lpg tankı değişince proje gerekirmi / Tank Değişimi Sızdırmazlık Raporu , LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi

Lpg Tankı Değişince Proje Gerekirmi

lpg tankı değişince proje gerekirmi

TechTurkey > TechTurkey > Sohbet > LPG Tankı değişi sonrası

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG Tankı değişi sonrası

Aracımda tüp LPG var. Ben lpg tankımı simite çevirip yer kazanmak istiyorum.

Not: aracımın muayenesine 1 sene var ve. LPG ruhsata işli durumda.

Simit Tankı LPG servisinde aracımın taktırdıktan sonra, bundan sonraki muayenede sorun yaşamamak için yapmam gereken bir şey var mı? (yeniden proje çizilmek vs vs)

Özellikle muayene istasyonunda çalışan arkadaşlar var ise net bilgiye ihtiyacım var.

Ilgilenen herkese teşekkürler.

proje ve muayene süreci yeniden çalışıyor bu durumda diye biliyorum

hiçbirşeye gerek yok taktırın 1 yıl sonra hiçbişiy olmamış gbi muayenenizi yaptırsınız ruhsata işli olduğunda sorun olmaz arada 1 yıllık bir zaman var çünkü 3 5 gün olsaydı tadilat projesi istenirdi..

dersu_06

,

ruhsata işli olduğu için hiç bi sorun funduszeue.info kitini bile değiştirebilirsiniz

Emre Ekrem

,

Ruhsatta lpg kitinin detayları yazmıyor bildiğim kadarı ile, LPG tankının son kullanma tarihi dışında yasal olarak bir yaptırım yok.

LPG kiti ile ruhsatta hiçbir detay yok ama bildiğim kadarı ile bu bilgiler araç üzerine LPG işlenirken kayıt altına alınıyormuş.
Bu bilgiler Tüv Türkte çıkıyormuş ve araç ile karşılaştırılıyormuş. Farklılık olduğunda da ağır kusurdan araba alıyormuş.

Tadilatla ilgili onay raporu ve sızdırmazlık raporu ile yeniden muayene gerekiyor dediler.

En azından bu işlemi yapacak firma ile görüştüğümde bana böyle söyledi. Ne kadar doğrudur emin olamadım.

YavuzNaz

,

Tadilat projesi çizdirip sızdırmazlık muaynesi yaptırarak tuvtürk istasyonuna gitmeniz gerekiyor, geçen hafta aynı işlemi yaptık, aksi takdirde ağır kusur veriliyor.

Tadilat projesi nereden çizdiriliyor? Lpg tankını takdırdığımız yerden bir evrak almaya ihtiyaç varmı?

YavuzNaz

,

Lpg tankını değiştirdiğiniz yerin vermesi lazım yada anlaşmalı olarak çalıştıkları bir yere yönlendiriyor, o proje ile birlikte sızdırmazlık istasyonuna gidiliyor.

ErenDurmus

,

1 ay oluyo aracin Lpg tankini degistirip buyugunu taktik . Hic islem yapmadan muayeneden gecti . Sadece tankın Tarihine baktilar .

Bu gün muayeneye giden bir arkadaştan sormasını rica ettim. Tankı değiştirsin denesin geçebilir, olmadı sızdırmazlığa göndeririz gibi net !!! Bir cevap gelmiş &#;&#;

onurdestan

,

bunu bende merak ediyorum hatta konu açacaktım araba tüv e gittiğinde sıfırdan tünele girip komple muayeneye giriyor öylemi ? yoksa sadece yapılan işlemimi kontrol ediyorlar ?

öncelikle tarih olarak net hatırlamıyorum ama son 2 yada yıldır lpg-cng bilgileri tüvtürk sisteminde kayıt altına alınıyor.

son 2 yada 3 yıldır muayene görmemiş araçlar haliyle sistemde kayıt altında değildir. bahsedilen her türlü değişiklik yapılabilir. sıkıntı olmaz tüvtürkten geçilir (kesinlikle tasvip etmiyorum eş,dost, aile, çoluk, çocuk biniyoruz araçlarımıza, gerekli sızdırmazlık test ve onayları alınmalı, insan hayatı her şeyden önemli.) ama egm kayıtlarında tadilat örnekleri saklanıyor. belki yaşanacak bir kazadan sonra paranoyakça olsa da olay oralara varırsa usulsuz yapılan işlemler ortaya çıkabilir ve başa dert açabilir.

öbür taraftan son yıl içinde tüv muayenesine girmiş lpg-cng bilgileri sisteme kayıt edilmiş araçlarda değişen tank ve regülatör bilgileri sıkıntı yaratır araç muayeneden kalır. bunu önlemek için montaj tespit raporu(lpg-cng dönüşümü yapan firmadan) ve sızdırmazlık raporu(mmo sızdırmazlık istasyonundan) almak yeterlidir.

a- bozulan veya değiştirilen lpg-cng regülatörü yerine yenisini takmak. (montaj tespit raporu ve sızdırmazlık zorunlu)

b- simit lpg-cng tank yerine silindirik takmak. (montaj tespit raporu ve sızdırmazlık zorunlu)

c- silindirik lpg-cng tank yerine silindirik takmak. (montaj tespit raporu ve sızdırmazlık zorunlu)

d- lpg-cng gaz boru hattında yapılacak yer değiştirmeler yada boru hattını yenilemek. (sızdırmazlık zorunlu)

Çok faydalı bilgi teşekkür ederim. Silindirik yerine simit takmak Istersek.

bende şöyle bir soru sorayım mesela lpg sistemi ruhsata işli değil muayene zamanı sadece tank ve motorda görünen beyini söktürsem ( enjektör vs bakınca görülmüyor) muayeneden geçip tekrar taktırsam arabanın altındaki lpg borusu falan sorun oluyor mu

e- silindirik lpg-cng tank yerine simit takmak. (montaj tespit raporu ve sızdırmazlık zorunlu)

işin özü tank değişince iki side şart.

bende şöyle bir soru sorayım mesela lpg sistemi ruhsata işli değil muayene zamanı sadece tank ve motorda görünen beyini söktürsem ( enjektör vs bakınca görülmüyor) muayeneden geçip tekrar taktırsam arabanın altındaki lpg borusu falan sorun oluyor mu

sorun ve sıkıntı olur. görülüyor, çok iyi saklanmadıkça.

Yaralanmalı/ölümlü kazalarda normal çarpmanın dışında patlama vs olursa illaki savcılıkta inceler bilirkişiyle değişikliği tespit yoluna da giderler. Şu devirde lpg tankının patlaması imkansıza yakın ama böyle de bir ihtimal yok değil..

funduszeue.info Örbeğin 'te komple tankerin patlaması. Tanker üretimindeki şahıslar şuan hapiste olarak biliyorum. (4 dikişli yapmışlar tankeri)

@onur_si neden işletmek istemiyorsunuz ? Sökmesi takması zaten yakın paralara mal olmazmı

funduszeue.info Yanlış linki eklemişim. doğrusu buydu

ya ne bileyim yeni muayene yapmıştım ondan sonra taktırdım durduk yere vermeye içim razı olmadı sonuçta ekonomi için taktırdık. ağustosta muayene zamanına kadar boyle kullancam, araç durursa işletcez artık. şu muayene işlerini hiç sevemedim :)

timucintt

,

lpg zaten ruhsata işliymişki senin.. sızdırmazlık raporunada gerek yok direkt simidi tak devam et tüvturkte lpg kiti yeniyse ve ruhsata işlenmemişse tespitini yaparken projesini faturasını ve makine mühendisleri odasından plan proje ve sızdırmazlık raporunu ister bu doğrultuda kitin çalıştığını test edip onayı verir, verilen ek1 kağıdıylada trafiğe gidilir ve lpg ruhsata işlenir.. senin zaten lpg kitin önceden ruhsata işli olduğu için senin öyle dalavereli yollara başvurman gerekmiyor istersen komple sök at yenisini tak birşey olmaz. tüvtürk senden tüpün 10 yılı geçmediği sürece hiç bir şey istemez sızdırmazlık raporunda yoksa zaten hafif kusurlu olarak geçiyorsun onlar kanala almadan zaten kitin sızıp sızmadığını kontrol ediyorlar

tüvde tankın regülatorun markası çıkıyor ama tankın tipi yazmıyor? silindirik mi yoksa simit mi olduğunu belirten bi ifade göremedim ben muayene kağıdında

#13 güncel prosedür ve işleyişi özetledim beyler, boşa kafa karıştırıp insanları yanlış yönlendirmeyin. tüm bilgiler kayıt altına alınıyor.

arabanın lpg sitemiyle ilgili yapılan her tadilat , değişiklik agır kusur artık funduszeue.info tankı değiştirdikten sonra proje almam gerekiyor tadilat yapan yerden .muayenen 1 sene daha varsa sızdırmazlık raporunu alma muayenın bitişi yaklaştıktan sonra gidip sızdırmazlık raporunu alıp muayeneye girip işletirsin .veya tüp taktırdığın yerle konuş 1 sene sonra gelip projemi alabilirmiyim de muayene öncesi gidip projenle birlikte sızdırmazlığını alırsın muayenende işletirsin.

Powered by vBulletin® Version Copyright © vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.

LPG tank değişimleri genellikle 10 yılı geçtiği için yapılır. TÜVTÜRK muayene istasyonları tarafından yapılan kontrollerde LPG tankının 10 yılı geçtiği tespit edilirse bunun yenilenmesi ve tekrardan gelinmesi istenir. LPG Tank değişimi sonrası muayene istasyonunda ki yapılması gereken işlemler oldukça basittir.

Araç kullanıcıları LPG tank değişimi yaptıktan sonra direkt olarak muayene istasyonlarına gidip araçlarını muayeneden geçirebilmektedir. LPG tank değişimi sırasında size verilen proje dosyaları ve bazı evraklar vardır. Bu evrakları muayene istasyonuna teslim ettikten sonra hemen aracınız tekrar muayene ediliyor ve problemler giderildiği için araç muayeneden geçiyor.

Önceki yıllarda ise araç lpg tank değişimi yaptıktan sonra direkt olarak muayene istasyonuna giderse ağır kusur olarak muayene tekrarına kalmaktaydı. Bunun sebebi ise sızdırmazlık raporunun şart koşulmasıydı. Günümüz de LPG tank değişimi sonrasında istenen Sızdırmazlık raporu artık istenmemektedir. Kısacası oto gaz firması tarafından tüm testler yapılıyor ve tarafınıza bir dosya içerisinde evrak sunuluyor. Bu evrakları ve faturayı Muayene istasyonunda ki yetkililere teslim etmeniz sonucunda işlemler kısa sürede bitirilir.

Kısa ve Net soru cevaplar

Soru 1:

LPG tankı 10 yılı dolduran araç muayeneden geçer mi ?

Cevap: Hayır geçmez. Tüp tankının yenilenmesi ve tekrardan randevu alınması gerekir.

Soru 2:

LPG tankı değişiminden sonra sızdırmazlık raporu almak için farklı yerlere gitmem gerekli mi?

Cevap: Hayır. Sızdırmazlık raporu için farklı bir yere gitmenize artık gerek yok. OTO Gaz firması tank değişimi yaptıktan sonra size bir dosya içerisinde evrak verir. Bu evrakları muayene istasyonuna teslim etmeniz sonucunda işleme alınır.

Süresi Dolan LPG Tankı Muayeneden Geçer Mi?

Ömrünü doldurmuş olan LPG tankları TÜVTÜRK muayenesinde kalır. Bir tankın ömrü 10 senedir. Üzerinde son kullanım tarihi yazar. Sürücünün ömrü dolmuş tankı hizmet aldığı bayiye gidip değiştirmesi gerekir. Daha sonra Makine Mühendisleri Odasına gidip sızdırmazlık raporu almalıdır. Tüm işlemlerden sonra yeniden muayene randevusu almalıdır. Ancak bu şekilde araç muayeneden geçebilir. Sonuç olarak aracınızda süresi dolan bir LPG tankı varsa bu muayene sırasında tespit edilecek olursa aracınız muayeneden geçmez. Böyle bir durumda aracınıza ağır kusur kaydı düşülür. Aracınızın süresi dolan LPG tankının değiştirilmesi istenir.

Araca LPG Taktırdıktan Kaç Gün Sonra Bildirilir?

Aracın LPG dönüşümü gerçekleştirildikten 30 gün içinde bu durumun aracın ruhsatına işlenmesi şarttır. Ruhsata işlenmemiş LPG ile trafikte dolaşan araçların bağlanma ihtimali bulunmaktadır. Ruhsata işletmek isteyen kişi öncelikle LPG projesini hazırlatmalıdır. Daha sonra TÜVTÜRK’te muayenesini yaptırmalıdır. Daha sonra notere giderek ruhsatına işletmelidir. Tüm bunları 30 gün içinde tamamlamazsa trafiğe çıkması sakıncalı hale gelecektir. Genel olarak aracınıza LPG takırdıysanız ve herhangi bir sorun vs yoksa aracınızı kullanabilirsiniz. Bu aşamada aracınızın ilk 1 aylık sürenin içerisinde TÜVTÜRK muayenesine götürmeli ve buradan sonra LPG’yi ruhsata işletmelisiniz.

LPG Sökülen Araç Muayeneden Geçer Mi?

Nasıl araca LPG takılması bir süreç halinde işliyorsa sökülmesi de ayrı bir süreç olarak işlemektedir. Prosedürleri yerine getiren sürücüler araçlarını trafiğe çıkarabilirler. Öncelikle yetkili bir serviste söküm projesi hazırlanmalı ve LPG sistemi araçtan çıkarılmalıdır. Ardından aracın muayenesi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra notere gidilmeli ruhsat yenilenmeli ve LPG’li araç ibaresi ruhsattan silinmelidir. Genel olarak LGP söküldükten sonra gerekli olan kriterlere uygun bir şekilde işlemler yaptırırsanız bunu da TÜVTÜRK tarafından belgelendirirseniz, aracınız zaten muayeneden geçecektir. Bu işlemi bir kez yaptırmanız yeterli olacaktır. Böylece aracınızın muayene zamanı geldiği zaman pratik bir şekilde muayeneden geçebilirsiniz.

LPG Pistonlara Zarar Verir Mi?

LPG benzinli araçlara göre çok daha çevreci bir yakıt türüdür. Ayrıca fiyat olarak da oldukça ucuzdur. Eğer sistemin montajı doğru şekilde yapılırsa motora hiçbir zararı dokunmayacaktır. Fakat LPG’de şöyle bir durum bulunmaktadır. Bu yakıtın çıkardığı ısı oldukça yüksektir. Eğer motor yüksek ısılara dayanıklı değil de bu durumda hızlıca yıpranacaktır. Şoförler bu duruma dikkat ettiği sürece LPG zararsız bir yakıttır. Sonuç olarak LPG kullanmanın aracın motoruna vs zarar verdiğine dair yaygın bir düşünce vardır. Ancak bu durum esasında aracınıza taktırdığınız LPG sistemiyle doğrudan ilgilidir. Şayet aracınıza üst düzeyde bir LPG sistemi taktırdıysanız ve aracınızla uyumlu bir şekilde çalışıyorsa böyle bir durumda aracınız hem performans konusunda hem de yıpranma konusunda bir sorun yaşamazsınız.

LPG TANKI DEĞİŞİMİ SONRASI MUAYENE SÜRECİ ?

• Konu Sahibi
    Merhaba,

Aracımdaki silindir tankı simit tanka &#;eviriyorum.
    Muayenem daha 1 yıldan fazla var. Muayeneye hemen girmesem ne olur ?
    Fatura kesildikten sonra ne kadar vaktimiz oluyor yeni tankla muayene i&#;in ?

• Yarbay
    Ge&#;en tank değişimi yaptım ve akabinde hemen muayeneye girdim. Lpg'ci evrakları bir dosyada verdi, ben de bunları muayene istasyonuna verdim.
    Daha &#;nce lpg'yi ilk taktırdığımda takan firmaya evrakları sonra istiyorum demiştim, yaklaşık 1 sene sonra muayeneye girerken evraklarımı alıp girmiştim. Bence sen de tank değişimi yapan firmaya sor, onlar bilirler.
  • Yarbay
    evrakları alırsan 10 g&#;n m&#; 1 ay mı ne s&#;ren oluyor.

ben t&#;p taktırdıktan 3 ay sonra gittim aldım muaneye soktum arabayı.

ama evrakları alıp evine gittiysen s&#;re kısa fatura tarıhınden ıtıbaren bir zaman var ve kısa
  • S&#;re sınırı yok. Ben daha yeni yaptırdım. Ayda tankı değiştirip faturayı aldım, ge&#;en g&#;n muayeneye girdim 1 ayı ge&#;miş olmasına rağmen herhangi bir ceza oluşmadı. Sadece genel muayene 3 ay geciktiği i&#;in 30 lira kadar bir ceza &#;dedim o kadar.
    1 Aylık s&#;re sınır sadece yeni d&#;n&#;ş&#;m yapılan ara&#;larda ge&#;erli. Siz tank değiştiriyorsunuz. Hem &#;yle bir mantık varsa, &#;mr&#; dolmaya 1 yıl kalan tankı 2 yıllık muayeneden ge&#;irmezlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exponent

Tank değişimi ne kadar yaptınız. Benim tankın s&#;resi dolmuş muayeneden kaldım haberim yoktu. Sizlerden bir fiyat alabilirmiyim, bir de hangi şehir?
    Hocam ben liraya L&#;leburgaz'da yaptırdım, bir ka&#; ekstra daha oldu 'e bitti benim iş. denilebilir yani.
  • Yarbay
  • tankı değiştirdiniz eğer muayane yaptırmadan kaza yaparsanız &#;ok sıkıntı olacağını duymuştum. sanırım kusurlu siz sayılıyordunuz.
    o y&#;zden erken muayene &#;nemli.
  • Binbaşı
    Ara&#; &#;zerinde her t&#;rl&#; değişiklik i&#;in 1 ay muayene s&#;resi var, sonrasında cezası var ancak cezası fazla olmadığın i&#;in &#;oğu kişi geciktirmekten korkmuyor..
  • usta dedi liraya yaptırdım bug&#;n. sizlerinkine g&#;re uygun oldu. niye &#;yle oldu anlamadım. marka atiker. ha ben silindiri simite felan &#;evirme yaptırmadım. zaten simitti simit takıldı. şamandıra felan değişmiyor sanırım b&#;yle olunca.
  • Yarbay

usta dedi liraya yaptırdım bug&#;n. sizlerinkine g&#;re uygun oldu. niye &#;yle oldu anlamadım. marka atiker. ha ben silindiri simite felan &#;evirme yaptırmadım. zaten simitti simit takıldı. şamandıra felan değişmiyor sanırım b&#;yle olunca.
    Benim ki 45 lt'lik tank
  • quote:

usta dedi liraya yaptırdım bug&#;n. sizlerinkine g&#;re uygun oldu. niye &#;yle oldu anlamadım. marka atiker. ha ben silindiri simite felan &#;evirme yaptırmadım. zaten simitti simit takıldı. şamandıra felan değişmiyor sanırım b&#;yle olunca.
    Tank hacmi değişti bende, şamandıra da zaten bozuktu. Bir de bir ka&#; ıvır zıvır daha yapıldı filtre vb. Ondan sebep biraz pahalı oldu.
  • Acaba nasıl çözdünüz bu işi ya da çözebildiniz mi? Ben de silindirden simite çevirmek istiyorum. 2 ay önce muayeneye gittiğimde tankı silindir mi diye (şuan hala silindir) sordular ve kontrol ettiler. Hemen muayeneye gitmek sorun değil ama başka işlemler gerekiyor mu, nasıl işleteceğim, lpgcinin verdiği kağıtlar yeterli mi onu bilmiyorum. LPGcim(büyük bir yer, Serkan Oto) direk olmaz değiştiremezsin deyip savdı başından.

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

LPG takılan araç kaç günde bildirilir?

İçindekiler:

1. LPG takılan araç kaç günde bildirilir?
  2. Aracıma LPG taktırdım ne yapmam gerekiyor?
  3. LPG taktırdıktan sonra muayene şart mı?
  4. LPG Tank Değişimi Sızdırmazlık Raporu Nereden Alınır?
  5. Lpg&#;li araç muayenesinde gaz sızdırmazlık raporu isteniyor mu?
  6. Gaz sızdırmazlık raporu zorunlu mu?
  7. Lpg&#;li arac muayenesine ne belgeler gerekir?
  8. LPG beyni değişince muayenede sorun olur mu?
  9. Sıfır araca LPG takılınca muayene gerekir mi?
  10. LPG beyni kaç yılda bir değişir?
  11. Genel muayene ve tespit muayenesi nedir?
  12. Tespit muayenesi ücretli mi?
  13. Araç genel muayenesi nedir?
  14. Genel muayene ve genel muayene tekrarı ne demek?
  15. Muayene tekrarı ücretli mi?
  16. Araç muayene tekrarı için randevu almak gerekir mi?
  17. Muayeneden kalınca ne olur?

LPG takılan araç kaç günde bildirilir?

Aracınıza LPG işletme süresi fatura kesilmesini takip eden 30 gündür. Yani aracınıza takılan LPG sistemi için fatura kestirdiğiniz gün süreç başlar. Eğer muayene sürenize çok varsa LPG sistemi montajı yapan firmaya fatura kestirmezseniz aracınız resmiyette hala LPG takılmamış gibi görünecektir.

Aracıma LPG taktırdım ne yapmam gerekiyor?

Aracınıza LPG taktırmaya karar verdiğinizde, ilk yapmanız gereken bir LPG bayisine giderek proje çizdirmektir. Çizilen projeye göre araca LPG taktırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. LPG taktırma işleminin ardından gerekli kontroller sağlanarak sızdırmazlık belgesi almak için mühendisler odasına gitmeniz gerekmekte.

LPG taktırdıktan sonra muayene şart mı?

Aracıma LPG taktırdım; ne yapmam gerekiyor? Yakıt sistemlerinde (LPG, CNG ) yapılan tadilatlar da bu kapsama girmektedir ve aracın geçerli bir muayenesi olsa dahi tadilat sonrası muayeneye girmesi gerekmektedir.

LPG Tank Değişimi Sızdırmazlık Raporu Nereden Alınır?

LPG Sızdırmazlık Raporu Nereden Alınır? LPG sızdırmazlık raporu bağlı olduğunuz ilde bulunan makina mühendisleri odası adına açılmış LPG sızdırmazlık istasyonundan ilçelerde ise ayda veya onbeş günde bir kez gelen gezici sızdırmazlık istasyonlarından alabilirsiniz.

Lpg'li araç muayenesinde gaz sızdırmazlık raporu isteniyor mu?

Sızdırmazlık raporu muayenede gerekli mi? Araç ruhsatına LPG/CNG dönüşümü işlenmiş araçlar için yapılan muayene işleminde sızdırmazlık raporu belgesi gerekli değil. Eğer aracınızın ruhsatında LPG dönüşüm sistemi işli değilse montajın yapıldığı servis tarafından verilen Yakıt Sistemi Montaj Belgesi yeterli.

Gaz sızdırmazlık raporu zorunlu mu?

Sızdırmazlık raporunun zorunlu olduğu nedenlerden bahsedecek olursak araca lpg sistemi yeni takılmışsa lpg sızdırmazlık araporu almak zorunludur. Araçta tüv türk kontrolleri esnasında her hangi lpg kaçağı veya takılı olan sistemde aksağam ve montaj sorunuyla karşılaşılırsa Lpg sızdırmazlık belgesi almak zorunludur.

Lpg'li arac muayenesine ne belgeler gerekir?

T.C Kimlik no'sunu gösteren nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzu yanınızda getiriniz. şekilde gelmesi gerekmektedir. ile gelinmesi gerekmektedir. kusuru almış ise, muayene tekrarına Yakıt Sistemi Montaj Belgesi ile gelinmesi zorunludur.

LPG beyni değişince muayenede sorun olur mu?

Herhangi bir problem olmaz muayene girmeniz veya proje cizdirmeniz gerekmez.

Sıfır araca LPG takılınca muayene gerekir mi?

Devamında zaten belirtmiş tüvtürk te yapılacak ilk muayene funduszeue.info diye yani işin özeti siz bayi den 0 araç alsanız dahi lpg takıldığı için muayene yapılıyor ve her şartta ilk muayeneniz 2 yıl sonra bitmiş oluyor.

LPG beyni kaç yılda bir değişir?

LPG beyin ömrü hakkında yorum yapacak olursak yerli LPG beyinlerde max 5 yıl ithal LPG beyinlerinde ise 10 yıl gibi süre söyleyebiliriz.

Genel muayene ve tespit muayenesi nedir?

Tespit muayenesi, tadilat sonrası muayene olarak da bilinmektedir. Tespit muayenesinde araçta gerçekleştirilen değişikliklerin projeye uygun olup olmadığının tespiti gerçekleştirilmektedir. Yine tüm araç muayene işlemlerinde olduğu gibi tespit muayenesi de TÜVTÜRK istasyonlarında yapılmaktadır.

Tespit muayenesi ücretli mi?

Tespit muayenesi ücretsiz yapılmakta olup yalnızca aşağıdaki uygulamalar için geçerlidir: tespit muayenesi yaptırmak için araç muayene randevu almaya gerek yoktur. Mesai saatleri içinde dilediğiniz Tüvtürk istasyonuna giderek tespit muayene yaptırabilirsiniz.

Araç genel muayenesi nedir?

sayılı Karayolları Trafik Kanununun maddesi gereğince zorunlu olan, trafiğe çıkan motorlu ya da motorsuz taşıtların yolcu ve trafik güvenliğine uygun nitelikleri taşıyıp taşımadığının kontrol edilmesine araç muayenesi denir.

Genel muayene ve genel muayene tekrarı ne demek?

Muayene tekrarı için verilen 1 aylık süre; izin verilen azami tamir süresidir. Bu süre, araç sahibine veya kullanan kişiye trafikte serbest olarak dolaşma hakkı vermemektedir. Ağır Kusurlu ve Emniyetsiz bulunan tüm araçların, mümkün olan en kısa sürede bu kusurları gidermesi gerekir.

Muayene tekrarı ücretli mi?

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

Araç muayene tekrarı için randevu almak gerekir mi?

Araç muayene tekrarı nasıl yapılır? Randevu ile çalışan muayene istasyonlarında muayene tekrarları randevu ile yapılır. Muayene tekrarlarının randevuları öncelikli olarak verilir. Araç sahibinin talep etmesi halinde aynı gün için muayene tekrarı randevusu verilir.

Muayeneden kalınca ne olur?

Ağır kusurla kalınmış ve muayene süresi geçmiş ise evet araç trafiğe çıkamaz. Muayene süresi o gün geçerli ise muayene evrağını vermeseniz sıkıntı olmazdı ceza için ama muayene süresi yoksa bir hafta mühlet ve ceza oluyor. Bu süre, araç sahibine veya kullanan kişiye trafikte serbest olarak dolaşma hakkı vermemektedir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası