çelik erişçi sevgilisi / Çelik: Kadir İnanır, bir kadını taciz eden, bu adi suçtan hüküm giyen biridir

Çelik Erişçi Sevgilisi

çelik erişçi sevgilisi

Sorguda polisler ne yapmasını istedi

Şarkıcı Çelik Erişçi mesleğinin zirvesindeydi. Yaptığı şarkılar milyonlara ulaşıyordu. Atatürk'e olan sevgisini, bağlılığını, şarkılarına da yansıtıyordu. 'li yılların başında bir anda her şey ters düz oldu. Bir anda hakkında tarikatçı olduğu iddiaları ortaya atıldı. "Dost Tarikatı" mensubu olduğu öne sürüldü. Ardından şarkı sözlerinin ve bestelerinin "çalıntı" olduğu iddiası geldi. Son olarak ise, 'da firari FETÖ'cü savcı Zekeriya Öz'ün hedefiydi. Yakın dostları Necip Hablemitoğlu ve emekli binbaşı İhsan Güven cinayete kurban gitmiş, Çelik ise yaşıyordu. Bu durum savcı Öz'e göre manidardı. Çelik Erişçi şüpheliydi. Şarkıcı Çelik Erişçi yıllar süren suskunluğunu TRT Radyo Haber'de yayınlanan gazeteciler Erdal Kılınç ve Toygun Atilla'nın hazırladığı Türkiye'nin Davası programında bozdu.

FETÖ RADARINA GİREN RÖPORTAJ

Şarkıcı Çelik Erişçi, 'te Hürriyet Gazetesi'ne verdiği bir röportajda "Aydını Eşber Yağmurdereli, sanat güneşi Zeki Müren, Başbakanı'da Ecevit gibi, cemaat liderlerine kırmızı pasaport veren bir ülkeden bir şey olmaz" dediğinde henüz 24 yaşındaydı. Bu söz FETÖ'nün radarına takılıp, hedef olması için yeterliydi. 'den sonra ise ardı ardına sistematik saldırılara maruz kaldı.

"ALGI OPERASYONLARI İLE HEDEF YAPILDIM"

Çelik Erişçi, Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra "Algı" operasyonlarının farkına vardığını belirterek kendisinin de FETÖ'nün "Algı" operasyonlarının kurbanı olduğunun altını çizdi. Erişçi "Mesela sen dine çok inanıyorsun sana ateist diyorlar. Sen askersin, seni vatan hainliği ile suçluyorlar, Sen, Atatürkçüsün en karşıtı kimse onla suçluyorlar. Ergenekon benim ülkemin destanı kardeşim. Öyle bir ad koyuyorlar ki, o ad leş oluyor. Tarikat iddiaları da böyledir, bir isim koyuyor. O senin üstüne yapışıyor. Halen günümüzün tartışmalarını biz o operasyonlar üzerinden karşılıyoruz" dedi.

SORGUDA, POLİSLER ŞARKI SÖYLEMESİNİ İSTEMİŞ

Emekli Binbaşı İhsan Güven'in eşi ile birlikte Tuzla'daki evinde öldürülmesinden sonra ifade verdiği sırada polislerin kendisinden şarkı söylemesini istediğini belirten Çelik Erişçi "Polis sorgusunda çok büyük bir psikolojik baskı oluyor. Özü şu, bir tanesi dedi ki, ‘şarkı söylesene bana.’ Kuş kadar beyni olan biri orada kameraların olduğunu bilir. Senin kayıt altına alındığını, karşılıklı iyi ya da kötü kişiler tarafından çapraz sorgulandığını bilir. Onu yaptığı sırada sana ‘bana şarkı söyler misin’ der. Böyle bir baskı. Arka sonu çok ciddi bir niyet o. Artık dümen suyu neyse sizi oraya getirecek o. Baskı neyse sizi oraya getirecek o. Baskıyı hissettim orda” ifadelerini kullandı.

“OPERASYONLARLA SAVUNMASIZ HALE GETİRDİLER”

Sistematik "algı" operasyonları ile adeta linç edildiğini söyleyen Çelik Erişçi, şu ifadeleri kullandı:

"Ben paramparça edildim medyada. Mesela, bir gazetede benim ağzımdan ‘Ben Atatürkçü değilim’ diye koca bir manşet atıldı. Biz bunun gerçek olmadığının kayıtlarını mahkemeye götürdük. Asla böyle bir şey söylemediğim kayıtlarda ortada. Mahkemeyi kazandık. Buna rağmen bu manşeti atan gazete tekzibi yayınlamadı. Yayınlamadılar. Yani sistem kendinizi savunamaz hale getiriyor. Şöyle düşünün, Ergenekon sonrası operasyonlarda saldırı altında olanlar kendilerini savunabildiler mi? Hedef budur. Karşısındakileri kendini savunamaz hale getirmek. Ben, ‘şarkılarımın çalıntı’ olduğu şeklindeki iddialar da dahil tüm mahkemeleri kazandım. Ama bunu kim biliyor? Asıl problem hukukla ilgili. Ben bunların içerisinde ne teşhis ettim. Adalet ve hukuk yok mu? Yandın. Kendini ifade edemiyorsun. Mahkemeye gidiyorsun mahkeme seni haklı buluyor. Belgelerini çıkartıyorsun, ortaya koyuyorsun. Geliyorsun gazeteye bunu yayınla… Yayınlamıyor. Nasıl bir güç… Burada çok büyük güç var."

“ATATÜRK ŞARKILARI YAPTIM DİYE ELEŞTİRİLDİM”

'te yaptığı ve milyonlara ulaşan "Benimle Kal" adlı albümüne koyduğu "Atatürk" şarkıları nedeniyle eleştirilere maruz kaldığını belirten Çelik Erişçi, "İlk aldığı tepkilerden sonra gücendim. ‘Ey Türk Gençliği’ halamın oğluna yapılmış, bana yapılmamış gibi bir tepki görüyorsun. Kardeşim, ‘Ey Türk Gençliği’. İşte gencim… Bana söylemiş. ‘Sana mı kaldı kardeşim Atatürk’ böyle eleştirdiler beni. Ee size kaldıysa 15 Temmuz niye oldu abi? Böyle çok ciddi bir problem var. Yani o günlerde bizim büyüğümüz olan ve bize, ‘niye bunları söylüyorsun kardeşim diyenler’ 15 Temmuz gelince de dağıldılar bu sefer. O yüzden, toplumdaki herkesin, her söylediğine, devlet aklı dediğimiz şey dikkat etmek zorunda. Bunları dikkate alacak 24 yaşında bir çocuk çok ciddi bir şey söylüyor. Sen onu dikkate almıyorsun. 15 Temmuz’da iş bizim üstümüze savaş açılması olarak sonuçlanıyor" diye konuştu.

"HABLEMİTOĞLU GİBİLERİNİN UYARILARINI DİKKATE ALMAZSSAN 15 TEMMUZ OLUR"

'de katledilen Necip Hablemitoğlu'nun toplumu FETÖ konusunda uyardığının altını çizen Erişçi, "’deki vefatından önce yazılmış Köstebek isimli Hablemitoğlu’nun kitabı var. Adresleri ile yazıyor, örgütü. Sen ona dikkat etmezsen, 15 Temmuz oluyor işte. Edicen mi etmeyecek misin? Kusur ya da eksik anlamında söylemiyorum ama günlük hayatın ve devlet aklı gibi düşündüğümüz toplumumuzun tamamen hayatı maç dizi vs üzerinden kurgulanırsa senin üstüne 15 Temmuz geldiğinde sen hazırlıksız yakalanırsın. Halbuki orada, rahmetli Necip Hablemitoğlu canını feda etmiş. Ülkedekiler zarar görmesin diye"  dedi.

“15 TEMMUZ'U DOĞRU ANLADIK MI”

Çelik Erişçi "Ama işin realitesi, benim ülkem 15 Temmuz gibi bir olay gördü. Yani biz bunu ne kadar anladık, anlamadık onu tam bilmiyorum. Neler oldu, bizim ülke tam anladı mı, anlamadı mı? Onu da bilmiyorum. Ama ben çok ciddi bir olay geçirdiğimizi düşünüyorum. Ülke çok büyük bir saldırı aldı. Bu saldırıdan sonra gördük ki, bizim ülkemizde hiç farketmediğimiz ittiğimiz ya da operasyonlarla ekarte edilmiş olan Necip Hablemitoğlu gibi, insanlar var ve bu insanlar ne olacağını söylemişler. Fakat bizim bunlardan hiç haberimiz olmamış" ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİN YANINDAYIM”

Çelik Erişçi, 15 Temmuz darbe girişimin ardından Yenikapı'da yapılan mitinge giderek destek verdiğini söyledi. Erişçi, "15 Temmuz’dan sonra bir şey anlaşıldı. Senin devletinin her tarafı ele geçirilmiş. Ele geçirilmediyse de ele geçirmek için çok büyük hamle yapılmış. Allah’tan da devlet güçlü bir devlet vatandaşı ile sokakta tankın altına yatanı ile bütün refleksi ile buna karşı çıktı. Aynı düşünürsün veya düşünmezsin biz Yenikapı’daki mitinge gidip destek verdik. Bu, ‘biz devletimizin yanındayız’ demek. Partinin başında kim var? Şu oluşumun başında kim var? Bunlar ayrı siyasi tartışmalar. Yani birisi yol yapmak istiyor, öbürü yol buradan değil de buradan diyor. Bu siyasetle ilgili bir şey. Yani toplum yönetimi ile ilgili bir şey. Devlet söz konusu olduğunda… Çağrı şu; ‘Kardeşim karşımızda bir düşman var. Beraber duruyor muyuz, durmuyoruz?’ Bilinç olarak, vatandaş olarak, Çelik olarak, her zaman devletimin yanındayım” dedi.

“BAYRAK RESMİ KOYUNCA İŞ ÇÖZÜLDÜ ZANNEDİYOR”

Toplumsal bilinç ve tavır noktasında eleştirilerde bulunan Erişçi, "Herkes televizyonun arkasına ya da sosyal medyanın arkasına saklanıyor, şehitler olduğunda keyfine bakıyor. Orada şehitler var. Bayrak resmi koyunca iş çözüldü zannediyor. Öyle, olmuyor ama" ifadelerini kullandı.

“LİNÇ ETMEYİN, DİNLEYİN”

Türkiye'de linç kültürünün giderek arttığına ve kendisi gibi düşünmeyen insanların linç edildiğine vurgu yapan Çelik Erişçi, bir dönem Aysun Kayacı'nın da benzer bir lince maruz kaldığını belirtti. Erişçi şöyle konuştu:

"Ülkede biri bir şeyler söylediğinde bizim alışkanlığımız linç. Onu linç edeceğiz. Ne dediğini dinle. Ona değer ver. O senin vatandaşın. Dinlemeyip linç ediyoruz, yok ediyoruz, geçip ondan sonra oturuyoruz. Her türlü bilgiyi devlet aklı değerlendirecek, ona göre yapılanacak, bütün unsurları bilinçli olacak. Askeri de bilinçli olacak, avukatı da… Muhalif de, tabi bilinçli olacak çıkıp televizyona söyleyecek fikrini Söyleyecek ama bu öyle bir muhalefet olacak ki, devletin asli fikri zarar görmesin." 

"BU MEMLEKET İYİ MEMLEKETTİR"

Ülkenin içinde bulunduğu zor şartları atlatacağına inancının tam olduğunu belirten Çelik Erişçi, "Ama benim inancım şu; Asırlardır devlet kurma yeteneğine sahip asil ve büyük Türk milleti var. Bu bir deneyim. Bu 3 günde kazanılmaz. Bu, sadece Kurtuluş savaşında kazanılmış bir deneyim değil. Bu Hunlar döneminden başlamış. Bu bir gelenek. 15 Temmuz'da hayal görmediysem tankın altına yatan insan gördüm. Bizim memleket iyi bir memlekettir. Çok normal adam işi değil o tankın altına yatmak. Ben gördüm bunu. Evet zor günler geçiyor ama biz zor günlerde bir araya gelmeyi ve bu ülke için hep beraber bir arada durmayı becerebilen bir milletiz diye düşünüyorum" diye konuştu.

funduszeue.info

Çelik: Kadir İnanır, bir kadını taciz eden, bu adi suçtan hüküm giyen biridir

Ünlü şarkıcı Çelik, yılında gündem yaratan mesaj olayıyla ilgili konuştu. Çelik, oyuncu Kadir İnanır'ın Çelik'in sevgilisi Buket Saygı'ya mesaj atmasını değerlendirdi.

"KADİR İNANIR BİR KADINI TACİZ EDEN VE BU ADİ SUÇTAN HÜKÜM GİYEN BİRİDİR"

Konuyla ilgili Posta'ya konuşan şarkıcı Çelik, Biten giden olaylar hakkında konuşulmaz ama toplumsal sorumluluk gereği şunu da söylemezsem olmaz! Kadir İnanır, bir kadını taciz eden, bu adi suçtan hüküm giyen, hapis cezası almış biridir. Hapis cezası, bir daha yapmamak şartıyla para cezasına çevrildi. Ben aldığım sorumlulukla gerekeni yaptım, bir daha yapmamasını sağladım, başkalarının zarar görmesini engelledim! Toplum buna destek verir mi, vermez mi umurumda değil, kere olsa yine aynısını yaparım" dedi.

NE OLMUŞTU?

yılında Derman Bey dizisinin başrol oyuncusu Kadir İnanır'ın aynı yapımda rol alan manken Buket Saygı'ya attığı mesajlar ile başlayan olaylara bir süre sonra Saygı'nın sevgilisi, şarkıcı Çelik Erişçi de dahil olmuştu. Erişçi ile Saygı, kısa bir dönem evli kalıp daha sonra boşanmıştı.

Kot Pantolon ve Kadirizm

Topuklu ayakkabı giymeyi bilmemekle suçlandı, oysa o dört yıl boyunca akıllarımızda topluklu ayakkabıları ve kötü kadın tiplemesiyle yer etmişti. Senem Çelik, manken arayanlara inat, iyi oyuncu olmayı sürdürmek istiyor, bu yüzden işsiz olsa da

Geçen haftalarda, gazetelerden bir manşet; "Her gün aynı kotla geliyordu, ben böylesine nasıl aşık olurum?".Konu son derece basitti. Kadir İnanır atv için çekmeye başladığı yeni dizinin başrolüne düşünülen Senem Çelik'i kadrodan çıkarttırmıştı.

Gerekçesi kendi açısından son derece doğruydu; "toplantılara altı aydır yıkanmıyormuş gibi görünen kazaklarla ve çirkin kotlarla geliyordu, bir gün olsun topuklu ayakkabıyla, kuaförden çıkmış bir saçla gelmemişti yapımcının yanına. Eh, Kadir İnanır'ın sevgilisini oynayacağına göre, biraz kendine dikkat etmeliydi, yoksa nasıl iki aşığı oynayabilirlerdi?"

Senem Çelik, Türk sinemasının son dönem en başarılı filmlerinden biri sayılan "Filler ve Çimen"in başrol oyuncusu. Bir maratoncuyu oynadığı filmle, Antalya Altın Portakal da dahil olmak üzere pek çok ödül aldı, film, 90'lı yılların en iyileri arasına girmeyi başardı.

Ancak izleyici Senem Çelik'i zaten çok uzun yıllardır tanıyordu. 90'ların "kült dizisi Kara Melek"in kötü kadını Çelik, belki oyunculuğunu çok da iyi gösteremiyordu o zamanlar, ama kendisinin de söylediği gibi en azından "aşık olunacak kadını" oynamayı da biliyordu, kötü kadını da

Derman bey'le

Kadir İnanır'ın dizilerdeki rol arkadaşlarıyla yaşadığı ilk problem değil bu. Çok değil, daha bir, iki yıl önce, yeni başladığı bir dizinin çekimleri sürerken, bir sabah "Kadir İnanır tacizci mi" başlıklarıyla uyandık.

Tamamen mankenlerden oluşan "Derman Bey" dizinin setinde, dizinin başrol oyuncularından biri, manken Buket Saygı, İnanır'ın kendisini taciz ettiği gerekçesiyle seti terk etti.

Saygı, İstanbul'a döndü ve sevgilisi şarkıcı Çelik Erişçi ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, İnanır hakkında dava açtıklarını açıkladı. İnanır'ın yolladığı cep telefonu mesajları davanın en önemli kanıtlarıydı.

Kameralar bir anda dizinin çekimlerinin sürdüğü Kuşadası'na çevrildi, İnanır'la birbiri ardına yapılan röportajlardan birinde, İnanır, Türk magazin tarihine geçen "ben taciz etmedim, sadece rolüne motive etmek için mesaj yolladım" cümlesini, "halkla paylaştı".

Kadını konuşturmazlar bile

Olayın mağdur kadını Buket Saygı sakindi, ama aslında konuyla olayı yaşayan kadının erkek arkadaşı olmak dışında bir alakası olmayan Çelik Erişçi, açtı ağzını, yumdu gözünü. Tabii o da unutulmayan bir cümle kurmayı başardı; "biz kız arkadaşımızı el aleme peşkeş mi çekiyoruz".

Sonuçta tamamen kadını, yani Buket Saygı'yı ilgilendiren bir olay, yine bir şekilde erkekler dünyasına mal edildi. Saygı konuşamadı, İnanır ve Erişçi ağızlarına geleni söylediler.

O günlerden bugünlere yadigar kalansa, "motive ettim" cümlesi oldu. Basın, cümleyi o kadar sevdi ki, geçtiğimiz günlerde, Senem Çelik olayı ortaya çıktığında başlıklar yine benzerdi; "İnanır, motive edemedi".

Önce giyinmeyi bileceksin

Konservatuar mezunu, oyunculuğunu kanıtlamış, üstelik bir gösterge olmadığı halde, güzel de bir kadın, sadece kıyafetleri nedeniyle işini kaybedebiliyor. Üstelik eleştirilen kıyafetleri giydiği anlar, dizinin sadece senaryo toplantılarının yapıldığı zamanlar

İnanır, bir "erkek" olarak, içinden geldiği gibi davranıyor. 60 yaşında yaklaşmış, işi de oyunculuk olan bir adam olarak, çalışma ortamında, yani sette, bir şekilde "güzel, bakımlı, alımlı" kadınlar olmasını istiyor, "gördükçe, gözleri şenlensin" misali.

Televizyon piyasasının erkek egemen anlayışı da ona bu hakkı tanıyor bir şekilde. Beraber çalışacağı kadının görüntüsünü beğenmeyince, yapımcısı Osman Yağmurdereli ile konuşup, başka bir oyuncu tercih etme şansı olduğunu biliyor, bunu yapıyor da

Onunla aynı seti paylaşmak

Televizyon piyasasında, erkeklere bu özgürlüğü tanıyan da kadınlar aslında. Buket Saygı'nın taciz olayı gündeme geldiğinde, dizinin diğer oyuncuları, mankenler "taciz olayı doğru değil, Buket, Kadir bey onunla ilgilenmediği için bu rezilliği çıkardı" diyebildiler. Kendileri benzer bir durum yaşasalar, nasıl davranırlardı, düşünmeden

Sonuçta, olan oldu. Senem Çelik, Kadir İnanır'ın göz zevkine uygun giyinmediği için işinden oldu. Saygı'nın yaşadığına benzer bir durumu o da yaşadı, dizinin diğer kadın oyuncuları, "İnanır'ın sonuna kadar haklı olduğunu" düşünüyorlardı, "o Türk sinemasının en büyük aktörüydü, onla aynı seti paylaşmak dünyanın en güzel olayıydı, o bu işi en iyi bilenlerdendi, o bir şey söylüyorsa, doğruydu, demek ki Çelik, oyunculuk adına yanlış bir şey yapmıştı".

Kadını ezme "başarısı"

Bütün bu tartışmalar sürerken, en doğru davranan, en yere basan cümleleri kuran -neyse ki- Senem Çelik oldu. Sinirliydi, haklıydı, uzun yıllar bir dizide "femme fatale" oynayan bir kadın olarak, yaşadığı olayların akıl almaz olduğunu düşünüyordu. Kot pantolon giyince oyuncu olunamayacağını ona kimse söylememişti! "Filler ve Çimen" de bir maratoncuyu oynuyordu, ama maratona katılmamıştı ya da atletizm antrenmanlarına çıkmamıştı

Sonuçta, "kadirizm" bir kez daha kadınlar üzerindeki "inanılmaz" etkisini harekete geçirdi, İnanır bir kez daha bir kadını ezmeyi başardı.

Bütün bunlara sebep olan dizi, "Kumsaldaki İzler" geçen hafta yayına girdi. Çelik'in yerinde topuklu ayakkabılarla yürüyebilen, şık giyinen, ancak oyunculukla ilgilisi muhtemelen ilkokul müsamerelerinde kalmış olan bir kadın, şarkıcı Esra Özmen var başrolde. Kendisine uzatılan mikrofonlara her fırsatta "İnanır gibi bir devle çalışmanın" keyfinden söz ediyor, kendisinden önce yaşananlarda ise İnanır'ın sonuna haklı olduğunu düşünüyor.

Senem Çelik, belli ki şaşkın. Şimdi evinde, kot pantolonla toplantıya gelmesine karışılmayacak bir teklif bekliyor muhtemelen. Piyasa bu mantıkla gittikçe zor ama (ÇM/NM)

İstanbul - BİA Haber Merkezi

Çiğdem Mater

Çelik&#;ten mayolu eski fotoğrafının gündem olmasına sert tepki: &#;Delirdiniz ulan!&#;

Şarkıcı Çelik, sosyal medyada; ünlülerin ve yaşanan bazı önemli toplumsal-magazinsel olayların geçmişteki fotoğraflarını paylaşan &#;Şokopop&#; adlı sayfanın, yıllar önce plajda uzandığı mayolu fotoğrafını servis etmesine tepki gösterdi.

Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan Çelik, &#;Bugün biri bunu yayınlamış, yayını kim gördüyse işi gücü bırakmış bana bu fotoğrafı gönderiyor. Baba ben bu fotoğrafı ne yapayım? Emekli maaşı mı bağlanacak, kariyerimde eskiden vücut nasıldı ikramiyesi mi verilecek? Nedir yani devlet dairesinde çalışır gibi yapıp vatandaş sırada beklerken sosyal medyada gezen ve bu fotoyu yollayanın amacı ne?&#; dedi.

Çelik&#;ten mayolu eski fotoğrafının gündem olmasına sert tepki: &#;Delirdiniz ulan!&#;

&#;DÜŞÜNECEK DERTLERİ YOK&#;

Şarkıcı, açıklamalarına şöyle devam etti:

&#;Senin Savunma Bakanın açıklama yapmış &#;9,5 milyon Suriyeli aldık&#; diye, sen zeytini neden 67 liradan yediğini anlayamıyorsun? Dolar 20 liradan 15 bandına gerilemiş, benzin uçmuş; Kimyasal olduğu için değil zamdan uçmuş! 1 kilo kıyma TL. Polis meslek zorluğundan bitap düşmüş, doktorlar yerde sürünüyor!

Kadınlar öldürülüyor, çocuklara tecavüz ediliyor, yargı bunun tamamına iyi hal indirimi vermiş birileri bana bu fotoğrafı yollatacak lükse sahip! Düşünecek dertleri yok, sıkıntılı bir durum yok her şey yolunda. Bir tek ben geri zekalıyım!

Sonra bugün 18 Mart! Eeee o gün dökülen kan, senin için feda edilen canlar için ödeyeceğin kefaret ne? Çelik&#;in seksi fotoğrafı… Çelik&#;in seksi fotoğrafı… Arkadaşlar ülkede topluca kullanılan antidepresan sayısı ile ilgili bir bilginiz var mı? Delirdiniz ulan! Size Cübbeli Ahmet Hoca 10 tane daha &#;manyak manyak işler&#; diye şarkı yapsa yine toplamazsınız. Sonra &#;Geçcek&#; Nasıl geçcek?&#; 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası