muş beyaz masa / Adana Büyükşehir Belediyesi

Muş Beyaz Masa

muş beyaz masa

Muş Belediyesi &#;Beyaz Masa&#; kurdu

MUŞ-Muş Belediyesinde farklı bir uygulamaya geçildi. Belediye binasının girişine kurulan ‘Beyaz masa’nın amacıyla ilgili açıklamada bulunan Muş belediye Başkanı Feyat Asya, masanın, daha farklı bir hizmet verebilmek ve halkın sorunlarını daha aktif bir şekilde çözmek için kurulduğu söyledi.

Başkan Asya konuşmasında,  “Beyaz masa, bizzat başvuran kişi veya kurumlarla ilgilenme, onları talepleri doğrultusunda yönlendirme ve başvurularına anında çözüm üretme birimidir. Çağdaş iletişim teknolojilerinden en ileri düzeyde faydalanıp, vatandaşımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Vatandaş memnuniyeti amaçlı çalışan beyaz masa, çağrı merkezi uygulamasıyla 2 personel ve 8 saat esasına uygun hizmet vermektedir. Halkla ilişkiler uzmanı eğitimi almış kişiler tarafından, gelen her türlü başvurunun incelendiği, ilgili birimlerle ya da kurumlarla irtibata geçilerek başvurulara çözüm bulunduğu ve neticenin başvuru sahibine iletildiği birimdir. Beyaz Masa aslında bir halkla ilişkiler hizmetidir. ‘Bugün git, yarın gel’ ve somurtkan belediye çalışanı gibi argümanlarla özetlenebilecek bir belediye hizmet mantığının yerel yönetimlere hâkim olması sebebiyle bir çıkış yolu olarak belediyecilikte yerini almıştır. Ancak yıllar öncesindeki belediye-halk ilişkilerinin mantalitesi ile bu dönemdeki mantığın ve ilişki biçimlerinin farklılaşması da beyaz masayı ortaya çıkaran sebepler arasında sayılabilir.” ifadelerini kullandı.

Belediyenin girişinde nolu telefonla ulaşılabilen ‘Beyaz masa’ya vatandaşlar bizzat gelerek de sıkıntılarını  aktarabiliyorlar. (M. Şirin Çağlayan-İLKHA)

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Sorgula

Muş Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Muş ili ekonomik yönü olarak tarım ve sanayi üzerine ekonomik faaliyetleri bulunmaktadır. Bölgesinde bulunan ekonomik faaliyetleri az gelişim sağlasa da ilerlemeye devam etmektedir. Ancak koronavirüs dalgası Türkiye üzerinden gördüğünden beri her bir şehrin etkilenmesiyle Muş ilinde yaşayan vatandaşlarımız da bu durumdan etkilendi.

Bölgelerde görülen işsizlik ve işten çıkarılma olayları sorun gösterilmiştir. Özellikle günlük geçinen bireylerin iş hayatlarında olumsuz gitmesiyle birlikte toplum üzerinde refah düzeylerinde düşüklüğe gitmektedir. Bu tür durumlarda Muş Belediyesi yardımlarını sağlayarak bireylere yardımlarıyla yanında olmaya çalışmaktadır. Konumuzda Muş Belediyesi ait yardım başvuruları için yapılması gereken adımları detaylı bir şekilde anlatım sağlanmıştır.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Muş ilinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar Muş Belediyesinin yapmış olduğu Sosyal Yardımlarına başvuru yaparak çeşitli yardımlar alabilirler. Muş il sınırları içerisinde yaşan ve ihtiyaç sahibi olanlara Muş Belediyesi birçok sosyal yardımlar sağlamaktadır.

Gıda ve erzak yardımı, nakdi yardım, eğitim yardımı gibi birçok konu başlığı altında ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu yardımlardan yararlanmak için öncelikle Muş Belediyesinin sosyal yardım başvurusunu yapmanız gerekir.

Sosyal yardım başvurusu yapmak için aşağıda ki başlığı okuyarak detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Muş Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Muş ilinde yaşayan vatandaşlar Belediye tarafından yapılan sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Muş Belediyesinin sosyal yardımları şu şekildedir;

• Evlenmek üzere olan çiftler için ev eşyası yardımları,
  • Kirada oturan ve kiralarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için kira desteği,
  • Giysi ihtiyacı olan vatandaşlara giysi desteği,
  • Temel gıda ihtiyacı gideremeyen vatandaşlara erzak ve gıda yardımları,
  • Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için market kartı veya nakdi yardımlar,

Gibi birçok sosyal yardım Muş Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Muş Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Muş Belediyesi sosyal yardımlarını tüm ihtiyaç sahiplerine yapıyor. Sosyal yardımlar ihtiyaç sahipleri arasında öncelikli olarak şu şekilde verilmektedir;

• İş sahibi olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar,
  • Yetersiz gelire sahip oldukları için aile geçimini sağlayamayan vatandaşlar,
  • Engelli ve kronik hastalıkları olan kişiler,
  • Yaşlı bakımı ve çocuk bakımı olan vatandaşlara öncelik verilmektedir.

Bu gruplar haricinde kalan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarda Muş Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu yaparak Belediyenin yardımlarından yararlanabilirler.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş ilinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar Muş Belediyesinin Sosyal Yardımlarına başvuru yapmak için üç alternatif yol üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru yapacak vatandaşlar Muş Belediye binasına giderek yetkili kişilerin yönlendirmesi sonucunda ve bazı belgeleri teslim etmeleri sonucunda başvuruyu tamamlayabilirler.

Bir diğer başvuru yöntemi ise Muş Vefa Sosyal Destek Grubuna ulaşım sağlayarak başvuru yapabilirler. Sosyal Destek Grubuna ulaşım sağlamak için acil durum telefonu üzerinden iletişim sağlayarak Muş Belediyesinin Sosyal Yardımlarından yararlanmak istediklerini ve başvuru yapmak istediklerini söyleyerek başvurularını tamamlayabilirler.

Sosyal Destek başvurusu için izlenecek bir diğer yöntem ise E-Devlet üzerinden gerçekleşir. E-Devlet sistemine giriş yaparak Sosyal Yardım başvurunuzu herhangi bir belge gerektirmeden kolay bir şekilde yapabilir ve başvuru sürecinizi takip edebilirsiniz.

Muş Belediyesi vatandaşın şikayet, istek, başvurularını Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlanarak çözümlerini üretmektedir. Beyaz Masa aldığı istek ve başvuruları gerekli birimlere ileterek çözüm imkanı sağlamaktadır. Muş Beyaz Masa numarası ALO üzerinden sağlanmaktadır.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Muş Belediyesi Yardım başvurusu yaptıktan sonra başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için E-Devlet üzerinden, Belediye binasın giderek veya Sosyal Yardım Vakfını arayarak başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Başvurunuzu yapmak veya başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için en basit yol olarak E-Devleti yöntemini seçebilirsiniz. E-Devlet üzerinden başvurunuzun hangi aşamada olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Muş Belediyesi resmi internet sitesi funduszeue.info üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Muş Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal Yardım başvurusu yapacak kişilerin başvuru sırasında doldurmaları gereken Başvuru formunu eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Başvuru forumları tek tek incelenir ve yanlış bilgiler ile giriş yapan ve eksik bilgiler ile forumlarını dolduran vatandaşların başvuru sonuçları direkt olarak olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olmanız gerekir.

Vatandaşlar başvuru forumlarını doldurdukları sırada yer alan bilgiler şu şekildedir; Başvuru nedeni, Başvuru yapan kişinin adı ve soyadı, T.C kimlik numarası, Adres bilgisi, İletişim bilgisi, Gelir bilgisi gibi bilgiler yer almaktadır.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Temel ihtiyaçlarını gideremeyen ihtiyaç sahipleri, Muş Belediyesi Sosyal Yardımlarına başvuru yapabilir ve onaylanan başvurular ile vatandaşlar ihtiyaçlarının bir kısmını giderebilirler. Muş belediyesi tek seferlik veya düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine yardım sağlıyor. Başvuru sırasında durumunuzu anlatarak düzenli olarak ihtiyacınızın giderilmesini isteyebilirsiniz.

Başvurunuzu yapmak veya başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için MUŞ/MERKEZ BEYAZ MASA hattı olan numaralı hattı veya 12 71 – 10 99 numaralı santral hatlarını arayabilirsiniz.

Muş Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi gıda yardımı ihtiyaç sahibi kişilere yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi bireyler maddi durum imkanı bulunmayan ve dar gelirli ailelere verilmektedir. Bu sayede temel gıda ihtiyaçların karşılanmasıyla masraflardan muaf bir şekilde hareket edebilecektir. Diğer harcamalarını yaparak daha hazırlıklı bir şekilde hayata karşı mücadele etmesi amaçlanmaktadır.

Muş Belediyesi gıda yardımı başvurusu koronavirüs döneminden sonra bilgi başvurularını ALO Muş Beyaz Masa üzerinden sağlamaktadır. Beyaz Masa sistemine bağlandığınızda kaldığınız zor durumla ilgili bilgilendirme yaparak gıda yardımı başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Alınan bildiriye göre sistem üzerine adınıza kayıt açılarak gerekli birimlerin yollanacaktır. İstenen bilgileri güncel bilgilerle verip iletilmesiyle incelenme sonrası geri dönüş sağlanacaktır. Başvurunuz olumlu olması halinde yardım başvurusu olanakları sağlanacaktır.

Muş Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi yardım kolisi başvurusu dönemsel olarak alınarak toplu şekilde dağıtılan yardım türüdür. Yardım türü içerisinde bulunan malzemeler ailenin temel gıda ihtiyaçlarına göre karşılanmaktadır. Temel gıda paketleri dönemlere göre değişiklik gösterebilir.

Muş Belediyesi yardım kolisi başvuru yolu açıksa ALO Beyaz Masa üzerinden başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Başvuru yardım talebi çağrı merkezi üzerinden sağlanmasıyla ekipler tarafından yardım kolisi alacak aileler belirlenmektedir. Yardım kolisi dağıtımı olduğunda sizlere bilgilendirme yoluyla geri dönüş sağlanacaktır.

Muş Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel gıda ve erzak ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan vatandaşlar Muş Belediyesinin yapmış olduğu Sosyal Yardım başvurusu sırasında Erzak yardımı istediklerini belirtmeleri gerekir.

Erzak yardımı genellikle düzenli olarak yapılsa da tek seferlik de yapılabiliyor. Bunun için başvuru sırasında özellikle düzenli olarak temel ihtiyacınızı karşılamakta zorlandığınızı ve bunun için erzak yardımını düzenli olarak almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Muş Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi yapılan yardımlarda listesinde yardım kartı dağıtımı yapılmadığı gözükmektedir. Yardım kartları Türkiye de bazı illerde dağıtımı sağlanmaktadır. Bu durumdan dolayı Muşta yaşayan vatandaşlarımız Muş yardım kartı araması yapabilirler.

İlerleyen zamanlarda Muş yardım kartı dağıtılması başlaması için istek başvurusunda bulunabilirsiniz. İsteğinizi Muş Beyaz Masa üzerinden sağlayabilirsiniz. Muş Beyaz Masa Beyaz Masa sistemine bağladığınızda istek başvurusunda bulunmak istediğinizi belirterek yardım kartı yardımının açılmasını isteyebilirsiniz.

Yapılan yardım talebi başvurusunda sistem üzerinde ekipler tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca çevrenizden de bu yardım talebinin yapılmasını isteyerek talep çoğaltılmasıyla birlikte yardımın açılmasını vesile olabilirsiniz.

Muş Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi maddi yardımlar ihtiyaç sahibi bireylere, çalışma düzeyi olmayan kişilere, gelir imkanı olmayan ailelere vermektedir. Bu tür yardım başvurularında ekipler tarafından detaylı inceleme yapılarak verilmektedir.

Muş Belediyesi maddi yardım bilgi ve başvurusu sağlamak için ALO Beyaz Masa üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden talebiniz alınarak gerekli işlemler için bilgilendirme yapılacaktır.

Muş Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt yardımı yani emzirme ödeneği olarak ihtiyaç sahibi Annelere veya eşlerine verilen yardım türüdür. Muş Belediyesi doğum yapan annelere süt yardımı başlığı altında yaptığı yardımdır. SGK veya Bağ-Kur’lu vatandaşlara en az 4 ay prim ödemesi yapılmaktadır. Doğum yapan annelere 2 sene boyunca belirlenen süt yardım ücreti her ay belirlenen banka hesabına yatırılmaktadır.

Süt yardımı başvuru için SGK ‘ya başvuru dilekçesi verilmesi gerekir. Aynı zamanda yeni doğan bebeğin T.C kimlik numarası ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar bakanlığının internet sitesinden de başvuru yapabilirler.

yılında belirlenen süt yardımı TL’dir.

Muş Belediyesi Bebek Yardımı Nasıl Alınır?

Muş Belediyesi Türkiye de birçok belediyenin yapmış olduğu yardımlarından birini kesintisiz sürdürmektedir. Hoş geldin Bebek projesi altında bebek yardımı yapılmaktadır. Dar geliri olan ailelere doğum yapmasıyla birlikte bebek yardımı sağlanmaktadır.

Bebek yardımı içerisinde bulundurduğu paket olarak bebeğin temel erzak niteliğinde bir hediye verilmektedir. Bebek yardımından faydalanmak istiyorsanız ALO Muş Beyaz Masa üzerinden yardım talebinizi aktarabilirsiniz. Ekipler tarafından incelenmesiyle başvurunuz onaylanıp adresinize teslim edilecektir.

Muş Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi sosyal yardım başvuruları genel başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Bu başvuru merkezleri olarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve belediye binası üzerinden sosyal yardım talepleri sağlanıyordu. Koronavirüs salgını yüzünden bu tür yardım başvuruları daha kolay hale gelmesi için ve herkesin ulaşılmasını sağlaması için çağrı merkezi kurulmuştur.

Muş çağrı merkezi vatandaşın sosyal hayatını etkileyen olumsuz yönlerini kaldırmak çözüm üretici yapısıyla ilerlemektedir. Hafta içi ve hafta sonu kesintisizi hizmet veren ALO Beyaz Masa çağrı merkezinde sosyal yardımlar hakkında bilgi ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Muş Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Belediyesi eğitimin aralıklarla uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte dar gelirli ailelerin imdadına koşmaya başladı. Maddi gelir zorluğu yaşayan aileler çocuklarının eğitimini zorlukla karşılamaktadır. Bu zorluğun içerisinde tabletin eklenmesiyle çocuklarının eğitimi geride kalmaya başladı.

Muş Belediyesi halkın eğitimin düzeyi çıkarmak adına tablet başvurularını alarak toplu bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı. Muş tablet bilgi ve başvurusu sağlamak için ALO üzerinden talepleriniz iletebilirsiniz.

Sosyal yardım ekiplerine iletim sağlanarak inceleme altına alınacaktır. Olumlu olması halinde toplu şekilde tablet yardımı sağlanarak ihtiyaç karşılanacaktır. Eğer tablet başvurusu çağrı merkezi üzerinden olmuyorsa gerekli yönergeleri not alarak başvuru merkezlerinden tablet başvurusu yapabilirsiniz.

Belediye yardımları>>>>

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 8 yılda yaptıkları tüm projeleri funduszeue.info'a anlattı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 8 yılda yaptıkları tüm projeleri funduszeue.info'a anlattı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, göreve geldiği yılından yılına kadar geçen sürede hayata geçirilen projeler hakkında funduszeue.info Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur'a özel olarak değerlendirmede bulundu.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde partisini sandıktan çıkararak Muş'un belediye başkanı oldu. Göreve gelmesinin ardından hemen kolları sıvayan Asya, geri kalan süre zarfında birçok projenin hayata geçirilmesini sağladı. Asya, ve yılları arasında kalan süreçteki tüm projelerini funduszeue.info Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur'a özel olarak anlattı.

Feyat Asya'nın funduszeue.info Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur'a yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde:

• "30 Mart ve 31 Mart yerel seçimlerinde halkımızdan aldığımız destekle uzun ve zorlu bir yola çıktık. 'Ortak Akıl Birlikte Yönetim ve İdeal Bir Şehir' sloganımıza bağlı kalarak çıktığımız hizmetkarlık yolunda 9. Yılımızdayız. Bu süre içerisinde kurumsal anlamdafaaliyetlerimiziartırarakşeffafbelediyecilikyolundaçalışmalarımızı sürdüfunduszeue.infoerebilirlikilkesinebağlıkalarakyaptığımızveyayapmayı planladığımız çalışmaları meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla istişare ederek hayata geçirmeye gayret gösterdik. Kamu kurumlarımızla uyum ve işbirliği içinde olmaya özen göstererek, vatandaşlarımızın kaliteli bir yaşam sürmesi için olanak sağlamayı amaçladık. Bu hizmete talip olmakla, tüm zorluklara, sıkıntılara ve yorgunluklara katlanacağımızın bilinci içindeyiz. En büyük gayemiz, yaptıklarımızla bu gök kubbe altında hoş bir seda bırakarak halkımız tarafından hayırla yâd edilmektir. Göreve başlar başlamaz oluşturduğumuz Acil Eylem Planımızla ihtiyaç duyulan hizmetleri halkımızla buluşturmayı hedefledik. Bu çerçevede hizmetleri öncelik sırasına göre belirleyerekuygulamayabaşladık.Kısa,ortaveuzunvadedeprojelendirdiğimiz çalışmalarımızı stratejik planımıza uygun bir şekilde halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bugüne kadar yaptığımız veya yapmayı planladığımız çalışmaların bir kısmı şu şekilde:

"İHTİYAÇ DUYULAN BİRÇOK TESİSİ HİZMETE AÇTIK"

• Muş- Bingöl karayolu üzerinde yaş sebze meyve hali ve soğuk hava deposunu kurduk. İşyerlerininkirayaverilmesiilefaaliyetegirenmoderntesisimizihalkımızın hizmetine sunduk. Muş-Bingöl karayolu üzeri belediyemize ait mezbahanın yanına Canlı Hayvan Pazarını kurarak hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın en büyük sorununu çözüme kavuşturduk. Muş- Bitlis karayolu üzeri belediyemize ait asfalt şantiyesinin yanında sokak hayvanlarının bakım ve ihtiyaçlarının karşılanacağı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevini kurarak hizmete açtık. Önemli projelerimiz arasında yer alan yeni şehirlerarası otobüs terminalini inşa ederek halkımızın hizmetine sunduk.

"MUŞ'UN EN BÜYÜK SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK. TÜM RİSKLERİNE RAĞMEN ALTYAPI PROJESİNİ BAŞLATTIK VE TAMAMLAMAYI BAŞARDIK"

• İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekelerinin yenilenmesi için yılında ilk kazmayı vurduk. Bu projemizle Muş'un en büyük sorununa el atmış olduk. Alt yapı projemizin tüm evrak işlemlerini tamamlayarak yüklenici firmaya yer teslimi yaptık. yılından beri devam eden içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke yenileme projemizi tamamladık. Aynı şekilde içme suyu hatlarının bireysel bağlantılarını da yaparak bu önemli projemizi tamamen sonlandırıp ilimizin sağlıklı bir altyapısının oluşmasını sağlamış olduk. Alt yapı projemiz kapsamında mevcut su depolarını kapasitelerini büyüterek yenilerken, yeni içme suyu depolarının da inşasını tamamlayıp gerekli testleri yaptık. Tabi bu çalışmalar bu aşamaya gelene kadar su kesintileri, toz, duman, yolların tahrip oluşu gibi çeşitli sıkıntılar yaşandı. Ama emin olun ilk gün söylediğimiz gibi bu şehri bir düzene koymak için altyapı olmazsa olmazdı. Şükürler olsun yaşanan sıkıntılara birlikte göğüs gerdiğimiz için bu aşamaya gelebildik. Bu vesile ile bir kez daha değerli Muş halkına göstermiş oldukları anlayış, sabır ve destekten ötürü şükranlarımı sunarım. Bu çalışmaların sonunda hayırla yad edilmek en büyük arzumuzdur.

"İÇME SUYU SORUNU TARİHE KARIŞIYOR. ALPARSLAN 2 BARAJI'NDAN CAZİBELİ İÇME SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR"

• Şehir merkezinde yaşanan su sıkıntısına köklü çözüm ürettik. Göreve geldiğimiz ilk günden beri üzerinde durduğumuz önemli konulardan biri de su idi. Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile geçtiğimiz yıllarda bu proje yatırım programına alındı. 23 Kasım tarihinde proje ihale edildi. 1 yılı aşkın bir süredir yapılan çalışmalar neticesinde projenin sonuna yaklaşıldı. Muş merkezden Mercimekkale Höyüğüne kadar olan kısımda yeni içme suyu isale hatları döşendi. Yapımı devam eden içme suyu arıtma tesisi inşaatının da tamamlanması ile Muş Merkez, 2 ilçe, 8 belde, 40 köy ve üniversite kampüsünün su sorunu tamamen giderilmiş olacak.

"İÇME SUYU ARITMA TESİSİ PROJESİ 28 OCAK'TA İHALE EDİLDİ. YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

• Alparslan 2 Barajında temin edilecek cazibeli içme suyun ilimize arıtılmış bir şekilde ulaşmasını sağlamak üzere söz konusu projenin ikinci aşaması olan arıtma tesisi yapımı için 28 Ocak tarihinde ihale işlemleri yapıldı. Devlet Su İşleri marifetiyle yapılacak olan projenin isale hattı döşemesi ile eş zamanlı tamamlanması ile ilimizin içme suyu sorunu tamamen giderilmiş olacak.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN KAT SINIRLAMASI İLE İLGİLİ ÇAĞRISINI HAYATA GEÇİREN İLK BELEDİYE OLDUK"

• Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için imar plan notlarını revize ederek yüksek katlara sınırlama getirdik. Sosyal donatı alanlarının fazla olmasına özen göstererek yaşanılabilir bir Muş hedefledik. Cumhurbaşkanımızın 2 Aralık MYK toplantısında kat sınırlaması ile ilgili yaptığı çağrının ardından hemen harekete geçtik. yılı itibariyle ilimizde 5+1 imar uygulamasının kararını aldık. İlimizin geleceği için yaşam standartlarını yüksek tutacak sosyal donatı ve teknik alt yapı alanları ile bir bütün olarak kaliteli bir kent çevresi oluşturmak hedefi ile aldığımız kararın ilimize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

"5 FARKLI MAHALLEDE 5 BİLGİ EVİ İNŞA ETTİK"

• Çocukların ve gençlerin bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak, sosyal ve kültürel etkinliklerin rahat bir ortamda yapılabilmesini sağlamak için Minare, Muratpaşa, Sunay, Yeni ve Zafer Mahallelerinde Bilgi Evleri yaparak hizmete açtık. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz tesislerimizde 7'den70'e tüm vatandaşlarımızın istifade edebileceği aktiviteler yapılmaktadır. Bu projemizi bütün mahallelerde uygulamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

"43 BİN METREKARE OLAN YEŞİL ALANLARI BİN METREKARENİN ÜZERİNE ÇIKARMAYI BAŞARDIK"

• 'Her mahalleye bir park' sloganıyla yürütülen çalışmalar sonucunda, Muş-Bitlis karayolu üzerine Ahmed-i Xane parkını, Hürriyet Mahallesi'ne Şeyh Şükrü Efendi parkını, Zafer Mahallesi'ne Vali Feridun Gültekin ile Müftü Mehmet Çağlayan parklarını, Sunay Mahallesi'ne Köse Hoca Parkını ve Kültür Mahallesi'ne Mehmet Zeki Ökmen parkını kurarak halkımızın hizmetine sunduk. yılına kadar 43 bin metrekare olan yeşil alanı yaklaşık bin metrekarenin üzerine çıkarmayı başardık.

" BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YAPTIĞIMIZ LALE VADİSİ PARKI HALKIMIZIN HİZMETİNDE"

• Karni Deresi Rekreasyon Projesi ile Muş'un en büyük sosyal aktivite merkezini kurduk. Atıl durumda olan bölgede uyguladığımız projemizi halkımızın hizmetine sunduk. Projeye kapsamında, bisiklet yolları, yürüme yolları, yeşil alanlar, spor alanları, anfi, havuzlar, büfeler, su depoları ve ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. Atıl halde bulunan Karni Deresini Muş'a kazandırarak, modern ve yaşanılabilir bir kent için, en büyük sosyal aktivite merkezini kurduk. Yeşil alan sorunun hat safhada olduğu ilimizde, uyguladığımız proje ile önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olduk. Muş'un; mesire alanları ve parkları olan, insanların huzur içinde yaşadığı, çocukların güven içinde oynadığı bir şehre dönüşmesi için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

"56 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE İLİMİZE NEFES VEREN GÖLETLİ PARK PROJESİNİ UYGULADIK"

• Muş-Bitlis karayolu üzerinde Fidanlık mevkiindeki alanda Göletli Park projesini hayata geçirdik. Tahsis işlemlerinin ardından yapım çalışmalarına başladığımız projeyle Muş'un görsel kalitesini arttırıp vatandaşlarımıza güzel bir ortam oluşturduk. 56 bin metrekare alan üzerine kurduğumuz Muş'un en büyük ikinci parkını halkımızın hizmetine sunduk. İlimizin yeşil alan kapasitesini her geçen gün arttırıyoruz. Şehrin birçok bölgesindeki küçük çaplı parkların yanı sıra vatandaşlarımızın geneline hitap eden yeşil alanlarda hizmete sunduk. Geçmiş yıllarda talep ettiğimiz eski stadyum alanının yerine Millet Bahçesi Projesi Çevre Şehircilik Bakanlığımızca uygun görüldü. TOKİ tarafından ihale edilen proje kapsamında 44 bin metrekare alan Millet Bahçesi olarak yapılarak tamamlandı. Millet Kıraathanesi, Yapay Gölet, Etkinlik ve Dinlenme Alanlarının olduğu Millet Bahçesi halkımızın hizmetine sunuldu.

"İLİMİZİN DOĞALGAZA KAVUŞMASINA ÖNCÜLÜK ETTİK"

• Doğugaz firması ile yaptığımız protokol çerçevesinde ilimizin doğalgaza kavuşması için yapılan çalışmalara öncülük ettik. yılından beri yürütülen çalışmalarla şehrin tüm bölgelerine doğalgaz ana şebeke hatları döşenirken, hemen hemen tüm binaların servis bağlantıları da yapıldı. Doğalgaz çalışmaların tamamlanması ile halkımız rahat bir kış mevsimi geçirirken hava kirliliğinden de kurtulmuş oldu.

"TOPLU TAŞIMADA HAVUZ VE KARTLI SİSTEM UYGULAMASINI BAŞLATARAK ÖNEMLİ BİR SORUNU ORTADAN KALDIRDIK"

• Şehir içi toplu taşımada havuz ve kartlı sistem uygulamasını başlatarak yıllardır yaşanan ulaşım çilesine son verdik. Şehir içi ulaşım konusunda yaşanan sorunları gidermek için birimlerimiz ve paydaşlarımızla beraber yaptığımız özverili çalışmanın sonucunda halkımıza rahat bir ulaşım imkanı sağladık. Yeni güzergahlar belirleyerek kentin her noktasına toplu taşıma araçlarının gitmesini sağladık.

"E-BELEDİYE UYGULAMASINI BAŞLATTIK, AKILLI BELEDİYECİLİĞİN ALT YAPISINI OLUŞTURDUK"

• Vatandaşlarımıza daha etkin ve hızlı hizmet verebilmek için Beyaz Masa servisini kurduk. Alo hattı ile vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerini anında değerlendiriyoruz. Hizmet üretme noktasında teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın belediyeye gelmeden işlemlerini yapabilecekleri Elektronik Belediyecilik (E- Belediye) uygulamasını başlatarak, çağımıza uygun belediyecilik için önemli bir hizmeti hayata geçirdik. Bununla beraber Kent Bilgi Sistemi ve Coğrafi Bilgi Sistemi gibi uygulamaların alt yapı hazırlıklarını yaparak akıllı belediyeciliğin temelini attık.

"ARAÇ PARKIMIZI GÜÇLÜ TUTUYORUZ"

Hizmetlerin daha hızlı ve etkili olabilmesi için araç parkımızın güçlü olmasına özen gösterdik. Bir taraftan alt yapı diğer taraftan da üst yapı çalışmaları ile uğraşırken, makine parkımızda ciddi manada eksiklikler olduğunu tespit ettik. Makine parkımız ne kadar güçlü olursa bizde sahada o kadar güçlü oluruz. Bu sebeple imkânlarımız nispetinde belediyemizin makine parkını en iyi duruma getirme gayreti içerisinde olduk.

"MAHALLE SAYIMIZI ARTTIRDIK"

• Yeşilyurt, Sunay ve Saray Mahallelerimizin sınırlarını değiştirerek 3 yeni mahalle daha kurduk. Yeşilyurt Mahallesinin bir kısmını 15 Temmuz Milli İrade Mahallesi, Sunay Mahallesi'nin bir kısmını Karşıyaka Mahallesi ve Saray Mahallesi'nin 1. mıntıka bölgesini de Yeni Mahalle olarak belirledik. Sütlüce köyünün de mahalle statüsüne geçmesi ile mahalle sayımız 15 oldu. Güzeltepe ve Bağlar köylerinin belediyeye dahil olmak için yapılan halk oylamasında vatandaşların onay vermesi sonucu bu iki köyümüzü de mahalle statüsüne geçirdik. Mahalle muhtarlarımızla gelenek haline getirdiğimiz aylık istişare toplantıları ile mahallelerimizin sorun ve sıkıntısını gidermek için çaba sarf ediyoruz.

"HALK BULUŞMALARI TOPLANTILARINI BAŞLATTIK. HALK SORUYOR, BAŞKAN YANITLIYOR. TÜM VATANDAŞLARIMIZA HESAP VERİYORUZ"

• Bugüne kadar yaptığımız projelerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeyi ihmal etmedik. Bu bilgilendirmeleri, istişare toplantıları ile, görsel ve yazılı medya aracılığıyla veya afiş, broşür, dergi gibi materyallerle yapıyoruz. Bunlarla beraber 'Halk Buluşmaları' projesini başlatarak 7'den 70'e herkesi hizmetlerden haberdar etmek, görüş ve önerilerini almayı hedefledik. İlk günden eleştirilere açık olduğumuzu beyan ettik. Yeter ki hakaret olmasın. Vatandaşlarımızın fikir ve görüşleri bizim için kıymetlidir. Makul taleplerin tamamını değerlendiriyoruz. Dolayısıyla toplumda oluşan veya oluşacak yanlış algıları ortadan kaldırmak, doğru bilgileri birebir aktarmak için vatandaşlarımızla daha fazla bir araya geliyoruz. Her hafta farklı bir mahallede olmak üzere vatandaşlarımız ile bir araya gelerek onlara hesap veriyoruz.

"TARİHİ YAPILARIMIZI KORUMAYA DEVAM EDİYORUZ"

• Tarihi yapıların korunması adına Eski Hükümet Konağını restore ederek, Belediye ek hizmet binası olarak hizmete açtık. Yıldızlı hanın restorasyonu için başlattığımız çalışmaları tamamladık. Tarihi hanımızı aslına uygun bir şekilde restore ederek hizmete sunduk. 'lı yıllarda yıkılan tarihi Muratpaşa Camiinin restore edilmesi için kazı çalışmasını yaptık. Yukarı Çarşı mevkiindeki tarihi yapıların gün yüzüne çıkması için proje hazırlayarak ilgili bakanlıklarla görüşmeler yaptık. Şehrin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.

"GENÇLERİN İHTİYAÇ DUYDUĞU SPOR TESİSLERİNİ KURARAK HİZMETE AÇTIK"

• Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde kentimize birçok spor kompleksi kazandırarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sportif alanda eksikliklerini giderdik. Kent genelindeki yol bakım ve onarım çalışmalarımızın yanı sıra imar planımıza göre yeni yollar açarak düzenli yapılaşmanın alt yapısını inşa ettik. Karni Deresi ve Çar çayı ıslah projeleri ile beraber yeni imar alanları açarak Muş'u iki dere arasında sıkışmaktan kurtarıyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimizin güzel bir ortamda vakit geçirebilmelerini sağlamak için eğitim kurumlarımızın alt yapı, yol ve kaldırım sorunlarını giderirken okul bahçelerinin çevre düzenlemesini de ihmal etmedik.

"GENÇLERİN VE BAYANLARIN MESLEK EDİNMELERİNİ SAĞLAYARAK İSTİHDAMLARINI KOLAYLAŞTIRDIK"

• Bayanlara yönelik yürüttüğümüz proje kapsamında açılan kurslarla meslek edinmelerini kolaylaştırdık. Onlara belirli periyotlarda geziler düzenleyerek farklı kültürlerle tanışmalarını sağladık. Kent Konseyini kurarak bu şehrin ihyası ve inşası için herkesin söz sahibi olması gerektiğini söyledik. Kent Konseyimiz ve Gençlik Meclisimizle koordineli çalışarak vatandaşlarımıza faydalı hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Meslek edindirme kursları ile genç kardeşlerimize istihdam imkânı sağladık. Belediyemiz öncülüğünde düzenlediğimiz festivallerle vatandaşlarımıza eğlenebilecekleri yeni ortamlar oluşturduk. Asli görevlerimizin yan ısıra sosyal, kültürel ve eğitim alanında da sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İlk, Orta ve Lise öğrencilerimiz ile birlikte üniversiteye hazırlanan gençlerimize gerekli desteği vermeye devam ediyoruz.

ÜSTYAPI ÇALIŞMALARIYLA İLİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ

• Altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerlerin üstyapısını yenilemek üzere planlamalar yaptık. Belediyemize ait asfalt şantiyesinde yaptığımız üretim ile birlikte şehrimizin ana güzergahlarının ve ara bağlantılarının büyük bir kısmını yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk. Altyapı sorununu ortadan kaldırdığımız ilimizin daha sağlam bir üstyapıya kavuşması için gayretlerimiz devam edecek. Üstyapı çalışmalarımızla ilimizin çehresini tamamen değiştirmiş olacağız.

"KENT MEYDANI PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK, MUŞ KENT MEYDANINA KAVUŞUYOR"

• Muş Belediyesi'nin önemli projeleri arasında yer alan Kent Meydanı projesi adım adım hayata geçiriliyor. Eski Devlet Hastanesi yerleşkesinde uygulanan olan proje, Muş'un çehresini değiştirecek Tahsis işlemlerinin tamamlanması ile başlatılan proje kapsamında araç kapasiteli kapalı otopark, üstünde ise vatandaşlarımızın etkinlik ve dinleme imkanı sağlayan buluşma merkezi haline gelecek. 2 yıldır devam eden yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Son rötuşların yapıldığı meydanı önümüzdeki günlerde halkımızın hizmetine sunacağız.

"VAHŞİ DEPOLAMA SİSTEMİNE SON VERDİK"

• Korkut'un Kümbet köyünde dönümlük arazi üzerine Katı Atık Depolama ve Bertaraf tesisimizi kuruyoruz. Tesisimiz hizmete girene kadar şehir merkezinde toplanan katı atıkları asfalt şantiyesi yanında yapılan aktarma istasyonlarından Bitlis Katı Atık tesisine nakletmeye başladık. Nakil için gerekli iş makinelerini alarak mobil istasyonları kurduk. Mevcut depolama alanını da ıslah edip yeşil alan yaparak halkımızın hizmetine sunacağız.

"4 MAHALLEDE GENÇLİK MERKEZİ PROJESİ"

• Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile Saray, Bağlar, Güzeltepe ve Sütlüce Mahallelerimizde 4 adet gençlik ve etüt merkezleri inşa ediyoruz. 4 mahallemizde başlatılan projede tamamlanma aşamasına geldi. Yüzde 90 fiziki tamamlanma gerçekleştirildi. Gençlik merkezlerimiz bilgi evlerimiz formatına halkımızın kullanımına sunulacak.

"BURSA-MUŞ KARDEŞLİĞİ GENÇLİK, EĞİTİM VE SOSYAL TESİS KURDUK"

• Kardeş belediye Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Sunay Mahallesi Reis Konağı sokağında kapsamlı bir gençlik merkezi yapımına başlandı. 2 bin metrekare alan üzerine çok amaçlı salonlar, bilgisayar kütüphane ve okuma salonlar, bay bayan yüzme havuzu ile teknik ve idari birimlerin olacağı bir tesisi inşa edildi. Bu yıl içerisinde söz konusu önemli tesisin yapımını da tamamlayarak sosyal belediyecilik alanında icra edilecek etkinliklere ev sahipliği yapacağız.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE YAPILDI"

• İlimizin doğu yakasında yeni mahalle sınırları içerisinde bulunan Cezaevi Caddesi olarak bilinen yolumuza meclis kararı ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı adını vererek önemli bir çalışma başlattık. İlk etabı 25 toplamda 35 metre genişliğinde ve 3 kilometre uzunluğundaki yolun alt ve üstyapısını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. İlimizin gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız bu çalışma ile yeni bir güzergah kazandırmış olduk.

"ATIKSU ARITMA TESİSİ PROJE HAZIRLAMA İHALESİ YAPILDI"

• Altyapı projemiz bu şehir için ne kadar önemliyse, atık suların da kontrol altına alınması o kadar önemlidir. İlimizde atıksu arıtma tesisi bulunmamaktadır. Bugüne kadar atık sular nehre bırakılarak ciddi bir çevre kirliliğine neden olmuştur. Bunun önüne geçmek ve doğayı korumak için ilgili Bakanlıklarımıza taleplerimizi ilettik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'un destekleri ile Atıksu Arıtma tesisi kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Proje hazırlama ihalesi İller Bankası tarafından yapıldı. İnşallah önümüzdeki süreçte tesisin ihalesi yapılarak çalışmalara başlanacak.

"ÇAR ÇAYI DERESİ ÇEVRESİNİ ŞEHRE KAZANDIRDIK"

• Şehrimizin iki yakasında Karne ve Çar Çayı dereleri bulunmakta. Geçtiğimiz yıllarda Karne Deresi kenarında uyguladığımız rekreasyon projesi ile hem söz konusu bölgeyi bir düzene koyduk hem de vatandaşlarımızın eğlenebileceği güzel vakit geçirebileceği 90 bin metrekare alan ortaya çıkarmış olduk. Çar Çayı Deresi kenarında da buna benzer bir ıslah çalışması yapıyoruz. Sanayi bölgesinde Hacı Şeref Camii arkasına kadar devam eden alanda yürüyüş, bisiklet ve araç yolu yapıp peyzaj çalışması yapıyoruz. Dere kenarındaki evlerin kanalizasyon bağlantılarını yaptık. 5 kilometrelik yeni yol yapım çalışmaları tamamlandı. Söz konusu bölgede 20 bin metrekare alan üzerine eni bir yeşil alan yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

"HALK EKMEK FABRİKASINI KURARAK EKMEK ÜRETİMİNİ BAŞLATTIK"

• Muş Belediyesi olarak Halk Ekmek Fabrikası kurmak üzere başlattığımız çalışmalarını tamamladık. Lale Vadisi Parkımızın Kulp karayoluna yakın kısmındaki bir tesisimizi fabrikaya dönüştürdük. Seçim manifestomuzda burayı Millet Kıraathanesi olarak yapacağımızı söylemiştik. Ancak Millet Bahçesi Projesinde yer aldığı için bu şekilde değerlendirdik. Ekiplerimiz söz konusu tesisin iç ve dış bölümünde gerekli çalışmayı yaptı. Fırınımızın yapım çalışmaları tamamlandı. Seri üretimi başlattık. Fabrikamız hizmete girdikten sonra şehir merkezinde vatandaşlarımızın ulaşabileceği temin noktaları da oluşturduk. Vatandaşlarımıza hem kaliteli, hijyen ekmek ulaştırırken hem de ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin bu konudaki sıkıntılarını giderdik.

"SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLERE TAM DESTEK VERDİK"

• Her alanda olduğu gibi sosyal, kültürel ve spor alanında da çalışmalar yaptık. Şehrimizin önceliği altyapı ve üstyapı idi. Bunları tamamladıktan sonra sosyal ve kültürel faaliyetlerle yaptığımız işleri taçlandıracağımıza inancımız tamdı. Tabi aciliyet gerektiren işleri yaparken sosyal ve kültürel etkinliklerin icra edilebileceği fiziki mekanların da altyapısını oluşturduk. Bu kapsamda halkımızın geneline hitap eden yeşil alanlar ve içerisinde aktivite alanları oluşturduk. Bilgi evleri, Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi, Kültür Evi gibi toplumun herkesimine hitap eden tesisler kurduk. Son iki yılda tefrişat eksikliğini giderdiğimiz bu tesislerimizde kadınların, gençlerin, çocukların istifade edebileceği kurslar, etkinlikler düzenli olarak yapılırken, aktivite merkezlerimizde ise sünnet şöleni, sinema, festival, eğlence ve spor etkinlikleri gibi halkımızın geneline hitap eden programlar yapılmaktadır. Pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda bu faaliyetlerimizde kısıtlamalar yaşansa da normalleşme süreci ile söz konusu sosyal etkinlikler devam etmektedir. Spor alanında da imkanlar dahilinde çalışma ve girişimlerimiz oldu.

"İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETMEK, YENİ İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURMAK ÜZERE GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

• Tarım ve hayvancılık şehri olan ilimizde göçü önlemek, vatandaşlarımıza yeni istihdam alanları oluşturmak için kamu kurumlarımız ile uyum ve işbirliği içinde hareket ediyoruz. Bu kapsamda bilgi evi ve kültür merkezlerimizde meslek edindirme kursları açarak gençlerimizin ve kadın hemşehrilerimizin istihdamını kolaylaştıracak çalışmalara öncülük ederken yeni alanların oluşturulması için de girişimlerde bulunduk. İlçe terminali projemizi uygulamak üzere belediyemize tahsis edilen Çöğürlü Köyü girişindeki alanı Valimiz Sayın Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile yaptığımız görüşme neticesinde bu alana Tekstil Kent yapılması için gerekli çalışmayı başlattık. Değerli Valimizin katkıları ile bu bölgede ilk bina yapıldı. Muş Belediyesi olarak DAKA işbirliğinde bizler de 2 bin metrekare kapalı alana sahip bir atölyeyi bu alanda yaptık. Hem bu atölyelerin sayılarını arttırmak hem de bunların düzenli ve kurumsal bir şekilde işlemesi için yatırımcı işadamlarını ilimize davet ettik. Yapacağımız tesislerle bu alandaki altyapıyı tamamlayarak yatırımcılarımıza kolaylık sağlayıp gençlerimize iş imkânı oluşturmuş olacağız.
  • Ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışı ile çıktığımız bu yolda Muş'u hak ettiği yere taşımayı amaçlarken, halkımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduk. Görev süremiz içinde bu anlayışımıza sadık kalarak halkımıza hizmetkarlık etmeye devam edeceğiz."

Son Dakika›Güncel›Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 8 yılda yaptıkları tüm projeleri funduszeue.info'a anlattı - Son Dakika

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ; Genellikle günlük işçilik ile geçimini sağlayan insanların yoğunluklu olduğu Muş ili farklı dönemlerde, farklı nedenlerden dolayı geçim sıkıntısı yaşayabilen vatandaşların görülebildiği illerimizdendir. Muş Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapanlara yardım eden Belediye yetkilileri ise bu zor durumlarda halkın yanında olmaktadır.

Pek çok temel gereksinimin karşılanmasına ve böylece muhtaç kişilerin asgari yaşam standardını yakalamasına yardımcı olan Muş Belediyesi yardım başvurusu süreci hakkında merak ettikleriniz ise bu içeriğimizde detaylandırılmaktadır.

Muş Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Muş Belediyesi’nin halka yardım eli uzatmak için pek çok farklı yardım kategorisi bulunmakta, ancak tüm bu sosyal yardımların ortak noktası zor durumda veya muhtaç olanların asgari yaşam standartlarını sürdürmesini sağlamak ve kolaylaştırmak olmaktadır. Yardımlar kapsamında özellikle yoksulluk içinde olan hanelere ulaşılmakta, bu amaçla Muş Belediyesi yardım kartı uygulamasından faydalanılmaktadır. Başvuru sahibinin bilgilerine göre inceleme yapan görevliler farklı miktarlarda bakiye içeren kartları senenin değişken zamanlarında dağıtmakta, böylece nakit yardımlarıyla alışverişlere katkı sağlanmaktadır.

Muş Belediyesi yardımları arasında elbette erzak kolisi dağıtımı da bulunmakta, geçim sıkıntısı veya fiziksel engeller nedeniyle evine yiyecek alamayan ailelere dağıtılan bu aylık gıda yardımları pek çok hane için kurtarıcı olmaktadır.

Nakit ve kuru gıda yardımlarının yanı sıra bebek ve çocukları da unutmayan Belediye, Muş Belediyesi yardımları kapsamında yeni doğum yapan ailelere de destek olmakta, bebeklerin ve annelerin ilk günlerinde ihtiyacı olabilecek farklı malzemelerle hazırladığı paketi doğum kartına sahip yoksul ailelere ulaştırmaktadır. Yine süt yardımı da bu ilk aylarda ve çocukların gelişim döneminde önemli desteklerden olmakta, Muş Belediyesi yardım başvuru adaylarının incelemeyle hanesinde çocuk olduğunun görülmesi halinde yoksul ailelere ücretsiz süt dağıtımı yapılabilmektedir.

Muş Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Hemen her belediye için geçerli olduğu gibi Muş Belediyesi de yardımlar için öncelikle iş sahibi olmayan, sosyal güvencesi bulunmayan, yetersiz gelire sahip olduğu için ailesinin geçimini sağlayamayan yoksul vatandaşları öncelikli görmektedir. Kişilerin hanesindeki her kişi için aylık asgari maaşın 3’te 1’inden az kazanıldığını beyan etmesi halinde yardım kartı veya erzak yardımı gibi hem nakdi hem ayni destekler alması mümkündür.

Muş Belediyesi sosyal yardımları duruma göre değişebildiği gibi kişilerin ihtiyacına göre de şekillenmektedir. Örneğin şehit ailelerine nakdi yardımlar yapılırken engelliler ve hastalar için ilaç ile medikal cihaz veya yoksul öğrenciler için kırtasiye malzemeleri yardımı yapılabilir. Muhtaçlık durumunu ve gereksinim duyduğunuz temel ihtiyaçları belirtmeniz halinde hangi kategoriden ve hangi belgelerle yardım alabileceğiniz hakkında Beyaz Masa yetkilileri bilgilendirme sağlamaktadır.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusu yapacak olanların Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile görüşmesi mümkün olmakta, bu birimden talepte bulunmak için Belediye’yi şahsen ziyaret etmek gerekmektedir. Ayrıca pek çok vatandaş Belediye’ye gitmek yerine çağrı merkezini arayarak Muş yardım başvurusu yapmakta, Belediye bu amaçla Beyaz Masa Çağrı Merkezi’ne ulaşmanızı istemektedir. Beyaz Masa’yı arayanlar taleplerini ileterek bu doğrultuda gerekli olan belgeleri öğrenebilir ve bu belgeleri derledikten sonra şahsen götürebilir ya da imkanı yoksa muhtarlıktan belgeleri düzenleyip ihbar olarak ulaştırmasını isteyebilirler.

E-devlet sistemine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapanlar da kendi belediyelerinin yardım kanallarına başvurabilmekte, Muş Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin olan funduszeue.info linkine tıklayarak kendi ilinin yetkililerinden yardım istemesi mümkün olmaktadır.

Yapılan başvurular sisteme kaydedilmekte ve inceleme altına alınmakta, değerlendirme sonrasında Muş Belediyesi yardım başvurusu sürecinin olumlu sonuçlanması halinde yardımlar yetkililer tarafından ulaştırılmaktadır.

Muş Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Beyaz Masa hattını arayarak başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlardan bazı bilgilerini vermeleri istenmekte ve bu bilgiler not alınarak başvuru adayı yerine form doldurulmaktadır. Ancak yüz yüze başvuru için Sosyal Yardım İşleri birimine gidenler taleplerini iletmek için olduğu gibi iletişim bilgilerini de vermek için kendisi bir form doldurmaktadır. Muş Belediyesi yardım başvuru formu yalnızca ön bilgi almak veya istekleri derlemek için bir aracı olmakta, görevliler değerlendirme sırasında tüm bu bilgilerin geçerli ve doğru olduğundan emin olmak için araştırma yapmaktadır.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurunuzu yapmak için arayarak bilgi alabileceğiniz Beyaz Masa Çağrı Merkezi aynı zamanda başvurunuzu sorgulayabileceğiniz yer de olmaktadır. Burayı arayıp kimlik bilgilerinizi vererek sorgulama gerçekleştirebilir veya funduszeue.info şeklindeki web sitesine tıklayarak Muş yardım başvuru sorgulama talebinizi ileti olarak yazabilirsiniz. Yine e-devlet sistemine giriş yaparak sorgulamanızı gerçekleştirmeniz mümkün olmakta, başvuru ekranı olan funduszeue.info şeklindeki linkin sorgulama için de kullanımı mümkün olmaktadır. Genel olarak 15 ila 30 gün içerisinde değerlendirmeyi tamamlayan yetkililer yoğunluğa bağlı olarak bu süreyi uzatabilir ve sorgulamadan önce beklemek uygun olabilir.

Muş Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye’den yardımlar ile ilgili bilgi almak, başvuru gerçekleştirmek veya yapılan başvurunun durumunu sorgulamak için ALO Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz. Beyaz Masa yerine santrale bağlanmak istediğinizde ise 12 81 veya 10 99 şeklindeki numaralardan herhangi birini arayabilirsiniz.

Muş Belediyesi Gıda Yardımı

Erzak yardımlarını kuru gıda kolileri şeklinde gerçekleştiren MuşBelediyesi gıda yardımı kapsamında senenin belirli zamanlarında aşevi de kurabilmekte, bu ücretsiz dağıtım noktalarında herhangi bir şart aranmadan herkes sıcak yemek bulabilmektedir. Belediye’ye ait sosyal medya sayfalarını veya web sitesini takip ederek dönemlik aşevlerini ve konumlarını görmek mümkün olurken, hanesinde yeni doğan, gelişim çağında bebek veya çocuk olan yoksul ailelere de süt yardımı yapılabilmektedir.

Muş Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Muş Belediyesi yardım kolisi başvurusu da diğer yardım başvuruları gibi online sistem üzerinden ya da belediye binasından gerçekleştirilebilmektedir. Yardım kolisi hizmetinden yararlanmak istiyorsanız gerekli formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Muş Belediyesi yardım kolisi başvuru ayrıca ALO beyaz masa hattını arayarak yapmanız mümkün.

Muş Belediyesi yardım kolisi başvuru sonuçları kısa bir incelemenin ardından sonuçlandırılarak yardımlar adreslere ulaştırılmaktadır.

Muş Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Muş Belediyesi tarafından sunulan bir diğer yardım ise erzak yardımıdır. Maddi gücü erzak almaya yeterli olmayan kişiler için hazırlanan bu yardım her geçen daha fazla aileye ulaştırılmaktadır.

Muş Belediyesi erzak yardımı başvurusu gerçekleştirerek sizler de erzak yardımlarından  yararlanabilirsiniz. Diğer tüm yardımlarda olduğu gibi erzak yardımı da maddi gücü yetersiz olan ailelere ulaştırılmaktadır. Bu nedenle belediye tarafından sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde vermeniz son derece önemlidir.

Muş Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Muş Belediyesi yardım kartı çeşitli marketlerde geçmektedir. Maddi desteği nakit olarak almayan aileler için hazırlanan yardım kartları ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gidermesi için verilmektedir. Maddi gücünüz yetersizse ve temel ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekiyorsanız Muş Belediyesi yardım kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İncelemeler sonucunda maddi yetersizliğinizin olduğuna karar verilirse kısa süre içerisinde yardım kartınız belediye çalışanları tarafından adresinize ulaştırılacaktır.

Muş Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Muş Belediyesi süt yardımı başvurusu da maddi yardım başvuruları gibi internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Online sistem üzerinden gerçekleştirebileceğiniz süt yardımı başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Küçük çocuğunuz ya da yeni doğan bebeğiniz varsa süt yardımı başvurusu gerçekleştirerek süt yardımlarından yararlanabilirsiniz.

Yardım talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda süt yardımınız kısa süre içerisinde adresinize ulaştırılacaktır. Bu sayede herhangi bir zaman kaybetmeden ve tekrar tekrar başvuru gerçekleştirmeden Muş Belediyesi tarafından sağlanan süt yardımını alabilirsiniz.

Muş Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Muş Belediyesi sosyal yardım başvurusu da diğer yardımlar gibi online sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Muş Belediyesi resmi internet sitesine giriş gerçekleştirerek sosyal yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

Muş Belediyesi çalışanları tarafından gerçekleştirilen incelemenin ardından sosyal yardım başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı tarafınıza bildirilmektedir. Ancak herhangi bir bilgilendirme gerçekleştirilmemesi durumunda Muş Belediyesi sosyal yardım sorgulama ekranından başvurunuzun güncel durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muş Belediyesi sosyal yardım başvuruları olumlu sonuçlanması durumunda kısa süre içerisinde gerekli adreslere ulaştırılmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan belediye tarafından verilen yardımlardan yararlanabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Muş Belediyesi aracılığıyla gerçekleştirilen yardımlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için belediyenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Muş Belediyesi Maddi Yardım

Pandemi sürecinde maddi gücünü kaybeden ve çeşitli maddi zorluklar yaşayan kişiler için Muş Belediyesi tarafından maddi destek sağlanmaktadır. Maddi açıdan zorluk yaşıyorsanız ve ihtiyaçlarınızı gideremiyorsanız Muş Belediyesi maddi yardım başvurusu gerçekleştirerek maddi yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Muş Belediyesi vatandaşlarının sorun yaşamaması adına her türlü yardımı yapmaya hazırdır. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamanız durumunda zaman kaybetmeden erzak, yardım kartı, maddi yardım ve giysi yardımlarına başvuru gerçekleştirerek belediyenin sunduğu yardımlardan yararlanabilirsiniz.  Muş Belediyesi maddi yardım başvurusu belediyenin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Maddi yardımlarını alışveriş kartı şeklinde ulaştıran Muş Belediyesi Beyaz Masa hattını arayıp ihtiyacı olduğunu belirtenlerden bazı bilgilerini veya direkt resmi belgelerini ister. Yapılan inceleme sonucu kendisinin veya ailesinin geçimini sağlamakta zorlanan kişilere bu yardım kartları verilmekte ve böylece alışveriş yapabilmeleri sağlanmaktadır. Kartın ne zaman alınabileceği, ne kadar süre geçerli olacağı gibi durumlar ise değerlendirmede kişiye özel şekilde netleştirilmektedir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası