ikinci öğretim yüksek lisans tezli / YTU - Bologna Information System - Master Program

Ikinci Öğretim Yüksek Lisans Tezli

ikinci öğretim yüksek lisans tezli

T.C. MARDİN ARTUKLU &#;NİVERSİTESİ LİSANS&#;ST&#; EĞİTİM ENSTİT&#;S&#;
  • /
  • Eğitim Y&#;netimi İkinci &#;ğretim Tezsiz Y&#;ksek Lisans Program Hakkında

Eğitim Y&#;netimi İkinci &#;ğretim Tezsiz Y&#;ksek Lisans Program Hakkında

Programda halen 1 Profesör, 2 Doç. Dr. ve 1 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 4 öğretim elemanı görev yapmaktadır. yılından itibaren tezli ve tezsiz yüksek lisans programları yer almaktadır. Misyonumuz: Çalışmalarında “eğitim-öğretim, “”bilim ve araştırma” ve “topluma hizmet” esaslarını temel alan, lisansüstü (tezli, tezsiz yüksek lisans) eğitim programlarını uluslararası niteliklere uyumlu duruma getirmek ve bölgenin gereksinimlerine karşılayacak niteliklere yükseltmek, öğrencilerine, mezuniyet sonrasında bölgenin kalkınma çabalarına etkili bir biçimde katılabilecek nitelikleri kazandırmak, bölgede bütün eğitim yöneticilerinin lisansüstü eğitim alması konusunda etkili ve yardımcı olmak, araştırma ve yayınlarla ilgili değişme ve gelişmeleri izlemek, bilimsel bilginin oluşması ve yayılmasına katkıda bulunmak, akademisyenler için özgür ve destekçi bir çalışma ortamı hazırlamak, öğrencilerin insana, topluma ve doğaya duyarlı, bilgiyi genel olarak toplumla paylaşan bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmak, toplumun eğitim ihtiyaçlarına dönük faaliyetleri sürdürmek üzere çalışmalar yapmaktır. Vizyonumuz: Disiplinleri arası yaklaşımı esas alan, öğrenciyi bir özne olarak gören, ulusal ve uluslararası akademik işbirliği önemseyen, interaktif eğitim ortamları yaratan, öğrencileri araştırmaya yönlendiren öğretim ve öğrenme yöntemlerini yoğun olarak kullanan, öğrencilerini kendileri, doğal ve toplumsal çevreyle barışık, evrensel değerlere sahip sorumlu insanlar olarak yetiştiren, eğitimsel gerçekliği anlamaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan, alanında politikalar oluşturan, nitelikli ve içinde bulunduğu çevrenin sorunlarına ilişkin araştırma ve yayın yapan, eğitim yönetimi konusunda insanlık için yararlı bilimsel yenilikleri üreten, bilimsel araştırma projeleri planlayıp, yürüten ve sonuçlarını toplumla paylaşan, bir bölüm olmaktır.
T.C. Mardin Artuklu &#;niversitesi Rekt&#;rl&#;ğ&#;
Tezsiz Yüksek Lisans

Tezsiz Yüksek Lisans Diploması

Kredili derslerini ve dönem projesini başarıyla tamamlayan kişiye Yüksek Lisans Diploması verilir. Alınan diplomanın üzerinde programın tezsiz olduğu yazmaz. Yani tezli ve tezsiz bölümün her ikisinin de diploması aynıdır. (Bazı üniversitelerde farklılık gösterebilir.)

Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları

Üniversitelerin tezli yüksek lisans başvuru tarihleri ile tezsiz yüksek lisans başvuru tarihleri genelde birbirinden farklı zamanlarda olmaktadır.  Bazı üniversitelerde tezli yüksek lisans başvuruları Mayıs Haziran aylarında iken aynı üniversitenin tezsiz yüksek lisans başvuruları Ağustos Eylül aylarında yapılabiliyor.

Başvuru tarihlerini kaçırmamak için başvuru yapmak istediğiniz üniversitenin enstitü sayfalarını sık sık ziyaret ediniz.

Tezsiz yüksek lisans başvurularının tezli yüksek lisans başvurularından temelde ALES dışında bir farkı bulunmamaktadır.  Tezsiz programlar için ALES şartı kaldırılmıştır. Bunun dışında tezli programların çoğunda yabancı dil yeterliği istenir tezsiz programlarınsa çoğunda istenmez. Bunun temel nedeni tez çalışması aşamasında bilimsel araştırmaların yabancı kaynaklardan yapılabilmesi gerekliliğidir. Yani tez araştırması yapmak için yabancı dil bilmek şart olduğundan tezli programlarda bir zorunluluk gibidir.

Tezsiz yüksek lisans başvuru şartları ile ilgili  &#;Başvuru Koşulları&#; bölümünü inceleyebilirsiniz.

Tezsiz Yüksek Lisans Veren Üniversiteler

DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFA:

Diğer Sayfalar:Diğer Sayfa 1, Diğer Sayfa 2, Diğer Sayfa 3

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası