oyak birikim sorgulama / Axa Hayat ve Emeklilik | Uygun Fiyatlı Sigorta Teklifleri!

Oyak Birikim Sorgulama

oyak birikim sorgulama

OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının emeklilik planları AvivaSA'ya emanet

OYAK ve OYAK Grubu şirketleri çalışanları emeklilik planlarında yollarına AvivaSA Emeklilik ve Hayat ile devam edecek. Yapılan anlaşma ile OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının bireysel emeklilik fonlarındaki birikim AvivaSA'ya aktarılacak.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA ile OYAK ve OYAK Grubu şirketleri arasında, çalışanların emeklilik planlarındaki birikimlerinin AvivaSA Emeklilik ve Hayat'a aktarımına ilişkin bir anlaşma imzalandı.

AvivaSA anlaşma kapsamında, OYAK ve Grup şirketlerine özel "Avantajlı Grup Emeklilik" planı hazırladı. OYAK ve OYAK Grubu şirketlerinin çalışanlarının emeklilik planlarında biriken fon tutarları da bu plan dahilinde AvivaSA'ya aktarılacak. Avantajlı grup emeklilik planlarında OYAK ve OYAK Grubu çalışanlarının hakları aynen korunarak devam ederken; çalışanların eş, çocuk, kardeş ve ebeveynlerinin de bu planın sunduğu tüm plan avantajlarından yararlanmaları sağlanacak.

Emeklilik Gözetim Merkezi'nin 23 Ocak tarihli verilerine göre grup emeklilik planlarının yatırıma yönlenen tutarı konusunda %26'lık pazar payı ile sektör lideri durumunda olan AvivaSA, halen 'ü aşkın şirkete çözüm ortağı olarak hizmet sunuyor.

TSK mensupları ve aileleri için

Türk Silahlı Kuvvetleri mensubuysanız ya da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sivil memur, vakıf ya da vakıfların iştirak ve dolaylı ortaklıklarında çalışıyorsanız bu plan size özel. Emekliliğinize yatırım yaparken ferdi kaza sigortasından ücretsiz faydalanın. Eşiniz, 18 yaşından büyük çocuklarınız, anne, baba ve kardeşleriniz de bu plana dahil olarak geleceklerini bugünden güvence altına alabilirler.

Ürün Broşürü

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yatırdığınız aylık tutarın (katkı payı) %30’u, devlet katkısı olarak bireysel emeklilik hesabınıza ödenir. Örneğin; siz TL yatırdığınızda, birikiminiz TL olur.

%30 devlet katkısından faydalanın.

Birikiminizi dilerseniz toplu bir şekilde, dilerseniz emeklilikte düzenli maaş olarak alın.

Profesyonel portföy yöneticileri birikiminizi yönetsin.

Yıllık grup ferdi kaza poliçesinden, düzenli katkı paylarınızı ödemeniz koşuluyla, aylık düzenli katkı payınızın katı olarak hesaplanan teminat tutarıyla yararlanın.

İhtiyaç duyduğunuzda sosyal güvenlik danışmanlığı hizmetinden faydalanın.

Yatırımlarınıza, İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanan Yatırım Danışmanlığı Bülteni ile yön verin.

İş Kültür Yayınları internet sitesinden %30 indirimli alışveriş yapın.

Acil durumlarda S.O.S International Ambulans Servisi A.Ş.'nin sunduğu kara ambulansı ve sağlık danışmanlığı hizmetinden ücretsiz faydalanın. Ayrıca, acil kapsamına girmeyen durumlarda kendiniz; acil olan ya da olmayan tüm durumlarda birinci derece yakınlarınız için ambulans hizmetinden %30 indirimli yararlanın.

Acil Duruma Giren Vakaların Listesi

• Suda boğulma
  • Trafik kazası
  • Terör, sabotaj ,kurşunlanma ,bıçaklanma, kavga, v.b.
  • İntihar girişimi
  • Tecavüz
  • Yüksekten düşme
  • Ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları
  • Elektrik çarpması
  • Donma, soğuk çarpması
  • Isı çarpması
  • Ciddi yanıklar
  • Ciddi göz yaralanmaları
  • Zehirlenmeler
  • Ciddi allerji, anafilatik tablolar
  • Omurga ve alt eksremite kırıkları
  • Dekomprasyon hastalığı (Dalgıç hastalığı)
  • Kalp krizi ve ritim bozuklukları, hipertansiyon krizleri
  • Astım krizi ve akut solunum problemleri
  • Şuur kaybına neden olan her türlü durum
  • Ani felçler
  • Ciddi genel durum bozukluğu
  • Yüksek ateş 39,5 üzeri
  • Diabetik ve üremik koma
  • Genel durum bozukluğunun eşlik ettiği dializ hastalığı
  • Akut batın
  • Akut masif kanamalar
  • Menenjit, ensefalit, beyin apsesi
  • Renal kolik
  • Akut Psikopatik tablolar
  • Migren ve/veya kusma şuur kaybıyla beraber olan başağrıları
  • Yeni doğan komaları
  • Başlamış doğum faaliyeti (Su kesesinin boşalması başlamış doğum faaliyeti demektir).

Bu planın aylık katkı payı tutarı en az TL’dir. Daha yüksek ödeme yaparak birikiminizi artırabilirsiniz.

Katkı payı ödemelerinizi, ABD doları veya avroya endeksli; aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak; kredi kartı, otomatik ödeme talimatı ile ya da nakit gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Aidatı, Kesintiler ve Fonlarla İlgili Detaylı Bilgi

TSK Mensupları Emeklilik Planı’nı tercih ettiğinizde sizden, bireysel emeklilik mevzuatına göre sözleşme başlangıç tarihinde uygulanabilen başlangıç giriş aidatını almıyoruz.

İlk 60 ay içinde hesabınızı sonlandırmanız durumunda, birikiminizden ertelenmiş giriş aidatı olarak yapılacak kesinti, sözleşmenizin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren geçen süreye göre farklılık gösterir. Bu durumda kesinti tutarını, aylık brüt asgari ücretin %8,5'inin 5 katından, ayrılma tarihinize kadar gerçekleşen kesinti toplamını çıkararak hesaplıyoruz.

Sözleşme yürürlük tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik hesabınızın 5 yıl şirketimizde kalması durumunda ve ayrıca yaşam kaybı veya sakatlık durumlarına bağlı ayrılmalarda ise giriş aidatı kesintisi yapmıyoruz.

Kesinti toplamı; sözleşme süresi içinde yapılan giriş aidatı, yönetim gider ve ek yönetim gider kesintilerinin tamamını ifade eder.

Yönetim gider kesintisi; sözleşmenizin 1. yılından itibaren 5. yılın sonuna kadar, belirli bir tutarın birikiminizden aylık olarak alınması işlemidir. Bireysel emeklilik mevzuatına göre aylık brüt asgari ücretin %8,5'ine kadar uygulanabilen yönetim gider kesintisini, TSK Mensupları Emeklilik Planı’nda ödediğiniz toplam katkı payı tutarına bağlı olarak %0'a kadar düşürüyoruz.

Hesabınızın yürürlük tarihinden yönetim gider kesintisinin yapılacağı güne kadar ödediğiniz toplam katkı payı TL’nin altında ise aylık brüt asgari ücretin %8,5’inin on ikide biri tutarında; TL (dahil) - TL arasında ise aylık brüt asgari ücretin %4,25’inin on ikide biri tutarında yönetim gider kesintisi alıyoruz. Ödediğiniz toplam katkı payınız TL ve üzerinde ise yönetim gider kesintisi yapmıyoruz.

Katkı payının ödeme tarihini takip eden 3 ay içinde bireysel emeklilik hesabınıza herhangi bir ödeme yapmamanız halinde, sizi ödemeye ara vermiş kabul ediyoruz. Ödemeye ara vermeniz durumunda, ara verdiğiniz süre boyunca birikiminizden, ara verdiğiniz her tam ay için, aylık brüt asgari ücretin %8,5'inin on ikide biri tutarında ek yönetim gider kesintisi alıyoruz.

Sözleşmenizin ilgili yılında yapılan yönetim gider kesintisi, ek yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı kesintilerinin toplamı her yıl için aylık brüt asgari ücretin %8,5'ini geçemez.

Dikkatinize: Brüt asgari ücret tutarlarını mevzuatta belirlendiği şekilde uyguluyoruz. Sözleşmenin ilk 5 yılı içinde alamadığımız yönetim gider kesintisi ve başlangıç giriş aidatı olması halinde bu tutarları, sözleşmenizin 5. yılını takip eden yıllarda tahsil ediyoruz.

Bireysel emeklilik mevzuatına göre; emeklilik şirketlerinin, emeklilik yatırım fonlarına ilişkin giderleri karşılamaları için fon net varlık değeri üzerinden fon toplam gider kesintisi (fon işletim gideri kesintisi ve fona ilişkin saklama, denetim, işlem masrafları vb. giderler) yapabilecekleri ifade edilir.

TSK Mensupları Emeklilik Planı'ndaki her bir emeklilik yatırım fonundan, aşağıdaki tabloda yer alan oranlarda fon işletim gideri ve toplam gider kesintisi uyguluyoruz.

Bono Fonu (AH1)% 0, günlük
(% 1,85 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
Para Piyasası Fonu (AH2)% 0, günlük
(% 0,99 yıllık)
%0, günlük
(%1,09 yıllık)
Birinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Fonu (AH3)% 0, günlük
(% 1,85 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
İkinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Fonu (AH4)% 0, günlük
(% 1,85 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
Hisse Fonu (AH5)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Gelişmiş Ülkeler Değişken Fon (AH6)% 0, günlük
(% 2,00 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Temkinli Değişken Fon (AH8)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Dengeli Değişken Fon (AH9)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Atak Değişken Fon (AH0)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Katılım Standart Fon (AGE)% 0, günlük
(% 1,90 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
S&P Fon Sepeti Fonu (ABE)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Altın Fonu (BGL)% 0, günlük
(% 1,05 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,09 yıllık)
Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu (AHC)% 0, günlük
(% 1,85 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
Agresif Değişken Fon (AHL)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Standart Fon (ATK)% 0, günlük
(% 1,85 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
Altın Katılım Fonu (AEA)% 0, günlük
(% 1,07 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,09 yıllık)
İş Bankası İştirak Endeksi Fonu (ATE)% 0, günlük
(% 1,89 yıllık)
% 0, günlük
(% 1,91 yıllık)
Sürdürülebilirlik Hisse Fon (BHS)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)
Teknoloji Sektörü Hisse Fon (BHT)% 0, günlük
(% 2,20 yıllık)
% 0, günlük
(% 2,28 yıllık)

Dikkatinize:

• Uyguladığımız fon toplam gider kesintisini, sözleşmenizin yılına göre belirli oranlar dahilinde hesabınıza iade ediyoruz (Kesintinin hesaplanma tarihi itibarıyla mevcut birikiminizin %1,1’inin altında kalan kısmı için iade uygulamıyoruz).
  • İade işlemini, sözleşmenizin 6. yılı itibarıyla %2,5 oranında uyguluyoruz.
  • Sözleşmenizin 7. ve yılları arasında, her yıl için bir önceki yılda geçerli olan iade oranını 2,5 puan artırıyoruz.
  • yıl ve sonrasında ise sabit olarak %25 oranında iade uyguluyoruz.
  • İade işlemine 1 Ocak tarihinden itibaren başlanmıştır.
  • İade oranını belirlerken, 1 Ocak tarihinden itibaren sözleşmenizin geçerli olduğu tüm süreyi dikkate alacağız.

TSK Mensupları Emeklilik Planı

Tüm TSK mensupları ve aileleri için

BES Sorgulama

Bireysel Emeklilik Parasını Nasıl Geri Alabilirim?

BES sorgulama kadar yapılan birikimlerin nasıl geri alınabileceği de sıklıkla merak edilir. Bireysel emeklilikte yapılan birikimler e-devlet aracılığıyla talep edilemez. Bunun için ilgili sigorta ya da emeklilik şirketiyle veya bankayla iletişime geçilmelidir.

Bireysel emeklilik sisteminden emekli olarak birikimleri alabilmek için sistemde en az 10 yıl süreyle kalmış olmak ve 56 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Birikimleri geri alma noktasında devlet katkısına hak kazanma bakımından sistemde kalma süresine göre ayrımlar vardır. Buna göre:

• Sistemde 3 yıldan az kalınması halinde devlet katkısı alınamaz.
• Sistemde en az 3 yıl kalınması halinde devlet katkısının %15’i alınabilir.
• Sistemde en az 6 yıl kalınması halinde devlet katkısının %35’i alınabilir.
• Sistemde en az 10 yıl kalınması halinde devlet katkısının %60’ı alınabilir.

Sistemde 10 yıl kalınması ve 56 yaşının doldurulması halinde ise devlet katkısının %’ü alınabilir.

Sizler için oluşturduğumuz planlarımızın detaylarına Bireysel Emeklilik Planları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Siz de emeklilik dönemlerinizi güvence altına alabilmek için AXA Hayat ve Emeklilik’in sizler için oluşturduğu Bireysel Emeklilik Planları’nı inceleyebilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası