sadece sıvıyla zayıflama / 'Bir ay sadece sıvı aldım'

Sadece Sıvıyla Zayıflama

sadece sıvıyla zayıflama

Diyet Yapmadan Zayıflamanın 8 Yöntemi

Diyet Yapmadan Zayıflama Mümkün mü?

“Sürekli diyetteyim, artık çok sıkıldım, bu işin kolay bir yolu yok mu? Diyet, diyet nereye kadar? Ölene kadar mı diyet yapacağım?” dediğinizi duyar gibiyim. Endişelenmenize gerek yok. Küçük ve doğru seçimler yaparak hem kilolarınızdan kurtulabilir hem de daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz. İşte size basit ve diyet yapmadan zayıflama / kilo verme sağlatacak ipuçları&#;

1 – Kendinizi Motive Edin

Diyet yapmadan zayıflama için ilk basamak; eski bir elbiseyi veya fotoğrafı her zaman görebileceğiniz bir yere asmak, başarılarınızı minik ödüllerle kutlamak, gerçekçi ve ölçülebilir hedefler koymaktır. Bu çok önemlidir. Belki de hep aynı kalori kısıtlamalarını ve kolay yolları deneyerek kilo vermeye çalıştınız ama doğru olan asıl şey, kişiye özel diyetlerle sabırlı bir şekilde yaşam tarzı değişikliği yapmaktır. Bu yüzden öncelikle iradenizi güçlendirmek için kendinize ulaşılabilir ve gerçekçi hedefler koyun ve asla hedefine ulaşmadan pes etmeyin.

2 – Hayatınıza Daha Fazla Sebze Ekleyin

Sebzeler yüksek lif ve su içeriği ile sizi daha az kaloriyle doyurur. Tabağınızın yarısını sebzeler doldursun; bunlar haşlanmış, buharda, sote veya fırında gibi pişmiş sebzeler de olabilir, çiğ salatalar da olabilir. Eğlenceli tariflerle bunu hayat tarzı haline getirirseniz hem sürdürülebilir kilo verirsiniz hem de daha kolay ve gerçekçi bir çözüme ulaşırsınız.

3 – Porsiyonlarınızı Küçültün

Evde kullandığınız tabak, bardak gibi kapların boyutlarını küçülterek yiyecek ve içecekleriniz aynı bile kalsa kalori tasarrufuna gidersiniz. Çoğu zaman yedikleriniz değil yüksek kalorili, mideyi şişiren ya da boş kaloriler fark etmeden kilo almamıza neden olur ve iştahımızı kontrolden çıkarır. Bundan dolayı sıvılardan gelen kaloriyi azaltmak adına geniş bardak yerine uzun ince olanları tercih edin. Böylece kola, meyve suyu, alkol ve diğer şekerli içecekleri % daha az içersiniz. Ya da yemek tabaklarınızı küçülterek otomatik olarak daha az yemek yer, günde kalori daha az alır ve farkına bile varmazsınız.

4 – Doğru Karbonhidratları Tüketin

Karbonhidratları hayatınızdan çıkarmak yerine kontrollü olarak doğru kaynaklardan beslenin; Tam tahılları hayatınıza dahil edin; beyaz ekmek, pirinç ve makarna yerine atalık tohumlarından elde edilen ekşi mayalı ekmekler, kahverengi pirinç, karabuğday, kinoa, yulaf ve esmer ekmeği hayatınıza sokarak gizli kilo verme stratejisi elde edebilirsiniz. Mümkünse bunlar hiçbir zaman ana yemekleriniz olmasın ve ölçülü bir şekilde kullanın.

5 – Yemek Yeme Süresine Dikkat Edin

Yedikleriniz kadar yemek yeme süreniz ve şekli de önemli; sakin bir ortamda sadece yemek yemeğe odaklanarak ve mümkün olduğunca iyi çiğneyerek beslenin. Yeni çağın en büyük problemi yemeğe odaklanmadan televizyonla veya telefonla birlikte hem çok yemek hem doyduğunu anlamamak. Bundan dolayı yemek masasında her lokmanın tadını çıkarmak, sakin ve yavaş yavaş yemek, beynimizin doyduğunu anlaması için ona zaman vermek gerek.

6 – Yeteri kadar uyuyun

Araştırmalar günde 5  saatten az uyuyanların, saat uyuyanlara göre %30 daha fazla kilolu olduğunu gösterir. Uykusuzluk vücutta stres yaratır ve kortizol seviyeleri yükseldiği için daha çok yemeğe, özellikle de karbonhidrata olan tutkunuzu artırır. Düzenli ve kaliteli uykunun ruhunuza, bedeninize ve kilonuza olumlu yansıyacağını unutmayın.

7 – Dışarıda Çok Sık Yemeyin

Dışarıda yeme sıklığınızı azaltın. Dışarda tüketilen besinlerin hem kalorice yüksek hem sağlık açısından riskli olduğunu unutmayın. Kalabalıkla yenen yemeklerde başkalarından etkilenip yüksek kalorili seçimler de yapabilirsiniz. Haftada mümkünse 2  öğünden fazla dışarıda yemeyin.

8 – Akşam Yemeğinden Sonra Midenizi Dinlendirin

Akşam yemeğinden sonra eğer acıkmıyorsanız vücudu dinlendirmek adına atıştırma yapmamaya, bitki çayları ya da soda gibi içeceklerle geçiştirmeye özen gösterin.

Diyet Yapmadan Zayıflama Mümkün!

Bu 8 adet diyet yapmadan zayıflama yöntemi, yepyeni güzel günlerinizin başlangıç noktası olsun&#;

'Bir ay sadece sıvı aldım'

Röportaj: NESLİHAN YAVUZCAN
[email protected]

Kaç sene oldu oyunculukta Pelin?

yılında ‘Hayat Bilgisi’ dizisiyle başladım. Gani Müjde ve Perran Kutman ile çalışmak, arkasından BKM Yılmaz Erdoğan’ın öğrencisi olmak, Demet Akbağ ve Tolga Çevik’le çalışmak benim için büyük şanstı. ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ bizim için inanılmaz bir okul oldu. Hem ustalarla yetiştik hem korunduk hem de kendimizi özgür hissediyorduk. Yılmaz Hoca oynamadan oynamayı öğretti bize. Doğal olmayı

Baban Rasim Öztekin nedeniyle çocukluğun tiyatro kulislerinde geçti değil mi?

Gözümü açtım; Ferhan (Şensoy) Abi’yi, Erol Günaydın’ı, Derya Baykal’ı gördüm. Ses Tiyatrosu’nda doğan ilk ve son bebek benmişim. Kuliste büyüdüm. Sonra Ferhan Şensoy ve Derya Baykal’ın kızları Derya ile Ferhan geldi. Biz üç arkadaş, kuliste kendi küçük oyunlarımızı yapıp oynamaya başladık. Büyüdüğümüzde de Derya Şensoy ile aynı dizide oynadık. Çocuk olmama rağmen bilinç altıma öyle yerleşmiş ki oyunculuk. Sahnede olmayı çok istedim. Ses Tiyatrosu’nun o büyülü sahnesi ve salonu hala gözümün önünden gitmez. O sahneye çıkmak, seyircinin karşısında olmak, babamın aldığı alkışın aynısını almak benim tek hayalimdi.

Baban karşı çıktı mı oyuncu olmana?

Evet. Camiayı ve zor mesleği biliyordu çünkü. Zamanında kendi yaşadıklarından beni korumaya çalışıyordu. Belki de çok doğru yaptı. O karşı çıktığı için kendi kendime bir şeyler yaptım gizli gizli. ‘Hayat Bilgisi’ne ve BKM’ye girdikten sonra haberi oldu. Şimdi “İyi ki yapmışsın” diyor. Bence de. ‘Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin de oyuncu oldu’ dedirtmedik insanlara.

Kıvanç Baran Arslan ile birliktesin. Ailenle de tanıştırdın değil mi?

Güzel giden bir ilişki bu. Gizli kapaklı yaşamanın, kaçmanın manası yok. Çünkü hayatımda biri var ve ben artık 27 yaşındayım.

Evliliği düşünüyor musunuz?

Henüz çok erken. Kendimi evlenecek yaşta ve ruhta görmüyorum. Eğlenmeyi, gezmeyi seviyorum, lunaparka gidip coşuyorum Evlendikten sonra kendini değil, çocuğunu lunaparka götürürsün.

Bir ay sadece sıvı aldım

Pelin Öztekin idealinin 70 kiloya düşmek olduğunu söyledi.

“Güvendiğinle hayatını devam ettirebilirsin”

Aşk nedir senin için?

En başta güven. Güvendiğiniz insanla hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Bir de sanırım aynı şeylere gülmek ve ağlamak çok önemli. Biz öyleyiz. Sevgili olalım diye bir derdimiz yoktu, aynı setteydik, çok eğleniyorduk.

Nasıl başladı aşk ilişkisi?

Kıvanç Ankara’daydı, ben Kos Adası’nda tatilde Mesajlaşıyorduk, bir anda ‘günaydın’, ‘iyi geceler’, ‘özledik’ bilmemne gibi mesajlar gelip gitti. Ben de patavatsızımdır, ‘ne yani, biz cilveleşiyor muyuz?’ diye yazdım. Kıvanç’ın cevabı; ‘Ya bilmiyorum, benim de yüzümde tatlı bir gülümseme var.’ Öyle başladı.

İlk öpüştüğünde ne hissettin?

Valla ne bileyim. Galiba, ilkokulda hani, öyle birini öpersin O çocuksu, masum duygu doğar içinde Bende de öyle olmuştu.

Bir ay sadece sıvı aldım

Pelin Öztekin ile erkek arkadaşı Kıvanç Baran Arslan.

“Dört hafta çorba ve püreyle beslendim”
Bir ay sadece sıvı aldım

Pelin Öztekin ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’da kilolu haliyle sevgimizi kazanmıştı.

Müthiş kilo vermişsin. Nedir bunun sırrı?

Tüp mide ameliyatı oldum.

Nasıl bir şey bu?

Midenizin belli bir bölümünü alıp küçültüyorlar, yani tüp şekline getiriyorlar. Şu an midem minicik.

Kaç kilo verdin?

Bayağı bir kiloluydum valla.. Kilomu sempatikliğim ile saklıyordum. kiloydum ameliyattan önce, 56’sı gitti. Şimdi kiloyum.

Vay canına! Hedefin ne?

kiloya inmek. Boyum olduğu için o kadar zayıflık bana yakışır mı yakışmaz mı bilmiyorum, göreceğiz artık. Bu yöntemle hızla kilo veriyorsunuz ama sağlıksız şekilde değil. 6 ayda zayıfladım. Vücutta deformasyon oluyor tabii. Onu da sporla gidereceğim.

Ameliyat sonrası nasıldı?

Ameliyata girmeden önce iki hafta boyunca sıvı diyeti yaptık. Batın bölgesi rahat olsun diye. Açık bir ameliyat değil, dört delikten giriliyor, en fazla bir saat sürüyor. Sonraki üç gün hastanede yatıyorsunuz. Ayağa kalkma ise ilk akşam zaten. İlk 10 gün soya sütü, elma suyu gibi sıvılarla beslendim. Ardından bir hafta tavuk suyuna çorba içtim ama süzülmüş olarak. Bebek gibiydim. Sonraki iki hafta boyunca da püre yedim. Sebze püresi, kabak püresi Ardından taneli yiyecekler İlk ay sıkıntılı aslında. Devamında, mideyi zorlamayacak şekilde küçük lokmalar alıp çiğniyorsunuz. Artık altıncı aydayım, her şeyi yiyip içebiliyorum.

“Her şeyden bir tatlı kaşığı yiyorum”

Şimdi ne ölçüde yiyorsun?

Eskiden yediğim oranı düşününce şu an hiçbir şey yemiyorum. Yani her şeyden bir tatlı kaşığı kadar

Günlük beslenmeni anlatsana

Gazlı içecek yok. Patates kızartması istiyorsan, iki tane Sabah çok az peynir, domates, salatalık iki zeytinle kahvaltı yapıyorum. Hiç ekmek yemiyorum, çünkü ekmek karında hemen şişiyor. Onun tutacağı yere besin göndermeyi tercih ediyorum. İki saat aralarla atıştırıyorum. Mesela kahvaltıdan iki saat sonra iki badem, üç fındık atıyorum Öğle yemeğinde cacık, haydari, çorba, karpuz filan gibi hafif şeyler yiyorum. Arada meyve Azıcık Akşam da ne bileyim, bir tavuk parçası veya iki-üç tane ızgara tavuk şiş Bazen canım sandviç istiyor, “Sen acıktın mı hayatım?” diye Kıvanç’a aldırtıyorum, onunkinden bir diş otlanıyorum.

Ya egzersiz?..

Yazın yüzdüm, kışın pilates eklemeyi düşünüyorum. Ben spor salonunda kardiyo yapabilecek biri değilim. Denedim ama çok sıkılıyorum.

İyice dal gibi olunca ‘ailemizin şişman ve cici kızı’ imajı ne olacak peki?

Karşıma çıkanı yaşamayı seviyorum. Bu değişimin işime de yansımasını diliyorum.

“Kendimi sevdiğim için şişmandım”

Bu kararı vermendeki etken neydi?

Hayatım boyunca diyetisyene gittim. Hepsi de bana “Kendinizi birazcık sevmeseniz, mutsuz olsanız kilo vereceksiniz. Kendinizle o kadar barışıksınız ki rahatsız olmuyorsunuz kilolarınızdan” dedi. Doğru. Öyleyken de kendimi çok seviyordum. Sadece artık yaşımın 27 olması ve ilerde sağlık sorunları yaşamamak için bu yola başvurdum.

Sağlık sorunun var mıydı?

Sadece tiroidim bir dönem hiç çalışmamıştı. Şu anda şikayetim yok. Ama yüksek kiloluların sağlığının bozulması ihtimal. Gizli şekerim olabilirdi mesela. İnsülin tedavisi falan görmüştüm. Bunların ilerde şekere çevirmesini istemedim.

Kilo vermek istemende aşkın etkisi var mı?

Yok. Ben Kıvanç’la birlikte olmaya başladığımda kiloluydum, o beni öyleyken sevdi.

5

Bir çok kişi uyguluyor ancak siz sıvı diyetinin vücudunuza ne getireceğini yada vücudunuzdan net götüreceğini bilmiyorsunuz. O zaman aşağıdaki başlıklara bir göz atalım.

Sıvı Diyeti Nedir?

Berrak bir sıvı diyet, su, et suyu ve sade jelatin gibi kolayca sindirilen ve bağırsak yolunuzda sindirilmemiş kalıntı bırakmayan berrak sıvılardan oluşur. Doktorunuz, belirli tıbbi prosedürlerden önce veya belirli sindirim problemleriniz varsa berrak bir sıvı diyet reçete edebilir. Berrak bir sıvı diyet size yeterli kalori ve besin sağlayamayacağından, birkaç günden fazla sürdürülmemelidir.

Sıvı Diyeti Nasıl Yapılır?

• Tam sıvı diyet, süt, meyve suyu, shake ve smoothie gibi daha yoğun sıvıların yanı sıra berrak sıvılara sahip olmanızı sağlar.
  • Doktorunuz ayrıca, topaklar veya katı parçalar olmadığı sürece, yoğurt veya meyve püresi gibi diğer yiyecekleri yemenize izin verebilir.
  • Bunlar, her gün yeterli besin ve kalori almayı zorlaştırabilecek tam sıvı bir diyetteyken tek seçeneğiniz olacaktır.
  • Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri aldığınızdan emin olmak için doktorunuzun talimatlarını yakından takip etmeniz gerekecektir.
  • Kayıtlı bir diyetisyen veya beslenme uzmanı, özellikle ek gıda alerjileriniz veya diyet kısıtlamalarınız varsa, yararlı bir kaynak olabilir.
  • Meyveleri, sebzeleri, peynirleri ve hatta eti eritmek, inceltmek, süzmek veya püre haline getirmek, beslenmenize ve tok kalmanıza yardımcı olabilir.

Zayıflama İğnesi

Sıvı Diyetinde Ne Yenir?

Örnek Sıvı Diyeti Listesi

Sabah kahvaltısı

• 1 bardak posasız meyve suyu
  • 1 kase jelatin
  • Süt ürünleri içermeyen 1 fincan kahve veya çay
  • İstenirse şeker veya bal

Abur cubur

• 1 su bardağı meyve suyu
  • 1 kase jelatin

Öğle yemeği

• 1 bardak posasız meyve suyu
  • 1 bardak su
  • 1 su bardağı et suyu
  • 1 kase jelatin

Abur cubur

• 1 posasız buzlu karışım
  • 1 fincan kahve veya çay

Akşam yemegi

• 1 su bardağı posasız meyve suyu veya su
  • 1 su bardağı et suyu
  • 1 kase jelatin
  • Süt ürünleri içermeyen 1 fincan kahve veya çay

Youtube Kanal Abone

Sıvı Diyeti Listesi

Berrak bir sıvı diyet, yeterli hidrasyonun korunmasına yardımcı olur, sodyum ve potasyum gibi bazı önemli elektrolitleri sağlar ve tam bir diyetin mümkün olmadığı veya tavsiye edilmediği bir zamanda biraz enerji verir.

Aşağıdaki yiyeceklere genellikle berrak bir sıvı diyette izin verilir:

• Su (sade, karbonatlı veya aromalı)
  • Elma veya üzüm suyu tarzında posa bulundurmayan meyve suları
  • Meyve suyu, limonata benzeri meyve aromasına sahip içecekler
  • Koyu gazlı içecekler (kola ve kök birası) dahil gazlı içecekler
  • Jelatin
  • Süt veya şekersiz çay veya kahve
  • Süzme domates veya sebze suyu
  • Spor içecekleri
  • Berrak, yağsız et suyu
  • Bal veya şeker
  • Limon damlaları veya nane turtaları gibi sert şekerler

Sıvı Diyeti Sonrasında Nasıl Beslenilmeli?

• Tıbbi sebeplerden dolayı bir sıvı diyet yapmak zorunda kaldıysanız tekrardan katı beslenme sürecine geçerken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir.
  • Bu durum bir tıbbi problem varsa daha da önemlidir, bu yüzden doktorunuzun tavsiyesine uyun.
  • Bir süre sıvı diyeti yaptıysanız ve katı yemeye geri dönmek istiyorsanız dikkatli olmanız önemlidir.
  • Sebze suyu, yulaf ezmesi, kahverengi pirinç, darı, kinoa veya basmati gibi az miktarda buharda pişirilmiş sebze ve çok az miktarda zeytin, keten veya kanola yağı gibi iyi pişmiş tahıllar yemek genellikle iyi tolere edilir.
  • Ayrıca uzmanlar her türden az miktarda pişmiş bakliyat tavsiye ediyor: mercimek, maş fasulyesi, lacivert fasulye ve benzerleri. Bu besinler yumuşayana kadar iyi pişirilirse sindirimi kolay protein kaynağı olur.

Sıvı Diyeti Soruları

Sık Sorulan Sorular

Sıvı Diyeti Ne Kadar Zayıflatır?

Birçok sıvı diyet planı günde sadece ila kalori ile başlar. Normal bir şekildeki öğünlerinizi yüksek protein içeriğine sahip içeceklerle değiştirmek, beslenmeniz ile almış olduğunuz fazla kalorileri ve yağı ortadan kaldırır ve kilo kaybına yol açar. Kalorileri miktarını azaltıp yemek seçeneğini kaldırdığınızda, haftada üç ila dört kilo vermeyi bekleyebilirsiniz.

Sıvı Diyeti En Fazla Kaç Gün Yapılır?

Sıvı bir diyetin zorluklarından biri, belirli bir günde yeterince besin tüketip tüketmediğinizi bilmektir. 15 dakikada bir olacak şekilde sıkıntısız şekilde içebileceğiniz kadar tüketerek başlayın. Bir oturuşta çok miktarda içmeye çalışmak yerine, küçük bir bardaktan yudum almayı deneyin. Sıvı öğünlerinizi günde altı ila sekiz öğün olarak planlamanız gerekebilir. Diğer yandan diyet kısıtlı bir süreyi geçmemelidir.

Sıvı Diyeti Yağ Yakar Mı?

Sıvı diyetler, yaktığınızdan daha az kalori aldığınız bir diyet ile aynı işe yarayabilir. Bu diyetler, porsiyon kontrolünün varsayımlarını ortadan kaldırarak yardımcı olabilir. Ayrıca yiyecekleri çiğnemekte zorluk çekiyorsanız da faydalıdırlar. Ancak sonuçlar uzun sürmeyebilir. Kalorileri büyük ölçüde kestiğinizde, metabolizmanız enerji tasarrufu yapmak için yavaşlar. Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmezseniz, sıvı diyeti bıraktıktan sonra verdiğiniz kiloları geri almanız olasıdır.

Sıvı Diyeti ile 1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

1 ay boyunca sıvı diyeti uygulayan bir kişi, tipik olarak 5 ila 15 kilo arasında kilo kaybı yaşayabilir. Ancak, bu rakamlar kişinin özelliklerine ve sıvı diyetinde kullandığı malzemelere bağlı olarak değişebilir. Kilo kaybı hızı da, kişinin başlangıç kilosuna, metabolizmasına ve aktivite seviyesine bağlı olarak değişebilir.

Sıvı diyeti uygularken, vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerin tümünü almak zor olabilir. Bu nedenle, sıvı diyeti uzun süre uygulamak, sağlık sorunlarına neden olabilir.

Sıvı Diyeti Sağlıklı Mı?

Sıvı diyetleri sağlık sorunlarının tedavisi için geçici olarak kullanılabilir. Ancak, uzun süreli kullanımı sağlık açısından risklidir. Sıvı diyetlerde alınan kaloriler yetersiz olabilir ve; vücuttaki kas kütlesinin kaybına ve besin eksikliğine, bağırsak hareketlerini azaltarak kabızlığa, tiroid fonksiyonları, kan şekeri seviyeleri, bağışıklık sistemi ve diğer önemli fonksiyonlar gibi vücuttaki birçok sistem için ciddi sağlık riskleri oluşturabilir.

Sıvı Diyeti Sağlıklı Mı?

Sıvı diyeti içerisinde içerisinde herhangi ekstra katı bir maddenin bulunamayacağı; sebze çorbaları, yoğurt çorbası, mercimek çorbası ve tavuk suyu çorbası tüketilebilir. Ayrıca; sıvı diyetinde tuz ve baharat kullanımı sınırlı tutulabileceği gibi; çorba içerisine katılabilecek sert ve lifli malzemeler (örneğin, et parçaları, sebzeler, tahıllar vb.) çıkarılmalıdır.

Hastalığınızın teşhisini koyamıyor ve kendiniz çözüm arıyorsanız hastalıklarda diyet sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.

Instagram Takip

Uzm. Diyetisyen Tuğba Yaprak

S&#;v&#; Beslenme Diyeti ile Zay&#;flaman&#;n &#;puçlar&#;

Tart&#;ya ç&#;kt&#;&#;&#;n&#;zda gördü&#;ünüz rakam sizi rahats&#;z etmeye ba&#;lad&#;ysa, bu konuda size yard&#;mc&#; olmaya geldik. O rakamlarla biraz oynamak ve ideal kilonuza ula&#;mak için son zamanlar&#;n trend diyeti olan s&#;v&#; g&#;da diyeti hakk&#;nda bilgiler verece&#;iz. &#;u güne kadar pek çok diyet denenmi&#; olabilir. Bu diyetlerin sonucunda belki de hiç kilo vermemi&#; de olabilirsiniz. Bunlar sizi y&#;ld&#;racak faktörler olmamal&#;. Belki de bedeninize uygun olan bu diyet s&#;v&#; diyetidir.

Hiç tela&#; yapmadan, aç kalmadan ve ödem tutmadan kilo vermek için haz&#;rlan&#;n. &#;imdi sizlerle s&#;v&#; diyetini payla&#;&#;yoruz. S&#;v&#; diyeti nedir? S&#;v&#; diyeti nas&#;l yap&#;l&#;r? S&#;v&#; diyeti listesi nas&#;ld&#;r? gibi tatl&#; tela&#;l&#; sorular&#;n&#;z&#; bizler burada yan&#;tlad&#;k. Bu dakikadan itibaren size dü&#;en görev kendinize söz vermek ve 3 gün kadar sabredip diyeti uygulamak.

Hadi o halde, sa&#;l&#;kl&#; bir beden için yolculu&#;a ç&#;k&#;yoruz. S&#;v&#; diyeti ile kilo vermek çok kolay!

Detoks Tarifler: Sa&#;l&#;kl&#; 20 Çe&#;it

3 günlük s&#;v&#; diyeti

S&#;v&#; Diyeti Nedir?

• Son zamanlarda ad&#;n&#; s&#;kça duyuran bir diyettir s&#;v&#; diyeti.
  • G&#;dalar&#;n s&#;v&#; &#;ekilde tüketilmesi ile ortaya ç&#;kan ve deneyenlerin de bu durumdan memnun kald&#;&#;&#; bir diyet türüdür. S&#;v&#; a&#;&#;rl&#;kl&#;, hatta kat&#; g&#;dalar&#;n da s&#;v&#; halde tüketildi&#;i bir beslenme program&#;d&#;r.
  • Bu diyetin süresi çok uzun soluklu de&#;ildir. En çok 3 gün boyunca yap&#;lmas&#; diyetisyenler taraf&#;ndan önerilmektedir.
  • Bir süre daha normal beslenmeye devam ederek zaman zaman uygulanmas&#; tavsiye edilir.
  • S&#;v&#; diyeti, kilo vermek isteyenlerin kurtar&#;c&#;s&#;d&#;r. Tatil dönü&#;lerinde veya dolu dolu beslendi&#;iniz dönemler sonras&#;nda uygulanabilecek sa&#;l&#;kl&#; ve k&#;sa süreli bir diyettir.
  • Yeti&#;kinler için önerilen ve diyet listesine uyuldu&#;unda verimli sonuçlar al&#;nan bir beslenme düzenidir.
s&#;v&#; diyeti ile kaç kilo verilir

S&#;v&#; Diyeti (Detoksu) Nas&#;l Yap&#;l&#;r?

• S&#;v&#; diyetinin temel ilkesi besinler s&#;v&#; &#;ekilde tüketilir.
  • Tüketilecek g&#;dalar&#;n dü&#;ük kalorili olmas&#; önemlidir.
  • Haz&#;rlanan s&#;v&#; içeceklerin tazeli&#;i ön plandad&#;r. Taze olarak içilen içeceklerin kilo vermedeki etkisi daha güçlüdür. Sebze veya meyve suyu haz&#;rlad&#;&#;&#;n&#;zda 30 dakika içinde tüketmelisiniz. D&#;&#;ar&#;da çok uzun süre kalan besinler, sahip oldu&#;u besin de&#;erini kaybeder ve etkili olmaz.
  • Kahve içmek istedi&#;inizde &#;ekersiz ve kremas&#;z olanlar&#; seçmelisiniz.
  • S&#;v&#; diyeti ile vücudunuzu ar&#;nd&#;rmay&#; hedefledi&#;iniz için tuz, ya&#; ve &#;ekerden k&#;sa bir süre uzak kalmal&#;s&#;n&#;z.
  • Diyet süresi içinde ekmek, haz&#;r g&#;dalar, paketli ürünler tercih edilmemelidir.
  • Sebzeleri blenderden geçirerek yo&#;urt veya süt ile kar&#;&#;t&#;r&#;p içebilirsiniz.
  • Meyveleri de yine ayn&#; &#;ekilde süt veya yo&#;urt ile blenderden geçirebilirsiniz. Diyetteki amaç kat&#; g&#;dalar&#; s&#;v&#; &#;ekilde tüketmek ve sindirimi kolayla&#;t&#;rmakt&#;r.
  • Meyve suyu haz&#;rlamak istedi&#;inizde ilave olarak &#;eker veya bal eklenmemelidir.
  • En çok 3 gün boyunca uygulanmas&#; gereklidir. 3 günden fazla bu diyet uyguland&#;&#;&#;nda sindirim sistemi problemleri ya&#;anabilir. E&#;er 1 hafta s&#;v&#; diyeti uygularsan&#;z bu süre sonunda mide asitleriniz zarar görebilir. Diyetisyenlerin önerisi 3 gündür.
  • Sadece s&#;v&#; diyeti uygulamak istemeyenler için ö&#;ünlerden birine kat&#; g&#;dalar da eklenmektedir. Bu kat&#; g&#;da eklemesi baz&#; diyet listelerinde “ö&#;ün ikamesi” olarak adland&#;r&#;l&#;r.
  • S&#;v&#; diyetinin k&#;sa sürede etkisini göstermesi için spor ile desteklenmesi gereklidir. Bu amaçla gün içinde daha aktif olunmas&#; ve yürüyü&#; yap&#;lmas&#; tavsiye edilir.
  • Ayr&#;ca diyete ba&#;lamadan önce kesinlikle doktorunuza dan&#;&#;mal&#;s&#;n&#;z. Herhangi bir hastal&#;&#;&#;n&#;z varsa veya kronik olarak ilaç kullan&#;yorsan&#;z, diyet sizin için tehlikeli olabilir.

3 Günlük S&#;v&#; Diyeti Listesi

Kilo vermeye kendinizi haz&#;r hissediyorsan&#;z 3 gün s&#;v&#; diyeti uygulamak için harekete geçebilirsiniz. &#;&#;te 3 günlük s&#;v&#; diyeti listesi!

1) Sadece S&#;v&#; Diyeti

• Uyand&#;&#;&#;n&#;zda: 1 bardak dolusu limonlu su
  • Kahvalt&#;da: Portakall&#;, narl&#; ve kavun çekirdekleriyle haz&#;rlanm&#;&#; nane eklenmi&#; smoothie
  • Ara ö&#;ünde: Bir bardak dolusu elma suyu
  • Ö&#;le ö&#;ününde: Salatal&#;k ile haz&#;rlanm&#;&#; cac&#;k ve bir bardak tavuk suyu
  • Ara ö&#;ünde: 1 bardak ayran veya 1 fincan çay
  • Ak&#;am yeme&#;inde: Blenderden geçirilmi&#; mantar çorbas&#; veya kabak çorbas&#;
s&#;v&#; detoksu

2) S&#;v&#; A&#;&#;rl&#;kl&#; Beslenme Listesi

• Uyan&#;nca: Bir bardak limonlu su
  • Kahvalt&#;: Orman meyveli, sütlü, bademli ve yulaf eklenmi&#; smoothie
  • Ac&#;kt&#;&#;&#;n&#;zda: 1 ha&#;lanm&#;&#; yumurta ve bir fincan ye&#;il çay
  • Ö&#;le yeme&#;i: 1 kase mercimek veya mantar çorbas&#;
  • Ara ö&#;ünde: 10 adet Antep f&#;st&#;&#;&#; ve Hindistan cevizi suyu
  • Ak&#;am yeme&#;i: Izgarada haz&#;rlanm&#;&#; tavuk veya bal&#;k eti ve bir bardak &#;l&#;k su
s&#;v&#; detoksu

S&#;v&#; Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

• S&#;v&#; diyetini uygulayan ki&#;iler aras&#;nda, verilen kilolar farkl&#;l&#;k gösterebilir. Örnek verecek olursak diyete al&#;&#;m&#;&#; bir ki&#;inin metabolizmas&#; aktif olaca&#;&#;ndan s&#;v&#; diyeti ile 1 haftada 5 kilo verebilir.
  • Fakat uzun süre sonra diyete merhaba diyorsan&#;z ve durgun bir metabolizman&#;z varsa haftada 2 veya 3 kilo verebilirsiniz.
  • Bu rakamlar yap&#;lan spor ve tüketilen su miktar&#;na göre de de&#;i&#;ecektir.
  • Her uygulayanda ayn&#; miktarda kilo verilir denilemez fakat listeye uyuldu&#;u takdirde kilo kayb&#; söz konusu olacakt&#;r.

Birbirinden Enfes 25 Diyet Smoothie Tarifi

3 günlük s&#;v&#; detoksu

S&#;v&#; Diyeti Kimler Uygulamal&#;?

• S&#;v&#; diyeti genel olarak bir ameliyat öncesinde uygulanan diyettir. Doktor kontrolünde uygulanan bu t&#;bbi s&#;v&#; diyeti, kaza ve yaralanma geçiren ki&#;iler için önerilmektedir.
  • Detoks amaçl&#; yap&#;lan s&#;v&#; diyeti ise; yeti&#;kinler için uygundur. Ba&#;&#;rsak problemi ya&#;ayanlar, tatilde porsiyon kontrolü yapamayanlar s&#;v&#; diyetini k&#;sa bir süre deneyebilirler.
  • Asitli ve haz&#;r g&#;dalarla bir süre beslendiyseniz ve vücudunuzdaki birikmi&#; toksinleri atmak istiyorsan&#;z, s&#;v&#; diyeti size göre bir beslenme program&#; olacakt&#;r.
  • Hamilelik &#;üphesi içinde olanlar, emzirme dönemindeki anneler ve &#;eker hastal&#;&#;&#; &#;ikayeti olanlar bu diyeti tercih etmemelidir. Ayr&#;ca ileri ya&#;lardaki ki&#;iler için de uygun bir diyet listesi de&#;ildir.
s&#;v&#; diyeti

S&#;v&#; Diyeti Faydalar&#; ve Zararlar&#;

Faydalar&#;:

• Detoks etkiye sahip oldu&#;undan ba&#;&#;rsaklar&#; ve böbrekleri temizler. Böylece sindirim sisteminin sa&#;l&#;&#;&#;n&#; korur.
  • S&#;v&#; g&#;dalar&#;n kalorisi dü&#;üktür. Kalorisi dü&#;ük besinler de kilo vermeye destek olur.
  • Herhangi bir pi&#;irme uygulamas&#; olmad&#;&#;&#;ndan, besinlerin vitamin ve mineralleri korunur. Böylece besleyici ve doyurucu bir diyet uygulanm&#;&#; olur.
  • Ekonomik ve pratiktir. S&#;v&#; g&#;dalar&#; haz&#;rlarken sadece blender kullan&#;rs&#;n&#;z. Zamandan tasarruf yaparken kendinize daha çok vakit ay&#;rabilirsiniz.

Zararlar&#;:

• Uzun süre uygulamada ba&#;&#;&#;&#;kl&#;k sistemini zay&#;flat&#;r.
  • S&#;v&#; a&#;&#;rl&#;kl&#; oldu&#;undan farkl&#; yemeklere kar&#;&#; iste&#;iniz artabilir.
  • Diyet psikolojisinden dolay&#; gerginlik ve stres olu&#;abilir.
  • Al&#;&#;ma süresi içinde mide bulant&#;s&#; s&#;v&#; diyeti zararlar&#; aras&#;nda yer al&#;r.
  • Kas kayb&#; olu&#;maktad&#;r. Bu nedenle uzmanlar uzun süre uygulanmas&#;n&#; do&#;ru bulmaz.
  • So&#;uk alg&#;nl&#;&#;&#; gibi hastal&#;klara neden olabilir.
  • Günlük olarak alman&#;z gereken vitamin ve mineralleri çok az kar&#;&#;lad&#;&#;&#; için; bedeni genel olarak etkilemektedir. Yorgunluk hali görülebilir.
  • S&#;v&#; diyeti k&#;sa sürede etkili olan bir diyettir. Fakat uzun vadeli uyguland&#;&#;&#;nda ki&#;ilerde a&#;&#;r&#; yeme iste&#;i uyand&#;rmaktad&#;r. Yap&#;lan bir ara&#;t&#;rmada 28 hafta boyunca obez ki&#;ilere s&#;v&#; diyeti uygulanm&#;&#;t&#;r. Bu süre sonuna do&#;ru ki&#;ilerin yeme iste&#;i daha da art&#;&#; göstermi&#;tir.

S&#;v&#; diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar&#; özetlemek gerekirse:

• Bu diyet süresini etkili &#;ekilde geçirmek için listenin d&#;&#;&#;na ç&#;kmamal&#;s&#;n&#;z.
  • S&#;v&#; diyetini yaparken haz&#;r ve i&#;lenmi&#; g&#;dalardan uzak durmal&#;s&#;n&#;z.
  • Sindirimi zor besinlerin tad&#;na bile bakmamal&#;s&#;n&#;z.
  • Bolca s&#;v&#; alarak ba&#;&#;rsaklar&#;n&#;z&#; çal&#;&#;t&#;rabilirsiniz. E&#;er yo&#;un karbonhidrat al&#;rsan&#;z ba&#;&#;rsak durgunlu&#;u ya&#;ayabilirsiniz.
  • S&#;v&#; diyeti beslenme düzenini olu&#;turan bir programd&#;r. Düzenli &#;ekilde yaparsan&#;z yanl&#;&#; beslenme al&#;&#;kanl&#;&#;&#;n&#; b&#;rakabilirsiniz.
  • Verece&#;iniz kg size moral verece&#;i için bu diyetin pe&#;ini b&#;rakmayacaks&#;n&#;z.
  • &#;&#; yerinde ve ofiste s&#;v&#; diyetini uygulama durumu varsa; evde haz&#;rl&#;k yap&#;p yiyeceklerinizi yan&#;n&#;za alabilirsiniz. Böylece az malzeme ile yüksek doygunluk ya&#;ayabilirsiniz.
  • Uzun süre tokluk kazand&#;ran s&#;v&#; diyeti, vücudun al&#;&#;ma süresinden sonra ciddi anlamda kilo kayb&#; da ya&#;at&#;r.
3 günlük s&#;v&#; diyeti

Karaci&#;er Detoksu Nas&#;l Yap&#;l&#;r?

Detoks Suyu Nedir? Sa&#;l&#;kl&#; Detoks Tarifleri

Detoks Diyeti: 3 Günlük Detoks Diyet Listesi, Zay&#;flatan &#;puçlar&#;

Detoks Nedir? Nas&#;l Yap&#;l&#;r? Faydalar&#; Nelerdir? Detoks Tarifleri

Dehidrasyon Nedir? Belirtileri Nelerdir? S&#;v&#; Kayb&#; Nas&#;l Önlenir?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası