caribou sınavı / Caribou [Noun] İngilizce örnek cümle - Remzi Hoca

Caribou Sınavı

caribou sınavı

Benzer belgeler

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ ORYANTASYON SEMİNERİ UZAKTAN ÖĞRETİM NEDİR? Uzaktan öğretim kısaca, öğretmen ve öğrencinin fiziksel olarak uzak oldukları bir ortamda iletişim teknolojileri kullanarak gerçekleşen

Detaylı

SERVISCELL ONLINE KAYIT KILAVUZU

SERVISCELL ONLINE KAYIT KILAVUZU SERVISCELL ONLINE KAYIT KILAVUZU Sayın Velimiz, Öncelikle Serviscell sistemini kullanmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Serviscell, okul servisinin, öğrencinin bekleme noktasına yaklaştığını

Detaylı

EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE

EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE 1 EBA Nedir? EBA; ilkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir web sitesidir. Size kendi hızınızda ve kendi

Detaylı

EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE

EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE EBA Öğrenci Kılavuzu EBA HAKKINDA A DAN Z YE 1 EBA Nedir? EBA; ilkokul, ortaokul, lise ve açıktan okuyan tüm öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir web sitesidir. Size kendi hızınızda ve kendi

Detaylı

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen.

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen İçindekiler VeduBox İçeriği- Öğretmen 3 Ana Sayfa 3 Takvimim 4 Takvimim 4 Akademik Takvim 4 Derslerim 4 Ders Profili 5 İçerik 5 Duyurular 7 Ödevler 8 Anketler

Detaylı

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS), öğrencilere öğrenme materyali, ödev, forum, sınav gibi farklı etkinlikler sunan ve

Detaylı

Dahiders Nedir? Dahiders,

Dahiders Nedir? Dahiders, 1 Dahiders Nedir? Dahiders, Dahiders; ilkokul - ortaokul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin, her zaman güncel içeriklere ulaşabilecekleri, sınava hazırlık sürecinde etkin olarak kullanabilecekleri geniş

Detaylı

Trafik Dedektifleri. Site Kullanım Kılavuzu

Trafik Dedektifleri. Site Kullanım Kılavuzu Trafik Dedektifleri Site Kullanım Kılavuzu Trafik Dedektifleri sayfama nasıl girerim? Menülerimizin olduğu kısmın üstünde GİRİŞ YAP butonuna tıklıyoruz. Buradan KULLANICI ADI ve ŞİFRE yazan kısımlara bize

Detaylı

ÜSKÜDAR ÜNVERSİTESİ EBYS KULLANIM KILAVUZU

ÜSKÜDAR ÜNVERSİTESİ EBYS KULLANIM KILAVUZU ÜSKÜDAR ÜNVERSİTESİ EBYS KULLANIM KILAVUZU 1. Sisteme Giriş Üsküdar EBYS sistemine giriş için, kullanıcı ismi ve şifre gereklidir. Kullanıcı İsmi: Bu alana, EBYS kullanıcı isminizi giriniz. Bu alan, eğer

Detaylı

İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI

İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI DÜZENLEYEN KURUM İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü YARIŞMANIN DAYANAĞI İSTANBUL BİLİM OLİMPİYATLARI İstanbul Bilim Olimpiyatları yarışma şartnamesi Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim

Detaylı

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ U Z A K T A N E Ğ İ T İ M M E R K E Z İ Öğretim Yönetim Sistemi ve Sanal Sınıf (ESLMS) Öğrenci Kılavuzu İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Sisteminde tüm eğitim

Detaylı

Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Kapsam SCOPUS; yayın evinden eser adı içerir, Aynı zamanda milyon bilimsel web sayfasını tarar (patent bilgileri de dahil), Kütüphanemizin abone olduğu elektronik dergilerin tam metnine

Detaylı

Admin. Admin.

Admin. Admin. Admin İçindekiler VeduBox Admin 3 Ana Sayfa 3 Ayarlar 3 Genel 3 Ödeme 4 Ders 4 Sms-Email 4 Diğer 5 Şube Yetkilileri 5 Öğretmenler 5 Kullanıcı İşlemleri 5 Şubeler 5 Şube

Detaylı

MyEnglishLab. Öğrenci Kullanım Kılavuzu

MyEnglishLab. Öğrenci Kullanım Kılavuzu MyEnglishLab Öğrenci Kullanım Kılavuzu 1 MyEnglishLab: Giriş Merhabalar, Bu dokümanda MyEnglishLab öğrenci kullanımını inceleyeceğiz. MyEnglishLab platformunda henüz bir hesap oluşturmadıysanız, MyEnglishLab

Detaylı

MÜ DAD ONLİ NE Ü YELİ K

MÜ DAD ONLİ NE Ü YELİ K MÜ DAD ONLİ NE Ü YELİ K MÜDAD (Mümessil Dayanışma Derneği) resmi sitesi monash.pw, 20 Temmuz tarihinde yeni yüzüyle yayına başlamıştır. Yeni tasarımı ile birçok yeni özelliği de beraberinde getiren

Detaylı

Uzaktan Eğitim Kılavuzu

Uzaktan Eğitim Kılavuzu Uzaktan Eğitim Kılavuzu Değerli Öğrenciler, Uzaktan eğitim sistemine katılanabilmeniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Uzaktan eğitim sistemimiz size bazı konularda bilgilendirme e-postaları

Detaylı

Groupama Sigorta dan 7/24 Doktorum

Groupama Sigorta dan 7/24 Doktorum Groupama Sigorta dan 7/24 Doktorum 2 7/24 Doktorum Hizmeti nedir? Bireysel Sağlık Müşterilerimize YENİ ve ÜCRETSİZ bir hizmet daha sunuyoruz: 7/24 Doktorum! Ne zamandan itibaren? 10 Ağustos Hangi

Detaylı

Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanamaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereklerine sahip olup olmadığını ve İnternet bağlantınızın kabul edilebilir bir

Detaylı

Öğrenciler İçin Moodle Kullanma Kılavuzu

Öğrenciler İçin Moodle Kullanma Kılavuzu ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, Ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini değişik biçimlerde paylaşma ve tartışma, derslere kayıt olma,

Detaylı

ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ

ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ ÖĞRENCİ DERS KAYIT SİSTEMİ Giriş Ekranı Ders kayıtları, aşağıda ekran çıktısı verilmiş olan monash.pw web sayfası üzerinden yapılmaktadır. Kayıt ile ilgili genel bilgilerden sonra,

Detaylı

monash.pw

monash.pw IEEE Xplore KULLANIM KILAVUZU [email protected] monash.pw IEEE Xplore Ana Sayfa Login eğer gerekiyorsa kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınız. Alert; favori dergilerin içerik

Detaylı

IEEE Xplore KULLANIM KILAVUZU

IEEE Xplore KULLANIM KILAVUZU İSTANBUL MERKEZ Levent Mah. Ülgen Sok. No Beşiktaş İstanbul / Türkiye Telefon: +90 56 60 +90 57 25 +90 57 26 Faks: +90 57 27 ANKARA OFİS Tunus Caddesi 44/4

Detaylı

Office Kullanım Kılavuzu. Öğrenci

Office Kullanım Kılavuzu. Öğrenci Office Kullanım Kılavuzu Öğrenci İÇİNDEKİLER 1. Office Hesabına Giriş Yapma 2 2. Office Uygulamaları 7 Office Ürünleri Yükleme 7 Kullanılabilecek Uygulamalar 8 3. KAYNAKLAR

Detaylı

ZİRAAT BANKASI - SERVİS GÖREVLİSİ SINAVI

ZİRAAT BANKASI - SERVİS GÖREVLİSİ SINAVI ZİRAAT BANKASI - SERVİS GÖREVLİSİ SINAVI 1. Genel Bilgi 2. Yeni Üyelik Giriş İşlemleri 3. Başvuru İşlemleri 4. Şifre Hatırlatma İşlemleri 5. Şifre Değiştirme İşlemleri 6. Başvurduğunuz Sınavlar Genel Bilgi

Detaylı

Bulut Ayarları (Dropbox)

Bulut Ayarları (Dropbox) Bulut Ayarları (Dropbox) kayıt cihazınıza bağlı herhangi bir kamera hareket algıladığında, resim çekerek size ait bir Dropbox hesabına gönderebilir. Bu sayede kayıt cihazı çalınsa veya Hard Diskiniz arızalansa

Detaylı

B2B KULLANIM TALİMATI

B2B KULLANIM TALİMATI 1. AMAÇ ADO Grup şirketleri bayilerinin pazarlama ya da satış uygulamalarını yürüttüğü B2B sisteminin kullanım esaslarının belirlenmesi. 2. UYGULAMA ESASLARI LOGİN İŞLEMLERİ B2B sistemimize

Detaylı

PTE Academic Online Sınav Başvuru Kılavuzu

PTE Academic Online Sınav Başvuru Kılavuzu PTE Academic Online Sınav Başvuru Kılavuzu Bu kılavuz, PTE Academic Testi ne yapılacak online başvuru esnasında adaylara kolaylık sağlaması amacıyla hazırlanmıştır. PTE Academic sınavına başvurabilmek

Detaylı

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanamaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereklerine sahip olup olmadığını ve internet bağlantınızın kabul edilebilir bir

Detaylı

ÖZEL YETENEK ONLINE BAŞVURU İŞLEMLERİ

ÖZEL YETENEK ONLINE BAŞVURU İŞLEMLERİ İçindekiler ÖZEL YETENEK ONLINE BAŞVURU İŞLEMLERİ 1 1. Sisteme Giriş 1 2. Kimlik Bilgileri, Eğitim Bilgileri ve İletişim Bilgilerinin Sisteme Girilmesi 2 Kimlik Bilgilerinin Sisteme Girilmesi

Detaylı

IOF Eventor için Sporcu Kılavuzu

IOF Eventor için Sporcu Kılavuzu IOF Eventor için Sporcu Kılavuzu İçindekiler Sporcu İçin Kullanıcı Hesabı Oluşturma Profilimi düzenle Herkese açık profilini görüntüle Profil metninizi düzenleyin Fotoğrafınızı değiştirme / Ekleme Yarışmalarımı

Detaylı

Site Sakini Kullanım Klavuzu

Site Sakini Kullanım Klavuzu Site Sakini Kullanım Klavuzu rev 1 Apsiyon A.Ş. İÇİNDEKİLER Genel Özellikler 3 Web Sitesine Giriş 4 Davetiye Maili 4 Site Erişim Kodu 5 Forum 6 Anketler

Detaylı

ELİT Yazılım. EDO English Discoveries Online

ELİT Yazılım. EDO English Discoveries Online ELİT Yazılım EDO English Discoveries Online Bilgisayar Destekli İngilizce İnteraktif Online Eğitim English Discoveries Online (EDO) TOEFL testlerinin üreticisi ETS grubu, EDUSOFT firması eğitim teknolojisi

Detaylı

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanmaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerine sahip olup olmadığını ve internet bağlantınızın kabul edilebilir

Detaylı

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader. Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu 1 İçindekiler 1. Program Kurulumu 2. Hesabınızın Tanımlanması 3. Meta Trader 4 Ekran Kullanım Özellikleri 4. Emir Gönderilmesi 2 1. Programın Bilgisayarımıza Kurulumu

Detaylı

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR

Avrasya Üniversitesi. Tuncay AYDEMİR Avrasya Üniversitesi Moodle Sistemi Kullanım Klavuzu Hazırlayan Tuncay AYDEMİR Moodle Nedir? Moodle; Öğrenci eğitimci arasında internet ortamında paylaşımların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Eğitimci

Detaylı

K12NET Eğitim Yönetim Sistemi

K12NET Eğitim Yönetim Sistemi K12NET Nedir? K12NET eğitim sistemi içerisinde yer alan tüm yönetici, çalışan, öğretmen, öğrenci ve velilerin dahil olduğu tüm paydaşları tek bir çatı altında birleştiren kurumsal bir Öğrenci Bilgi Sistemidir.

Detaylı

BİLGİ VE GENEL YETENEK YARIŞMASI

BİLGİ VE GENEL YETENEK YARIŞMASI BİLGİ VE GENEL YETENEK YARIŞMASI Sınav Başvuru Süresi 20 OCAK 29 ŞUBAT Sınav Tarihi ve Saati OTURUMLAR BAŞLANGIÇ SAATLERİ SINAV TARİHİ 1. SEANS 06 Mart 2. SEANS GRUPLAR ERCİYES

Detaylı

Prof. Dr. İrfan Kaymaz

Prof. Dr. İrfan Kaymaz Prof. Dr. İrfan Kaymaz Özet Bu notlar, Erzurum Teknik Üniversitesindeki derslerde Google tools for Education araçlarından Google Classroom (GCL) kullanımı ile ilgili bilgiler içermektedir. Erzurum Teknik

Detaylı

KÜTÜPHANE DEKİ KİTAPLARI ARAŞTIRMA KILAVUZU

KÜTÜPHANE DEKİ KİTAPLARI ARAŞTIRMA KILAVUZU KÜTÜPHANE DEKİ KİTAPLARI ARAŞTIRMA KILAVUZU Kütüphanede mevcut olan basılı ve elektronik bilgi kaynaklarını tarayabilmek için öncelikle monash.pw adresinden Kütüphane web sayfasına girmeniz

Detaylı

ŞEFİM ADİSYON SİSTEMİ SATIŞ EKRANI-MASA SATIŞ

ŞEFİM ADİSYON SİSTEMİ SATIŞ EKRANI-MASA SATIŞ ŞEFİM ADİSYON SİSTEMİ SATIŞ EKRANI-MASA SATIŞ Masa satış modülü işletmenizde masaya oturup garsonlarınız tarafından servis alarak hizmet verildiğinde kullanılan modülümüzdür. Bu modülümüz için sarı işaretli

Detaylı

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FİORİ KULLANIM KILAVUZU (Lisans Öğrencisi) v () monash.pw Versiyon Tarihçesi Versiyon Numarası Versiyon Tarihi Güncelleyen Açıklama v v

Detaylı

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU Hazırlayanlar Mahmut ÖZDEMİR Sezgin SERPEN Büşra TUNCER Yönetim Paneli Kullanımı Sistemin yönetim

Detaylı

6 VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN

6 VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN 6 VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN Değerli Velimiz, eğitim öğretim yılında, 6 ve 7. sınıflardaki öğrencilerimiz, okuma ve okuduğunu anlama becerilerini geliştiren Raz-Plus ve karmaşık İngilizce dil

Detaylı
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi

Etiket Sonuçları: BİLSEM

TALES MATEMATİK SINAVI SONUÇLARI AÇILANDI!

TALES Matematik Sınavı sonuçları açıklandı!

4 öğrencimiz final sınavına davet edildi. Öğrencilerimiz KIVANÇ İŞGÜZERER, ECE AKDOĞAN, ELİF YÜCEL ve SU ECE BOZTEPE ile Danışman Öğretmneleri Leyla ÖZTÜRK ZORA'yı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Sizleri daha nice listelerin başlarında göreceğiz.

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasınsa Dünya monash.pw olduk!

DÜNYA DERECELERİMİZ VAR!

Uluslararası Caribou matematik yarışmasında 

Sınıf kategorisinde öğrencilerimiz 

Muhammet Mert CEYLAN

Emre Kaan TUĞLACI

Dünya 1. Oldu.

2. Sunıf kategorisinde ise 

Öğrencimiz 

Leo Okyanus DÜŞTEGÖR

Dünya 1. Oldu.

Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

ALMANYA WRO'DAN DÜNYA DERECESİYLE DÖNÜYORUZ

73 ülkenin katıldığı organizasyondan Dünya beşinciliği ile dönen takımımız şimdi Panama için hazırlanıyor.

Tüm enerjileriyle sonuna kadar mücadele eden miniklerimizi kutluyor, danışman öğretmenleri Eyup SUCU'ya aylarca süren çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

İstanbul BİLSEM matematikten, bilişime, görsel sanatlardan müziğe tüm branşlarda farkını ortaya koyarken, ulusal ve uluslararası tüm yarışma ve projelerde öğrencilerimizin ufkunu açmaya devam edecek, daha nice başarılarda ülkemizi temsil edecek bayrağımızı daha pek çok kez dalgalandıracaktır, BİLSEM çocuklarımıza inanıyoruz.

Bizi destekleyen tüm sponsorlarımıza, siz değerli velilerimize, kurum eğitmenleri ve yönetimimize teşekkür ediyoruz.

Nice başarılara, hep birlikte ..

TÜBİTAK YAŞANABİLİR GELECEK İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 2 BİLİM ŞENLİĞİMİZ TAMAMLANDI!

TÜBİTAK projemiz olan YAŞANABİLİR GELECEK İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 2 Bilim Şenliği projemizi Ekim tarihlerinde METROPOL İSTANBUL AVM'de gerçekleştirdik. Proje yürütücülüğünü  Ataşehir İlçe Milli Eğitim müdürlüğü adına kurum müdür yardımızı Serap Kilci yapmıştır. Türkiye'de toplam 49 proje hibe desteği almaya hak kazanmış olup İstanbulda sadece 2 proje geçmiştir. Bunlardan biri olmak gurur kaynağı olurken bu keyifli 3 günde destek veren tüm proje ortaklarımıza öğretmenlerimize ve katılım sağlayan öğrenc ve velilerimize teşekkür ederiz.

Projemizin 3. günü TÜBİTAK Başkanı Sn Hasan Mandal da proje alanımızı ziyaret ederek öğretmen atölyelerimize katıldı ve öğretmenlerimizle sohbet etti. Bize zaman ayıran başkanımız Sn Hasan MANDAL'a çok teşekkür ederiz.

Yeni projelerde yine beraber olacağız.

İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM Yaz Okulu Açılıyor.

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezinde açılacak olan yaz okulu tüm öğrencilere açıktır. 

Başvuru Tarihi: 27 Haziran Temmuz 

Yaz Okulu Tarihleri: 18 Temmuz Ağustos

Kurum öğrencilerimiz aşağıdaki dijital formu doldurmalıdırlar.

Kurumumuzdan olmayan tüm öğrenciler  dijital formu doldurmasına gerek yoktur. "kendi okulundan alacağı öğrenci belgesi, kurumumuzdan alıp dolduracağı veli muvaffakatnamesi ve öğrencinin kimlik kartı fotokopisiyle" kurumumuza gelerek yüz yüze başvuru yapması gerekmektedir. ( arası)

NOT: En fazla 2 atölye seçebilirsiniz. Formu 2 kere doldurmanız yeterlidir.

TAZOF monash.pw BEYİNLER TURNUVASINDA BÜYÜK BAŞARI!

TAZOF monash.pw BEYİNLER TURNUVASI'nda ortaokul kategorisinde iki birincilik:

-Sinan GENCER

-Ada KUZUBAŞIOĞLU

Lise kategorisinde bir birincilik:

-Zeynep ERGÜL

Ayrıca KATILAN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ ikinci aşamaya geçmeye hak kazanmıştır.

ÖĞRENCİLERİMİZİ AKADEMİSYENLERLE BULUŞTURUYORUZ!

Öğrencilerimiz seçtiği atölye eğitimlerini Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde yer alan alanında uzman akademisyenlerden alacak! 

Aşağıdaki açılacak atölyelerimize başvurular 14 Nisan Perşembe günü saat 'da açılacaktır. Her bir atölye kontenjanlı olup yeterli öğrenci başvuru yaptığında da sistem kapanacaktır.

HATIRLATMA: Başvuru linki 14 Nisan Perşembe günü saat 'da aktif olacaktır.

Atölyelerimiz itibari ile başlayacaktır.

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem VELİ ATÖLYELERİ başlıyor!

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi olarak Üstün yetenekli çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlamak için ebeveynlerin de gelişimlerini her zaman destekliyoruz. Üstün yetenekli çocuklarınızın dünyasını daha yakından tanımak için 20 yılı aşkın süredir Özel Yetenekliler alanında çalışan istanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi , Özel Eğitim Bölümü, Özel Yetenekliler Eğitimi Anabilim Dalı öğretim Üyesi Doç. Dr. Marilena monash.pw TAŞÇILAR tarafından 7 oturum  "Ebeveynlerle Bibliyoterapi Uygulamaları" veli atölyesi yapılacaktır. 

Oturumlar yüz yüze olarak İstanbul Fuat Sezgin Bilsem Konferans salonunda saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Oturum tarihleri aşağıdaki gibidir:

1. Oturum: 22 Nisan

2. Oturum: 29 Nisan

3. Oturum: 6 Mayıs

4. Oturum: 13 Mayıs

5. Oturum: 20 Mayıs

6. Oturum: 3 Haziran

7. Oturum: 10 Haziran

2. BİLSEM BİLİM KAMPI AKIŞI

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü himayelerinde, kurumumuz İstanbul Fuat Sezgin BİLSEMin ikincisi düzenlediği Bilim Kampı, bu defa Şişli BİLSEMin de desteği ve birbieinden değerli katılımcılarıyla başlıyor. ARGEM ve tüm BİLSEM öğrenci ve velilerine yönelik bu Bilim Kampında felsefeden sanata, havacılıktan dijitalleşmeye varan birçok konu konuşulacak. 

, da Kurumumuz müdürü Hülya ÖZYÜREK ve Şişli BİLSEM müdürü Dr. Kader ARKAN SEZGİN açılışıyla başlayacak olup program akışını takip ederek 5 gün boyunca kampımıza katılabilirsiniz.

Osmaniyeli &#;ğrenci, Caribou Matematik Yarışması'nda şampiyon oldu

Osmaniye'de, matematik öğretmeni çiftin 11 yaşındaki oğulları Ali Erdem Akkuş, Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda dünya şampiyonu oldu.

Osmaniye Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi 5. sınıf öğrencisi Ali Erdem Akkuş, 5. ve 6. sınıf kategorisinde 39 ülkeden 10 bin öğrencinin katıldığı yarışmada sorulan 15 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 1'incilik elde etti.

Ali Erdem Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarının, planlı çalışmayla geldiğini söyledi.

Öğretmenlerinin daha önce çıkan sorulardan örnekler verdiğini ve yarışmaya, bu soruları çözerek hazırlandığını dile getiren Akkuş, "Sınav esnasında herkes gibi ben de çok heyecanlıydım. 15 sorunun hepsini doğru cevaplayarak dünya birincisi oldum. Bundan dolayı çok mutlu oldum. Her yerde kendimi görmeye başladım. Çok garip bir his oldu benim için." dedi.

Yaşıtlarına planlı çalışma konusunda tavsiyelerde bulunan Akkuş, "Benim yaşımdaki arkadaşlarıma düzenli ve planlı çalışmalarını, planlarını haftalık değiştirmelerini ve ailelerinden destek almalarını öneriyorum. Ben de ailemden çok destek aldım. Annem ve babam matematik öğretmeni olduğu için matematiğe ayrı bir ilgim var. Yapamadığım soruları aileme sordum ve bana yardımcı oldular ve ben daha iyi çalışmaya devam ettim." ifadelerini kullandı.

Matematik öğretmeni olan anne Aslıhan Akkuş da, Ali Erdem'in düzenli ve programlı çalışan bir öğrenci olduğunu söyledi. Oğullarının uluslararası bir yarışmada şampiyon olmasının, kendilerini fazlasıyla gururlandırdığını belirten Akkuş, şunları söyledi:

"Bu süreçte de düzenli çalıştığı için çok sıkıntı yaşamadı. Günlük düzenli çözmesi gereken kendi ayarladığı soruları ve öğretmenimizin gönderdiği soruları çözdü. Aşırı fazla bir yükleme yapmadı. Düzenli çalıştı yalnızca. Kitabını okudu, oyununu da oynadı. Çok şükür gururlandırdı hepimizi. Hepimiz çok mutluyuz. Kendisi nerede mutlu olacaksa, nasıl kendini iyi hissedecekse, mutlu olabileceği hayrını göreceği bir meslek seçmesini isterim."

Ali Erdem'in matematik öğretmeni Neslihan Aktaş ise, yarışmanın sonucunun kendisi için sürpriz olmadığını ifade ederek, "Öğrencimizin matematiğe ilgisi ve deneyimi çok fazlaydı zaten. Kanada merkezli uluslararası bir yarışma olan Caribou Matematik Yarışması, 15 sorudan oluşuyor ve sorular İngilizce olarak geliyor. Öğrencimiz 39 ülkenin katıldığı, toplamda 11 bin öğrencinin katıldığı sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak birinci oldu ve hepimizi gururlandırdı." diye konuştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır