windows 7 masaüstü özelleştirme / Varsayılan yerel kullanıcı profilini özelleştirme - Windows Client | Microsoft Learn

Windows 7 Masaüstü Özelleştirme

windows 7 masaüstü özelleştirme

win7 masaüstü özelleştirme programı!

• Teğmen
    arkardaş win7 i&#;in masa&#;st&#;n&#; &#;zelleştiren, daha kullanışlı hale getirebilecek ve yeni bir renk katacak bir program arıyorum.

funduszeue.info

bu resimdeki gibi birşeyler arıyorum, ama pek bulamadım. b&#;yle aray&#;zler kullanan ya da tavsiye edecek var mı acaba!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alis4 -- 6 Mart ; >

• Onbaşı
    20 Mesaj
  • Teğmen

evet şimdi g&#;r&#;nce aklıma geldi. eskiden kullanmıştım ama unutmuştum ismini. teşekk&#;r ederim
  • Binbaşı
    Size en iyi yardımı yapacak tek funduszeue.info linke tıklayın ve aşağıdaki program ve temaları sitede arayın , temaları kesin bulursunuzda uygulamaları google'dan aramak gerekebilir PM'de yolladım,aynı mesajı burayada koyuyorum,ihtiyacı olan yararlanır işte

Avedesk HDD,program,uygulama,bilgisayarım vs. gibi kısayoları farklı ikon ve g&#;rsellikle desktopta kısayol oluşturmak i&#;in kullanabilirsiniz
    Systats Avedesk altında &#;alışan &#;ok geniş kapsamlı, masa&#;st&#;ne daha fazla g&#;rsellik katan harika bir yazılım. Avedesk ve Systats paket olarak nette &#;ok zor bulursunuz, eğer &#;ok istiyorsan yarın g&#;n i&#;inde link yollamaya &#;alışırım
    Rocket Dock (Mac'lerdeki dock g&#;r&#;n&#;m&#;n&#; verir ve verdiğiniz linkteki ekran g&#;r&#;nt&#;s&#;ndeki ile aynı g&#;revi yapar. Kullanımı kolay,TR dil se&#;eneği mevcut)
    ObejectDock Rocketdock gibidir fakat aray&#;z ve kullanım alanı daha geniştir,şiddetle tavsiye edilir. TR dil desteği sunuyordu (galiba)
    ObjectBar TR dil desteği sunuyor mu bilmiyorum, adres satırı g&#;r&#;n&#;m&#;n&#; değiştirmek ve internet tarayıcınızdaki adres kutusunda değişiklik yapma imkanı sunar sınırsız sayıda tema ve g&#;rsellik imkanı sağlar
    Rainmeter Masa&#;st&#;nde saat,takvim, tarih,digital ve analog saat,cpu g&#;stergeleri,ram,hdd vs. g&#;stergeleri,gmail,yahoo vs. gibi hesaplara erişim kısayolları koymak i&#;in ve g&#;rsellik sunmak i&#;in birebirdir funduszeue.info 'dan tema ve uygulama bulunabilir Şiddetle tavsiye ederim.
    Samurize MAC'lerdeki finder bar denilen &#;ubuğun g&#;rsel olarak windowslara eklenmesini ve &#;zerinde d&#;zenleme yapılmasını sağlar. Kişiselleştirilmiş kısayollar koyarak desktopa atacağınız herhangi bir kısayol ikonunu ikonsuz olarak veya yanında ikon &#;nizlemesi kullanarak aşağı doğru a&#;ılan frameler şeklinde size kısayollar sağlar. Kullandık&#;a zevk alırsınız,biraz karışıktır. TR dil desteği yoktur. PRO değilseniz bulaşmayın, sisteme zarar vermez. Kullanım klavuzu isterseniz &#;rnekli anlatım mevcut , onu da yollarım
    XWindows Dock Kendi siteside bulunan, deviantart &#;zerinden de kişisel temaları yapılmış olan &#;ok sağlam bir dock programıdır. G&#;rsellik olarak MAC 'teki docklara daha yakındır. Tema olarak ta MAC'lerde kullanılan candybar uygulamasının temalarına daha yakındır, sistemi yormaz,d&#;ş&#;k ram de &#;ok g&#;zel &#;alışır. Şiddetle tavsiye ederim. TR dil se&#;eneği var mı bilmiyorum,uzun s&#;redir kullanmıyorum,koymuş olabilirler
    CD ART DISPLAY yani CAD winamp,media player vs. gibi media oynatıcılarda &#;alan par&#;anın cover'ını g&#;sterir,oynatıcıyı kontrol imkanı sunar, &#;ok değişik medya oynatıcıları kumanda etmesiyle &#;nl&#;d&#;r,son versiyonunda &#;&#;eşitli hatalar d&#;zeltilmi. Kendi sitesi veya funduszeue.info 'da bir s&#;r&#; tema da bulabileceğiniz harika bir program. Ayrıca şarkı ismi,şalb&#;m ismi,sanat&#;ı ismi,yılı, s&#;resi, geri sayım,ileri sayım,ETA (kalan s&#;re) gibi bir ton &#;zelliği ve &#;eşitli font ve yazı renkleriyle kullanıcı tarafından d&#;zenleme imkanı tanır

Sadece Win 7 'de ge&#;erli uygulamalar:
    Taskbar_RSS RSS haberleri taskbara yerleştirip,&#;zerine geldiğinde &#;nizleme penceresinden de okuyabileceğiniz g&#;zel bir eklenti
    Win 7 Start Button Changer adından anlaşıldığı gibi win 7 nin başlat ikonunu değiştiriyor,sen oraya istersen kendi y&#;z ifadeni,istersen kız arkadaşının y&#;z ifadesini istersen beğendiğin temalardan birini koyarsın
    Logon Screen Windows 7 boot resmini değiştiriyor
    Hide Systemtray Win 7'de sistem tepsisinde &#;alışan uygulamalrı gizler veya g&#;r&#;nt&#;lenmesini sağlar Hi&#; kullanmadım,ancak sistemi yormadığıda s&#;yleniyor. Shareware uygulamadır.. ila&#; mecburiiii
    Snow Leopard Transformation Pack Windows 7 Win 7 'yi MACOS Snow Leopard gibi g&#;r&#;n&#;me getiriyor,pek başarılı olmasada, idare ediyor
    WindowTabs Klas&#;r ve sekmesiz tarayıcılara (ki ben sekmesiz tarayıcı kaldığını sanmıyorum) sekme ekleme işlemini sağlıyor. Atıyorum &#;ok kasan bir PC sahibisin. XP kullanıyorsun. Internet Explorer ve aşağısı y&#;kl&#;, o zaman bu program işini fazlasıyla g&#;recektir. Her Windosta &#;alışıyor diye biliyorum, aynı sekmeye hem klas&#;r,hemde tarayıcı koymak,hem resim,hem medya oynatıcı eklemek ve &#;ıkaramk bu programla &#;ok basit
    Hot Corners Bu uygulamada win 7 kullanıcılarının ekran k&#;şelerine uygulama kısayolları koymak istediklerinde işe yarıyor,g&#;rsellikten &#;te,kullanım kolaylığı &#;n planda,ancak ben hi&#; kullanmadım Burda nasıl kullanacağın ve uygulama hakkında bilgi var funduszeue.info
    Google Desktop &#;eşitli gadgetlarla desktopu zenginleştirebileceğin bir uygulama,son s&#;r&#;m&#; nette her yerde vardır. Biraz araştır bulursun

• Teğmen
    quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh&#;

Size en iyi yardımı yapacak tek funduszeue.info linke tıklayın ve aşağıdaki program ve temaları sitede arayın , temaları kesin bulursunuzda uygulamaları google'dan aramak gerekebilir PM'de yolladım,aynı mesajı burayada koyuyorum,ihtiyacı olan yararlanır işte

Avedesk HDD,program,uygulama,bilgisayarım vs. gibi kısayoları farklı ikon ve g&#;rsellikle desktopta kısayol oluşturmak i&#;in kullanabilirsiniz
    Systats Avedesk altında &#;alışan &#;ok geniş kapsamlı, masa&#;st&#;ne daha fazla g&#;rsellik katan harika bir yazılım. Avedesk ve Systats paket olarak nette &#;ok zor bulursunuz, eğer &#;ok istiyorsan yarın g&#;n i&#;inde link yollamaya &#;alışırım
    Rocket Dock (Mac'lerdeki dock g&#;r&#;n&#;m&#;n&#; verir ve verdiğiniz linkteki ekran g&#;r&#;nt&#;s&#;ndeki ile aynı g&#;revi yapar. Kullanımı kolay,TR dil se&#;eneği mevcut)
    ObejectDock Rocketdock gibidir fakat aray&#;z ve kullanım alanı daha geniştir,şiddetle tavsiye edilir. TR dil desteği sunuyordu (galiba)
    ObjectBar TR dil desteği sunuyor mu bilmiyorum, adres satırı g&#;r&#;n&#;m&#;n&#; değiştirmek ve internet tarayıcınızdaki adres kutusunda değişiklik yapma imkanı sunar sınırsız sayıda tema ve g&#;rsellik imkanı sağlar
    Rainmeter Masa&#;st&#;nde saat,takvim, tarih,digital ve analog saat,cpu g&#;stergeleri,ram,hdd vs. g&#;stergeleri,gmail,yahoo vs. gibi hesaplara erişim kısayolları koymak i&#;in ve g&#;rsellik sunmak i&#;in birebirdir funduszeue.info 'dan tema ve uygulama bulunabilir Şiddetle tavsiye ederim.
    Samurize MAC'lerdeki finder bar denilen &#;ubuğun g&#;rsel olarak windowslara eklenmesini ve &#;zerinde d&#;zenleme yapılmasını sağlar. Kişiselleştirilmiş kısayollar koyarak desktopa atacağınız herhangi bir kısayol ikonunu ikonsuz olarak veya yanında ikon &#;nizlemesi kullanarak aşağı doğru a&#;ılan frameler şeklinde size kısayollar sağlar. Kullandık&#;a zevk alırsınız,biraz karışıktır. TR dil desteği yoktur. PRO değilseniz bulaşmayın, sisteme zarar vermez. Kullanım klavuzu isterseniz &#;rnekli anlatım mevcut , onu da yollarım
    XWindows Dock Kendi siteside bulunan, deviantart &#;zerinden de kişisel temaları yapılmış olan &#;ok sağlam bir dock programıdır. G&#;rsellik olarak MAC 'teki docklara daha yakındır. Tema olarak ta MAC'lerde kullanılan candybar uygulamasının temalarına daha yakındır, sistemi yormaz,d&#;ş&#;k ram de &#;ok g&#;zel &#;alışır. Şiddetle tavsiye ederim. TR dil se&#;eneği var mı bilmiyorum,uzun s&#;redir kullanmıyorum,koymuş olabilirler
    CD ART DISPLAY yani CAD winamp,media player vs. gibi media oynatıcılarda &#;alan par&#;anın cover'ını g&#;sterir,oynatıcıyı kontrol imkanı sunar, &#;ok değişik medya oynatıcıları kumanda etmesiyle &#;nl&#;d&#;r,son versiyonunda &#;&#;eşitli hatalar d&#;zeltilmi. Kendi sitesi veya funduszeue.info 'da bir s&#;r&#; tema da bulabileceğiniz harika bir program. Ayrıca şarkı ismi,şalb&#;m ismi,sanat&#;ı ismi,yılı, s&#;resi, geri sayım,ileri sayım,ETA (kalan s&#;re) gibi bir ton &#;zelliği ve &#;eşitli font ve yazı renkleriyle kullanıcı tarafından d&#;zenleme imkanı tanır

Sadece Win 7 'de ge&#;erli uygulamalar:
    Taskbar_RSS RSS haberleri taskbara yerleştirip,&#;zerine geldiğinde &#;nizleme penceresinden de okuyabileceğiniz g&#;zel bir eklenti
    Win 7 Start Button Changer adından anlaşıldığı gibi win 7 nin başlat ikonunu değiştiriyor,sen oraya istersen kendi y&#;z ifadeni,istersen kız arkadaşının y&#;z ifadesini istersen beğendiğin temalardan birini koyarsın
    Logon Screen Windows 7 boot resmini değiştiriyor
    Hide Systemtray Win 7'de sistem tepsisinde &#;alışan uygulamalrı gizler veya g&#;r&#;nt&#;lenmesini sağlar Hi&#; kullanmadım,ancak sistemi yormadığıda s&#;yleniyor. Shareware uygulamadır.. ila&#; mecburiiii
    Snow Leopard Transformation Pack Windows 7 Win 7 'yi MACOS Snow Leopard gibi g&#;r&#;n&#;me getiriyor,pek başarılı olmasada, idare ediyor
    WindowTabs Klas&#;r ve sekmesiz tarayıcılara (ki ben sekmesiz tarayıcı kaldığını sanmıyorum) sekme ekleme işlemini sağlıyor. Atıyorum &#;ok kasan bir PC sahibisin. XP kullanıyorsun. Internet Explorer ve aşağısı y&#;kl&#;, o zaman bu program işini fazlasıyla g&#;recektir. Her Windosta &#;alışıyor diye biliyorum, aynı sekmeye hem klas&#;r,hemde tarayıcı koymak,hem resim,hem medya oynatıcı eklemek ve &#;ıkaramk bu programla &#;ok basit
    Hot Corners Bu uygulamada win 7 kullanıcılarının ekran k&#;şelerine uygulama kısayolları koymak istediklerinde işe yarıyor,g&#;rsellikten &#;te,kullanım kolaylığı &#;n planda,ancak ben hi&#; kullanmadım Burda nasıl kullanacağın ve uygulama hakkında bilgi var funduszeue.info
    Google Desktop &#;eşitli gadgetlarla desktopu zenginleştirebileceğin bir uygulama,son s&#;r&#;m&#; nette her yerde vardır. Biraz araştır bulursun

teşekk&#;r ederim şu an incelemedeyim :)

• Yarbay
    arkadaşlar ben de rocket dock la ilgili bir soru sormak istiyorum ben siteye girdim rocket dock ı indirmek i&#;in ancak indirme sayfasında ş&#;yle bişey yazıyo

* Please note that Windows XP x64 Edition, Windows Vista bit Editions, Windows 7 bit Editions, and alternate shells are not yet supported.

cat pat ingilizcemle anladıgım kadarıyla windows 7 64 bit i hen&#;z desteklemiyormuş ve ben de win7 64 bit kullanıyorum acaba programı kurup kullanmamda herhangi bir sorun yasar mıyım?
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  • Yarbay
    Windows XP x64 Edition, Windows Vista bit s&#;r&#;mler, Windows 7 bit s&#;r&#;mleri, ve alternatif kabukları hen&#;z desteklenmemektedir unutm
  • yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

Windows 7'nin en iyi yanlar&#;ndan biri, onu ek yaz&#;l&#;mlar olmadan da özelle&#;tirebilmeniz. Sunulan ayarlar&#; kullanarak i&#;letim sistemine e&#;siz bir görünüm kazand&#;rmak ve ayn&#; zamanda daha verimli bir hale getirmek oldukça kolay.

Bu yaz&#;m&#;zda Windows 7'ye nas&#;l farkl&#; bir görünüm kazand&#;rabilece&#;inizi ve deneyiminizi nas&#;l daha keyifli bir hale getirebilece&#;inizi sizlerle payla&#;&#;yoruz.

Ho&#; geldin ekran&#;n&#; özelle&#;tirin

Ho&#; geldin ekran&#;n&#; özelle&#;tirin

1. Ho&#; geldin ekran&#;n&#; de&#;i&#;tirin

Burada de&#;i&#;tirebilece&#;iniz iki ö&#;e var: Profil resminiz ve arka plan resmi.

Profil resminizi de&#;i&#;tirmek için Ba&#;lat menüsü - Denetim masas&#; - Kullan&#;c&#; hesaplar&#; - Hesap resmini de&#;i&#;tir'e t&#;klay&#;n. Varolan resimlerin aras&#;ndan bir resim seçebilir veya bilgisayar&#;n&#;zdaki farkl&#; bir resmi kullanabilirsiniz.

Aç&#;l&#;&#; ekran&#;n&#; de&#;i&#;tirmek içinse harici bir araç kullanman&#;z veya bunu elle yapman&#;z gerekiyor. funduszeue.info Logon Changer'i kullanarak aç&#;l&#;&#; ekran&#;n&#;z&#; de&#;i&#;tirebilirsiniz.

Masaüstü araçlar&#; ekleyin

Masaüstü araçlar&#; ekleyin

2. Masaüstünüze araçlar ekleyin

Araçlar, masaüstünüzde duran küçük uygulamalard&#;r. Araçlar sayesinde bir bilgiyi alman&#;z veya bir i&#;levi yerine getirmeniz için herhangi bir program çal&#;&#;t&#;rman&#;za gerek kalm&#;yor.

ClipBoard Manager: Windows Panosunu, geçmi&#;ini yönetin, girdiler aras&#;nda arama yap&#;n.

Skype Arac&#;: Skype'&#; masaüstünüzde küçük olarak çal&#;&#;t&#;r&#;n ve yerden tasarruf edin

The Magic Folder: Dosyalar&#; uzant&#;lar&#;na göre ön-tan&#;ml&#; klasörlere da&#;&#;t&#;n.

Araçlara göz atmak için Windows Live Gadget Gallery'yi ziyaret edebilirsiniz.

Temay&#; de&#;i&#;tirin ve masaüstünü özelle&#;tirin

Temay&#; de&#;i&#;tirin ve masaüstünü özelle&#;tirin

3. Windows temas&#;n&#; de&#;i&#;tirin

Temay&#; de&#;i&#;tirmek sisteminizin görünü&#;ünü ba&#;tan a&#;a&#;&#; de&#;i&#;tirecektir. Masaüstüne sa&#; t&#;klay&#;n ve Ki&#;iselle&#;tir'i seçin. Farkl&#; temalar&#; bu adresten indirmeniz mümkün.

4. Özel bir masaüstü slayt gösterisi haz&#;rlay&#;n

Masaüstünüz için kendi çekti&#;iniz foto&#;raflardan olu&#;an bir slayt gösterisi haz&#;rlayabilirsiniz.

Özel bir masaüstü slayt gösterisi olu&#;turmak için masaüstüne sa&#; t&#;klay&#;n, Ki&#;iselle&#;tir'i ve Masaüstü Arkaplan&#;'n&#; t&#;klay&#;n. Slayt gösterisi haz&#;rlayabilmek için 'Resim konumu' aç&#;l&#;r menüsünden 'Düz renkler' seçe&#;i d&#;&#;&#;ndaki bir seçene&#;i seçmelisiniz. &#;imdi 'Gözat'a t&#;klay&#;n ve resimlerinizin bulundu&#;u klasöre gidin. Diledi&#;iniz resimleri seçin. Bunun ard&#;ndan bir 'Resim konumland&#;rmas&#;' seçin ve 'Resim de&#;i&#;tirme aral&#;&#;&#;'n&#; belirleyin. Son olarak 'Kaydet' dü&#;mesine bas&#;n. Art&#;k yeni masaüstünüzün keyfini ç&#;karabilirsiniz.

Görev çubu&#;u ve H&#;zl&#; Çal&#;&#;t&#;r çubu&#;u

Görev çubu&#;u ve H&#;zl&#; Çal&#;&#;t&#;r çubu&#;u

5. Görev çubu&#;una Araç çubu&#;u ve H&#;zl&#; Çal&#;&#;t&#;r çubu&#;u ekleyin

Görev çubu&#;unuzda bulunan bir araç çubu&#;u, programlar&#;n&#;za an&#;nda eri&#;ebilmenizi sa&#;lar. Görev çubu&#;una sa&#; t&#;klayarak Araç çubuklar&#; listesinden istedi&#;iniz araç çubuklar&#;n&#; etkinle&#;tirmeniz mümkün.

Windows XP'deki H&#;zl&#; Çal&#;&#;t&#;r çubu&#;unu özleyenlerdenseniz, bunun bir çözümü var. Görev çubu&#;una sa&#; t&#;klay&#;n, 'Araç çubuklar&#;' menüsünden 'Yeni araç çubu&#;u' seçene&#;ini seçin. Konum olarak;
%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
girin ve 'Klasör seç'e t&#;klay&#;n. H&#;zl&#; çal&#;&#;t&#;r araç çubu&#;u belirecektir ancak birkaç küçük ayar daha yapman&#;z gerekiyor. Çubu&#;u gereksiz detaylardan kurtarmak için üzerine sa&#; t&#;klay&#;n, 'Ba&#;l&#;&#;&#; göster' ve 'Metni göster' seçeneklerinin i&#;aretini kald&#;r&#;n.

İlgili GaleriWin7 özel teması: Windows 7 Surreal Territory Galeriye Gözat

İlgili VideoWindows 7&#;li tablet Videoyu İzle

Okuyucu Yorumları

Windows'un görüntüsünü hazırlarken varsayılan yerel kullanıcı profilini özelleştirme

Bu makalede, Windows 7'de görüntü oluşturduğunuzda varsayılan yerel kullanıcı profili ayarlarının nasıl özelleştirileceği açıklanır.

Şunlar için geçerlidir: Windows 7 Service Pack 1, Windows Server R2
Özgün KB numarası:

Özet

Görüntüyü dağıttığınızda, varsayılan yerel kullanıcı profili ayarları bilgisayarda oturum açan tüm yeni kullanıcılara uygulanır.

Varsayılan kullanıcı profilini veya zorunlu kullanıcı profilini özelleştirmek için, önce varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmeniz gerekir. Ardından, bu kullanıcı profilini varsayılan kullanıcı profili veya zorunlu kullanıcı profili yapmak için varsayılan kullanıcı profili uygun paylaşılan klasöre kopyalanabilir.

Varsayılan kullanıcı profili bu makalede açıklandığı gibi özelleştirildiğinde, kaynak profili birden çok kullanıcının kullanımına uygun bir biçimde yeniden oluşturur. Bu, Windows işletim sistemi için varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için desteklenen tek yöntemdir. Varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için başka yöntemler kullanmaya çalışırsanız, bu durum bu yeni varsayılan kullanıcı profiline gereksiz bilgilerin eklenmesine neden olabilir. Bu tür gereksiz bilgiler, uygulamalar ve sistem kararlılığı ile ilgili ciddi sorunlara yol açabilir.

Bu makale, görüntüleri hazırlarken varsayılan yerel kullanıcı profillerini özelleştirme hakkında daha önce yayımlanan tüm yordamların yerini alır.

Varsayılan kullanıcı profilini özelleştirme

Varsayılan kullanıcı profilini özelleştirmek için desteklenen tek yöntem, funduszeue.info yanıt dosyasındaki parametresini kullanmaktır. funduszeue.info yanıt dosyası Sistem Hazırlama Aracı'na (funduszeue.info) geçirilir.

1. Adım: Varsayılan kullanıcı profilini yapılandırma

1. Yerleşik yerel Yönetici hesabını kullanarak Windows'ta oturum açın.

Not

Bu işlem için bir etki alanı hesabı kullanamazsınız.

2. Kullanıcı Hesapları denetim masasını açın ve Windows'ta oturum açmak için kullandığınız yönetici düzeyinde bir kullanıcı hesabı dışında eklenen tüm kullanıcı hesaplarını kaldırın.

3. Varsayılan kullanıcı profiline kopyalamak istediğiniz ayarları yapılandırın. Buna masaüstü ayarları, sık kullanılanlar ve Başlat menüsü seçenekleri dahildir.

Not

Windows 7'de Başlat menüsünü ve Görev Çubuğunu özelleştirme işlemi sınırlıdır.

2. Adım: Profili Kopyala parametresini içeren bir funduszeue.info dosyası oluşturma

Profil Kopyalama parametresini ( ) içeren bir funduszeue.info dosyası oluşturun. Bu Profil Kopyala parametresi kullanılarak, şu anda oturum açmış olan kullanıcının ayarları varsayılan kullanıcı profiline kopyalanır. Bu parametre, specialize geçişinde true olarak ayarlanmalıdır.

Windows System Image Manager (Windows SIM), grafik kullanıcı arabiriminde (GUI) katılımsız Windows Kurulumu yanıt dosyalarını oluşturur ve yönetir.

Yanıt dosyaları, Windows Kurulumu sırasında varsayılan Windows yüklemesini yapılandırmak ve özelleştirmek için kullanılan XML tabanlı dosyalardır.

funduszeue.info dosyasını oluşturmak için Windows Sistem Görüntü Yöneticisi aracını kullanın. Windows Sistem Görüntü Yöneticisi aracı, Windows Otomatik Yükleme Seti'nin (Windows AIK) bir parçası olarak bulunur. İşletim sisteminiz için AIK'yi aşağıdaki web sitelerinden birinden alın:

Windows AIK hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows Otomatik Yükleme Seti (AIK). Yanıt dosyası oluşturma yönergeleri, Windows AIK ile birlikte gelen Yardım bilgilerinde bulunabilir. Yanıt dosyası oluşturma hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows SIM'de Yanıt Dosyalarıyla Çalışma.

3. Adım: funduszeue.info dosyasındaki varsayılan kullanıcı profilini özelleştirme

1. Yükseltilmiş bir komut istemi açın. Bunu yapmak için Başlat'a tıklayın, Arama kutusuna cmd yazın, Programlar listesinde cmd'ye sağ tıklayın ve ardından Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.

Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya onaylayın.

2. Komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:

Not

funduszeue.info dizininde bulunur.

3. CopyProfile komutunun başarıyla tamamlandığını onaylamak için dosyayı açın .

4. Aşağıdakine benzeyen satırları arayın (specialize geçişinde):

[kabuk katılımsız] c:\Users\Administrator dosyasından CopyProfileDirectory başarılı oldu.
    [kabuk katılımsız] CopyProfile başarılı oldu.

Bu satır, CopyProfile komutunun başarılı olup olmadığını ve hangi kullanıcı profilinin varsayılan kullanıcı profiline kopyalandığını onaylar.

5. Görüntüyü yakalayın.

6. Görüntüyü dağıtın. Bir görüntüyü yakalamak ve dağıtmak için Sysprep kullanma hakkında daha fazla bilgi için bkz. Sysprep Teknik Başvurusu.

Not

• Profili Kopyala parametresinin kullanılabilmesi için anahtarı funduszeue.info ile kullanmanız gerekir. seçeneği , istenen funduszeue.info dosyasına işaret etmek için kullanılır. Bu nedenle, bu örnekte, funduszeue.info dosyası klasörde bulunur .
  • Yerleşik yönetici hesabı profili, temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirdiğinizde veya Sysprep aracını çalıştırdığınızda silinir. CopyProfile ayarı, yerleşik yönetici hesabı silinmeden önce işlenir. Bu nedenle, yaptığınız tüm özelleştirmeler yeni kullanıcı hesabı profilinde görünür. Bu, yerleşik yönetici hesabı profili ayarlarını içerir.
  • Birden çok kullanıcı profili varsa, Windows sysprep varsayılan kullanıcı profiline kopyalamak için beklenmeyen bir profil seçebilir.
  • Tüm özelleştirmeler yeni profillere yayılmaz. Bazı ayarlar yeni kullanıcı oturum açma işlemi tarafından sıfırlanır. Bu ayarları yapılandırmak için grup ilkesi ayarlarını veya betiği kullanın.

Otomatik görüntü derleme ve dağıtım sistemleri kullanıyorsanız dikkat edilmesi gerekenler

• Microsoft Dağıtım Araç Seti veya System Center Configuration Manager gibi araçları kullandığınızda, Sysprep komutunu çalıştırdığınızda CopyProfile ayarı gerekli değildir. Bu araçlar genellikle görüntü diske dağıtıldıktan sonra ancak Sysprep komutunu çalıştırdıktan sonra işletim sistemi ilk kez başlatılmadan önce funduszeue.info dosyasını değiştirir veya değiştirir. Bu nedenle, Microsoft Dağıtım Araç Seti veya System Center Configuration Manager dağıtım işleminde kullanılan funduszeue.info dosyası CopyProfile ayarını içermelidir.

• Görüntü derleme işlemi sırasında Windows 7 yükleme medyasından Kurulum'u çalıştırdığınızda CopyProfile ayarını true olarak ayarlarsanız, yönetici profili ayarları istemeden varsayılan kullanıcı profiline kopyalanabilir. Yönetici profili ayarları genellikle yükleme medyasında funduszeue.info dosyasında bulunur.

Varsayılan kullanıcı profilini ağ varsayılan kullanıcı profiline dönüştürme

Varsayılan kullanıcı profilini ağ varsayılan kullanıcı profiline dönüştürmek için şu adımları izleyin:

1. Özelleştirilmiş varsayılan kullanıcı profiline sahip bilgisayarda oturum açmak için yönetici kimlik bilgilerine sahip bir hesap kullanın.

2. Bir etki alanı denetleyicisinin NETLOGON paylaşılan klasörüne bağlanmak için komutunu kullanın. Örneğin, yol aşağıdakine benzer:

3. NETLOGON paylaşılan klasöründe yeni bir klasör oluşturun ve bunu Default User.v2 olarak adlandırın.

4. Başlat'a tıklayın, Bilgisayar'a sağ tıklayın, Özellikler'e tıklayın ve ardından Gelişmiş sistem ayarları'nı tıklatın.

5. Kullanıcı Profilleri'nin altında Ayarlar'a tıklayın. Kullanıcı Profilleri iletişim kutusu, bilgisayarda depolanan profillerin listesini gösterir.

6. Varsayılan Profil'i seçin ve kopyala'ya tıklayın.

7. Profili kopyala metin kutusuna, 3. adımda oluşturduğunuz Windows varsayılan kullanıcı profili klasörünün ağ yolunu yazın. Örneğin, yolunu yazın.

8. Kullanımına izin verilenler'in altında Değiştir'e tıklayın, Herkes adını yazın ve ardından Tamam'a tıklayın.

9. Profili kopyalamaya başlamak için Tamam'a tıklayın.

10. Kopyalama işlemi tamamlandığında bilgisayardan oturumu kapatın.

Varsayılan kullanıcı profilini zorunlu kullanıcı profiline dönüştürme

Varsayılan yerel kullanıcı profilini zorunlu bir profil olacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, tüm kullanıcılar tarafından kullanılan tek bir merkezi profiliniz olabilir. Bunu yapmak için zorunlu profil konumunu hazırlamanız, yerel varsayılan kullanıcı profilini zorunlu profil konumuna kopyalamanız ve ardından kullanıcının profil konumunu zorunlu profile işaret etmek üzere yapılandırmanız gerekir.

1. Adım: Zorunlu profil konumunu hazırlama

1. Merkezi bir dosya sunucusunda yeni bir klasör oluşturun veya gezici kullanıcı profilleri için kullandığınız mevcut bir klasörü kullanın. Örneğin, profiller klasör adını kullanabilirsiniz:

2. Yeni bir klasör oluşturuyorsanız, kuruluşunuza uygun bir ad kullanarak klasörü paylaşın.

Not

Gezici kullanıcı profilleri içeren paylaşılan klasörler için paylaşım izinleri , Kimliği Doğrulanmış Kullanıcılar grubu için Tam Denetim izinlerini etkinleştirmelidir. Zorunlu kullanıcı profillerini depolamaya ayrılmış klasörlerin paylaşım izinleri , Kimliği Doğrulanmış Kullanıcılar grubu için Okuma izinlerini etkinleştirmeli ve Yöneticiler grubu için Tam Denetim izinlerini etkinleştirmelidir.

3. 1. adımda oluşturulan veya tanımlanan klasörde yeni bir klasör oluşturun. Zorunlu kullanıcı profili belirli bir kullanıcıya aitse, bu yeni klasörün adı kullanıcı hesabının oturum açma adıyla başlamalıdır. Zorunlu kullanıcı profili birden fazla kullanıcı içinse, buna uygun olarak adlandırın. Örneğin, aşağıdaki etki alanının zorunlu bir profili vardır ve klasör adı zorunlu sözcüğüyle başlar:

4. Adından sonra .v2 ekleyerek klasörü adlandırmayı tamamlayın. 3. adımda kullanılan örnekte klasör adı zorunludur. Bu nedenle, bu kullanıcı için aşağıdaki klasörün son adı zorunludur.v2:

2. Adım: Varsayılan kullanıcı profilini zorunlu profil konumuna kopyalama

1. Yönetici kimlik bilgilerine sahip bir hesap kullanarak özelleştirilmiş yerel varsayılan kullanıcı profiline sahip bilgisayarda oturum açın.

2. Başlat'a tıklayın, Bilgisayar'a sağ tıklayın, Özellikler'e ve ardından Gelişmiş Sistem Ayarları'nı tıklatın.

3. Kullanıcı Profilleri'nin altında Ayarlar'a tıklayın. Kullanıcı Profilleri iletişim kutusu, bilgisayarda depolanan profillerin listesini gösterir.

4. Varsayılan Profil'i seçin ve kopyala'ya tıklayın.

5. Profili kopyala metin kutusuna, 1. Adım: Zorunlu profil konumunu hazırlama bölümünde oluşturduğunuz Windows varsayılan kullanıcı klasörünün ağ yolunu yazın. Örneğin, aşağıdaki yolu yazın:

6. Kullanımına izin verilenler'in altında Değiştir'e tıklayın, Herkes adını yazın ve ardından Tamam'a tıklayın.

7. Profili kopyalamaya başlamak için Tamam'a tıklayın.

8. Kopyalama işlemi tamamlandığında bilgisayardan oturumu kapatın.

9. Merkezi dosya sunucusunda, 1. Adım: Zorunlu profil konumunu hazırlama bölümünde oluşturduğunuz klasörü bulun.

10. Düzenle'ye ve ardından Klasör seçenekleri'ne tıklayın.

11. Görünüm sekmesine tıklayın, Gizli dosya ve klasörleri göster onay kutusunu seçmek için tıklayın, Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle onay kutusunu temizlemek için tıklayın, Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu temizlemek için tıklayın, uyarıyı kapatmak için Evet'e tıklayın ve sonra değişiklikleri uygulamak ve iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'a tıklayın.

12. NTUSER'ı bulun ve sağ tıklayın. DAT dosyası, Yeniden Adlandır'a tıklayın, dosyanın adını NTUSER olarak değiştirin. MAN ve ardından ENTER tuşuna basın.

Not

Daha önce Sistem Denetim Masası öğesini kullanarak profilleri kopyalamak mümkündü. Profili kullanılamaz hale getiren veriler ekleyebileceğinden, varsayılan profile kopyala seçeneği artık devre dışı bırakılmıştır.

Adım3: Kullanıcı hesabı hazırlama

1. Etki alanı yöneticisi olarak Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları yönetim konsolunu bir Windows Server R2 veya Windows Server bilgisayarından açın.

2. Zorunlu kullanıcı profilini uygulamak istediğiniz kullanıcı hesabına sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.

3. Profil sekmesine tıklayın, profil yolu metin kutusuna 1. Adım: Zorunlu profil konumunu hazırlama bölümünde oluşturduğunuz ağ yolunu yazın. Ancak sonuna .v2 eklemeyin. Örneğimizde yol şu şekilde olacaktır:

4. Tamam'a tıklayın ve Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları yönetim konsolunu kapatın. Kullanıcı artık özelleştirilmiş zorunlu kullanıcı profilini kullanacaktır.

Hala yardım gerekiyor

Bu makale sorunuzu yanıtlamıyorsa bir soru sorun ve Microsoft Community'deki diğer topluluk üyelerine gönderin.

Kaynaklar

Bir kullanıcı profilinde oturum açarken sorun yaşıyorsanız web sitesine bakın:

Veri toplama

Microsoft desteğinden yardıma ihtiyacınız varsa, dağıtımla ilgili sorunlar için TSSv2 kullanarak bilgi toplama bölümünde belirtilen adımları izleyerek bilgileri toplamanızı öneririz.

Windows 7 Masaüstü Kullanımı ve Kişiselleştirme Özellikleri

Windows 7 İçin Masaüstü ve Kişiselleştirme

Windows 7&#;de masaüstü kullanımı ve kendinize göre özelleştirme seçeneklerini sizlere hazırladığımız yazılarla anlatmaya çalıştıfunduszeue.infos 7&#;de masaüstü kullanımını ve kişiselleştirme özelliklerini, özellikle yeni bilgisayar kullanıcılarına faydalı olacak bir şekilde bir arada topladık.İşte hazırladığımız o yazılar&#;.

Ekran Koruyucu Değiştirme

Ekran Koruyucunuzu Özelleştirin Bilgisayarınızdan belli bir süre hiçbir işlem yapmadığınızda devreye giren hareketli resimler yada desenler ekran koruyucu&#;

Ekran Çözünürlüğünü Değiştirme

Ekran Çözünürlüğünüzü Ayarlayın Ekran çözünürlüğü monitrörünüzün desteklediği en iyi görünümü yani netliği göfunduszeue.info çözünürlüğü&#;

Yazı Tipini Değiştirme

Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir? Kendi zevkinize göre Windows yazı tipini değiştirmeniz mümküfunduszeue.infos menülerinin yazı tipini rengi değiştirmeniz mümkündür&#;

Bilgisayar Renklerini Değiştirme

Bilgisayar renklerini değiştirme Bilgisayarınıza yeni bir görünüm ve  farklı renkler katmak istiyorsanız bunu yapmaya pencere çerçevelerinizin, başlat&#;

Ülke veya Bölge Ayarlarını Değiştirme

Ülke veya bölge ayarını değiştirme Bulunduğunuz ülkeyi yada bölgeyi belirtmek için Windows’un ülke veya bölge ayarlarını yapmanız funduszeue.infoğer&#;

Başlat Menüsüne Program Sabitleme ve Çalıştır Komutu Ekleme

Başlat Menüsüne Program Sabitleme Başlat menüsünü kendinize göre özelleşfunduszeue.infoşlat menüsüne istediğiniz yada sık kullandığınız programları&#;

Görev Çubuğunu Gösterme, Gizleme ve Büyütme

Görev Çubuğunu Gösterin Yada Gizleyin Görev çubuğunu isteğe bağlı olarak gizleyebilir yada göfunduszeue.infoı durumlarda görev çubuğunun kaybolduğunu&#;

Çocuklara Bilgisayar Oyunlarını ve Programlarını Engelleme

Bütün Oyunları Engelleme Çocukların bilgisayarda hangi oyunları oynayabileceğine karar funduszeue.infon Denetim ayarlarını yaparak hangi oyunları&#;

Ebeveyn Denetim Ayarları

Ebeveyn Denetimleri’ni Ayarlama Çocukların bilgisayar kullanımı ile birlikte kullandığı programları ve oyunları da belirleyebilirsiniz.Çocuğunuzu&#;

Bilgisayar DersleriWindows 7featuredWindows 7 kişiselleştirmeWindows 7 kişiselleştirme özellikleriWindows 7 kullanımıWindows 7 masaüstü ayarlarıWindows 7 masaüstü özellikleriWindows 7 nasıl kişiselleştirilir

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası