pkolu olup tüp bebek yaptıranlar / Kızlarrr lütfen polikistik over olup hamile kalanlar yazabilir miiii ? 🙏🏼 - Happy Mom Forum

Pkolu Olup Tüp Bebek Yaptıranlar

pkolu olup tüp bebek yaptıranlar

pko olup hamile kalanlar var mıı???

Merhaba Melekler,
Ben 9 aylık evli iken öğrendim pkolu oldugumu ve önümde çok zorlu bir süreç beni bekliyordu sanki üzüldüm ne yapacağımı nereye gideceğimi şaşırdım bir bebek istiyordum ama yumurtlama sorunum vardı bu acı bir gercekti ama yinede şükrediyordum benden daha kötü durumda olanlar var diye derken dr gittim tedavime başladım. Testler filan eşime bana hepsi yapıldı diğer testler hepsi iyiydi çok şükür bu arada 2 ayda bir adet görüyordum derken 15 aylık evliydim bu arada ilk klomene başladım bismillah diyerek günde 1 kullandım takip başladım 2 günde bir gittik adetin güne kadar yumurtam hiç büyümedi ml de kaldı oysaki 18 ml olması lazımdı ve dr bana daha büyümez bunlar hiçbir yumurtada bir umut yok dedi gelme artık bu ay bir dahaki ay devam ederiz. Ben hastaneden çıktım yolda giderken ağlaya ağlaya gittim dedim kendi kendime Allahım kendiliğinden büyümüyor biliyorum ama hapla bile büyümedi die çok üzüldüm akşam eve geldim eşim çok umutluydu noldu dedi büyümemiş dedim oda hhayırlısı filan dedi. Sonra aradan 1,5 hafta gecti benden sümüksu sıvı geldi ama bayağı yoğundu dedim acaba yumurtladımmı tekrar dr gittik demesinlermi çatlamış ben şok tabi büyümez demişlerdi büyümüşde çatlamış bile kendiliğinden çok sevindik eve geldik artık adet günümü bekledik adet günüm gecti tam 1 ay nerdeyse gecti test yapmadım ztn hep gecikdiği için yine öyledir dedim ama dayanamıyorumda sonra hastaneye gittik bir cumartesi günüydü pardon ilk eyüp sultan hz. ne gittik dua ettik sonra hastaneye gittik kan verdim ve kağıdı bir açtım sonuç değer çıkmış gözlerime inanamadım eşimde bende koşa koşa dr un yanına çıktık ve HAMıLESıN tebrikler dedi ben inanamadım evet hamileydim kulaklarıma inanamıyordum yaa resmen dedim eminmisiniz evet hemde değer bayagı yüksek. Sonra eşimde bende birbirimizze baktık ve dışarı çıktık gülerek sonra ben merdivene oturdum ağlamaya başladım :)Allahtan ümit kesilmiyormuş ben bunu anladım olacagı varsa oluyor işte büyümez dediler ama sonuc hamileyim şuan 11 haftalık oldum
Hep hayırlısı olsun diyelim gercekten Allahım nasip ediyor yeterki biz duamızı esirgemeyelim

Soru &#; Cevap

Hocam merhaba yardiminiza ihtiyacim var yurtdisinda yasiyorum yasim 34 bir sene once dis gebelik gecirdim erken farkedilmesine ragmen sol tupum alindi ve hic adet duzensizligi yasamamistim ameliyattan sonra hic adetlerim duzenli olmadi surekli ara kanamalar yasiyorum diger tupun saglam oldugu soylendi ama hic gebe kalamadm sadexe 2 ay korubdubebek olmuyor bu ovulasyon testlerinden yapiyorum ama yumurtlama cikmiyor adet duzensizligi icin bi ilac verdfolui burdaki doktorlar ismi provera icerigi medroxyprogesteron 10 mg 10 gun kullanip 15 gun ara veriyorum 3 aylik bi ilac bu ilac bebek olmasini engeller mi adetlerim bu ilacla duzene girdi hormon testi yapildi sonuc su sekilde
Foluker faz 18_
Ovulasyon fazi
Luteal faz
Postmenapoz ,9
Progesteron 11,7
Bu sonuclara gore hamile kalabilir miyim bide annem erken menapoza girdi cok korkuyorum lutfen yardimci olun

Dr Suphi Toprak: Bu ilacın gebe kalmanıza bir faydası olmaz. Tahlil sonuçlarınızı doğru yazamamış sınız. Yazdıklarınız sonuçlar değil normal değer aralıkları. Üzülerek söylemem gerekli ki ben hekiminiz değilim o sebeple benimle doğrudan ilişki kuramazsınız. Doktorunuz derdinizi anlatabiliyor musunuz? Sizin gebe kalmak istediğinizi biliyor mu?

Cok haklisiniz ozur dilerim hocam ben norvecte yasiyorum ve asla ozel doktor gibi bi sansimiz yok hangi doktor gelirse o muayene ediyor ve kan tahlili bile yapmadilar kendim istedim gene gerek yok dediler hamile kalmak istedigimi soyledim bu sekilde olmazmis bu kanamayla vucudu toplanmasi lazimmis 1 sene gecti ameliyattan bu ilaci verdiler

Dr Suphi Toprak: Özel doktor olsa da her zaman sizin düşünecek olarak düşünmeyin ama ben sizi Afrika&#;da falan zannetmiştim 🙂 Adet düzensizliğiniz varsa bu yumurtlama bozukluğunuz olduğu anlamına gelir. Eğer bu süreklilik gösterirse tedavi olmanız gerekir. Tahlil sonuçlarınızı iletmeye çalışın.

) hocam cok iyisiniz afrika bile daha vijdanlidir hprmon testi istedim gere yok dediler sol yumurtam kan toplamis bugune kadar yasamadgim birsey bu tahlil sonuclari 4 ay once turkiyeye geldigimdeki sonuclar
ESTRADIOL 27 pg/ml

1 GY
Follikuler faz
Ovulasyon faz
Posttmenapoz ,9
Luteal faz

PROGESTERON 0,19 ng/ml

Folllikuler faz 0,,54
Ovulasyon faz 0,,22
Luteal faz 1,
Postmenapoz 0,,40
Erkek 0,,56
Insallah olmjstur hocam menapoz gorunuyor mu ve hamileligimi kolaylastirici tedavi var mi bu tahliller adetimin ucuncu adetten sonra Gunj bakildi

Dr Suphi Toprak: Bu tahlillerde menopoz hakkında fikir edinilemez. Menopoza gidişi saptamak için FSH veya AMH gerekir. Progesteron sonucunuz ve anlattıklarınız yumurtlama bozukluğu çektiğinizi gösteriyor. Bu durum devam ederse ve yumurtlamanızı destekleyen tedaviler yapılmazsa gebe kalamayabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası