bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur / Deli Kadın — “Bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur;

Bir Kadının Şımarmasında Hiçbir Mahsur Yoktur

bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur

Hayatı zorlaştırmayın!

Dünyadaki en sağır edici ses, acı çeken bir kadının suskunluğudur.
Doğuşta her kız çocuğu zayıf narin hassastır.
Hepsinin hayalleri farklıdır.
Kiminin hayali beyaz atlı prens pembe panjurlu evdir.
Kimisinin hayali okuyarak istediği mesleğe sahip olmak,
Ne bileyim anne olmak iyi bir eş, iş kadını olmaktır.
Hiçbiri acılı kötü endişeli korkak bir hayal kurmamıştır.
Oysa hayaller hep yarım kalır
Çocuklarımıza hayatı öğretirken önce mutlu olmaları gerektiğini anlatmayı unutuyoruz.
Erkeklere; “Daha çok okumalısın işin olmalı, çalışman lazım yarın evleneceksin ev geçindireceksin çoluk çocuk bakacaksın” diye söyleyerek, korkutarak büyütüyoruz.
Erkeklerin aklında ise kadın evde oturup tüketen ömür boyu ona bakmak zorunda olduğun biri gözüyle bakılıyor.

Aynı zihniyet kız çocuklarına da “Yok kız kısmı okumaz, okuyup ne yapacak işe girse adı çıkar söz laf olur el alem ne der, alan adam bakar oturup çocuk büyütsün kocasına hizmet etsin” diye cahilce düşüncelerle onları akılları bulanmış olarak yetiştiriyoruz.
Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz derhal kadının hayat şartlarına bakın
Evlenince eşi izin vermez birçok şeye, çalışamazsın, gezemezsin giyemezsin, yasaklarla anlamsız kıskançlıklarla evinde otur çocuk bak bana hizmet et demeye getirirler.
Erkekler çalışmaya, kadınlar hizmet etmeye odaklı şartlandırılıyorlar.
Fark etmeden aslında çocuklarımızı hayattan korkutuyoruz ve koparıyoruz.
Hele evlilik birliği de görücü usulü ile olduysa doğru dürüst birbirini anlamadan dinlemeden yapılmışsa ona da uygun bir kılıf var tabi ki “nikah sevdirir” derler, sonra bekle dur ne zaman sevecek ben zaman seveceğim diye.
Dayatılmış evlilik ve onun omuzlara yüklediği sorumluluklar yorar iki tarafı da monoton bir zaman diliminde yaşam akar gider.
Sonrasında en ufak sözler davranışlar diken olur batar tartışmalar başlar kavgaya şiddete dönüşür ölüme kadar gider.

Adam evliyken sahiplenmez de kadınını, boşanmaya kalkınca da kadın, gurur yapar kaldıramaz.
Şiddete sığınır.
Kadın hayattaki en mükemmel enstrümandır ama ne yazık ki her erkek nota bilmez.
Evlilik kötü gidiyorsa ailelerin ilk tavsiyesi “Çocuk yapın evliliğiniz düzene girer” diye akıl verir,
Çocuk da olur değişen bir şey yoktur hatta dayanamamazlık artar,
Aile yine olaya müdahildir, yeni bir nasihat gelir; “Boşanamazsın çocuk var, hiç babasız anasız büyür mü çocuklar, otur yuvanı bozma” derler.
Ah sonra bir gün bir haberle yanar yürekler, ölümle cinayetle biter sizin zorla direttiğiniz evlilikler, çocuklar yetim öksüz kalmış psikolojisi bozulmuş bir insan, geleceğe dair yıkılmış bütün hayaller ne umut kalmıştır ne de başka bir şey.
Mutsuz bir nesil yetişir.
Bırakın çocuklarınız çocukluğunu gençliğini yaşasın hangi mesleği istiyorsa onu yapsın kızlarınızı okutun kendi ayakları üstünde durabilsinler,
Hayır istemiyorum diyebilsinler.
Bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur.

Zira yerini seven çiçeğin coşkusu her zaman seyredilmeye değerdir.
Güçlü olsunlar.
İstemedikleri bir hayatı yaşamalarına zorlamayın onları.
Evlenirken evin anahtarını hediye edin kızınıza dilediği zaman dönebilsin diye.

Sakarya’nın son dakika haberlerini NetGaste’den takip edin

Deli Kadın — “Bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur;

“Bir kadının şımarmasında hiçbir mahsur yoktur; Zira yerini seven bir çiçeğin coşkusu, seyredilmeye değer.”

More you might like

“’ Allahümme inneke afüvvün tuhibbü&#;l-afve fa&#;fu annî ”’ “’ Allah&#;ım, Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle ”’ Dualarımız Kabul Olsun İnşallah 😊 #HayırlıCumalar #NurluBereketliCumalar🌺 #UzerinegunesindogsuguenhayırlıgunCUMA 🌹🌹🌸🌸🌺🌺🌼🌼🌻🌻
Günaydınn güzel insanlar herşey gönlünüze göre olsun inşallah 😊 Hayırlı Sabahlar 😆😄😉😎😚
Kederli ve üzüntülü anlarda okunacak dua ; “Lâ ilâhe illallâhül&#;azimül&#;Halîm. Lâ ilâhe illallâhü Rabbül&#;arşil’ azîm. La ilâhe illallâhü Rabbüs&#;semavati ve Rabbül&#;ardı ve Rabbül&#;arşil kerim.” Senden başka kimsemiz yok Ya Rabbi Cumalar hürmetine
Yani iki kere düşünün beni kızdırmadan önce 😏😉 #İyikiOğlakBurcuyum
Herkesin fikrine değer vermektir CUMHURİYET. Senden olmayanıda sevmektir. Aynı düşünmeyenide bilmektir. “Buyur, sen de söyle kardeşim” diyebilmektir CUMHURİYET. “Cumhuriyeti biz kurduk, Onu devam ettirecek sizlersiniz” demiş benim Atam 29 ekim
Gönlüme düşmüşsün yar . . Yüzün Gökyüzümm . .
Delirmeyi mantıklı buluyorum😑 😶😏👻
Allah&#;ım, Beni sana ibadet etmekten alıkoyan mal-mülk desem; Hz. Süleyman peygamberimizin o zenginlikle sana ibadetten geri kalmadığı gelir aklıma.. . Allah&#;ım, Beni sana ibadet etmekten alıkoyan dertler-musibetler desem; Hz. Eyüp peygamberimizin o
1. Allah, Hz. Musa’ya (a.s.) Âşura Gününde bir mucize ihsan etmiş, denizi yararak Firavun ile ordusunu sulara gömmüştür. 2. Hz. Nuh (a.s.) gemisini Cûdi Dağının üzerine Âşura Gününde demirlemiştir. 3. Hz. Yunus (a.s.) balığın karnından Âşura Günü

See this in the appShow more

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası