kyk bursu nasıl uzatılır / Öğrenim Kredisi Uzatılabilir Mi? | DonanımHaber Forum

Kyk Bursu Nasıl Uzatılır

kyk bursu nasıl uzatılır

KYK burs başvuruları uzatılacak mı, başvurular bug&#;n sona mı eriyor? KYK taahh&#;tname onayı ne zaman yapılacak? İşte, GSB’den yapılan a&#;ıklama…

KYK TAAHHÜTNAME ONAYI NEDİR, NE ZAMAN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığının ifadesine göre KYK taahhütname onayı yapmayan adaylar burs almaya hak kazansalar bile burslardan faydalanamazlar. KYK taahhütname onaylama işlemi burs sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır. Taahhütname tarihleri ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrencilere bildirilecek.

Burs ve kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini e-Devlet şifreleri ile birlikte tüfunduszeue.info adresinden yapabilirler. 18 yaşından küçük öğrenciler ise taahhütnamelerini bakanlık linkine ulaşarak anne veya babasının e-Devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-Devlet şifreleri ile yapabilir.

linkine ulaşarak e-Devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini funduszeue.info internet adresi üzerinden bakanlık linkine ulaşarak anne veya
15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylatabilirler.

Öğrenim Kredisi Uzatılabilir Mi?

• Çavuş
    78 Mesaj
    Konu Sahibi
    Arkadaşlar Merhaba

3 senedir &#;ğrenim kredisi alıyorum. e-devlet'ten baktığımda Eyl&#;l 'te kredinin kesileceğini g&#;rd&#;m. Ancak okulu 1 d&#;nem uzattığım i&#;in Ocak 'te mezun olacağım. Acaba krediyi 1 d&#;nem daha alabilmem m&#;mk&#;n olur mu?
    İnternette hep &#;demeyi uzatmaktan bahsedilmiş. Benim konum &#;deme değil ben 1 d&#;nem daha kredi almak istiyorum. Bu m&#;mk&#;n m&#;d&#;r?

Saygılarımla..

• Çavuş
    78 Mesaj
    Konu Sahibi
    &#;ok teşekk&#;rler yardımınız i&#;in.. Demek ki babaya yuklenicez biraz daha.. :(
    Ya da iş bulmam lazım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er
    0 Mesaj
    ArkadaşlarBen de Google'da bu durumu aratıp bu sayfayı buldum, bu aralar eminim &#;oğu kişi Google da bunu aratıyordurSteve arkadaşımız zaten s&#;ylemiş ancak , ben de kesin bir bilgi vermek istedim hemen &#;ye oldum. Az &#;nce aradım KYK' yı. Y&#;netmelikte b&#;yle bir durum s&#;z konusu değilmiş maalesef. Okul uzatma durumun da ''&#;ğrenim Kredisi'' uzatılamaz
  • Yarbay
    78 Mesaj
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: Hectoor

Evet arkadaşlar uzatılmıyor. Sonu&#; itibariyle devlet parayı kesti..
    Uğraştım, ilgili birimlerle g&#;r&#;şt&#;m.. Okul uzayınca kredi uzamıyor..

Başka durumlarda uzatma imkanı var mı mesela &#;ni'yi bırakıp başka bir &#;ni'ye gitsek

• Çavuş
    78 Mesaj
  • Yüzbaşı
    Dgs ile Lisans programına ge&#;miş &#;ğrenciler uzatabiliyor mu?

Bu sene bazı zorluklar &#;st &#;ste geldiği i&#;in malesef derslerimle ilgilenemedim ve malesef 1 senem &#;&#;pe gitti. &#;stelik bursumda kesilecek. Kyk krediside giderse, ben yandım ki ne yandım.
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Dgs ile Lisans programına ge&#;miş &#;ğrenciler uzatabiliyor mu?

Bu sene bazı zorluklar &#;st &#;ste geldiği i&#;in malesef derslerimle ilgilenemedim ve malesef 1 senem &#;&#;pe gitti. &#;stelik bursumda kesilecek. Kyk krediside giderse, ben yandım ki ne yandım.

Aynen DGS ile ge&#;iş yapanların devam ediyor mu ki?
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: yasin

quote:

Orijinalden alıntı: Hectoor

Evet arkadaşlar uzatılmıyor. Sonu&#; itibariyle devlet parayı kesti..
    Uğraştım, ilgili birimlerle g&#;r&#;şt&#;m.. Okul uzayınca kredi uzamıyor..

Başka durumlarda uzatma imkanı var mı mesela &#;ni'yi bırakıp başka bir &#;ni'ye gitsek

Evet oluyor. 4 yıllıktan 5 yıllık ( diş hekimliği ) ya da 6 yıllık ( Tıp Fak&#;ltesi ) bir b&#;l&#;me ge&#;ersen, 2 sene daha alabilirsin. Denendi % &#;alışıyor
  • Er
    7 Mesaj
  • Teğmen
    İlk sene &#;ğrenim kredisi i&#;in imzalar atılırken okulun normal s&#;resi ka&#; yıllıksa, ona g&#;re imza atılıyor. Misal ben 1 sene hazırlık 4 sene lisans eğitimi aldım, 5 yıl boyunca &#;ğrenim kredisi aldım. Ger&#;i şimdi &#;derken &#;ok zor oluyor ama &#;ğrenciyken mecbur kalıyor insan.
  • Er
    0 Mesaj
    daha okulum bitmeden &#;ğrenim kredim bitti neden ? yani bitiş tarihi okulumdan &#;nce bitti sizce bu neden b&#;yle oldu bilen varmı ?
  • Er
    0 Mesaj
    Ben 2 yıllık okuyorum ve funduszeue.info &#;grenim kredisi aldım malesef bi kac ders y&#;z&#;nden d&#;nemim uzayacak tekrar basvurup alabilir miyim ? (Sadece 1 yıl aldım s&#;zlesmede 1 d&#;nem icin imza attıp oda ikinci senem yani )

• Er
    0 Mesaj
    Beyler nolur yardimci olurmusunuz bu sene 2 yillik bolum okuyom ogrenim kredisi aliyom ama bu sene tekrar dinava gircem 4 yillik bolum kazansam tekrar alabilirmiyom 2 yilliktan baska 4 yilliga

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Benzer içerikler

KYK BURS BAŞVURU EKRANI: KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Bakan Kasapoğlu duyurdu

KYK burs ve kreid ba&#;vurular&#; yeniden ba&#;lad&#;. KYK burs ba&#;vurusu, i&#;lemlerini tamamlayamayan adaylar için yeniden ba&#;lad&#;. Gençlik ve Spor Bakan&#; Mehmet Kasapo&#;lu Ö&#;renim Kredisi Borçlar&#;nda Yeni Dönem Bilgilendirme Toplant&#;s&#;'nda merak edilen konularda aç&#;klamalarda bulundu. Bakan Kasapo&#;lu canl&#; yay&#;nda yapt&#;&#;&#; aç&#;klamada KYK burs ba&#;vurular&#;n&#;n sona erece&#;i tarihi de aç&#;klad&#;.

KYK BURS BA&#;VURUSU NASIL YAPILIR?

KYK burs ba&#;vurusu, i&#;lemlerini tamamlayamayan adaylar için yeniden ba&#;lad&#;. Gençlik ve Spor Bakan&#; Mehmet Kasapo&#;lu yapt&#;&#;&#; aç&#;klamada, "An itibari ile ba&#;layan ba&#;vurular yar&#;n saat 'a kadar devam edecek" dedi.
Burs/kredi hakk&#;ndan yararlanmak isteyen ö&#;renciler e-Devlet üzerinden ba&#;vurular&#;n&#; yapabilecekler. Ba&#;vuruda de&#;i&#;iklik yapmak isteyen ö&#;renciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.
KYK BA&#;VURU EKRANI &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

Kyk kredi uzatma var mı?

İçindekiler:

1. Kyk kredi uzatma var mı?
  2. Öğrenim kredisi 5 yıl alınabilir mi?
  3. Kyk kredi uzatma dilekçesi nereye gönderilecek?
  4. Kyk kredi ikinci kez alınabilir mi?
  5. Öğrenim kredisi Kesilir mi?
  6. KYK bittikten sonra tekrar alınabilir mi?
  7. KYK kredi alan biri tekrar başvurabilir mi?
  8. KYK bursu kaç sene verilir?
  9. Hangi durumlarda kyk kredisi kesilir?
  10. Okulu bırakınca öğrenim kredisi kesilir mi?

Kyk kredi uzatma var mı?

1 sene hazırlık okuyan öğrenciler için öğrenim kredisi süresi 5 yıldır. Eğer okulunuz 6 ve daha fazla yıla uzarsa öğrenim krediniz kesilir. Ancak süre bitmeden öğrenim kredisi almayı durdurabilirsiniz. Bunun için Kredive Yurtlar Kurumu müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Öğrenim kredisi 5 yıl alınabilir mi?

Bölüm 1 sene hazırlık toplamda 5sene. Hazırlık sınıfı okuyan Deniz maksimum 5sene öğrenim kredisi alabilir. Okulunu uzatması halinde öğrenim kredisiverilmez.

Kyk kredi uzatma dilekçesi nereye gönderilecek?

www.kykfunduszeue.info internet adresindeki “Dilekçelerve Formlar” sayfasında örneği bulunan “BORÇ ERTELEME DİLEKÇESİ” (DilekçeNo 3) ile Yüksek Öğrenim Kredive Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü KrediDairesi Başkanlığı “Söğütözü Mahallesi Sokak No Çankaya/ ANKARA” adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kyk kredi ikinci kez alınabilir mi?

KYKkredilerinden yararlanmak için farklı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer okuduğunuz düzeyde ilk kezöğrenci iseniz krediimkanlarından yararlanabilirsiniz. Ancak ikincikere aynı düzeyde eğitim alıyorsanız devlet kredisine başvuramazsınız. Ya da sınıfta kaldıysanız kredialmanız mümkün olmaz.

Öğrenim kredisi Kesilir mi?

Madde Kredialmakta olan öğrenci, öğretim kurumundan ayrıldığında veya herhangi bir nedenle çıkarıldığında, kredisi kesilir. Ancak; öğretim kurumundan ayrıldığı veya çıkarıldığı tarihten itibaren bir yıl içerisinde öğrenimine başlaması ve talebi halinde kredisinin ödenmesine devam edilir.

KYK bittikten sonra tekrar alınabilir mi?

Kredi almaktan vazgeçen ve sonraihtiyacı olduğu için tekrarbaşvuru yapan öğrenciye iptal edilen öğrenim kredisi geri verilir. Böylece KYKkredi iptal edildikten sonra tekrar alınabilir.

KYK kredi alan biri tekrar başvurabilir mi?

KYKKredisi alıyorum. Tekrarbaşvursam burs alma ihtimalim var ? Hayır. Ancak kredialdıktan sonra KYKöncelikli öğrenci durumuna düşerseniz, KYK'ya başvurmanız halinde krediniz bursa dönüşür.

KYK bursu kaç sene verilir?

KYK bursunormal öğrenim süresi boyunca verilir. Okulun uzaması durumunda KYK bursudevam etmeyecektir.

Hangi durumlarda kyk kredisi kesilir?

ÖĞRENİM KREDİSİNİN KESİLME SEBEPLERİ
  • Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması veya geçici olarak uzaklaştırılması,
  • Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,
  • Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,
Daha fazla öğe

Okulu bırakınca öğrenim kredisi kesilir mi?

Madde Kredialmakta olan öğrenci, öğretim kurumundan ayrıldığında veya herhangi bir nedenle çıkarıldığında, kredisi kesilir. Ancak; öğrenci sağlık sebebiyle alamadığı kredisini normal öğrenimsüresinin bittiği tarihten itibaren borcun geri ödeme tarihine kadar alabilir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası