gayretullaha savaş açmak ne demek / Sedat Peker, Başkaldıran Falstaff, Halk Kahramanı Robin Hood - artizan

Gayretullaha Savaş Açmak Ne Demek

gayretullaha savaş açmak ne demek

Gayretullah'a savaş açmak ne demek?

GAYRETULLAH'A SAVAŞ AÇMAK NE DEMEK?

Gayretullah'ın daha önceki paylaşımlarımızda ' Allah'ın gücüne gitmek' olduğunu belirtmiştik. Peki ya Gayretullah'a savaş açmak ne demek? İşte merak edilen ve sıklıkla sorgulanan sorunun cevabı;

Son dönemlerde sıklıkla gündemi meşgul eden Gayretullah'a savaş açmak anlamı ' Allah'ın gücüne dokunmanın ötesine geçerek topyekûn hücum etmek, ilahi gazaba yalınkılıç koşturmak' olarak belirlenebilir.

Sonuç olarak Gayretullah ' Allah'ın gücüne gitmek' anlamı taşıyorsa Gayretullah'a savaş açmak anlamı da ' Bunu şiddetli şekilde yapmak' anlamı çıkarılmaktadır.

Helâk olan eski kavimler için:

"Onlar günah ve isyanda sınırı aştıkları için gayretullaha dokundu. Allah da onları helâk etti." denilir. Ancak Allah'ın gayreti, insanların gayretine asla benzemez. Cenâb-ı Hakk'ın yüce zâtına yakışır ve kutsiyetine lâyık bir gayreti vardır. Onun bu yüce gayreti, çoğu kez, günah ve isyanda sınırı aşanları cezalandırma şeklinde tecellî eder.

Gayret sahibi bir mü'min de, dine aykırı ve zararlı durumlar, hâdiseler ve tecavüzler karşısında lâkayd ve duygusuz kalamaz, müteessir olur, hamiyeti galeyana gelir. Nitekim Kur'an (Fetih, 48/29) âyetinde sahabelerin yüksek meziyetlerini beyan ederken, "küffar üzerinde çetin ve metin" olduklarını kaydeder.

Buhari'nin Kitabü'n-Nikah l babından alınan bir hadis-i şerifte şöyle buyurulur:

"Allah Teala, mü'minler hakkında gayret ve hamiyet gösterir (hayır ve saadet diler). Ve Allah'ın gayreti, haram kıldığı fena şeyleri (günahları) mü'minin işlememesi içindir."

Allah Teala'ya nisbet olunan gayretle, insanlardaki gayret hiçbir cihetle birbirine benzemez. Allah'ın gayretinden, kullarına merhameti, hayır ve saadet dilemesi anlaşılır.

Gayretullaha dokunur ne demek?

1)Yaptığı iş ilahi gayreti harekete getirecek, Allah'ın gazabını üzerine çekecek bir sonuç doğurmak,

2)Allah'ın sevmediği, hatta gazabını tahrik eden, cezasının hemen gelmesine sebep olan bir durum olduğu anlatılır.

MevlaSavaşAllahGündemGüncelHaberler

Gurbetçi "Param burada değerli" dedi! Röportajda ortalık karıştı

Türkiye'ye tatile gelen bazı gurbetçilerin sözleri tepki çekiyor. Kenjory isimli Youtube kanalının sokak röportajında  İngiltere'den geldiğini ifade eden gurbetçi,  "İngiltere'den yaşıyorum. 4 günden beri buradayım. Gezmediğim yer kalmadı. Orada bu hayatı yaşayamıyoruz. 'dan 11'e kadar çalış. 11'den sonra ne yapabilirsin? Adam burada 7'de başlıyor, 5'te bırakıyor." dedi.

"NASIL KAZANIYORUM BİLİYOR MUSUN?"

Bu sözlere tepki gösteren bir kadın "Bir sterlin kaç TL biliyor musun?" diyerek tepki gösterdi. Bu sözlere cevap veren gurbetçi "30 lira. Ama ben o 30 lirayı nasıl kazanıyorum biliyor musun? Sen çok güzel kazanıyorsun bu memlekette." dedi.

Kadın "Gidin orada yaşayın ama kaderimizi tayin etmeyin." dedi. Gurbetçi "Ben TC vatandaşı isem istediğim gibi oy kullanırım" dedi. Kadın ise "Tabii ben de sterlini alsam" diye yanıtladı.

"YATIRIMIMIZI BURADA YAPIYORUZ"

Neden İngiltere'de yaşadığı sorulan gurbetçi, "O zaman şartlar onu gösterdi. Zaten yaşamak için elimizden geleni yapıyoruz. Yatırımımızı buraya yapıyoruz." dedi.

Gurbetçi "Bin pound bozduruyorum, 30 bin lira para yapıyor, harcıyorum. Ama burada da yetmiyor. İngiltere'de etin kilosu liraydı, şimdi lira." dedi. Kadın ise "Burada kaç para biliyor musunuz? Bizim insanlarımız asgari ücret alıyor. liraya et alabiliyor mu?" diye tepki gösterdi.

Bu sözler üzerine o gurbetçi "Benim param orada bir şeye yaramıyor. Buraya geldiği zaman değerli" diyerek çevredekilerin tepkisiyle karşılaştı.

#Asgari ücret, İngiltere

Sedat Peker seçimde kimin kaybedeceğini açıkladı. Doğu Perinçek'in FETÖ iddialarına cevap verdi. Zincirleme 17 tweet attı

Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve şu an yaşamını Birleşik Arap Emirlikleri''nde sürdüren Sedat Peker ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasındaki gerilim, Aydınlık Gazetesinin bugün yayımlanan ''Sedat Peker''in FETÖ''ye ''zarif'' selamı: Hiçbir cemaati hedef almadım hakim bey'' başlıklı haberiyle daha da alevlendi. Haberin ardından Peker''den gelecek yanıt merakla beklenmeye başlandı.

Aydınlık Gazetesinin haberinin ardından Peker''in açıklamalarının paylaşıldığı Deli Çavuş adlı hesaptan 17 tweetlik paylaşım yapıldı.

Deli Çavuş adlı hesaptan Peker adına yapılan paylaşımlar şöyle:

Ulan çakma doğu, şimdi ben sana ne diyeyim? Hani fetullah gülen’e selam yolladığım görüntüleri yayınlayacaktın. Yayınlayamadığın için sana bahşettiğim tüm o kelamlar ( aşağılık, iğrenç, dönek, k*pek vb. ) sen yaşadığın sürece senin ünvanların olacak. Gazetenizde yayınladığınız “Sedat Peker’den fettullah’a ince selam” bölümünü burda yazınca, insan içine de çıkamayacaksınız diyeceğim ancak sizde öyle bir onur, gurur, şeref olmadığı için etkilenmeyeceksiniz bile. Savcılık bana Öztürkler internet sitesini kurma amacımın dini cemaatlere karşı zarar vermek amacını taşıdığı suçlamasını yöneltince, bende cevap olarak “Öztürkler internet sitesinin kuruluş amacı dünyadaki bütün Türklerin bir çatı altında buluşturularak, tanışmalarını sağlamaktır” dedim. 3 dilde yayın yapan tek internet sitesiydi. ( Türkçe, Rusça, İngilizce ).

Ayrıca sahibi olduğum Öztürkler internet sitesinde 24 saat sesli olarak Kur’an-ı Kerim yayını yapılıyordu. Öztürkler sitesinde dini cemaatlere ve mütedeyyin insanlara karşı yapılmış bir tane haber varsa savcılığın bu haberleri dosyaya koyması gerekir”, dedim ve devam ettim. “Şahsıma Aleksandr Dugin isminde bir Rus’un fikir öncülüğünü yaptığı Rusya ve Çin ile beraber Avrasyacılık faaliyetleri yapmak amacı taşıdığımızı savcılık iddia etmiş, benim Avrasyacılığım eski adı ile Turan olan yeni ismi ile Birleşik Türk Devletlerinin kurulması amacıdır. Kafkasya’da büyük atalarımı öldürenlerle yan yana gelerek, bir yapı oluşturmayı düşünmem hayal bile edilemez”dedim. Ulan çakma doğu, bunun fettullah gülen’e ince selam çakmayla ne ilgisi var? Savcılık bana tüm dini cemaatlere ve mütedeyyin insanlara zarar vermek için Öztürkler internet sitesini kurduğum suçlamasını yapıyor, bende cevap veriyorum. Benim enerjimi harcamam için senin tasmanı tutanlar seni benim önüme sürüyorlar ya, tasmanı tutan efendilerine söyle; benim önemli işlerim var. Seçime 2 ay kala çalışmalarımı tamamlamış olurum. 80 yaşına gelmişsin, gündemde kalmak adına meşhur olmak isteyen genç popçular gibi filmler yapıyorsun. Sonra da rezil oluyorsun. Ulan doğu, ceketinin kolu yok dümenlerinin sonu yok. 40 yaşından genç kardeşlerim, video çektiğim zamanlarda söylemiştim ya; “yenilecekler. Çünkü Gayretullah’a savaş açtılar, bana değil. Yüce Allah’a yenilecekler” demiştim. Çünkü Yüce Allah bunlardan elini çekti. Artık altına dokunsalar, altın değerini kaybedip demire dönüşecek demiştim.

Bir çoğunuz Gayretullah’a savaş açmanın ne demek olduğunu anlayamadığınızı söylemiştiniz. Bir örnek vereyim; doğu perinçek aslında ateisttir.(kimsenin inancına karışmam) Ateist yazarların yazmış olduğu kitapların bazılarında, doğu perinçek’in yazdığı önsözler vardır.

Hem o yazılar, hem de kendisinin yazdığı başka yazılar inançsız olduğunun en büyük kanıtıdır.(ben bunu eleştirmiyorum) Şu an ülkemizi yöneten Ak parti hükümeti siyasal islamcıdır. Siyasal islamcı olan Ak parti hükümeti İran’ da düzenlenecek olan uluslararası islami bir toplantıya temsilci olarak ateist olan doğu Perinçek’i yollarsa, işte bu Gayretullah’a savaş açmaktır. Neticesinde ne mi olur? Birkaç gün önce, Konya da düzenlenen uluslararası islam ülkeleri spor organizasyonuna Sn. Cumhurbaşkanımız katıldığı halde, katılım oranı %10 ile sınırlı kalır. Trübünlerin %90’ı boş kalır. Ya da Sayın Mehmet Ali çelebi üsteğmenin, iktidar lehine yaptığı açıklamalardan sonra, Alevi gençlerinin içinde çok az da olsa bir sempati toplamayı başarırken. sonrasında yapılan Cemevi ziyaretinde funduszeue.info Efendimizin, Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin, Gökbörü Atatürk’ün resimlerini kaldırtarak, oluşan çok az sempatiyi tüm Alevi camiasının içinde büyük bir nefrete dönüştürmektir, Gayretullah’a savaş açmak. Elini nereye atarsan her yer kurur. Pırlantaya dokunsan cama dönüşür. Altına dokunsan tenekeye dönüşür. Diyorsunuz ya, Sedat Peker’in anlattığı her şey doğru çıktı. Gayretullah’a savaş açmanın kesin mağlubiyetle sonuçlanacağını görmek için, seçimlerinin sonucunu bekleyin. Göreceksiniz, bu dediğim de çıkacak. Yüce Allah’ı kimse yenemez.(LA GALİBE İLLALLAH) Uluslararası islam organizasyonuna halkının büyük çoğunluğu müslüman olan Türkiye’yi temsilen ateist doğu perinçek’i yollarsan, göklerden gelecek kararla cezalandırılırsınız. Bunu görebilmek için, din alimi olmaya gerek yok. Sadece inanç sahibi olmak yeterlidir. Çakma doğu, fetullah gülen’e selam yolladığım yalanını kanıtlayamadın. Bundan sonra sen; yalancı, sahtekar, alçak, dönek, k*pek olarak anılacak ve hatırlanacaksın. Benim çalışmam lazım. Size ayıracak vaktim yok. YENİLECEKSİNİZ…"

İlgili Haberler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası