vites halatı koptu / Vites Halatı | Timsah Kriko

Vites Halatı Koptu

vites halatı koptu

Vites halatı koparsa ne olur, ne işe yarar gibi soruları ve tüm işleyişini anlatacağımız bu yazıda, böyle bir durumla karşılaşırsanız nasıl anlayacağınız ve neler yapabileceğinizi de anlatacağız. Burada okuyacağınız ufacık bir bilgi çekiciye vereceğiniz lira gibi ücretlerden kurtulmanıza sebep olabilir. Öncelikle vites halatı, vites kolu ile şanzımanı bağlayan parçadır. Yani siz vites değiştirdiğinizde halat vasıtası ile şanzıman üstünde yer alan bir kolu ileri ve geri ittirirsiniz.

Vites halatının ne işe yaradığını öğrendiğinize göre şimdi arızası, koptuğunda ne yapmanız gerektiği ve tamiri gibi konulara geçelim. Şunu da hatırlatalım, bu parçaya vites spirali, vites teli de denir.

Vites Halatı Kopar mı?

Vites spirali zamanla telin deformasyonuna bağlı olarak uzar ve nihayetinde kopabilir. Lakin kopma aşamasına kadar da vites kolunun hareketlerinden size arızalandığı bilgisini de verir. Öncelikle halat deforme oldukça vites kolu da boşluk yapmaya başlayacaktır. Vites aralığınız uzar, örneğin 5 cm bir hareket ile 1. vitese atıyorsanız bu mesafe santimetre uzunluğa uzar. Vites kolunu salladığınızda bu boşluğu hissedersiniz. Daha ileri durumlarda vites geçmemeye başlayacaktır. Kolu sertçe ve zorlayarak geçirmek istediğiniz yönde hareket ettirmeye başlarsınız. Daha ileri durumda vitesten atmalar, tam geçmeme durumu da başlar ve nihayetinde yolda kalmanıza sebep olur.

vites spirali

Vites Spirali Tamiri

Çok fazla sorun çıkarmayan vites halatını tamir etmek maalesef mümkün değil, ancak yenisi ile değiştirebilirsiniz. Bu işlem biraz el oyalasa da kendinizin üstesinden gelebileceği bir işlemdir. Eğer yolda kalma gibi bir durum yaşarsanız gerekirse hava filtre kutusu ve aküyü sökerek şanzımanın üst tarafına ulaşın ve elinizle rastgele bir vitese geçirin, bu vites 2 ya da 3. vites olabilir. Aracınızı kaldırabilecek bir vites olması önemli. En azından en yakın tamirciye kadar böyle gidebiliriniz.

Vites Halatı Nasıl Değişir

Yeni parçayı aldıysanız işe vites kolu ve etrafındaki trimi sökerek başlayacaksınız. Araçların marka modeline göre değişse de bir kaç yıldız vidayı sökerek tüm trimi ve körüğü çıkartın. Bu işlem biraz zaman alacaktır. Vites kolunun etrafını boşalttığınızda kablonun vites tarafında olan kısmını göreceksiniz. Bu kısımda halatı sökün ve kaputu açın. Kaput altında iş biraz daha karmaşık olabilir. Genelde yukarıdan ulaşılabilir olsa da bazen çok ters yerde olabilen vites halatına ulaşmak için aracın eğer şoför tarafındaysa hava filtre kutusu ve hortumu, akü ve varsa başka parçalarını sökmeniz gerekecek. Eğer yukarıdan ulaşılabilir değilse bir kriko ile aracı kaldırıp varsa alt koruma kapaklarını söküp halatı şanzıman tarafından da sökün. Bu işlemden sonra aracın içine geçip halatı çekip çıkartın ve yenisini içeriden tekrar takın. Gerektiği gibi sabitledikten sonra halatı geçeceği delikten motor kompratmanına götürün ve şanzıman bağlantısını yapın. Bundan sonra herşeyi geri toplayın.

Linkteki videoda örnek olarak vites halatının nasıl değiştirildiğini görebilirsiniz. Bu arada vites halatı fiyatları çok değişken lira ile lira arasında değişiyor. Fiyatı iyi araştırmanızda fayda var. Bu arada videodaki otomatik ama kafanız karışmasın, manuellerde bu kablonun ikili olanı mevcut. Özünde işlem aynı.

ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN

vites teli nedir? herhalde debriyaj telinden bahsediyorsunuz

geri viteste olması niye panik yaptırdı ki size. aracın motoru &#;alışmıyorken vites ge&#;irmek i&#;in debriyaja ihtiyacınız yok. debriyaja basmadan t&#;m viteslere ge&#;er aracınız.

sanayiye gitmek i&#;inse iki yolunuz var;

1) hemen hemen t&#;m ara&#;lar i&#;in ge&#;erli bir durum var ki, motorun belli bir devrinde yine vitesler tıpkı motor &#;alışmıyormuş gibi bir &#;st ve alt vitese debriyaj ayırmadan da ge&#;erler. yani d&#;z yolda giderken bile vitesi debriyaja basmadan değiştirebileceğiniz bir devir vardır. bu devir ara&#;tan araca farkeder ama mutlak m&#;mk&#;nd&#;r. aynı şekilde, herhangi bir vitesten de boşa debriyaja basmadan da ge&#;er. bu &#;zelliklerden yararlanarak, aracınızı stop halindeyken 1. vitese ge&#;irip, marşa basarak biraz hoplayıp zıplayarak da olsa hareket ettirip, sonrasında o devir bandını kullanıp 2. 3. viteslerle sanayiye kadar gidebilirsiniz. (baskı sorunundan dolayı &#;alışmayan debriyajımdan dolayı, eryaman'dan şaşmaz'a bu yolla gitmişliğim vardır). ama bu biraz ustalık isteyen bir iştir. yanlış durumlarda farklı hasarlara ve zayıflayacak ara&#; kontrol&#;nden dolayı kazalara sebep olabilir. o nedenle, b&#;yle bir se&#;enek olduğunu bilmenizi istemekle birlikte tavsiye etmem

2) daha g&#;venli ve doğru olan y&#;ntem ise, aracınızı boşa alıp, frenlerinizin &#;alışması i&#;in motoru &#;alıştırıp, bir başka ara&#; yardımıyla &#;ekerek g&#;t&#;rmek olacaktır. ben bunu tavsiye ederim.

ustayı kapıya getirip kapıda tel değişimi, &#;ekici &#;zerinde sanayiye g&#;t&#;rmek gibi nispeten daha az ekonomik y&#;ntemler de var tabii

edit : bu arada, ben yazarken siz ikinci mesajı atmışsınız. yazıp g&#;nderdikten sonra g&#;rd&#;m. biraz sakin be dostum. iki mesaj arasında topu topu 4 dakika var. burası online bir servis yardım sayfası değil ki, sonu&#;ta bir forum. bir soruyu sorar sormaz anında cevap almanın y&#;ntemi telefonla yardım almaktır, forumlarda anlık cevaplaşma pek m&#;mk&#;n olmasa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 31 Ocak ; >

Manuel

Manuel vites teli, vites seçicinin hareketini manuel şanzımana ileten teldir. Özel tasarlanmış lastik burçlu selektörlere takılan bu hareket, şanzımanda sürücünün tercihine göre doğru vitesi seçer.

Zamanla ve binlerce vites değişikliği, bu tel ve burçlar aşınarak arızaya neden olabilir. Bu olduğunda, araç belirli bir viteste &#;sıkışacak&#; ve telin değiştirilmesi gerekecek.

Manuel Vites Teli Nedir?

Bu parçalar, şanzımandaki vitesler arasında geçiş yapmak için gerekli olduğundan, tipik olarak önden ve arkadan ve yan yana harekete izin vermek için çiftler halinde gelirler. Seçici teller tipik olarak, ısıyı ve korozyona neden olan diğer kirletici faktörleri durdurmak için koruyucu bir kaplamaya sarılmış çelikten yapılır.

Teller, lastik burçlar vasıtasıyla kabin içindeki vites seçiciye bağlanır ve araçların güvenlik duvarından motor bölmesine geçerler. Şanzımandaki özel olarak tasarlanmış seçicilere takılır ve tel uzamasına izin vermek için ayarlayıcılar sağlanır.

Manuel Vites Telinin Değiştirilmesi Gerektiğini Gösteren Belirtiler

• Vites seçilemiyor
  • Şanzıman bir viteste sıkışmış
  • Manuel vites teli direnç olmadan hareket ediyorsa.

manuel vites teli

Manuel Vites Teli Nasıl Değiştirilir?

1. Teknisyen sorunu tespit eder.
  2. Tele ulaşıma izin vermek için orta konsol ve vites seçici çıkarılacaktır.
  3. Tel arabanın içinden çıkarılacak.
  4. Teknisyen, motor bölmesine girecek ve şanzımanın kapaklarını kaldıracak.
  5. Tel iletimden ayrılacak ve çıkarılacaktır.
  6. Yeni tel şanzımana takılacak ve araç kabinine geçecektir.
  7. Yeni tel vites seçiciye takılacak ve orta konsola yeniden takılacak.
  8. Tel gerektiği gibi ayarlanacaktır.
  9. Araç, doğru çalışmayı kontrol için test edilecektir.

Hatırlanması Gereken İpuçları

Tel uçlarındaki kauçuk burçlar bozulmuşsa, teknisyenin tüm tel yerine bunları değiştirmesi gerekebilir.

Aracınız boşta kalmışsa, tekerleklere takoz koyun ve kaymasını önlemek için park freninin açık olduğundan emin olun.

Arızalı Manuel Vites Teli Değiştirmek Ne Kadar Önemlidir?

Düzgün seçilemeyen dişliler, şanzımandaki veya debriyaj grubundaki herhangi bir olası hasarı sınırlandırmak için mümkün olan en kısa sürede düzeltilmesi gereken bir sorundur. Tel aniden kesilirse, telsiz kalabilir veya bir kazaya neden olabilirsiniz. Kendiniz ve aileniz için güvenli sürüş sağlamak için manuel vites telini mümkün olan en kısa sürede değiştirtin.

2. El Düz Vitesli Otomobil İlanları

Seat Club Turkey - SCT - Club Seat Türkiye > Model - Tuning Team > Cordoba > Cordoba Mk2 - 6L () > vites halatı sorunu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vites halatı sorunu

arkadaşlar aracım son iki üç gündür ara sıra 1. vitese gecmiyordu. 2. vitese gecip yeniden 1 e takınca funduszeue.infoün tamirciye gittim vites halatın gitmiş dedi ben yinede vitese bir ayar yapayım dedi sonra ugrastı filan ben görmedim tabi parca lazımdı sanayiye funduszeue.infoım ama vites halatı değişecek dedi parcacıyı aradım halat 2 adetmiş tanesine tl diyorlar baya fazla geldi başka bir alternatif varmıdır sizce.özellikle ismail abiden bir yardım funduszeue.infoırlı günler

Mehmet abi müsadenle bende bi soru sormak istiyorum böyle bi konu açılmışken , aracımın motoru kapalı yani sessiz bir ortamda aracı vitese atarken bi ses funduszeue.info topuzunu sıkı tutup geçirirsem bu ses gelmiyor sebebi nedir ? Yada normal bi durum mudur ?

geçmiş olsun
ben senin yerinde olsam birkaç ustaya daha danışırdım.
2 den 1 e kural gibi oldu funduszeue.infoçok arkadaş böyle yapıyoruz
debriyaj balatan ne funduszeue.infoa etkisi olabilir puncher

king_cpt

,

motorun yanından görünen kısımlarına wd40 sık vites telinin vitesi değiştir tekrar sık birkaç kez tekrarla yumuşama olur

Leonturco

,

Vites milinden şanzımana 2 adet kablo gider. Biri shifter diğeri selector olarak geçiyor. Şanzıman üzerindeki kulağa bağlanıyor. Senin araçtaki vites kablosu VW grupta otak olması lazım. O dönemdeki pololarınki senin araca uyumlu olabilir. Çıkma aramanı tavsiye ederim.

Mehmet abi müsadenle bende bi soru sormak istiyorum böyle bi konu açılmışken , aracımın motoru kapalı yani sessiz bir ortamda aracı vitese atarken bi ses funduszeue.info topuzunu sıkı tutup geçirirsem bu ses gelmiyor sebebi nedir ? Yada normal bi durum mudur ?
Kardesim vites atarken ses gelmesi normal cunku disli disliye funduszeue.info arabada ses gelir yani sıkı tutmakla alakasi olmaz diye dusunuyorum. Tecrubeli arkadaslar daha ayrintili cevap verecektir kesinlikle

geçmiş olsun
ben senin yerinde olsam birkaç ustaya daha danışırdım.
2 den 1 e kural gibi oldu funduszeue.infoçok arkadaş böyle yapıyoruz
debriyaj balatan ne funduszeue.infoa etkisi olabilir puncher

Cevabin icin sagol abi. Debriyaj setimi degistireli daha 2 ay oldu ondan yana bir sıkıntı olacagini zannetmiyorum. Aslinda vites telindende oldugunu sanmiyorum cunku vitesi bire atarken sanki o vites kolunun orda bi yere dayaniyor gibi oluyor biraz bosluk verip bire dogru baski uygulayinca tik tik ses geliyor. Zaten gittigim usta akraba ilk basta herif sanzumani indiricekti senkromenc diye adama dedim 1. Viteste senkromenc yok diye allah allah oylemi diyo:))

motorun yanından görünen kısımlarına wd40 sık vites telinin vitesi değiştir tekrar sık birkaç kez tekrarla yumuşama olur

Abi onlarin hepsini yaptim wd40 gres yagi hersey surdum hatta ordan yapraktan vitesle oynaya biliyorsun ya ordan oynayarak yaylara filan herseye funduszeue.infoa ben ilk basta wd40 skmakla hata yaptim wd40 asindirici ozelligi olan bi malzeme o vites telide plastik kaucuk gibi bi malzemeyle kapli ben arabayi yikayip temizledigimde bide motora bakayim deyip her bakimda o vites yapraklarinin oldugu yere wd40 skyordum. Sorunda bundan sonra basladi zaten yoksa yag gibi vites vardi elini atmadan kendisi anlayip yola giriyordu. Bence wd 40 yapti sizde skmayin sakin abi. :)

Vites milinden şanzımana 2 adet kablo gider. Biri shifter diğeri selector olarak geçiyor. Şanzıman üzerindeki kulağa bağlanıyor. Senin araçtaki vites kablosu VW grupta otak olması lazım. O dönemdeki pololarınki senin araca uyumlu olabilir. Çıkma aramanı tavsiye ederim.

Cevabin icin sagol murat funduszeue.infon gibi ortak parcalar polo tdiyle ayni bu gun sordum cikma parcayada tl istediler e cikma parca ne kadar saglikli bilinmez arti olarak teldende oldugu kesin degil bence ben arac icinde vites kolunun oldugu yeri filan soktum orda boyle vites kolunun icinde hareket ettigi bilya gibi yer var ordanda kaynaklanmasi muhtemel cunku vites teli bozuldu diyelim her viteste zorlama yapmazmi bu meret benim sadece 1. Vites ve geri viteste bu problem digerleri yag gibi kayip yoluna giriyor bence ordaki plastik parca asindi boyle bisey olabilirmi sence murat abi.

Cevabin icin sagol abi. Debriyaj setimi degistireli daha 2 ay oldu ondan yana bir sıkıntı olacagini zannetmiyorum. Aslinda vites telindende oldugunu sanmiyorum cunku vitesi bire atarken sanki o vites kolunun orda bi yere dayaniyor gibi oluyor biraz bosluk verip bire dogru baski uygulayinca tik tik ses geliyor. Zaten gittigim usta akraba ilk basta herif sanzumani indiricekti senkromenc diye adama dedim 1. Viteste senkromenc yok diye allah allah oylemi diyo:))
Birinci viteste senkromec olmasada o dislinin kendisindede problem funduszeue.info oyle degildir.şanziman yağını degistirmişmiydin

Birinci viteste senkromec olmasada o dislinin kendisindede problem funduszeue.info oyle degildir.şanziman yağını degistirmişmiydin

Senin dedigin gibide olabilir ertan abi sanzuman yaginida kontrol etmekte fayda var. Bn hic degistirmedim ama 4 bin km once bakimda kontrol funduszeue.info degistirsekmi

Senin dedigin gibide olabilir ertan abi sanzuman yaginida kontrol etmekte fayda var. Bn hic degistirmedim ama 4 bin km once bakimda kontrol funduszeue.info degistirsekmi
şanzıman yağı bozulmadıysa veya eksilmediyse değiştirmeyi kimse tavsiye etmiyor.
baskı balatayı değişirken muhakkak yağınıda kontrol etmiş olmalıfunduszeue.info konuda ustanın değişmesi gerekip gerekmediğini söylemesi gerek.çünkü benim bildiğim kadarıyla yağı değiştirmek için şanzımanı indirmek funduszeue.infoli bir iş olduğu için ustalığıda pahalı.
benzer bi sıkıntıda benimkinde var
1 takarken küt diye sarsılıyodu şimdi o düzeldi ama 2 ye zor geçmeye başladı
baskı balatam bitiyo sanırıfunduszeue.infodan sonra komle değiştirecem set olarak inşallah düzelir
dediğim gibi bikaçyere daha sor bence
bosch car da funduszeue.infol ediyolar o şekilde rapor yazıyolar.

gültekinstyle

,

merak ettim şanzumana ayar nasıl yapılır ?

debriyaj değitiyse şanzıman sıkılırken mevcut yerinden oynamıştır. Bundan dolayı zor geciyordur araba lifte kaldırılır. şanzımanın sabitleme kulakları gevsetilir bir kişi aracın içnde vites geçişlerini yapar şanzıman eski yerine oturunca vites geçişleri rahat durumdayken tekrar sabitlenir. Yada lifte çıkmadan motor kulakları gevşetilir vites geçişlerine göre çok az sağa yada sola sabitlenir. Çözüm en rahat b şekilde olacaktır. Şanzımanın içindeki kısmlardan yana bir sorun yoksa. vites gecişlerinde hareket eden kaputu açtığınızda motorun sağ arkasında bulunan kısmı temizleyip yağlamak da bir nebze rahatlatacaktır.

halat derken bizim araçlarda metal iki adet demir uzanıyo vites kolundan şanzıfunduszeue.info çubuklar yağsız kalınca ileri geri rahat hareket edemeyip funduszeue.infoncede vites kolunun hareketini şanzımana tam olarak iletemiyor
.benzer bir sıkıntı diğer arkadaşlarımızında başına gelmişfunduszeue.infoış hatırlamıyosam taner76 yada tayfun abilerimizden biriydi, galiba(aflarına sığuınıyorum).bu çubukların eskisiyle yenisini yanyana koyunca eskisinin bariz daha kısa olduğunu görmüşler.
tamirini yapanda yine forumdan lostar58 oktay arkadaşımız
k.çekmece sefaköfunduszeue.info aralar pek gözükmüyor yoğun galiba
onunda bir fikrini almak iyi olurdu puncher

merak ettim şanzumana ayar nasıl yapılır ?
valla abi bende bilmiyorum ben sanayiye parca almaya gittim ayar yaptım en fazla bu kadar oluyor dedi.

şanzıman yağı bozulmadıysa veya eksilmediyse değiştirmeyi kimse tavsiye etmiyor.
baskı balatayı değişirken muhakkak yağınıda kontrol etmiş olmalıfunduszeue.info konuda ustanın değişmesi gerekip gerekmediğini söylemesi gerek.çünkü benim bildiğim kadarıyla yağı değiştirmek için şanzımanı indirmek funduszeue.infoli bir iş olduğu için ustalığıda pahalı.
benzer bi sıkıntıda benimkinde var
1 takarken küt diye sarsılıyodu şimdi o düzeldi ama 2 ye zor geçmeye başladı
baskı balatam bitiyo sanırıfunduszeue.infodan sonra komle değiştirecem set olarak inşallah düzelir
dediğim gibi bikaçyere daha sor bence
bosch car da funduszeue.infol ediyolar o şekilde rapor yazıyolar.

ertan abi şuan sorun devam ediyor ama söyle birşey oldu artık birinci vitese geciyor ikinci vitese cekerken iyice dayamak gerekiyor sanki araba yeniden vitesten atıcakmış gibi oluyor bende elimle tutuyorum biraz gazlayıp direk 3 e atıfunduszeue.info bazen adana vites yapıyorum yol müsaitse 1 den direk devirlenip 3 e:Sct vallahi bıktım ugrasmaktan bi gün ön düzen dagılır bi gün amortisör patlar bi gün motor kulagı kopar çok para harcadım dur demenin zamanı geldi nerde patlarsa artıfunduszeue.info cebim nede kalbim dayanmıyor artık gittiği yere kadar abi

debriyaj değitiyse şanzıman sıkılırken mevcut yerinden oynamıştır. Bundan dolayı zor geciyordur araba lifte kaldırılır. şanzımanın sabitleme kulakları gevsetilir bir kişi aracın içnde vites geçişlerini yapar şanzıman eski yerine oturunca vites geçişleri rahat durumdayken tekrar sabitlenir. Yada lifte çıkmadan motor kulakları gevşetilir vites geçişlerine göre çok az sağa yada sola sabitlenir. Çözüm en rahat b şekilde olacaktır. Şanzımanın içindeki kısmlardan yana bir sorun yoksa. vites gecişlerinde hareket eden kaputu açtığınızda motorun sağ arkasında bulunan kısmı temizleyip yağlamak da bir nebze rahatlatacaktır.

engin abi debriyaj degişeli 3 ay olucak nerdeyse bu sorun yoktu vitesler yag gibiydi son 4 gündür olmaya başladı.o dediğin kısımları yagladım temizledim fayda funduszeue.info usta illa halatlardan diyip funduszeue.info inat ettim yaptırmıfunduszeue.info patlarsa artık:)

geçmiş olsun benimde başıma geldi yetkili servisten tl ye halletmiştim arac funduszeue.infoen başka vitese geçmiyordu sanayiye kadar aracı funduszeue.infoe kaldıra kaldıra götürmüştüm sonuç olarak halat degişti şuan bir sorun yok

gültekinstyle

,

valla abi bende bilmiyorum ben sanayiye parca almaya gittim ayar yaptım en fazla bu kadar oluyor dedi.

bence ayar mayar yapılmıyor sana söyliyim hep tamircilerin b. yemesi şanzuman kapalı kutu neyine ayar yapıcak

puncher kardeşim gemiş olsun
debriyaj / fren hidroligini kontrol ettirmeni tavsiye ederim
ayrıca vites kolundan şanzımana giden halatlarda gerdirme yok ise degiştirmekten başka care olacagını duşunmuyorum

bence ayar mayar yapılmıyor sana söyliyim hep tamircilerin b. yemesi şanzuman kapalı kutu neyine ayar yapıcak

valla naptıysa artık araba 1 e gecerken zorlanıyordu şimdi 2 ye gecerken zorlanıyor 1 de sorun yok abi

puncher kardeşim gemiş olsun
debriyaj / fren hidroligini kontrol ettirmeni tavsiye ederim
ayrıca vites kolundan şanzımana giden halatlarda gerdirme yok ise degiştirmekten başka care olacagını duşunmuyorum

sagol funduszeue.info hidrolik yagını degiştirmeyi düşünüyorum hatta babama söyledim 1 lt mersedesin dot 4 plus hidrolik yagını getirmiş. 2 lt alıyor değilmi 1 lt daha almak lazım

Onrgdkkaya

,

Bendede olmustu halat değiştirdim sıkıntı gitti bende hic gecmiyodu gecmıyodu sadece asagı geciyodu araba :D

kemikli geçme yada kademeli geçer gibi baskı ile oturma bende de mevcut. bi ustam senkromeç dedi ama ona kulak asmadım bilgilerime dayanarak.

aynı şey benimde başıma geldi iyi bir usta yağlayarak yapabilir bunu çünkü tozdan dolayı oluyormuş bi kaç kişiye göster bence

Bendede olmustu halat değiştirdim sıkıntı gitti bende hic gecmiyodu gecmıyodu sadece asagı geciyodu araba :D

yok kardeşim benim bi tek 2 de sorun var suan diğerleri allaha şükür iyi.2 de de sorun yok aslında eskiden 1 den direk aşşagı parmak hareketi yapıyordum tık diye yolu bulup oturuyordu.şimdi kendim oturtuyorum:Sct

kemikli geçme yada kademeli geçer gibi baskı ile oturma bende de mevcut. bi ustam senkromeç dedi ama ona kulak asmadım bilgilerime dayanarak.

aynen abi sanki oturuyormuş gibi yapıyor ama boşlukta kalıyor sen elinle cekince tık diye oturuyor

aynı şey benimde başıma geldi iyi bir usta yağlayarak yapabilir bunu çünkü tozdan dolayı oluyormuş bi kaç kişiye göster bence

abi yağlamayla olmuyor 1 kilo yag harcadım gresinden tut makina yagından cık:Sct halat artık deforme olmuş galiba ama inat ettim değiştirmicem :Sct

Onrgdkkaya

,

tamam o zamanla deforme olcak halat :) büyük ihtimal değiştirmek zorunda kalkcaksın inat etme bence bigün yolda kalırsan sıkıntı :)))

tamam o zamanla deforme olcak halat :) büyük ihtimal değiştirmek zorunda kalkcaksın inat etme bence bigün yolda kalırsan sıkıntı :)))

Hala degistirmedim suan devirli kullanirsan yani birde arabayi bagirttirip ikiye atinca almiyo biraz zorlayinca aliyo gijjjj diye ses cikiyo sanzumani dagitmassak iyidir degistrcem inadi biraktim maasi bekliyorum:Sct

Onrgdkkaya

,

Hala degistirmedim suan devirli kullanirsan yani birde arabayi bagirttirip ikiye atinca almiyo biraz zorlayinca aliyo gijjjj diye ses cikiyo sanzumani dagitmassak iyidir degistrcem inadi biraktim maasi bekliyorum:Sct

Benim yasadıgım aynı seyleri yasıyorsun bana ilk oldugunda 1. Vites devirden 2 ye cekerkenn gecmedi resmen gıııırrjj diiye ses cıktı ondan sonra araba 2 ve 4 e gecmedi :):)) tamirciye götürdük halatlıymıs bunların ki işte tlye hallettiler yanlıs hatırlamıyosam:)

Benim yasadıgım aynı seyleri yasıyorsun bana ilk oldugunda 1. Vites devirden 2 ye cekerkenn gecmedi resmen gıııırrjj diiye ses cıktı ondan sonra araba 2 ve 4 e gecmedi :):)) tamirciye götürdük halatlıymıs bunların ki işte tlye hallettiler yanlıs hatırlamıyosam:)
Halatin tanesine lira diyorlar lira halatlar de ben alirim diyo usta iyice isin seyini cikardilar araba zaten 20 bin lira bi vites halati degistirmek liraya geliyo 4 tane lastik alirim ben o funduszeue.infoa yakicam arabayi o olucak

Onrgdkkaya

,

Halatin tanesine lira diyorlar lira halatlar de ben alirim diyo usta iyice isin seyini cikardilar araba zaten 20 bin lira bi vites halati degistirmek liraya geliyo 4 tane lastik alirim ben o funduszeue.infoa yakicam arabayi o olucak

Oooo cok para istemişler yaa insanlar böyle ne yapmaya calısıyor ayıptır günahtır basit bişey için tl ne demek

gültekinstyle

,

davutpaşada bosch car mengerler var oraya gitmeyi düşünürmüsün?

davutpaşada bosch car mengerler var oraya gitmeyi düşünürmüsün?

babamda orda çalışıyor gültekin abi funduszeue.info dün ordaydım bi c4 düştü takaslık onu götürdüm expertize araba orta direkten kazalı çıktı.sanırım özel servis çektiyse orası bin liradan aşşağı çekmez.dün ibrahim bey diye biriyle görüştüm adam sagolsun kazalı alınmaz dedi c4 e

Oooo cok para istemişler yaa insanlar böyle ne yapmaya calısıyor ayıptır günahtır basit bişey için tl ne demek

aynen kardeşim millet kafayı yemiş anlamadım gitti.

gültekinstyle

,

babamda orda çalışıyor gültekin abi funduszeue.info dün ordaydım bi c4 düştü takaslık onu götürdüm expertize araba orta direkten kazalı çıktı.sanırım özel servis çektiyse orası bin liradan aşşağı çekmez.dün ibrahim bey diye biriyle görüştüm adam sagolsun kazalı alınmaz dedi c4 e

İbrahim arkadaşımdır yaptırmayı düşünürsen güvenebilirsin müdür ilhan gökçe on numara insandır

İbrahim arkadaşımdır yaptırmayı düşünürsen güvenebilirsin müdür ilhan gökçe on numara insandır

Bakalim abi ayarlamaya caliscaz babama bi sordurayim kaca yapiyorlarmis.

gültekinstyle

,

Bakalim abi ayarlamaya caliscaz babama bi sordurayim kaca yapiyorlarmis.

çok para tutmaz

An itibariyle halat koptu arkadaşlar. İyiki eve fazla uzak deildim. İşe gidiyordum hemen kenara cektim kitledim arabayı hiç ugrasmadım. Yarın olsun bakıcaz caresıne:Sct

çok para tutmaz

Su an halat koptu abi minibusten yaziyorum:Sct Abi ozelden yaptirirsam halatlari ben alicam tanesine diyorlar aksaray piyasasinda heryerde yok zaten bi kac yerde var. Ustada lira alirim diyo. Yani soyle diyim ozel tutuyorsa bosch car lira ceker. Ne kadr tanidikta olsa sonucta malzeme kullanicak para kirmaz yani.

gültekinstyle

,

Su an halat koptu abi minibusten yaziyorum:Sct Abi ozelden yaptirirsam halatlari ben alicam tanesine diyorlar aksaray piyasasinda heryerde yok zaten bi kac yerde var. Ustada lira alirim diyo. Yani soyle diyim ozel tutuyorsa bosch car lira ceker. Ne kadr tanidikta olsa sonucta malzeme kullanicak para kirmaz yani.

kardeş Aksaray yedek parçacıları tokat mekanı hiç gidip ordan yedek parça alınırmı ya:) sanko sanayi sana yakın olmadı ikitelli sanayi olmad bide yetkili servise sor kaç para bosch car çok masraflı bir yer değil ama serbest piyasa aslında Avrupa yakası seat ustası bulsan burdaki arkadaşlar sana yardımcı olur ama ben olsam hayatta gidipte aksaraydan parça falan almam bilgin olsun

kardeş Aksaray yedek parçacıları tokat mekanı hiç gidip ordan yedek parça alınırmı ya:) sanko sanayi sana yakın olmadı ikitelli sanayi olmad bide yetkili servise sor kaç para bosch car çok masraflı bir yer değil ama serbest piyasa aslında Avrupa yakası seat ustası bulsan burdaki arkadaşlar sana yardımcı olur ama ben olsam hayatta gidipte aksaraydan parça falan almam bilgin olsun

Abi yarin olsun hayir funduszeue.infoz bi caresine yarin kaskodan cekici cagiricam araba baya assada kaldi cektim kitledim aldim ruhsati filan teybini soktum funduszeue.info cekeriz ustanin oraya ikitellideki cikmacinin teki bende var galiba demis simdi konustum demis. Yarin bi gider bakariz zaten arabanin on helezon yaylarida degiscek amortisor tablasi rulmani onlarida alicam. Hepsi aradan ciksin bide triger kayisini degistimmi kismetse 4 sene bakim disinda bisey yapmam. Takasa niyetlendim iki tane c4 buldum hep buyuk kazali vazgectim. Bi focus buldum adam benim arabayi oldurdu resmen 16 bin sayarim 12 bin lira alirim diyo. Ondanda vazgectim ben en iyisi bunu yaptirip kullaniyim bi iki sene sonra elimiz genise cikarsa gotururm bayiye bunu kaca sayarlarsa artik bi leon veya ibiza alirim binerim temiz funduszeue.infoarin icin cok sagol abi hayirli aksamlar.

An itibariyle halat koptu arkadaşlar. İyiki eve fazla uzak deildim. İşe gidiyordum hemen kenara cektim kitledim arabayı hiç ugrasmadım. Yarın olsun bakıcaz caresıne:Sct

geçmiş olsun

geçmiş olsun

Eyvallah ismail abi goruyosun iste hersey beni buluyor. Sonunda yakicam onu istiyo beni hic sevmedi bu araba:Sct

Eyvallah ismail abi goruyosun iste hersey beni buluyor. Sonunda yakicam onu istiyo beni hic sevmedi bu araba:Sct

Mevlam dermansız dert vermesin kardeşim
sen bana şasi numaranı gönderiver de şu vites halatlarına, fiyatlarına bir bakayım

CounTDowN

,

Geçmiş olsun kardeşim inşallah fazla masraf çıkarmazlarda halledersin istediklerini..

Mevlam dermansız dert vermesin kardeşim
sen bana şasi numaranı gönderiver de şu vites halatlarına, fiyatlarına bir bakayım

Amin abi sagolasin. Bu gun iki tellide orjinal cikma parca bulduk. İki halat bide bu tabanca vites topuzu aldim lira verdim de ustaya verdim ama arabayi yetistiremedi aksama zaten parcalari zor funduszeue.infor 10 yillik vites halatina lira diyor. Yan sanayisi diyorum. Bu orjinal diyo bende kizdim bi tanesine ulan 10 yillik parcanin orjinalligimi kalir diye almiyorum dedim. Ama sonunda isini duzgun yapan yani arada kalana bide ben iteliyim demeyen bi adam fevzi usta diye biri sagolsun cokta yeniydi parcalar dedi funduszeue.info sen yinede bi parca fiyatina bak abi belki bi daha lazim olur. Vsszzz6lz4r tdi amf motor funduszeue.infoi aksamlar

Geçmiş olsun kardeşim inşallah fazla masraf çıkarmazlarda halledersin istediklerini..

Sagolasin funduszeue.info dunya yer gezdik ya yok yada benim halatlardan daha kotu durumda olanlara fiyat cekiyorlar. Adamlar bulmus valla isini mecbursun ya almaya fiyati sisiriyorlar. Sonunda fevzi usta diye birini bulduk onun yarin tam adini adresini alicam yazarim usta tavsiyelerine adam baya aradi ugrasti zaten cikmaci dukkanlari oyle berbatki sen bile kaybolursun adamlar kafasinda madenci lambasiyla geziyor:Sct halatlara dedi ye aldim bide bizim arabalarin makyajlisindaki tabanca gibi vites topuzu var ya ondan gordum onada yapistim 80 dedi 50 ye aldim ustayada verdim adam aksama kadar kendi arabasiyla gezdirdi beni haketti o parayi benim gozumde funduszeue.infom bu aksama toplayamadi arabayi yarin nolacak gorucez. Hayirli aksamlar abi bu arada tavsiye sakin wd40 ve turevlerini sikma o vites yapraklarinin oldugu yere benimki ondan koptu cunku asindirici ozellige sahip o wd

Mujdemi isterim kardesim halati kopardim dun:Sct bu gun cikmacilardan liraya aldim de iscilik verdim yarina alirim arabayi insallah bakalim nasil olcak

Onrgdkkaya

,

Mujdemi isterim kardesim halati kopardim dun:Sct bu gun cikmacilardan liraya aldim de iscilik verdim yarina alirim arabayi insallah bakalim nasil olcak

İyi hadi gözümüz aydın:):) yine fiyat abartılı gibi biraz ama yapıcak bişe yok insallah iyi bir işçilikle bir daha sıkıntı yaşamassın :))

Amin abi sagolasin. Bu gun iki tellide orjinal cikma parca bulduk. İki halat bide bu tabanca vites topuzu aldim lira verdim de ustaya verdim ama arabayi yetistiremedi aksama zaten parcalari zor funduszeue.infor 10 yillik vites halatina lira diyor. Yan sanayisi diyorum. Bu orjinal diyo bende kizdim bi tanesine ulan 10 yillik parcanin orjinalligimi kalir diye almiyorum dedim. Ama sonunda isini duzgun yapan yani arada kalana bide ben iteliyim demeyen bi adam fevzi usta diye biri sagolsun cokta yeniydi parcalar dedi funduszeue.info sen yinede bi parca fiyatina bak abi belki bi daha lazim olur.
VSSZZZ6LZ4R tdi amf motor funduszeue.infoi aksamlar

kardeşim gözün aydın hayırlı olsun
yaklaşık tl ucuza almışsın iyi olmuş
aracını sorunsuzca kullanırsın inşallah
vites halatların 80 hp lik bnv motor ile aynıymış
bir halat 6QAE yaklaşık tl
diğer halat 6QAN yaklaşık tl

İyi hadi gözümüz aydın:):) yine fiyat abartılı gibi biraz ama yapıcak bişe yok insallah iyi bir işçilikle bir daha sıkıntı yaşamassın :))

İnsallah cumlemiz sknti yasamayiz kardesim. İsmail abi fiyatlari gondermis keske sifir alsaydik ama neyse.

kardeşim gözün aydın hayırlı olsun
yaklaşık tl ucuza almışsın iyi olmuş
aracını sorunsuzca kullanırsın inşallah
vites halatların 80 hp lik bnv motor ile aynıymış
bir halat 6QAE yaklaşık tl
diğer halat 6QAN yaklaşık tl

Eyvallah ismail abi sagolasin. Keske sana onceden fiyat sorsaydim bu kadr ucuz oldugunu bilsem sifir funduszeue.info bunlarda baya yeni gibi abi sknti yasamayiz insallah. Ama gercekten haddinden fazla parca fiyatlari gram plastik iki metre celik tel bu kadar pahali olmamali.

Eyvallah ismail abi sagolasin. Keske sana onceden fiyat sorsaydim bu kadr ucuz oldugunu bilsem sifir funduszeue.info bunlarda baya yeni gibi abi sknti yasamayiz insallah. Ama gercekten haddinden fazla parca fiyatlari gram plastik iki metre celik tel bu kadar pahali olmamali.
İsmail abi aracimi bu gun aldim o yuksek devirde 2 ye takinca bosa cikma olayi yok. Guzel olmus ama sanki 1 den 2 ye gecerken yine bi takilma kemikli gecme var oyle fazla degil ama boyle yag gibide funduszeue.infoardanmi sanzuman yagindanmi acaba abi nedersin

Gultekin abi halatlar yapildi parcalar de ustaya verdim. Guzel oldu ama yine 2. Viteste kemikli gecme var belki zmanla duzelir yada bi sanzuman yagini degistirelim bakalim ondanmi

gültekinstyle

,

Gultekin abi halatlar yapildi parcalar de ustaya verdim. Guzel oldu ama yine 2. Viteste kemikli gecme var belki zmanla duzelir yada bi sanzuman yagini degistirelim bakalim ondanmi

hayırlısı olsun kafana yatmıyorsa elden çıkar benim tahmini,m bu arızalardan sonra çok ta dikiş tutmuyor kısa süre sonra yine g. atar şanzuman

hayırlısı olsun kafana yatmıyorsa elden çıkar benim tahmini,m bu arızalardan sonra çok ta dikiş tutmuyor kısa süre sonra yine g. atar şanzuman

Sanzumanda bisey yok abi sadece degistirici tel koptu onuda yaptik insallah sknti cikarmaz daha. Sknti yaparsa da bu sefer servisten orjinal sifir parca funduszeue.info liraymis o kadr bosuna gezdik funduszeue.info onlarin afra tafrasini cektik

İsmail abi aracimi bu gun aldim o yuksek devirde 2 ye takinca bosa cikma olayi yok. Guzel olmus ama sanki 1 den 2 ye gecerken yine bi takilma kemikli gecme var oyle fazla degil ama boyle yag gibide funduszeue.infoardanmi sanzuman yagindanmi acaba abi nedersin

hayırlı olsun kardeşim
muadil bir araç ile denemeni tavsiye edeceğim

hayırlı olsun kardeşim
muadil bir araç ile denemeni tavsiye edeceğim

Anladim ismail abi isyerinde bi abide var benim arabadan ama adamla fazla samimi degiliz yemekte filan denk gelirsem bi konusalim