oğuzhan özkaya öğretmen kadrosu / Teşkilat Şeması - Edirne Lisesi

Oğuzhan Özkaya Öğretmen Kadrosu

oğuzhan özkaya öğretmen kadrosu

OĞUZHAN ÖZKAYA'DA ONLINE EĞİTİM BAŞARILI

Uzaktan eğitim ile ilgili Temmuz ayından bu yana devam eden hazırlıkların tamamlandığı ve deneme yayınlarının yapıldığını anlatan Özkaya, "Deneme yayınlarımızın yayıpdığı sırada okulların tatil edilmesi bir tesadüf oldu. öğretmen ve 4 bin öğrencimiz ile online eğitime 16 Mart Pazartesi gününden itibaren başladık" dedi.

Oğuzhan Özkaya, akıllı tahtada, dijital veri stüdyosu ya da öğretmenlerin evlerine kurulan yazılım sistemleri ile ilk, orta ve lise sınıflarındaki tüm öğrencilerin ve öğretmenleri ile anında iletişime geçerek derslerini yapabildiğini videoyu kaydederek istediği zaman tekrarlayabildiğini anlattı.

Online eğitim sisteminde öğretmenler yerine çocuklara reçetelerini velilerin yazdığını anlatan Özkaya, şöyle konuştu: "Uzaktan eğitim ders programlarımız, öğrenci ve öğretmen yönergelerimiz, online video ve soru çözümlerimiz, deneme sınavlarımız, veli reçete sistemimiz (şimdi de velilerimiz bize evdeki durumu reçeteye yazıp bildirecek) ve soru sorma havuzumuz ile eğitimlerimize başladık. Sadece sınava hazırlanan 8 ve sınıflar değil 1. sınıftan sınıfa kadar tüm öğrencilerimize ulaşıyoruz. kişilik dev kadroda müdürlerimiz, başkanlarımız ve öğretmenlerimiz çok iyi iş çıkardılar. Hepsine şahsımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu süreci en sağlıklı bir şekilde ülkemiz ve okulumuz adına atlatacağımızdan eminiz."

Oğuzhan Özkaya Okulları Kurucusu ile eğitim hakkında röportaj

– Eğitim Öğretim yılının Birinci dönemini tamamlayan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencilerin başarılarına göre yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaya devam ediyor. Yapılan faaliyetlerini ve projelerini anlatan Özkaya, tüm Dünyada adından söz ettirmeyi başarıyor. Konuyla ilgili Gazetemize açıklama yapan Oğuzhan Özkaya ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumlarını tanıtır mısınız?
   Oğuzhan Özkaya: Anaokulu, ilkokul, ortaokullar,  Anadolu ve Fen Lisesi, Ege Atletik Spor Kulübü, Kidsnook, Özbilim Araştırma ve Geliştirme birimleri ile öğretmen ve idari personel, 5 bin civarında öğrencisi ile büyük bir aileyiz. İlk temelleri 12 yıl önce atılan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları günden güne büyüyüp gelişirken ilk eğitime başladığı günden bu yana heyecanı, azmi, öğrenci merkezli eğitim anlayışı hiç değişmedi. 

Özel okul sektöründe isminiz ile öncü ve nitelikli bir eğitim hizmeti veriyorsunuz, bu başarıya nasıl ulaştınız?

Öğrencilerimizin istekleri, hayalleri en önemlisi düşünceleri bizim yol haritamız. Her yıl onlarla oturup konuşur neler istediklerini, düşündüklerini sorar ve bunları uygulamaya geçiririz. 
Bir öğrencimizin bahçeye uçak hayalinin peşinden gittik, bugün bahçemizde bir Airbus uçak derslik, kütüphane ve İngilizce konuşabilmelerin kullanabildiği bir kantin oldu. Bir öğrencimiz helikopter hayalini anlattı, bugün 16 yaşındaki tüm öğrencilerimiz uçuş belgesi alabiliyor. Okulumuzun havacılık kulübü tüm öğrencilere uçuş eğitimi veriyor. Başarılı özel, devlet ayırt etmeden tüm öğrencilere helikopter ile İzmir turu ödülü veriyoruz. Öğrencilerimiz hem kendi teknelerini yapıyor hem de fizik ve geometri öğreniyor. Romanya’da tarım okullarını gören çocuklarımız için bu gün okulumuzda bir çiftlik kurduk. 5 mandamız, beş atımız, 20 büyükbaş, 30 koyun, 50 kanatlı hayvanımız, nesli tükenme tehlikesinde olan iki Kangal köpeğimiz var.
Medya atölyesinde küçük bir TV stüdyosu kurup hem dijital dünyayı tanıtıyor hem de medya okuryazar yetiştiriyoruz. 
Bazı öğrenciler kendi havuzumuz olsun istediler yatı olimpik yüzme havuzu yaptık. Öğrencilerimize fırsat verince mucizeler yaratacaklarını biliyoruz ve bizim görevimiz onlara bu fırsatları sunmaktır. 

Değerli hocam, Oğuzhan Özkaya olarak öğrencilerinizi akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif açılardan tam donanımlı yetiştirmek, onları çok yönlü bireyler olarak geleceğe hazırlamak için eğitim konusundaki yaklaşımlarınız nelerdir?
   Oğuzhan Özkaya: Biz üretim ve inovasyon okuluyuz. Bu iki kavramı bir potada eriterek öğrenci odaklı hareket ediyoruz. Bizim başarımızın temelinde zorlama olmadan, öğrencinin gönüllü olduğu çalışma yatıyor. Atatürk ‘ün çok güzel bir sözü var, “ Vatanını en çok sevenler, görevini en iyi yapanlardır” Lise bahçemizin ortasında bu yazıyor. Öğrencilerimiz bu bilinçle hafta sonları bile ders çalışmaya koşarak gelir. Hiç bir zorunluluk yoktur. İsteyen gelir ve hepsi de kendi istekleri ile geliyorlar. Biz onlara bu bilinci veriyor, kararı onlara bırakıyoruz. 
Her öğrenci kendi yetenek ve ilgi alanlarına göre burada imkân buluyor. Sanat, spor, bilim, teknik, kültür konularında 40 atölye kurduk. Çocuklar mutlaka kendine uygun bir alanda gelişme olanağına sahip.

Aileler, neden Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumlarını tercih etmeli?
Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumlarında hangi okullar bulunmaktadır?

Oğuzhan Özkaya: Anaokulu, ilkokul, lise, etütler, kidsnook, Ege Atletik, Özbilim 2 yaşından itibaren her yaş gurubuna hitap ediyor. Eğitim alanında ne ararsanız en iyi ve en deneyimli eğitim kadrosunu burada bulacaklarını bilerek bize geliyorlar ve burada mutlular. 

Güzelbahçe ilçesi Yelki bölgesini neden tercih ettiniz?

Oğuzhan Özkaya: Şehrin bu aks üzerinde gelişeceğini ön gördük ve bunda da yanılmadık. İlk geldiğimizde etrafımız boştu bu gün emlak piyasasında “Oğuzhan Özkaya kampüsü çevresinde” diye bir kavram var. Biz geldik, şehir bizi takip etti.

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları teknoloji alanına çok önem vermektedir, bunlardan bahseder misiniz? 
   Oğuzhan Özkaya: Eğitim sistemimizin üç temel taşı var: tbt. Teknoloji, bilim ve tarım. Dünyanın geleceğini bu üç olgu belirleyecek. Bu yüzden TBT’ yi çok önemsiyoruz. Bizim tüm sınıflarımız akıllı tahtalarda eğitim görüyor. Pandemi başladığı, okulların kapandığı 15 Mart günü  tüm bu tahtaları söküp laptop ve tabletleri alıp öğretmenlerimizin evlerine kurduk 17 Mart günü tüm okullarımız evden online eğitime başlamıştı. Okulumuz tek başına Türkiye genelinde online eğitimin yüzde 5’ ini gerçekleştirdi.
Bu şartlarda eğitim alan çocuklarımız elektrikli otomobil üretiyor. Dünya bilim ve teknoloji yarışmalarında kazandıkları ödülleri koyacak yer bulamıyoruz. Bu andemi döneminde bile onlarca dünya derecesi yaptılar. Çocuklara ne sunarsanız onlar size misliyle geri veriyor. 

Oğuzhan Özkaya spor alanında da önemli yatırımları olan bir okul. Eğitimde sporun yeri ve önemi ile ilgili neler söylemek istersiniz?
   Oğuzhan Özkaya: Bizim tüm öğrencilerimiz aynı zamanda Ege Atletik Spor Kulübünün  lisanslı birer sporcusudur. İki yaşındaki çocuğumuz bile pony at ile binicilik dersi alır. Beş atımız ile tüm çocuklar binicilik öğreniyor. Tüm spor dallarını öğrendikleri Ege Atletik Kulübümüz spor yanında, müzik, resim, medya içerik kursları da düzenliyor. 
Basketbol erkekler yıldız takımımız İzmir şampiyonluğu kazandı. Kız voleybol takımlarımızın beşi de yılını namağlup ve tamamladı. 
Yüzme, masa tenisi, satranç, atletizm de çok önemli bölgesel ve ulusal başarılarımız var. Tek tek saysam sayfalarınız yetmeyebilir. 

Çocuğun ilk eğitimi ailede başlıyor. Daha sonra okula ilk adımı atması önokul aracılığıyla gerçekleşiyor. Bir eğitimci olarak, eğitimin ilk basamağı olan ve kritik öneme sahip okulöncesi eğitim konusunda düşüncelerinizi alabilir miyiz?
   Oğuzhan Özkaya: Okul öncesi eğitimi çok önemsiyoruz. Çünkü hayatımızın gidişatını bu dönemde aldığımız eğitim belirliyor. Öğrenmeye en açık olduğumuz bu dönemi iyi değerlendirmezsek ileri yaşlardaki eğitimden daha az verim alıyoruz. Biz anaokulumuza çok iyi yatırım ve çok iyi bir ekip kurduk ve önceliğimiz para  kazanmak yerine layıkıyla eğitim oldu. Günümün büyük bölümünü anaokuluna harcıyorum. Anaokulu çocuklarımız İngilizce yanında Almanca da öğreniyor. 

Sayın hocam, eğitimde yabancı dilin yeri ve öneminden, öğrencilerinizin iyi bir yabancı dil eğitimi almaları için yaptığınız çalışmalardan söz edebilir misiniz?
  Oğuzhan Özkaya: En az iki yabancı dili en iyi şekilde öğrenemeyenlerin artık başarı şansı çok düşük. Globalleşen dünyaya ayak uyduramayanlar yarışta geri kalır. İngilizce yeterlilik belgesi veren SAT sınav merkezi az sayıdaki okuldan biriyiz. Uluslararası geçerlilikte iki diploma olanağı verem AP okuluyuz.  
Pandemi öncesi İngiltere’deki dil okulumuza her yıl ortaokul öğrencilerimiz üç ay hiçbir ek ücret ödemeden gidiyordu. İnşallah pandemi bitecek İngiltere Torbay’daki okulumuz yeniden açılacak. Uçak kantinde İngilizce konuşana yüzde 50 indirim bile yapılıyor. 

Okul hayatında ve yaşamda başarılı olmaları için öğrencilere ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?
  Oğuzhan Özkaya: Eğitimden önce öğrenciye neden eğitim alması gerektiğini çok iyi anlatmak gerekiyor. Bu bilince ulaşan çocuğa ders çalış, ödev yap, test çöz demeye gerek kalmıyor. Zorlama ile tüm bunları yaptıramazsınız. Bizim eğitim anlayışımızda gönüllülük esas. Ne istediğini bilen, hedeflerini ortaya koymuş, bu amacı için ne yapması gerektiğini bilen çocuklar yetiştirmek bizim hedefimiz. 

Son olarak ne söylemek istersiniz?
  Oğuzhan Özkaya: Köy Enstitüsü modelini benimseyerek, sadece ders veren değil, hayatı öğreten bir sistem kurduk. Tüm öğrencilerimiz kimya dersi alırken mutfakta ekmek de yapar, sirke de. Anaokulu çocukları yumurtasını kendi toplar. İlkokul öğrencisi sebze ve meyvesini yetiştirir. Lise öğrencimiz ineğimizin doğumuna yardım eder. Tekstil atölyesinde kendi formasını diker. 
Kendi kendine yetebilen, özgüveni tam, bilinçli bireyler olarak yetişmeleri için farklı, donanımlı ve geniş olanaklara sahip bir eğitim kurumu yarattık. 

İlginizi Çekebilir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası