demirören sedat peker / Sedat Peker'den Demirören paylaşımları

Demirören Sedat Peker

demirören sedat peker

"Deli Çavuş" rumuzlu hesabından paylaşım yapan Peker, Demirören Medya yayın organlarında eşini suçlu gösteren haberler yapıldığını söyleyerek önce Erdoğan Demirören'i anlatacağını ifade etti.

Peker'in iddialarına göre Erdoğan Demirören, Milangaz'ın eski sahibi Şevki Kurtkaya'nın desteğiyle Sirkeci'de 50 m2 bir makas dükkanı açtı. Peker, Şevki Kurtkaya'nın kardeşleriyle yaşadığı bazı sorunlar nedeniyle Milangaz'daki hisselerini Demirören'in üzerine yaptığını, Demirören'in ise yeraltı dünyasından bazı isimlerle anlaşarak hisseleri geri vermediğini ve Milangaz'a çöktüğünü iddia etti.

Peker ayrıca Demirören'in "Yorgi Papadolos isimli Rum asıllı bir gayri müslimi öldürüp, yurt dışına gittiği beyanıyla tüm mallarına çöktüğünü" ileri sürdü.

Peker, elindeki arşiv bilgilerinin bir çoğunun eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Cemil Gülmen'in eşi Neriman Gülmen tarafından kendisine 5 çuval içinde verildiğini söyledi.

"VİDEO ÇEKMEYE BAŞLAYACAĞIM"

Peker, birkaç saat sonra yeni paylaşımlar yaptı.

"Video çekmeye başlayacağım" diyen Peker, Yıldırım Demirören'in eşine seslenerek Demirören'in sevgilisini haber bülteni sunucusu yaptığını söyledi.

Peker, Demirörenlerin başta Turan Çevik olmak üzere kaç kişiye tezgah kurduğunu bildiğini söyleyerek gözdağı verdi.

Peker, ismini vermediği Buket Aydın'ın Emir Sarıgül ile Yıldırım Demirören'i aldattığını da öne sürdü. Buket Aydın'ın Emir Sarıgül'den 'trafiğe takılmamak için' tahsisli plaka istediğini, Sarıgül'ün de Cihan Ekşioğlu'nun tahsisli plakasının ikizini yapıp Aydın'a verdiğini iddia eden Peker, bu olayla Demirören'in aldatıldığını öğrendiğini yazdı. Peker, Demirören'in aldatıldığını öğrendikten sonra Buket Aydın'ı işten çıkarttırdığını da yazdı.

Sedat Peker, yeni Demirören açıklamaları için tarih verdi: Nasıl bir suç örgütü lideri olduğunu biraz daha dinleyeceksiniz

Sedat Peker, Twitter'daki 'Deli Çavuş' hesabından Yıldırım Demirören ile ilgili paylaşımlarına devam ediyor.

Peker, tarih vererek Demirören'le ilgili salı akşamını bekleyin dedi.

Peker'in paylaşımları şöyle:

"1- Lan pambıkören seni unutacağımı mı zannettin? Artık sen benim ahiretliğimsin. Süslü sülü, derin mehmet, sadatcılar ve sen benim ahiretliklerimsiniz. Ancak şimdi işim seninle, seni öyle mahvedecem ki tüm dünyaya ibret olacak. Ancak rahat ol cinsel konular yok.

2- @nihadagenc abiyi severim. Bugün yazısını okudum, çok üzüldüm. Senin yaptıklarını ben anlatınca gece boyunca kabus görmüş. Naneleri sen yiyorsun, kabus görmek de başkalarına kalıyor. Lan pambıkörenin kemiklik köpekleri salı akşamını bekleyin.

3-Patronunuzun nasıl bir suç örgütü lideri olduğunu biraz daha dinleyeceksiniz. pambıkören devir değişince yurt dışına kaçmak için yaptığın planları biliyorum. Hangi ülkelere ne kadar para çıkarıp oralarda ne yatırımlara girdiğini biliyorum. Ayrıca getirdiğin…

4-…gazları gümrüklerde nasıl kalem oynatarak ülkeyi nasıl milyarlarca zarara soktuğunu biliyorum. sene önce yeni genel müdür adayınız babanla beraberken, sen geldiğinde seni tanıştırırken söylemişti ya “Bu da benim mongol oğlum” diye, sen mongol kardeşlerimize…

5-… kurban olasın. Pudra şekerli alemlerini anlatmayacam, çünkü özel hayata giriyor. Bazı entellektüel takılan tipler beni suçlamışlar. “Bu yaptıkları olmadı”demişler. Onlara tek sözüm: ulan kahpeler, 5 yaşında kız çocuğuma silah çektiklerinde bu olmadı dediniz mi?

6- Suç örgütü davasından bütün herkes tahliye olduğu halde neden haber yapmıyorsunuz? Bu adaletsizlik dediniz mi? Avukat olan eşimi tüfekle ittiklerinde bir anneye bu yapılmaz dediniz mi? Ulan belki siz kahpe değilsiniz ancak geleceğin kahpe adaylarısınız.

7- pambıkören pambığı sana tıkıyacam oğlum. Ulan siz bana neler ettiniz?
@nihadagenc abi kabus görüyor diye senin diğer hikayelerine girmeyecem. Ama seni rezil edecem. Yarım oda dolusu sizle ilgili evrak var. Her an onları okuyorum. Artık sen de benim ahiretliğimsin…

8-…Ne sülü’den vazgeçerim ne de senden. Bu fetöcü kanallar topyekün bana saldırıya geçtiler. Kıskanıyorsunuz beni değil mi? O kadar adam hiçbir bok yapamıyorsunuz (
@cevheriguven hariç o milli tehlike). Ancak onunla da işim var. Göreceğiz bakalım el mi yaman…

9-… bey mi yaman. Şu an görüştüğüm bazı arkadaşların geçmişte benimle ilgili söylediklerini paylaşıp beni dolduruşa getiremezsiniz. Çünkü ben Psikiyatrist Prof. Dr. Sedat Peker’im. Benim sinirlerim çelikten. Beni kızdıramazsınız. Ancak eğer kaşınmaya devam ederseniz iki kelime…

… söylerim sinir uçlarınıza dokunurum. Sizi hasta yaparım. Lan ahiretlikler sizi unutmam. Pambığı hazırladım, tasmalar hazır. Köçek elbiselerinizi de getirttim. Bakın gördünüz mü ne yaparsanız yapın…

…beni sinirlendiremezsiniz. Ayrıca fake hesaplardan varlığı ile onur duyduğum
@yilmazsozcu abiyi dolduruşa getirerek benle ilgili iyi şeyler söylemesini engelleyemezsiniz. Çünkü @yilmazsozcu abi beni değil gösterdiğim duruşu destekliyor. pambıkören salı akşamını bekle."

MİT değil, Kaçakçılık Daire Başkanlığı

Peker'in bahsettiği 'Demirören ailesinin Rumların mallarına' çökmesi 87 MİT raporu ile ortaya çıkmıştı. Arşimidis olayı olarak raporda anlatıyor. Ortada cinayet iddiaları ve üstüne "çökülen" milyonlar var. Açık kaynaklardan yazılanlara göre; yaşananlar özetle şöyle:

yorgo

"Yorgi Papadopulos adında Rum kökenli bir T.C. vatandaşı yılında Arşimidis adında bir şirket kuruyor. yılına kadar devam eden şirketin hukuk müşavirliğini Necdet Çobanlıoğlu, Erdoğan Demirören, Adnan Kafaoğlu ve Vural Arıkan yapıyor.

Gazetelerde sonrasında çıkan haberlerde ölüm ilanıyla birlikte Yorgo Bey'in eşinin Afrodoti'nin Atina'ya yerleştiği söyleniyor. Yorgi Bey'i tek varisi olarak eşi bilinirken ortaya daha sonradan Müslüman olan ve bağları kopuk olan Panayot çıkıyor. Kızının eşi de Sıtkı Arabulan. Miras davasının peşine düşüyorlar. İstanbul'a gelen Sıtkı Arabulan önce Erdoğan Demirören'i arayarak miras davası açıyor. Ancak MİT raporunda yazdığına göre; Yorgi'nin ölümünden önce 4 sene önce sahte belge ve vesikalarla şirketin tüm varlıkları hukuk müşavirlerinden Necdet Çobanlıoğlu'na ve Erdoğan Demirören'e devrediliyor. Erdoğan Demirören, Sıtkı Arabulan'dan gelen telefonu 'Kürt İdris benim adamım, seni öldürtürüm' diyerek cevaplıyor. Sıtkı Arabulan ve Panayot bu sözden sonra Kürt İdris'in yanına gidiyor. Kürt İdris'e durumu anlatıyorlar. Kürt İdris bunu duyduktan sonra Erdoğan Demirören'e giderek 'Madem ben senin adamımım, mirasa da ortağım' diyor. 87'de hazırlanan MİT raporuna göre Erdoğan Demirören'in villasında kendisinden milyon lira haraç alıyor."

arsidemi

Kamuoyunda 1. MİT raporu olarak bilinen ve yılında basına yansıyarak uzun süre gündemde kalan "Banker Bako Olayı, Polis İçindeki Çekişme ve Yeraltı - Polis - Kamu Görevlileri İlişkileri" isimli istihbarat raporunda  Yorgi Papadolos'un Papadolos'un şirketi Arşimidis'in hukuk müşavirliğini yapan Necdet Çobanlıoğlu, Erdoğan Demirören, Adnan Başer Kafaoğlu ve Vural Arıkan tarafından kravatla boğularak öldürüldüğü ve servetinin aynı ekip tarafından yağmalandığı iddiaları ayrıntılarıyla anlatıldı.

İşte o detaylar:

Raporu hazırlayan isimlerden Mehmet Eymür tarihli bir yazısında  MİT raporunun sayfasındaki ifadelere dikkat çekiyor.

Raporda şu ifadeler yer alıyor:

“Nuri GÜNDEŞ’in, Dündar KILIÇ’la ilgili soruşturma sırasında Şükrü BALCI, İstanbul Valisi Nevzat AYAZ ve Fahrettin ASLAN’la birlikte gayrimüslimlerden külliyetli miktarda haraç alınması olayına adı karışmış ancak bu konu bilahare çeşitli gerekçelerle örtbas edilmiştir. Bu olaya Cengiz ABAOĞLU, Nuri GÜNDEŞ’in akrabası Hacı Ali ASLAN ve diğer birkaç MİT mensubunun da adı karışmıştır.

Aynı tarihlerde intikal eden bilgilere göre Nuri GÜNDEŞ’in; 

(1) Başak Grubu sahipleri Ertan SERT ve Turan ÇEVİK’ten himaye edilmelerine karşı 60 milyon TL aldığı.

(2) Aynı tarihlerde eski MİT Müsteşar Yardımcısı Nihat YILDIZ’ı Başak Holding’e soktuğu 

(3) Başak Holding’in milyonluk bir borcunu banka müdürüne baskı yapıp ertelettiği, 

(4) Erdoğan DEMİRÖREN’in Arşimidis işini kapattırdığı, 

(5) Emin CANKURTARAN’ın gümrük işlerine yardım ettiği ve bu meyanda Emin CANKURTARAN’ın Edirne’de takılan bir TIR’ını Kapıkule Gümrük Müdürü Birol KALKAN kanalıyla kurtardığı, Birol KALKAN’ın bu iyiliklerine karşılık Mataracı davasında korunduğu, 

(6) Dündar KILIÇ ve Fahrettin ASLAN’dan hediye aldığı ve menfaat temin ettiği, hususları yer almaktadır. Bu ilişkilerde Cengiz ABAOĞLU daima yer almıştır.”

Arşimidis Olayı ile ilgili esas bilgilerin raporun sayfalık ekleri arasında olup, “Belge 3” olarak yayınlandığını söyleyen Eymür, kaynağın ise MİT Müsteşarlığı değil, o tarihlerde MİT’le koordineli olarak çalışan Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Başkanlığı olduğunu söylüyor. Eymür "Hatırladığım kadarıyla onlar da bazı ihbar ve şikâyetler üzerine bu çalışmayı yapmışlardır." diyor.

Eymür Arşimidis olayına gelmeden önce “Belge 1"de, olaylara adı karışanlardan Mustafa Ercan’ın anlattıklarına dikkat çekiyor.

Eylül tarihinde Nokta Dergisi’nin ekinde yayınlanan Belge 1'de şunlar yer alıyor:

Mustafa Ercan ‘Kimseye güvenim yok’

14 Ekim iç yazışmada Mustafa Ercan’ın Kaçakçılık İstihbarat Dairesinden bir yetkiliye verdiği on bir maddelik ifade yer alıyor. Mustafa Ercan’ın adı geçtiğimiz günlerde hayali ihracat olaylarına karıştı, İzmir Devlet Güvenlik mahkemesince tutuklanan Ercan, Ertan sert ve Turan Çevik’in hayali ihracat bağlantılarıyla ilgili açıklamalar yaparak günün adamı haline geldi…

……. 9. Bunlar … ayrıca Erdoğan Demirören'in Arşimidis işini de bizimkiler kapattılar. Erdoğan Demirören’le araları çok iyidir. Onun silahına ruhsatı da bizimkiler aldı. Bu işi Haluk bizzat takip etti. Haluk’un da birçok bildiği var. Ancak Nuri Bey ona ‘Ne yapalım Ankara’dan uğraşıyorlar sen hele tayin yerine git, rapor filan al ben seni bir sene sonra geri aldırırım’ demiş. Herhalde Haluk’u elde ettiler. Bizim tayinimiz çıktı ama Cengiz’in tayin olmaması için Nuri Bey çok diretti. Zira Cengiz korkak ve zayıf karakterli. Konuşursa diye korkuyorlar. Nuri bey bir çok şeyi kapattı. Mesela Diyarbakır’dan gelen İbrahim Ortakçılar, şimdi G’de çalışıyor. Kumarhane çalıştırıyordu. Nuri Bey bunu biliyordu. Bir gün nöbetteyken, İbrahim kendi kumarhanesinin basılacağını telsizden öğrenmiş (polis telsizinden) ve telsizle devreye girerek müdahale etmiş, ekibi yollamamış. Bu durum Nuri Bey’e intikal etti ama kapatıldı.”

Eymür yukarıda Haluk olarak ismi geçen kişinin, Bodrum Yalıkavak'ta oturan ve 29 Mart ’de esrarengiz bir şekilde öldürülen Haluk Akder olduğunu da söylüyor.

Şimdi cinayetin anlatıldığı MİT Raporu eklerinden Belge 3'te anlatılanlara bakalım.

Belge 3

YORGİ PAPADOLOS’UN ESRARENGİZ ÖLÜMÜ

KAÇAKÇILIK İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Makamın tarih ve 94 sayılı olurları ile İstanbul ve civar illerde yaptığımız istihbarat ve topladığımız bilgilerde;

Bakırköy’deki evininNişantaşı’ndaki evinin telefonunun daolduğu,

Yorgi Papadolos adındaki Rum asıllı şahıs yılında İstanbul’da (Çizildi) Arşimedis adında bir şirket kurduğu, yılına kadar devam ettirdiği bu dönemlerde bu şirketin hukuk müşavirliğini Necdet Çobanlıoğlu, Erdoğan Demirören, Adnan Başer Kafaoğlu ve Vural Arıkan’ın yaptığı, ancak Yorgi Papadolos adındaki şahsın Mersin’de Sıtkı Arabulan’la evli bir kızkardeşinin olduğu ve bağlarının kopuk olması nedeniyle birbirlerini tanımadıkları ancak yılının 11’inci ayında akrabai taallukatını araştıran Yorgi’nin Sıtkı Arabulan ile evli kızkardeşi Zeynep Aslan’ın kardeşine bir mektup yazdığı bu mektubun Necdet Çobanlıoğlu tarafından verilen cevapta Yorgi Papadolos’un tarihinden Cenevre’de vefat ettiğini belirten ölüm ilanının olduğunu yazar, ancak Yorgi’nin ölümünden 4 yıl önceki tarihle ve sahte vesikalarla Yorgi’nin tüm varlıklarının Necdet Çobanlıoğlu’na devir edildiğine dair sahte vesikaların halen devam etmekte olan dava dosyasının halen İstanbul Adliyesinde mevcut bulunduğu, Necdet Çobanlıoğlu’nun Yorgi’den kalan varlığı da Erdoğan Demirören’e devir ettiği, buraya kadar olan tüm sahte belgelerin tahkikat neticesinde şirketin hukuk müşavirleri Erdoğan Demirören, Vural Arıkan, Necdet Çobanlıoğlu ve Adnan Başer Kafaoğlu tarafından düzenlediği, bu şirkete ait Türkiye ve Amerika’daki milyarlar değerindeki mallara el koydukları bu hususların dosyadaki bilirkişi raporlarının tetkikinden anlaşıldığı, durumu haber alan Yorgi’nin akrabası Sıtkı Arabulan’ın İstanbul’a gelerek Erdoğan Demirören’i aradığı ve miras davası açtığını söylediği, E. Demirören’in de Sıtkı Arabulan’a Kürt İdris (İdris Özbir) benim adamım seni öldürtürüm diye tehdit ettiği bunun üzerine Sıtkı Arabulan’ın CaddesiYorgi Papadopulos’un Vural Arıkan, Erdoğan Demirören, Adnan Başer Kafaoğlu ve Necdet Çobanlıoğlu tarafından kravatla boğularak öldürüldüğü tüm bu olayların aydınlığa kavuşması için 1) Sıtkı Arabulan, 2) İnayet Esen, 3) Dündar Kılıç, 4) Şahin Cizrelioğlu, 5) İdris Özbir, 6) Recai Erkli, 7) Yüksel Yalçınkoçak, 8) Avukat Şükran Ergun, 9) Avukat Mualla Selçuk, 10) Avukat İlhan Sipahioğlu, 11) Osman isimli (öldürülme hadisesini yakınen bilen) isimli şahısların sorgulamaları ve dinlenmelerinin yararlı olacağı, bahse konu şirketin adresinin İstanbul Karaköy Bankalar Caddesiolarak tesbit edildiği,

Ayrıca yaptığımız istihbarat çalışmalarında Vural Arıkan’ın 4 no’lu SYNT. Mahkemesi’nde uyuşturucu madde ve silah kaçakçılığı suçundan yargılanan ve Dairemiz arşivlerinde kayıdı bulunan Sefer Bezal adlı kişinin de şirketinde müşavir olarak çalıştığı halk tarafından da bilindiği ve tarafımızdan istihbar edildiği,

Yine konu ile ilgili yaptığımız istihbarat çalışmalarında öteden beri İstanbul yeraltı dünyasının önde gelen Mafya babalarından Hüseyin Cevahiroğlu, İbrahim Cevahiroğlu ve Dündar Kılıç’ın yakınlarının maddi ve manevi tüm destekleri ile İstanbul ilinden Halkçı Parti’den milletvekili olarak seçtikleri İbrahim Ural vasıtası ile Vural Arıkan’a baskı yapıldığı, bu baskının eski İstanbul Emniyet Müdürü Şükrü Balcı ve Gazinocular Kralı unvanı ile anılan Fahrettin Aslan’ın da desteklediği, Kapıkule Gümrük hadisesinin de Vural Arıkan tarafından Meclise getirilmesine sebep bunların baskılarından kaynaklandığı, Amaçlarının:

1- Şu anda mafya ile büyük mücadele eden Kaçakçılık İstihbarat Harekât Daire Başkanı Atilla Aytek’in görevinden uzaklaştırılması,

kilo eroin konusundan yurt dışında firarda bulunan Osman Cevahiroğlu’nun kolay yönden Türkiye’ye getirilip serbest kalmasını sağlamak,

3- Bundan sonra da eskiden olduğu gibi müsait bir ortam hazırlıyarak uyuşturucu ve silah kaçakçılığı konularına devam ettirmek olduğu, tüm vatansever kamuoyu ve edindiğimiz istihbaratlardan elde edilmiştir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası