seat ibiza hangi ülkede üretiliyor / Seat Modelleri ve Sıfır Otomobiller - Seat Teklifi Al

Seat Ibiza Hangi Ülkede Üretiliyor

seat ibiza hangi ülkede üretiliyor

kaynağı değiştir]

SEAT'ın kuruluşu[değiştir kaynağı değiştir]

'te başladığından beri, 16 milyondan fazla SEAT otomobili üretilmiştir ve günümüze kadar dört nesilde 5 milyon adetten fazla satan bir model olan SEAT Ibiza, en başarılı otomobil serisidir.

yılında SEAT otomobillerinin toplam yıllık perakende satışı araçken, SEAT markası altında üretilen araçların yıllık üretimi adet olmuştur ('si SEAT'ın Martorell tesisinde ve 'i ise Volkswagen Grubu'nun diğer fabrikalarında üretilmiştir).

SEAT ve diğer Volkswagen Grubu tesislerinde üretilen SEAT otomobillerinin yıllık toplam üretimi, aşağıdaki grafikte gösterilmiştir (SEAT'ın sahip olduğu tesislerde üretilen Volkswagen grubunun diğer markalarını kapsamaz)

Markalarla İşbirlikleri[değiştir kaynağı değiştir]

SEAT's industrial complex in Martorell

SEAT, bugün kendi otomobillerini kurum içerisinde geliştirebilecek altyapıya sahip olan tek İspanyol otomobil üreticisidir.[6]

Barselona'nın yaklaşık 30 kilometre kuzeybatısında bir sanayi kenti olan Martorell'deki şirket merkezi ve ana üretim tesisleri[7], yılda yaklaşık adetlik üretim kapasitesine sahiptir. Tesisin açılışı, 22 Şubat tarihinde İspanya Kralı Juan Carlos tarafından yapılmıştır ve SEAT'ın Barselona serbest bölgesi (Zona Franca) kıyısındaki eski montaj tesisinin yerini almıştır. SEAT'ın Martorell ve Zona Franca kompleksleri arasındaki demiryolu bağlantısı, bu iki tesis arasında araç ve parça nakliyatını kolaylaştırmaktadır.

Martorell'deki sanayi kompleksi, SEAT Spor,[8] SEAT Teknik Merkezi, Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ArGe), Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme Merkezi, SEAT Servis Merkezi (Satış Sonrası Hizmetler bölümünü, Müşteri Hizmetleri bölümünü ve Katalonya Motorlu Araç bayiliğini de kapsar), ayrıca SEAT, Volkswagen, Audi ve Škoda markalarının Orijinal Yedek Parça Merkezi’ni barındırmaktadır.

Geliştirme ve montaj tesisleri, Volkswagen Grubu bünyesindeki en yeni, en modern ve en verimli tesislerden biridir ve SEAT Martorell tesisinin yalnızca SEAT için değil, Volkswagen ve Audi gibi diğer Volkswagen Grubu markaları için de yüksek kaliteli otomobiller[9] üretebilmesine imkân sağlar. Örneğin, çeşitli Audi modellerinin (Audi A1, Audi A3 Sportback, Audi Q5, vb.) geliştirilmesi, tasarımı ve ayrıca birçok Audi geliştirme projesi, burada gerçekleştirilmiştir. Hatta yılından bu yana, Audi Q3 küçük SUV modeli Martorell’de üretilmektedir.

Barselona Zona Franca tesisi, SEAT Eğitim Merkezi'ni[10], preslenmiş gövde parçalarının üretildiği Zona Franca Preshanesi'ni ve hem SEAT hem de diğer Volkswagen Grubu markalarının (VW, Audi ve Škoda) şanzımanların üretildiği Barselona Gearbox del Prat tesisini kapsar. Barselona Gearbox del Prat tesisi, yüksek kaliteli üretim süreci ve ürünleri için yılında Volkswagen Grubu tarafından Volkswagen Üstünlük Ödülü'ne layık görülmüştür.

SEAT'ın yılından beri doğrudan sahibi olduğu bir başka tesis[11], Pamplona'daki Landaben tesisidir. Ancak bu tesis, yılının Aralık ayında Volkswagen Grubu'nun "Volkswagen-Audi-Espana, S.A." adlı ortaklığa devredilmiştir ve tesis, bugün Volkwagen araçlarının İspanya'daki üretimini sürdürmektedir.

Volkswagen Grubu'nun SEAT modellerini üreten fabrikaları arasında Slovakya'daki Bratislava tesisi, Çek Cumhuriyeti’ndeki Mladá Boleslav fabrikası ve Portekiz'deki Palmela AutoEuropa fabrikası da yer almaktadır. Geçmişte Almanya (Wolfsburg) ve Belçika'daki fabrikalar gibi diğer bazı tesislerde de SEAT modellerinin üretimi yapılmaktaydı. Gelecekteki planlar, tüm Volkswagen Grubu için Barselona'da çevre ve enerji verimliliği alanına odaklı yeni bir Araştırma ve Geliştirme (ArGe) merkezini, kent içindeki ulaşıma destek olacak bir projenin başlatılmasını, ayrıca Zona Franca'nın "Nave A" sahasında SEAT tarafından üretilen tüm seri üretim ve prototip modellerinin ve marka ile birlikte İspanya'nın otomotiv geçmişi için tarihi değere sahip olan sınırlı üretim modellerinin sergileneceği bir SEAT müzesini kapsamaktadır.

SEAT'ın bağlı ortaklarından biri olan SEAT Deutschland GmbH şirketinin merkezi, Mörfelden-Walldorf Almanya'dadır ve ticari aktivitelerinin yanı sıra, SEAT'ın elektronik platformu SEAT BT Hizmetleri Ağı'nın işletiminden sorumludur.[12] Wolfsburg Almanya'da, Volkswagen Grubu kurumsal tema parkı Autostadt'taki bir gölün ortasında yer alan SEAT'ın fuar alanı, parktaki en büyük alanlardan biridir.

Markanın Pazarlardaki Varlığı[değiştir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir