ilköğretim 1 sınıf çizgi çalışmaları / İlkokul 1.Sınıf Düzenli Çizgi Çalışmaları - Ufuk Koca İlkokul Eğitim Sitesi

Ilköğretim 1 Sınıf Çizgi Çalışmaları

ilköğretim 1 sınıf çizgi çalışmaları

İlkokul 1.Sınıf Düzensiz Çizgi Çalışmaları

İlkokul 1.Sınıf Düzensiz Çizgi Çalışmaları ile çocuklarımıza okuma yazma sürecine hazırlamak istenir. Bu çalışmalar çocuğun kalem tutması yönünden önemlidir. Bu çalışmalarda çocuklara kalemin nasıl tutulacağını öğretmeliyiz. Çocuklarda psikomotor becerilerini geliştirmeliyiz.

İlkokul 1.Sınıf Düzensiz Çizgi Çalışmaları aynı zamanda çocukların sıkılmaması için eğlenceli hale getirilmiştir. Çizip boyama yapmaya uygundur. Öğrenciler önce çizgi çalışmalarını yapacaklar daha sonra resimleri boyayarak eğleneceklerdir. Böylece çizgi çalışmalarında sıkılmamış olacaktır.

Aşağıda vereceğimiz linklere tıklayıp ücretsiz bir şekilde PDF olarak indirebilirsiniz. Fotokopi çekip kullanabilirsiniz. Ticari amaçla kullanımı yasaktır.

İlkokul birinci sınıflar için hazırladığım çizgi çalışmaların tamamı Ufuk KOCA tarafından yapılmıştır. Emek dolu çalışmalarımı umarım beğenirsiniz. Sitemizi öğretmen arkadaşlarınızla ya da çevrenizle paylaşarak daha çok çocuğumuza faydalı olmasını sağlayabilirsiniz.

1.Sınıf çizgi çalışmaları kapsamında hazırladığımız düzensiz çizgi çalışmaları hakkında aklınıza takılanları iletişim bölümünden bana iletebilirsiniz.

1.sınıf düzensiz çizgi çalışmasını aşağıdaki linkten ücretsiz indirebilirsiniz. PDF olarak indirdikten sonra etkinliği yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Çalışmaların Ticari amaç ile çoğaltılması ve Bilgisayarda Depolanması yasaktır. Tüm hakkı saklıdır.

Kullanım İzni : Siteden indireceğiniz tüm çalışmalarımı sadece fotokopi çekip kullanmanıza izin vardır.
Kullanım Yasakları : Siteden indirdiğiniz çalışmaların ticari amaç ile kullanımı ve bilgisayarda depolanması yasaktır.

1.Sınıflar için hazırladığım düzensiz çizgi çalışmalarını aşağıdaki linkten ücretsiz indirebilirsiniz. Birinci sınıf düzensiz çizgi çalışmalarını bedava indirmek için aşağıdaki linke tıklamayı unutmayın.

Dilerseniz 1.Sınıflar için özel hazırlanan alanında tek FUFUK OKUMA YAZMA setimizi satın alabilirsiniz.

1.Sınıf FUFUK OKUMA YAZMA SETİ satın almak için BURAYA TIKLAYIN.

İlkokul 1. Sınıf Eğitiminde Çizgi Çalışmasının Yeri ve Önemi

Çizgi çalışmaları özellikle okul öncesi eğitimin vazgeçilmez ve en temel çalışmalarındandır. Bu sebeple de özellikle anne ve babalar tarafından ilkokul birinci sınıfta yapılan çizgi tamamlama çalışmaları bazen gereksiz ve boşa harcanan zaman olarak görülebilmektedir. Hatta çocuklar da okul öncesi eğitim dönemlerinde bol bol yaptıkları bu çizgi tamamlama çalışmalarını ilkokul 1. Sınıfta da yaparken sıkılmakta ve yapmak istememektedirler.

Aslında durum pekte anne ve babaların gördüğü gibi değil. Zira yazmaya geçmenin en temel ve en önemli konusu çizgi tamamlama çalışmalarıdır. İlkokul birinci sınıfta da artık bu çizgi çalışmalarına gerektiği kadar önem verilmekte ve öğretmenler bu çalışmaları bitirmeden yazmaya geçmek istememektedir.

İlkokul birinci sınıf çocukları yazma konusunda çok çok iyi olmayacakları için yazı yazarak yeteri kadar kalem kullanamayacaklardır. Kalem kullanma özellikle el kaslarını gelişmesi ve motor becerisi kazanmaları için çok çok önemlidir. İşte bu sebeple de öğretmenler bu açıkları çizgi çalışmaları ila kapatmakta ve çocukları desteklemektedir.

Yeterli çizgi çalışması yapılmadan sesleri öğrenmeye geçen çocuklar sesleri öğrendikten sonra boş çizgi çalışması yapmak istemeyecektir. Bu sebeple de özellikle çocuklar yazmayı öğrenmeden bu çalışmaları yapmalılardır.

İlkokul birinci sınıf çizgi çalışmaları okul öncesi dönemdekilerin aksine biraz daha zordur ve çizgiler genellikle seslerin benzerleri olmaktadır. Yani aslında anne ve babaların gereksiz gördükleri bu çalışmalar seslerin temelini atmaktadır. Bu çizgi çalışmaları ile yeteri kadar egzersiz yapmış olan çocuklar da sesleri yazman konusunda zorluk çekmemektedir.

Çizgi çalışmaların çocuklara kattığı bir diğer özellik de motor becerilerini geliştirmesi ve kontrol mekanizmasının iyi çalışmasını sağlamasıdır.

Deneyimler seslere geçiş öncesinde yeteri kadar çizgi çalışması yapmayan çocukların yazı yazmalarının diğerlerine oranla daha kötü olduğunu bize ispatlamıştır. Uzmanlar önce öğrenmekten se zamanında ve iyi öğrenmenin çocukların eğitimleri için daha iyi olacağını savunmaktadır. Okuma yazmaya geçişte en önemli görev öğretmenlere düşmektedir. Çocukların bunun için hazır olup olmadıklarını en iyi gözlemleyecek öğretmenlerdir. Milli eğitim de verdiği seminer ve eğitimlerde çocukların okuma ve yazmaya geçmeden önce bunun için kesin hazır olduklarından emin oldukları konusunda öğretmenleri sık sık uyarmaktadır.

Çizgi çalışmalarına gerekli önemi vermeyen öğretmenleri Anne ve babalar öğretmenleri çizgi çalışmaları konusunda mutlaka uyarmalılardır. Hatta gerektiği zamanlarda kendileri de bu tür çalışmaları çocuklarına vererek onları çalıştırabilirler. Anne ve babaların bu konuda destek alacakları, ilgili dökümanları bulabilecekleri bir çok internet sitesi de mevcuttur. monash.pw , monash.pw gibi web siteleri tamamen bu amaçla kurulmuş ve gerekli eğitim dökümanlarına ulaşabileceğiniz web sitelerine en güzel örneklerdir.

Birçok anne ve babanın gereksiz olarak gördüğü çizgi çalışmaları aslında çocukların eğitimi için önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu sebeple anne ve babalar bu konunun hassasiyetine önem göstermelilerdir.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır