kızıl saç tonları numaraları / Kızıl Saç Boyası Renkleri

Kızıl Saç Tonları Numaraları

kızıl saç tonları numaraları

Yepyeni bir yazıdan herkese merhabalar.

Bugünkü yazımda; saçta koyu renk tutabilecek kızılsaç boyalarını, gerek numara gerek boya ismi olarak sizlerle paylaşmak istedim. Bu konuda, bana Instagram sayfamdan çok fazla soru geliyordu. Ben de bu konudaki tecrübelerimi bu yazıda sizinle paylaşmak istedim.

Bir kızılsaç boyasının, saçınızda koyu renk tutabileceğini nasıl anlarsınız? sorusunun cevabını da, bu yazımda bulabilirsiniz.

• Numarası 7’den küçük numarayla başlayan kızılsaç boyaları, saçınızda koyu renk tonunda tutabilir. (Numarası genelde 4,5,6 ile başlayan kızılsaç boyaları)

Saçlarımı yaklaşık dört senedir kızıla boyuyorum ve bu süre zarfında denediğim bazı kızılsaç boyaları, benim saçlarımda koyu renk tutmuştu. Eğer saçlarınızın doğal rengini, açıcı ile açmadıysanız, saçlarınızın doğal rengi açık kumraldan daha koyu ise numarası 7’den küçük kızılsaç boyalarının, saçınızda koyu tutma ihtimali vardır. Bu nedenle, çoğunlukla 7 ile başlayan kızılsaç boyalarını kullanıyorum. 7.65, 7.52 gibi. Numarası 7 veya 7’den büyük numarayla başlayan kızılsaç boyaları, 30 volüm oksidan ile birlikte kullanıldığında, saçta açık ve canlı renkte tutacaktır.

Şarap kızılı rengini, daha önce hiç denemedim ancak deneyip renk sonuçlarını ve deneyimlerini benimle paylaşan takipçilerim, genelde koyu renkte tuttuğunu belirtiyorlar. Pembe-mor yansımaları olan bir saçboyası tonu. Çilek kızılı ve kestane kızılı renklerini denedim. Kullandığım en açık ve canlı renkte tutan çilek kızılı; Akos 7.52 idi. Sea Color’ın çilek kızılını çok eskiden kullanmıştım ve benim saçlarımda koyu renkte tutmuştu.

Bugünkü yazımda sizinle paylaşmak istediğim tüyolar bunlardı. Açık ve canlı renkte bir kızılsaç rengi tonu elde etmek için numarası 7 ile başlayan veya 7’den büyük numaradaki kızılsaç boyalarına bakabilirsiniz. Su bazlı saç boyalarının kırmızı renk tonlarına da bakabilirsiniz.

Ebru Bektaşoğlu

Herkese yepyeni bir yazıdan merhabalar.

Bugün; hem saçını ilk kez kızıla boyatmak isteyenler için hem de saç rengini değiştirmek ve farklı bir kızıl saç rengi denemek isteyenler için faydalı olacağını düşündüğüm bir yazı hazırladım. 

Saçlarımı bakıra boyadım ama sizden kızıl saç üzerine her gün çok güzel sorular, yorumlar ve mesajlar alıyorum.

Ben de size yardımcı olmak adına, bugün bu yazıyı hazırlamak istedim. 

İşte, bugüne kadar denediğim ve kullandığım tüm kızıl saç renkleri:

Çilek Kızılı

İçerisinde pembelik barındıran, çok açık tonda olmayan ancak çok koyu tonda da olmayan, kızıl saç tonu.

Benim en sevdiğim kızıl saç tonlarından biri. İnsanı, olduğundan daha genç ve canlı gösteriyor bence.

Eğer açık tenliyseniz ve cildinizde pembe yansımalar varsa, siz de çilek kızılını deneyebilirsiniz. 

Ben şu ana kadar, 3 farklı çilek kızılı saç boyası denedim.

Bloğumda da, kullandığım tüm kızıl saç boyası tonlarına bakabilir, beğendiğiniz kızıl saç boyasını siz de deneyebilirsiniz. 

En sevdiğin çilek kızılı boya hangisi diye soracak olursanız; hiç düşünmeden Akos çilek kızılı derdim.

Kor Ateşi Kızılı

İçerisinde turunculuk barındıran, saçta çok canlı ve parlak duran bir kızıl saç tonu.

Ben bu kızıl saç tonunu, Koleston ile keşfetmiştim. Koleston’un kor ateşi kızılı adında bir saç boyası vardı ve bu rengi birkaç kez kullanmıştım.

Koleston’un kor ateşi kızılı; marketten şu ana kadar aldığım kızıl saç boyaları içerisinde, saçımda en iyi tutan sayılı renklerden biriydi. Bunu da söylemek istedim.

Yoğun Kızıl 

Kızılın en güzel tonlarından biri. Eğer çok canlı, belirgin ve dikkat çeken bir kızıl tonu istiyorsanız, yoğun kızıl saç boyalarına bakabilirsiniz. 

Şimdi marketlerde gördüğüm kadarıyla, bu boyanın ambalajı değişmiş. İçeriği aynıdır umarım diye düşünüyorum.

Ateş Kızılı 

En canlı kızıl saç renklerinden biri. Açık renk ve canlı duran bir kızıl saç rengi istiyorsanız, ateş kızılı saç boyalarına bakabilirsiniz.

Benim kullandığım ve memnun kaldığım ateş kızılı saç boyaları; Sea Color ateş kızılı ve Palette 7-887 ateş kızılıydı.

Soğuk Alt Tonlu Kızıllar

Bu kısmı, genel bir başlıkta anlatmak istedim. Eğer açık tenliyseniz, cilt alt tonunuz pembe ise ve çok açık renkte kızılları sevmiyorsanız, soğuk alt tonlu kızıllara bakabilirsiniz. 

Ben daha önce; mürdüm kızılı kullanmıştım. İçerisinde pembe ya da mor yansımalar olan, biraz koyu renkte kızılları sevenler için bence enfes bir saç tonu.

Şarap kızılı da bence bu başlığa uygun bir renk tonu. Çünkü şarap kızılı saç boyaları da, hafif koyu, soğuk ve morumsu bir renk tonuna sahip.

Lâl Kızılı

Yanılmıyorsam, Garnier’in de lâl kızılı saç boyası vardı.

Bu renk tonu da, pembemsi bir kızıl. Saçta duruşu da çok hoş. Duşta saçtan akarken, pembe pembe akıyor. Pembe yansımaları olan kızılları seviyorsanız, bu renk tonuna bakabilirsiniz.

Şu ana kadar kullandığım ve hatırladığım tüm kızıl saç boyası tonlarını bu yazıda sizlerle paylaştım.

Aklınıza takılan bir soru olursa, mutlaka Instagram’dan bana yazın.

Kısaca özetlemem gerekirse, açık renk ve belirgin kızıl tonları seviyorsanız; ateş kızılı ve yoğun kızıl saç boyalarına bakabilirsiniz.

Biraz daha koyu ama canlı duran kızıl saç renkleri için; şarap kızılı, çilek kızılı gibi tonlara bakabilirsiniz. 

Sorularınızı ve yorumlarınızı, bekliyor olacağım.

Sizi çok seviyorum! Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

Ebru Bektaşoğlu 

Kırmızı Saç Boyası

Kırmızı, kadın ve erkekler tarafından sıkça kullanılan renkler arasındadır. Sıcak renklerin başında gelir ve enerji veren, harekete geçiren bir etkisi vardır. Günlük yaşantıda her durumda karşılaşılan bir renk olup, tüm tonları giyimden dekorasyona, makyajdan saç rengine kadar severek kullanılır. Çok çeşitli tonlara sahip olması sayesinde genç-yaşlı fark etmeksizin herkese uyacak bir kırmız saç boyası mutlaka vardır. Canlı ve parlak kırmızıdan sonbahar tonlarına ve koyu kızıllara uzanan bir renk skalasına sahiptir. Günlük hayatında kırmızı rengi kullanmayı seven ya da kırmızının canlılığıyla çekici ve enerjik bir görünüme kavuşmak isteyen herkes için mükemmel bir renktir. Saçlarını kırmızı tonlarında boyamayı seçen kadın ve erkekler, cüretkârlıkları ile ayırt edilir. Siz de göz alıcı bir saç rengine kavuşmak istiyorsanız, kırmızının renk tonlarından kendinize en uygun olanı seçebilir, Trendyol’u ziyaret ederek uygun fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

Kırmızı Saç Boyası Tonları

Kırmızı Saç Boyası Tonları

Kırmızı saç boyası da en az diğer saç boyaları kadar çeşitlidir. Çilek kırmızı saç boyası seçeneklerinden şarap kırmızı saç boyası seçeneklerine kadar ton aralığı bulunur. Çilek rengi saç boyası en canlı kırmızı tonlarının başında gelir. Kırmızı saç boyası seçerken cilt tonuna göre seçmek önemlidir. Kırmızı, her cilt tonuna uysa da açık ve koyu tonları olduğu için size daha çok uyum sağlayabilecek rengi bulmanız önemlidir. Kızıl saç boyası tonları küllü tonlardan bakır tonlara, maundan yakuta kadar alt tonlara sahiptir. Örneğin kiraz tonları mavi bazlı iken bakır tonları sarı-turuncu bazlıdır. Canlı kırmızı saç boyası çeşitleri, gençler ve kendini daima genç hissedenlerin yoğun ilgi gösterdiği renkler arasında yer alır. Koyu kırmız saç boyası kullanım ve görünüş açısından diğer tonlara göre daha çok ten rengine uyum sağlar. Kırmızı saç sizi daima öne çıkaran bir renktir. Özellikle giyimden ayakkabınıza kadar uyum içerisindeyseniz bulunduğunuz yerde tüm bakışları üzerinizde toplayacak etkiye sahiptir. Kızıl saç boyası numaraları diğer saç boyalarında olduğu gibi ilk numara ana, ikinci numara ise yansıma oluşturacak renkleri temsil eder.

Kırmızı Saç Boyası Modelleri

Kırmızı Saç Boyası Modelleri

Doğuştan sahip olunan en nadir renkler arasında yer alan kızıl saçlar, saç boyaları ile her kadın ve erkeğin ulaşabileceği bir renktir. Fakat kırmızı saç boyaları, diğer doğal tonlara göre daha çabuk akma eğilimindedir. Kalıcı kırmızı saç boyası modelleri, içerisinde bulunan amonyak ve peroksit sayesinde saça daha iyi tutunur. Geçici kırmızı saç boyası modelleri ise 15 gün içerisinde ve birkaç yıkamaya kadar dayanan boyalardan oluşur. Geçici olan boyalar bir süreliğine değişiklik yapmak isteyenler veya rengin kendine yakışıp yakışmayacağını denemek isteyenler için ideal boyalardır. Akmayan kırmızı saç boyası bulmak ise oldukça zordur. Doğal pigmentler içermeyen kırmızı tonları saça kolayca tutunamazlar. Fakat bazı bakım ürünleri ve boyaların kalıcılığını artıran uygulamalar da mevcuttur. Doğal kırmızı saç boyası bitkisel içerikli saç boyalarıdır. Bu boyalar hem saçı besler hem de istediğiniz tonu yakalamanıza yardımcı olur. Kızıl saç boyası, erkek kullanıcılar tarafından da ister komple boyamak ister balyaj yapmak için tercih edilen renklerdendir.

Kırmızı Saç Boyası Fiyatları

Kırmızı Saç Boyası Fiyatları

Kırmızı saç boyası renkleri, esmerden sarışına kumraldan buğday tene yakışan nadir renklerdendir. Kırmızı saç boyası önerileri kullanıcıların ten rengine göre yapılır. Dikkat edilmesi gereken diğer boyalarda da olduğu gibi tenin sahip olduğu alt tondur. Cilt alt tonu pembe olanlara turuncu bazlı tonları içerdiği için kızıl saç boyası önerisi yapılabilir. Açık kırmızı saç boyası seçeneklerinden en koyu tonlara kadar yüzlerce seçenek vardır. Kırmızı saç boyası markaları, saçlarınızı yıpratmadan bu boyaların kalıcılığını artırmayı hedefler. Ayrıca içlerinde bulunan çeşitli bakım yağları ve ekstreler sayesinde saçların beslenmesi sağlanır ve boyama esnasında yıpranma en aza iner. Uygulama sonrası ise parlayan saçlar elde etmenize yardımcı olur. Kızıl saç boyası fiyatları ise diğer saç boyalarından farklı değildir. Her saç boyası içeriğine ve gramına göre farklı fiyatlara sahiptir. Siz de saçlarınızda kırmızı tonlarını denemek isterseniz birbirinden farklı kırmızı saç boyası çeşitlerinin bulunduğu Trendyol üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda bakır saç renkleri nelerdir, bakır saç boya numaraları ve formülleri ile birlikte bakır saçlar için bakım konularını paylaşacağız.

Bakır saç rengi nelerdir?

bakır saç rengi

Bakır tonlarını koyu, açık tonlarda ve birçok yansıma ara renklerde kişinin tercihine göre uygulayabiliriz.

Bakır saç rengi nasıl boyanır?

Öncelikle bakır rengisaçımıza uygulamamız için, saçımızın zemin tonunun istediğimiz bakır rengine uygun olması gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse ; Siyah bir saçı direk bakır renge boyayamayız. Siyah saç rengi‘nin üzerine bakır tonlarında saç boyası uyguladığımız taktirde saç diplerimiz bakır, uçları ise siyah tonlarda kalacaktır.

Sebebi ise; Saç diplerindeki vücut sıcaklığıyla beraber saç boyası çalışacak ve istediğiniz rengi alacak, uç renklerimiz boyayacağımız tonun daha koyusu olduğu için eski haliyle kalacaktır.

Bu nedenle saç tonumuzu öncelikle boyamak istediğimiz renk tonunun seviyesine getirip, daha sonra istediğimiz bakır tonunu saçlarımıza uygulamamız gerekiyor.

Saçlarımıza uygulamamız gereken ton 7.44 bakır ise ; saçlarımızın ana tonunun açıklığını öncelikle 7 tonlarına kadar açmamız gerekiyor.

Tarçın bakır saç rengi için yazımıza göz atabilirsiniz.

Bakır renk ile beyaz kapanır mı?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bu yazımda tamamen profesyonel saç boyaları üzerinden konuşuyorum, markette satılan boya markaları kendi numaraları ve renkleri olduğu için kapsam altına almıyorum.

Beyaz saçlarınızın yoğunluğuna göre uygulayacağınız bakır tonlarına, ana renkleri ile destek vermeniz gerekiyor. Ara renkler tek başına beyazı tam olarak kapatmaz, parlama kalabilir.

%25-50 beyaz oranına sahip bir kişi ; 60 gram hazırladığı boyanın içeğini;

40 gram bakır tonu,

20 gram ana renk olarak hazırlayabilir.

Örneğin; 40 gram 7.44 – 20 gram 7.0

Bakır Saç Boyama ve Renkleri

Bakır saç boyası renkleri‘ni koyuluğu, açıklığı ve yansıma tonları olarak birçok farklı alternatifle uygulayabiliriz. En çok aranan bakır saç tonlarında saç renklerini isimleri ve uygulama numaraları ile sizlerle paylaşıyoruz.

Bakır kahve saç rengi ve Boya formülü

Bakır kahve saç rengi‘nde saçlarımıza bakır rengin yanında biraz daha sıcaklık ve kahvelik vermek öncelikli amacımız.

Daha sıcak tonları seven biri iseniz bu bakır saç boyaları tonları sizler için oldukça ideal.

İstediğiniz koyuluğa ve açıklığa göre 6.45 veya 7.45 tonlarını tercih edebilirsiniz.

6.45 tonu 7.45 tonundan daha koyudur.

Koyu Bakır saç rengi ve karışımı

Koyu bakır saç rengi,ismindende anlayacağımız gibi bakırın daha koyu tonlarıdır.

Koyu bakır saç renginde baz(ana ton)umuzu daha koyu renkleri tercih etmeliyiz. 5 ve 6 ana tonlar bizim için idealdir.

İstediğiniz koyuluğa göre 5.4 veya 6.4 tercih edebilirsiniz,eğerki daha yoğun bir bakır elde etmek istiyorsanız 6.44 tonunu tercih edebilirsiniz.

5.4 rengi 6.4 renginden daha koyudur.

Bakır kızıl saç rengi ve boya hazırlanışı

Bakır kızıl tonları, saçlarında kızıl yansımalar da olsun isteyen kişilerin tercihlerinden birtanesi. Bakır Kızıl saç rengi elde etmemiz için kullanmamız gereken tonlar 6.46 veya 7.46 boya tonlarıdır.

Daha açık bir ton isteyen kişiler 7.46 tercih edebilir.

Açık Bakır saç rengi ve boya numaraları

Açık bakır saç rengi, bakır tonunun yanına farklı bir yansıma olmaksızın, sadece bakır yansımanın bulunduğu bir saç rengi dir.

Açık bakır saç rengi tonunu elde etmemiz için uygulamamız gereken saç boyası tonları 8.4 dür.

Daha yoğun bir bakır elde etmek isteyenler 8.44 tercih edebilirler.

Kızıl Bakır saç rengi ve boya bilgileri

Kızıl bakır saç renginde, bakırdan ziyade kızıllığın ön planda olduğu tondur.Kızıl bakır tonları elde etmemiz için saç boyası formülümüzde önceliğimizin kızıl olması gerekmektedir.

Bu nedenle kullanacağımız saç boyası formülü, açıklık ve koyuluğa göre 5.46 veya 6.46 olmalıdır.

Daha koyu isteyenler 5.46, daha açık tonda isteyenler 6.46 kullanabilir.

Bakır karamel saç rengi ve boya bilgileri

Bakır karamel saç rengi ton olarak açık bir tondur. Bakır karamel tonunu elde etmemiz için bakır rengimizin yansıması olarak biraz sıcaklık katmamız gerekecek.

Bakır karamel saç boyası rengi günümüzde bakır tonları arasında olduça tercih edilen ve aranan bir renktir.

Bakır rengimizi karamel tonlarında uygulamak için kullanmamız gereken renk tonu ; 8.43 dür.

Bakır saçlar için bakımlar nelerdir?

Bakır renk saçlarda her renk tonunda olduğu gibi, saçlarınızın nemine önem vermeniz gerekmektedir.

Saçlarımız boyalı ve işlemli olduğundan dolayı zamanla saçlarımızda bulunan nem ve yumuşaklılığın kaybolmaması için; saç tipimize uygun şampuan ve nemlendirici maskeler ile bakımlarımızı uygulamamız, saçlarımıza sağlıklı bir görüntü kazandırmamız gerekiyor.

Bakır Saç Kimlere Yakışır?

Bakır saç renkleri cildinizin tonuna göre iyi analiz ederek belirlenmelidir. Açık bir cilt tonunuz varsa açık tonlarda bakır renkler tercih edebilirsiniz. Koyu veya esmer bir cilt tonunuz var ise bakırın daha koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ayrıca günlük kullanımda saç yağları ve serumlar ile destekleyebilirsiniz.

Unutmayın; Saç renginiz çok güzel olabilir,fakat sağlıksız bir saçta hiçbir renk kendisini güzel göstermez.

Kategoriler Bakır Saç Rengi, Saç Renkleri

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır