evlere para bırakan adam / Evlerin kapısına para dolu zarf bırakıyor! Yardımsever iş adamı kim?

Evlere Para Bırakan Adam

evlere para bırakan adam

İstanbul'da Gizemli Olay: Evlerin Kapısına Para Dolu Zarf Bırakılıyor

Çoğunlukla gecekonduların bulunduğu bir bölgede yaşayanlar, son 1 aydır gece kapılarının önüne içerisinde bin TL bulunan zarflarla karşılaşıyorlar. Sabaha karşı mahalleye giren bazı kişi ya da kişiler, öncesinden tespit ettikleri maddi durumu kötü ailelerin kapılarından içeriye bir ya da birden fazla zarf bırakıyorlar. Her bir zarfın içerisinde ise bin TL bulunuyor.

Mahallenin sakinlerinden olan ve kendilerine de bu şekilde para dolu zarf bırakılan Paşa Ali Bilgin, konuyla ilgili şunları söyledi: "Sabah namaz vakti kalktım evde tespih çekiyorum. Abdest aldım. Bir ses oldu dışarı çıktım. Baktım bacımla konuşuyorlar. Ne oluyor, dedim. 'Amca bir zarf bıraktım pazar parası yaparsınız' dedi. Dedim ki 'Burada bir hane yok. Bacım da var' dedim. Yukarılarda ona da vermişler. Dağıtarak gelmişler. Sonra gittiler. Zarfta ya ya da lira var sandım. Baktım bin TL var. 3 zarf aldık. 'Nereden geldi bu para?' dedim. 'Amca karıştırma bu söylenmez. Patronumuz sağ olsun' dediler."

Bir başka mahalle sakini olan Mustafa Bilgin ise, "Buradan geçerken ışığı görüyorlar. Burada duruyorlar. Abimi görüyorlar. Zarf veriyorlar tane. Bin lira varmış zarfta. Sonra da gidiyorlar." şeklinde konuştu.

Bir ay içerisinde bu olayın başına iki kere geldiğini söyleyen Yaşar Bilgin de, "Geçen hafta ve ondan önceki hafta oldu. 2 defa oldu bu ay içerisinde. Birinde sabah da diğerini de gece 'dan sonra dağıtmışlar. Bizde babam almış sabah dağıtıldığında. Zarflardan bin lira çıktı. 40 senedir bu mahalledeyim böyle bir şey görmedim. Allah razı olsun. Diğer iş adamlarına da örnek olsun. Herkes bir mutlu oldu. Babam da ihtiyacı olan akrabalarına da dağıttı. duyduğumuz 15, 20 ev var. Ama daha fazlası var. Kimse söylemiyor." şeklinde konuştu.

Namaz vakitlerini görüntülemek için tıklayın

Kaynak: WebTekno / Teknoloji

TeknolojiHaberler

\n

Beyoğlu’nun Hasköy semtinde çok sayıda eve para dolu zarf bırakan gizemli kişi bu kez Başakşehir’de yine evlerin kapılarının altından 'er lira bulunan zarflar attı.

\n

Başakşehir’in Şahintepe Mahallesi’ne gece lüks araçlarla gelenler daha sonra ikişerli halde dağılıp evlere içinde lira bulunan zarflar attı. Regaip Kandili gecesi dağıtılan parayı sabah uyandıklarında bulan vatandaşlar ise şaşkınlık içinde kaldı.Çok sayıda eve dağıtılan zarfların üzerinde Paylaşmanın asaletini, bencilliğinin çirkinliğine değişmeyen bir kardeşiniz olarak, sizden dua edecek kimsesi olmayanları duanıza katmanızı ve bu gece kapınıza gelmeme vesile olanlara dualarınızda yer vermenizi tüm kalbimle isterim. Hayırlı kandiller” yazıyor.

\n

Paranın atıldığı evlerden birinde yaşayan 75 yaşındaki Parlak Kalaycı, şunları anlattı: Ben önce kimseyi görmedim. Kapıyı açacaktım. Kapının arasına sıkıştırmışlardı. İçerisinden lira çıktı. Allah ayaklarına aracı vermesin, everine şenlik versin. Allah bin defa razı olsun. Okumuşluğum yok paraya dokunmadım. Bir yere koyup bekledim. Bir gün sonra üzerindeki yazıyı okuttum. Yardım olduğunu gördüm. Allah razı olsun. Allah bol kısmet versin.”

\n

‘İhtiyaç sahibi olanları sordular’

\n

Kadir Çeçen de şunları söyledi: Lüks araçlarla geldiler. Saat bayağı ilerlemişti. Abiler geldi. Bir miktar zarflarda para bıraktılar. İhtiyaç sahibi olanları sordular. Ben de bildiklerimi söyledim. Onlar da bölge bölge dağıtmaya başladılar. Bu yardımı dağıtandan da dağıttırandan da Allah razı olsun.”

\n

Bir başka mahalle sakini Şahin Eren şöyle konuştu: Bize uğrayan olmadı. Komşulardan duydum. Lüks araçlarla zarf dağıtmışlar. Bu mahallede kirasını veremeyenler var. Allah adamın işini rast getirsin. Allah razı olsun. Öyle adamın elini ayağını öpüp başımızın üstüne koysak azdır.”

\n

Hasköy’de geçtiğimiz ay geceleri üç kez gidip para dağıttıran kişiye mahalleli, ‘Hızır’ adını vermişti.  Şahsın kim olduğu hala bilinmiyor.

\n

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası