kamil güleç kimdir / Kamil Güleç Biyografi Belgeseli - Dailymotion Video

Kamil Güleç Kimdir

kamil güleç kimdir

Sanayicinin memleket aşkı

yılında Karabük'ün Bulak köyünde doğan zor şartlarla öğrenim hayatını sürdüren 75 Yaşındaki Kamil Güleç memleketini unutmadı. Memleketine vefa borcu olduğunu belirten Güleç ilklere de imza atıyor. İktisat Fakültesini bitirdikten sonra memleketine dönen Sanayici Kamil Güleç"Eğer ben bugün sanayici bir kimliğim varsa, beni bu günlere getiren memleketime borçluyum, şimdi sıra bende bu borcumu acizane yaptığım yatırımlarla ödüyorum. Her şeyi Devletten beklememek gerekir. Birlik ve beraberlik içinde olursak hiç kimse bizi yıkamaz"

KİMSESİZ ÇOCUKLAR BİZLERE EMANET

Allah kimseyi anne ve babasız bırakmasın diyen Sanayici Güleç" Çeşitli nedenlere kimsesiz olan ve devletimizin şefkatli ellerine bırakılan çocuklarımıza sahip çıkmak her Türk Vatandaşın olduğu gibi benimde görevim olduğuna inanıyorum. Ne yapabilirim derken, o günlerde bazı sanayiciler memleketlerine kimsesiz çocukların daha refah bir ortamda büyümeleri, Türk Milletine hayırlı birer evlat olarak yetişmeleri için çocuk evleri yapıyordu. Ben de Memleketime yapmak istedim. Benim Memleketimdeki kimsesi çocuklarında iyi bir ortam da yetişmeleri için onlara çocuk evleri yapılmasını eşim ve çocuklarımızla birlikte karar vererek, hemen yer tahsis edilirse yapabileceğimi söyledim. Sağolsun Devletimiz bana yer tahsis etti. Bende 9 tane çocuk evleri yaparak teslim ettim."

TORUNLARINDAN AYIRT ETMEDİ

Bu çocukların iyi bir ortamda büyümeleri gerektiğini belirten Güleç" Bu çocukları için villa tipi evler yaptım, villa tipi çocuk evleri Türkiye'de ilk defa yapılıyordu. Bunu yaparken torunlarımdan ayırt etmedim. 9 adet villa tipi çocuk evi yaptım, torunlarım ne imkana sahipseler burada kalan yaş çocuklarımız da aynı imkânlara sahip. O zamanlar plazma televizyonları yeni çıkmış idi, hemen tüm evlere plazma televizyon koydum, her evde bir bilgisayar odası var , tüm evlerin tefrişatını son sistem yaparak bu çocukların sıcak bir ev ortamında büyümelerini istedim. Ayrıca yeni yıla girerken boyunlarının bükük kalmasın diye yılbaşını çocuklarımızla ile birlikte geçiriyordum ama pandemi nedeniyle bu yılbaşı gidemedim"

KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDEN DE BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÇIKSIN

Büyük kentlerde bulunan Üniversiteler de okuyan öğrencilerin imkanlarını sunmak için çalıştıklarını belirten Güleç" Karabük Üniversitesinde okuyan bir öğrencinin aynı imkanlara sahip olması için destek oluyoruz. Modern bir kütüphane yapılması isteği geldi hemen kabul ettim. Bir örneği ABD nin Kansas eyaletinde bulunan ve Türkiye de ilk ve tek kitap görümünde kütüphanesi yapılmasını sağladım. Bu Kütüphaneyi de 3 Nisan yılında törenle öğrencilerimizin hizmetine sunduk.

MİMARİ YAPISI DEĞİL TEKNİK DONAMIMI İLE DE ÖRNEK

Kütüphanemiz sadece mimari yapısı ile tefrişatına da yardımcı olduğunu belirten Güleç" Kütüphanemizi yaptık ama asıl önemli olan iç tefrişatı idi. Üniversite ile birlikte elele vererek tefrişatına da yardımcı oldum. Öğrencilerimiz kütüphane de bulunan 60 bin matbu esere ve elektronik kaynaklarla 6 milyon kitaba, dergiye, makaleden faydalanabiliyorlar. Ayrıca Türkiye'deki yaklaşık üniversitenin kütüphanesine erişim imkanına da sahipler. Binlerce kaynak arasında saniyeler içinde tarama yapan kiosk makineleri, öğrencilerin kendi kendine ödünç kitap alıp daha sonra iade edebildiği self-chek sistemi ve cep telefonlarından tarama yapılabilen "cep kütüphane" hizmetine de sahip. Geçen yıl Korona Virüs tedbirleri alınarak, bin kişi binlerce eserden faydalandığı belirtiliyor. Boylece üniversitemiz de okuyan öğrencilerimiz bilgilerden mahrum olmuyor. Bilgi haznelerini bu kütüphane sayesinde genişletiyorlar"

SANATA VE SANATCIYA DESTEK

Kütüphanenin alt katında bir atölye ve sergi salonun da bulunduğunu belirten Güleç" Kütüphane sadece kaynak arayan kişilere değil, aynı zaman da sanata ve sanatçıya da hizmet veriyor. Kütüphanenin alt katında bulunan atölye de kişiler burada Üniversite yetkililerinden izin alarak resimlerini yapabilecekler, yine Sezer Güleç sergi salonumuz da eserlerini sergileme imkanı da buluyorlar. Pandemi dönemine kadar onlarca sergi açılırken, eşim Sezer Güleç tarafından Karabük'te ilk defa yıl önce bayanların giydikleri sergi açılarak bir ilke imza atıldı."

BU KÜTÜPHANEMİZİN BENZERİNİ SAFRANBOLU İLÇEMİZE YAPACAĞIZ"

Kültür ve Turizm Bakanlığından yetkililer bu kütüphanemizin bir benzerini halk kütüphanesi olarak kazandırılmasını kendilerinden istediklerini belirten Güleç" Genel Müdürler Safranbolu'muza bir halk kütüphanesi yapmamızı rica ettiler. Ben hemen kabul ettim, sadece üniversitede eğitim gören çocuklarımız değil diğer eğitim hayatlarını sürdüren ve bilgi edinmek isteyen hemşerilerim inde yararlanmaları için Üniversitedeki gibi kitap görünümlü bir kütüphane yapılmasına yine ailece karar verdik. Yer arama çalışmaları devam ediliyor yer bulunduğu takdirde bu kütüphanenin de yapılmasını Güleç ailesi olarak üstleneceğfunduszeue.info kütüphanemiz de bir ilk olacak"

Ayrıca bacasız sanayi olan Üniversitemizin öğrenci sayısını artırmak için bir fakülte yapacaklarını sözlerine ekleyen sanayici Kamil Güleç" Ben bu yatırımları vatanımıza ve milletimize hizmet için yapıyorum. Sanayiciler olarak memleketlerimize çivi çakmak görevimiz diye düşünüyorum. Birlik ve beraberlik ile geleceğe yürüyeceğiz. Bu güzel vatanın bir sanayicisi olarak memleketime hizmet etmek ve yatırım yapmaktan gurur duyuyorum .Tüm Sanayicilerimize yatırım yapmaya davet ediyorum. Yatırım yaparak hem istihdamı artıralım hem de bu güzel vatanımızı güçlü ülkeler arasına girmesine vesile olalım" dedi.

CANLI BORSA TAKİP EKRANI İÇİN TIKLAYIN!
ANLIK HİSSE SENETLERİ VERİLERİ, BORSA GRAFİK VE TEKNİK ANALİZ!

piyasalar

Güleç ailesinin küçük fertleri erkekliğe ilk adımı attı

Karabük’ün tanınmış işadamlarından KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu üyesi Çağrı Güleç’in oğulları, işadamı Kamil Güleç’in torunları Kamil Efe ve Çağrı Eren sünnet olarak erkekliğe ilk adımını attılar.
Safranbolu’da gerçekleşen görkemli sünnet törenine, Karabük Valisi Kemal Çeber, Dönem TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, Genel Müdür Ercüment Ünal, MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, AK Parti Milletvekili adayları Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, CHP Milletvekili adayı Dr. Hüseyin Avni Aksoy ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
Şenay ve Çağrı Güleç çiftinin oğulları Kamil Efe ve Çağrı Eren ByFatih organizasyon tarafından düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Karabük haberleri, bu bölümde funduszeue.info editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Karabük Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Kamil Güleç&#;e itibar suikasti&#;

Karabük&#;ün yaşayan bir değeri olan, hem sanayici hem de hayırsever kimliğiyle, ticarette olduğu gibi hayır işlerinde de Karabük&#;te önemli isimlerden olan Kamil Güleç&#;e zaman zaman haksız, yersiz, manasız, maksatlı , yer yer hakarete varan eleştiri boyutunu aşan yıpratma faaliyetleri yapıldığını gördüğümüz için aşağıdaki yazıyı yazıyoruz.

Yıl KARDEMİR’in zarar ettiği, özelleştirilemediği taktirde kapatılması gerektiği kararı, Karabük’te şok etkisi yaratırken, Kamil Güleç çözüm arayışına girmişti.

KARDEMİR’i esnafıyla, işçisiyle, yöre halkının alması yoluyla özelleştirilmesi gerektiğini savunan Güleç, Mutullah Yolbulan ile birlikte elini taşın altına koymuş, KARDEMİR’in kapatılmasını önlemiş, özelleşmesinde ön ayak olmuştu. Bu çabalar sonucunda KARDEMİR AŞ’nin Kurucu Başkanı olmuş ve devir sözleşmesine Müteşebbis Heyet Başkanı olarak imza atmıştı. Bu tarihten sonra kentin kaderi değişti.

O günden bu yana Kamil Güleç ismi hep iyilikle anılmış, binlerce öğrenciye karşılıksız burs veren Güleç, kendi şirketlerinde yüzlerce Karabüklü gence de istihdam sağlamıştı. Annesi- babası olmayan çocuklar için yaptırdığı Güleç Çocuk Evleri projesini Çocuk Esirme Kurumuna bağışlayan Güleç bu tarihten sonra Devletin şefkatli ellerindeki çocukların dedesi olarak anılmaya başlamıştı. Karabük Üniversitesi’ne Türkiye’de benzeri olmayan bir kütüphane yaptıran Kamil Güleç gelecek nesiller için yaptığı hizmetlerle gündeme gelmeye devam etti. Üniversitenin kurulması döneminde yaptığı çalışmalarla TBMM tarafından “Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.

Bugün, çamur at izi kalsın mantığı ile Kamil Güleç’e yapılan itibar suikastını Karabük halkı üzülerek izliyor. Hayatını Karabük ve Karabüklünün menfaatine vakfeden 75 yaşındaki iş insanı Kamil Güleç’in yaptığının çeyreğini bu Karabük’e yapmayan, yapamayanlar, daha sonuçlanmamış bir dava ile ilgili akla hayale gelmeyen suçlamalarda bulunuyorlar.

Gazetecilik, doğruları tarafsızca yazarak halkı bilgilendirmektir. Henüz neticelenmemiş bir konuda kendisini hakim ve savcı yerine koyarak algı yapmak, yargı dağıtmak değildir. Gazetecilik, bana reklam parası verilmiyor diye insanları diline dolayıp, basın özgürlüğü kisvesi altında şahsiyetlerine saldırmak değildir. Kalemini silah misali Karabük’e hizmette yarışan insanlara doğrultmak gazetecilik olmamalıdır.

Kamil Güleç; Karabük kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan haberlere dün bir basın açıklaması yayınlayarak “Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dahil olmak üzere en başından beri bir satış işleminin, manipülatif hareketinin gerçekleşmediğini, idare tarafından tedbir niteliğinde tesis edilen geçici işlem yasağının kaldırılması için gerekli yetkili makamlara, hukuki yollara kendisinin başvurduğunu açıklarken yapılanları kısaca bir cümle ile özetlemiş; “Hal bu iken, mal bulmuş mağribi gibi yayınlanan açıklamaya sarılıp her zaman ki figürasyonla gerçeğin iğfal ve suiistimaline izin vermeyeceğiz” demişti.

Biz de sözlerimizi Moliere’e ait ince bir nükte ile noktalayalım;
“Başkalarının suçlu olduğuna hükmetmeden önce, insanın kendisini uzun uzun yoklaması gerekir.”

Sıradaki haber:

Hikmet Pınarı&#; Ramazan 26

KARDEMİR&#;in Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç oldu

KARDEM&#;R'den yap&#;lan aç&#;klamada, Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplant&#;s&#;nda, mevcut Yönetim Kurulu Ba&#;kan&#; Ömer Faruk Öz'ün yeniden aday olmad&#;&#;&#;, seçim sonucunda Yönetim Kurulu Ba&#;kanl&#;&#;&#;'na Kamil Güleç'in getirildi&#;i belirtildi.

Yönetim Kurulu Ba&#;kanvekilli&#;i'ne ise Ömer Faruk Öz'ün seçildi&#;i aktar&#;lan aç&#;klamada, &#;unlar kaydedildi:

"Genel Müdür Ercüment Ünal'&#;n görev süresi sonland&#;r&#;lm&#;&#;, yerine &#;irketimizde Yat&#;r&#;mlar Koordinatörlü&#;ü görevini sürdüren Mansur Yeke mevcut görevinin yan&#; s&#;ra Genel Müdürlü&#;e vekaleten atanm&#;&#;t&#;r. &#;irketimizde &#;nsan Kaynaklar&#; Koordinatörlü&#;ü görevini yürüten Sait Aygün, Koordinatörlük görevinden al&#;narak Hukuk Mü&#;avirli&#;i görevine atanm&#;&#;t&#;r. &#;irketimizde Mali &#;&#;ler Koordinatörlü&#;ü görevini sürdüren Furkan Ünal mevcut görevinin yan&#; s&#;ra &#;nsan Kaynaklar&#; Koordinatörlü&#;ü'ne vekaleten atanm&#;&#;t&#;r. Kurumsal Yönetim Komitesi Ba&#;kanl&#;&#;&#;'na Mehmet Erdo&#;an, üyeliklere Ömer Faruk Öz, Osman Kahveci, Hüseyin Ça&#;r&#; Güleç ve Yat&#;r&#;mc&#; &#;li&#;kileri Yöneticisi Burcay Yavuz'un atanmalar&#;na karar verilmi&#;tir."

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası