep etmekte, formu doldurmak için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na müracaat edilmesi yeterli olmakta veya sağlık gibi nedenlerden formu dolduramayacak durumda olanların telefonla yetkililere durumu bildirmesi gerekmektedir. Formu hem kişilerin sistemlerdeki kayıtlarından hem de adreslerini inceleyerek kontrol eden yetkililer bu bilgilere göre yardıma karar vereceğinden formun hem eksiksiz hem hatasız doldurulması zorunludur.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formu doldurulurken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gereklidir. Belediyenin yaptığı yardımlardan yararlanmak için başvurusu formuna bu https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkten ulaşabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunan ve başvurusunun hangi aşamada olduğunu merak edenlerin orijinalinde bir başvuru kanalı olan ALO 153 numaralı hatta araması veya e-devlet sistemine giriş yaparak sorgulama ekranını açması yeterli olmaktadır.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa-sorgulama linkine tıklayarak başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Destek Kartı dahil olmak üzere pek çok yardım kategorisinde direkt görüşülmesi gerekli olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına ait telefon numarası ALO 183’dür. Sosyal Kart başvurusu için aranabilecek bir diğer yer olan santral numarası ise 0(352) 222 89 ve Çağrı Merkezi numarası ise 153’tür.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda yardımlarını farklı alternatifler aracılığıyla ve çeşitli şekillerde yapan Belediye, aşevlerinden sıcak yemek dağıtımı, sosyal kart aracılığıyla gıda alışverişinin yapılması, sosyal büfeler aracılığıyla ekmek dağıtımı veya çölyak hastalarına özel alışveriş kartları aracılığıyla besin alımı gibi çeşitli imkanlar sunmaktadır. Kişilerin Kayseri Belediyesi gıda yardımı başvurusunda bulunması halinde hangi yardımı, ne süreyle alabileceği hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara düzenli olarak gıda yardımı ve erzak yardımı yapmaktadır. Belediye yada muhtarlık aracılığı belirlenen kişilere verilen gıda kolisi için ayrıca başvuru formu doldurarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı alabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru için Kayseri Büyükşehir Belediyesi beyaz masa ile iletişime geçebilir yada başvuru formu için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediye çocukların süt içme alışkanlığı kazanmaları ve sağlıklı olarak yetişmeleri için 3-6 yaş aralığında çocuklara süt yardımı yapmaktadır. Süt yardımından yararlanmak için bizzat belediyeye başvuruda bulunabileceğiniz gibi https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa başvuru formu doldurarak süt yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı ile dar gelirli vatandaşlara gıda kolisi ve erzak kolisi yardımı yapmak yerine bu kartları vererek diledikleri marketten diledikleri gibi gıda alış verişini imkan tanımaktadır.

Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere verilen Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı dar gelirli her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı içerisine yüklenen bakiyeler maddi durumunuzu göre değişiklik göstermektedir.

Kayseri Büyükşehir yardım kartı dul, yetim, öksüz, engelli, eşi cezaevinde olan, eşi askerde olan ve eşinden boşanmış olan kişilere öncelikli olarak verilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için bizzat belediyeye başvuruda bulunabileceğiniz gibi Kayseri Büyükşehir beyaz masa üzerinden ve https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

Başvuru sonrası hane incelemesi için yetkililer tarafından ademsinize gelinerek yerinde tespit yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Kayseri Belediyesi’nin nakit ihtiyaçlarını karşılamada süreci hem daha gizli şekilde hem onur zedelemeden hem de daha pratik şekilde tamamlamak için Sosyal Destek Kartı projesini hayata geçirdiği görülür. Bu kartların limiti 150 TL olmakla birlikte hanenin veya vatandaşın muhtaçlık durumuna göre tek veya çok seferlik olarak verilmesi mümkündür. Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla kartları teslim edilecektir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile Kayseri il sınırları içerisinde yaşayan kişilere gıda yardımı, erzak yardımı, kömür yardımı, giyecek, kırtasiye ve ekmek yardımı yapmaktadır. Düzenli olarak yardıma ihtiyaç duyulan ailelere yemek ve sıcak yer sağlayan belediye yardımların çocuğunu sosyal yardım kartı aracılığı ile yapmaktadır.

Kış aylarından binlerce ton kömür dağıtımı desteği sağlayan Kayseri Büyükşehir hasta ve yaşlı kişilere bir çok eşya ve gıda maddesi desteği sağlamaktadır.

Dar gelirli olan ve muhtarlıkça belirlenen ailelere sosyal yardım büfesi aracılığı ile ücretsiz ekmek vermektedir. Sosyal yardım büfesi aracılığı ile binlerce aileye ücretsiz dağıtımı halen devam etmektedir.

Başarılı öğrencileri destekleyen belediyesi kırtasiye yardımı ve burs desteği her sene kulların açılması ile beraber yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı hakkında bilgi vermeye çalıştım.

KVKK’nın 10. maddesi, veri sorumlularına kişisel verileri işlenen ilgili kişileri aydınlatma yükümlülüğü yüklemiş olup, işbu Aydınlatma Metni’ni dikkatinize sunarız.

Gençlik Kulübü, üyeliğiniz kapsamında çeşitli kişisel verilerinizi elde edecektir. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi Gençlik Kulübü, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca ‘veri sorumlusu’ addedilmekte olup, söz konusu kişisel verilerinizin Kocasinan Gençlik Kulübü tarafından, KVKK’da yer alan genel ilkelere ve veri işleme şartlarına uygun olarak işlenmekte, muhafaza edilmekte ve korunmakta olduğunu belirtmek isteriz.

İşbu Aydınlatma Metni, Veri Sorumlusu sıfatı ile Kocasinan Gençlik Kulübü, Kocasinan Belediyesi nezdinde, Gençlik Kulübü faaliyetlerine ve sosyal sorumluluk projelerine katılacak olan 18 yaş üstü üyelerin şahsından / 18 yaş altı üyelerin yasal temsilcilerinden elde edilen kişisel verilerin, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili diğer mevzuat kapsamında Kurumumuzca işlenmesine ilişkin aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesine ilişkindir.

Kişisel veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi, Kişisel verilerin işlenmesi: Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi, Veri Sorumlusu: KVKK madde 3 fıkra 1 (ı) bendi, veri sorumlusunu ‘Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiler’ olarak tanımlamaktadır.

1. Veri Sorumlusunun Kimliği

Buna göre; veri sorumlusu Kocasinan Belediyesi’nin bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz: Veri Sorumlusunun Kimliği: Kocasinan Belediyesi Adres: Gevhernesibe Mah. Tekin Sok. No:10 Kocasinan / KAYSERİ İnternet sitesi: https://www.kocasinan.bel.tr/ Tel: 0352 222 70 00 Veri sorumlusu olarak, kişisel verileriniz genel ilkelere uygun olacak şekilde işlenecektir.

Genel İlkeler

1) Kişisel veriler, ancak bu Kanunda ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslara uygun olarak işlenebilir.

(2) Kişisel verilerin işlenmesinde aşağıdaki ilkelere uyulması zorunludur:

a) Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma.

b) Doğru ve gerektiğinde güncel olma.

c) Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme.

ç) İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma.

d)İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme.

KVKK'da sayılan sair şekillerde işlenebileceğini bildiririz.

2. İşlenen Kişisel Veriler

Kocasinan Gençlik Kulübü üyelerine ait olup tarafımızca işlenen kişisel veri kategorileri aşağıda sıralanmış olup işlemeye konu olabilecek kişisel veriler belirtilmiştir.

Üye müracaat formunda talep edilen kişisel veriler;

Kimlik Verisi: Ad, soyada, doğum tarihi, T.C kimlik no,

İletişim Verisi: telefon numarası, e-posta, adres bilgisi (Sadece il/ilçe olacak şekilde talep edilecektir.)

Görsel ve İşitsel Kayıtlar: Gerçek kişiye ait fotoğraf ve kamera kayıtları,

Kayıtların sosyal medya da paylaşılması, (Açık rıza kaydı alınmak şartı ile)

Mesleki Deneyim: Okul bilgisi, bölüm bilgisi, sınıf bilgisi

Aile ve Yakının Verisi: 18 yaş altı üyelerin velisi/yakını bilgisi (ad soyad, telefon)

Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Kan grubu, sağlık durumu ve zorunlu ilaç bilgisi, (Açık rıza kaydı alınmak şartı ile)

İşlem Güvenliği: İnternet trafiği verisi (IP numarası)

Diğer: Metin alanlarında bulunan kişisel veriler. (Üyelere sorulan sorulara istinaden zorunlu olmamak kaydıyla verilen cevaplar. Örneğin ilgi alanlarınız, beklentileriniz nelerdir? vb. sorular.)

3. İşleme Amaçları

Üye müracaat formunda yer alan kişisel verileriniz, ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, ancak açık rızanız ya da KVKK’nın 5/2 maddesinde belirtilen hukuka uygunluk hallerinden birinin varlığı halinde işlenmektedir.

Gençlik Kulübü tanımlanan amaçlar doğrultusunda;

a) Kayıt İşlemlerinin yürütülmesi,

b) MERNİS üzerinden kimlik doğrulamasının yapılması,

c) Faaliyetlerin mevzuata uygun şekilde yerine getirilmesi,

d) Üyelik koşullarının iyileştirilmesi,

e) Sunulan ürün ve hizmetlerden üyelerin faydalanması,

f) Gerekli istatistik çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılabilmesi

g) Belediye lokasyonlarında kameralar aracılığı ile güvenliğin sağlanabilmesi, •

h) Acil durumlarda ve program içeriğine ilişki bilgilendirme amacıyla İletişim kurulması,

i) Talep ve şikayetlerin cevaplanması,

j) Yetkili Kişi, Kurum ve Kuruluşlara bilgi verilmesi,

k) Sair tüm yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi, amacıyla kişisel verileriniz işlenecektir.

KVKK’nın 6/2 maddesi kapsamında açık rıza vermeniz koşuluyla

Kan Grubu Bilgisi: Acil durumlarda müdahale edilebilmesi,

Sağlık Problemi Bilgisi: Acil durumlarda müdahale edilebilmesi,

Düzenli Kullanmak Zorunda Kaldığı İlaç Bilgisi: Acil durumlarda müdahale edilebilmesi,

KVKK’nın 5/1 maddesi kapsamında açık rıza vermeniz koşuluyla

Kocasinan Gençlik Kulübü etkinlikleri ve üyelerimizin vefat haberi, doğum günü kutlaması veya özel günlere ilişkin bilgilendirmeler de dahil olmak üzere daha etkin bir şekilde iletişim kurulabilmesi, •

Kocasinan Belediyesi ve/veya iştiraklerinin anlaşmalı olduğu 3. firmaların ürün, avantaj, indirim ve kampanyaları hakkında bilgi verilmesi amacıyla Gençlik kulübü ve İştiraklerinin sizlerle iletişime geçebilmesi ve elektronik ticari ileti gönderebilmesi,

Kocasinan Belediyesi ve/veya İştirakleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda görüntünüzün alınabilmesi ve alınan bu görüntünüzün veya kendinizin sağlamış olduğu görselin dergi, web sitesi ve sosyal medya hesapları platformlarda yayınlanabilmesi,

Amaçlarıyla kişisel verileriniz işlenebilecektir.

4. İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda, KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde Kurumumuz bünyesinde işlenmekte ve aşağıda yer alan taraflarla sınırlı olmak üzere aktarılacaktır.

• Kişisel verileriniz, sunulan hizmetlerden sizleri faydalandırmak ve hizmet kalitemizi artırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, amaçla sınırlı olmak kaydıyla, kişisel verileriniz aktarılacaktır.

• Faaliyetlerin ilgili mevzuata uygun yürütülmesi amacıyla talep edilmesi halinde; Yargı Makamları ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına

• Kurumumuzun hukuki menfaatlerinin korunması amacıyla Hukuki bir ihtilaf vuku bulması halinde Kurumumuzun avukatlarına ve yargı mercilerine,

Toplanan kişisel verileriniz yabancı ülkelere aktarılmamaktadır.

5. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Yukarıda sayılan amaçlarla işlemekte olduğumuz kişisel verileriniz üye müracaatınız esnasında üye müracaat formları aracılığıyla (elektronik formlar ve basılı formlar) veya çeşitli etkinliklerde yazılı olarak veya bizlerle iletişime geçtiğinizde sözlü olarak toplanmaktadır.

Kişisel verileriniz işlenmesinde, KVKK’nın 5. ve 6. maddesinde yer alan ve yukarıda ‘İşleme Amaçları’ başlıklı 3. maddede belirtilen hallere bağlılık gösterilmekte ve kanunen gerekli durumlarda açık rızanıza başvurulmaktadır.

KVKK’nın 5’inci maddesinde belirtilen hukuki sebepler;

MADDE 5

(1) Kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez.

(2) Aşağıdaki şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c)Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d)İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması, Hukuki sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

6. Kişisel Verilerin Saklama Süresi

Kişisel verileriniz, kanunda veya ilgili mevzuatta verinin saklanması için bir süre belirlenmişse, en az bu süre kadar saklanmak zorundadır. Kanunda veya ilgili mevzuatta bir süre öngörülmemişse; işlenme amaçlarıyla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olmak kaydıyla belirlenen makul sürelerce saklanmaktadır.

7. İlgili Kişinin Hakları

Kişisel veri sahibi “İlgili Kişi”, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesinde aşağıda yer verilen haklarını ve taleplerini https://kocasinan.bel.tr/img/kocasinan_kvkk.pdf adresinde yer alan Başvuru Formunda yer verilen usule uygun olarak doldurmak suretiyle bildirebilecektir.

MADDE 11- (1) Herkes, veri sorumlusuna başvurarak kendisiyle ilgili;

a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını Öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

e) 7’nci maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok Edilmesini isteme,

f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü Kişilere bildirilmesini isteme,

g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle Kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,

haklarına sahiptir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili hususlarda başvurunuzu https://kocasinan.bel.tr/img/kocasinan_kvkk.pdf internet adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak; Veri sorumlusu sıfatı taşıyan Kocasinan Gençlik Kulübün yukarıda belirtilen haklarınıza yönelik taleplerinizi Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen muhtelif şekillerde ve yazılı olarak iletmeniz mümkündür. Eğer başvuru yazılı yapılacaksa işbu formun çıktısı alınarak başvuru yapılmalıdır. Form zarfa konulmalı ve üzerine “Kişisel Verilere Yönelik Bilgi Talebi” yazılmalıdır.

Başvuru formunu;

1. İlgilinin bizzat başvurusu ile;

2. İadeli taahhütlü posta ile;

3. [email protected] KEP adresine;

4. Noter kanalı ile;

Kurumumuza iletmeniz gerekmektedir.

Başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ ile belirlenen ücret alınarak sonuçlandırılacaktır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası