selena filmini izlemek istiyorum / Selena Gomez: en iyi film ve dizileri - funduszeue.info

Selena Filmini Izlemek Istiyorum

selena filmini izlemek istiyorum

Sihirli film izlemek günah mı

Sihirli film izlemek günah mı

AOC
Merhabalar size bir sorum olacak ben 8 yaşında harry potter diye bir film izledim ve onun yaptıkları geçekmişcesine taklit ettim şimdi 12 yaşına basacağım ve pişmanım beni yaptığım taklidin bana günahı var mıdır

Cevap: Sihir

Darusselam
Yaşın on iki harry potter gibi sihirli filimleri izlememeni tavsiye ederim tövbe et ALLAH"a yönel Bu tip filmlerde izleyici, normal yaratılışı itibariyle bir insanın yapabileceği şeylerin kafi gelmediğini düşünüp, insanüstü özelliğe sahip varlık olma arzusuna kapılmaktadır.

Çoğu zaman küçük yaştaki izleyiciler, bu filmlerdeki hayali kahramanlara özenip balkondan atlama, kardeşini kesme, arkadaşını dövme gibi anormal davranışlara girişebilmektedirler.

O yüzden hayal ürünü olan, bu tarz filmlerde eğer alacağımız bir ders bir ibret varsa izlemeli, yoksa ve eğer zarar veriyorsa, izlememeye gayret göstermeye çalışmalıyız.

Yorum: Sihirli film izlemek günah mı

Kayıtsız Üye
Sihirli annem gibi dizileri izlemek caiz midir hocam ? Örneğin bahsettiğim dizideki bazı kişiler peri ve bazı sihirli güçlere sahipler ışınlanmak gibi, görünmez olmak gibi ve birçok şey&#; Bu gibi dizileri sadece eğlenceli olduğu diye izlemek caiz midir ?

Yorum: Sihirli film izlemek günah mı

Şem&#;a
Gizemli Fantastik filmleri izlemek inanmadıktan sonra caizdir izleyin ama o işlerin olmadığını ve yapılmasının caiz olmadığını bilin

zururu
< "Gizemli Fantastik filmleri izlemek inanmadıktan sonra caizdir izleyin ama o işlerin olmadığını ve yapılmasının caiz olmadığını bilin " Şem&#;a >
funduszeue.info

< "İçerisinde haram işler olan hiç bir film izlenmez günahtır" Hoca >
Şimdi hangisi doğrudur ? Neden nereye baksam herkes farklı bişi diyor kimse neden böyle olduğunu anlatıyor -haşa- acaba dinde sürüm farkımı var başkaları için caiz başkaları için değil neden caiz neden caiz olmaz bunu delilleri ile yazarmısınız lütfen.

arifselim
Film çeşidi ne olursa olsun insanın imanını ve ahlakını bozacak dine aykırı olan her türlü film, program, oyun ve çizgi filmleri izlemek caiz değildir. Bunun cevabı budur ve bellidir. İlla özel şu veya bu diye fetva aramaya gerek yoktur.

Omer Faruk
Bu tür çizgi filmler/filmler, büyüklerimiz anlattığı sihirli masallar gibidir hiçbir günahı yoktur. Çocuk oyunlarıyla gerçeği karıştırmayın. Bütün bunları filmin çizgi filmin olmadığı zamanlarda büyüklerimizden masal olarak dinledik, dolayısıyla bunlar haram olmaz. Ancak çizgi ya da diğer filmlerde açıkça haramlar övülüyorsa o çizgi filmin izletilmesi doğru olmaz.

Aslında daha doğrusu Müslümanların bu çizgi filmleri kendilerinin yapmasıdır. Yani bunların resmini çizecek müslümanları yetiştirmek ve kendi çizgi filmlerimizi yapmak. İslami alanda bunun önünde hiçbir yasak mevcut değildir. Yasak olan, harama teşvik eden, tapınmaya sebep olacak resimler yapmaktır. Aksi takdirde Allah Sebe suresi ayette "Onlar Süleyman&#;a, isteğine göre yüksek ve görkemli binalar, heykeller, havuz gibi lengerler, yerinden kalkmaz kazanlar imal ederlerdi. Ey Dâvûd ailesi! Şükür için çaba gösterin. Kullarım arasında hakkıyla şükredenler pek azdır."

Burada, yapılan şeylerden dolayı Süleyman ailesi şüküre davet ediliyor. Yapılanlar arasında heykeller (&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#;&#; ) kavramı geçiyor. Bu aynı zamanda resimleri de içerir. Süleyman ailesinin bunlara tapınmasından korkulmadığı için onlara heykeller yapıldığı görülüyor.

< Heykeller diye tercüme edilen temâsîl kelimesi ile ilgili olarak tefsirlerde genellikle, bunların bakır, cam, mermer gibi maddelerden yapılmış melek, peygamber ve sâlih kişilerin heykelleri olduğu, insanların bu sembolleri görüp onlar gibi kulluk etmelerinin sağlanmasının amaçlandığı belirtilmekte; heykel yapmanın –zulüm ve yalan söyleme gibi– özündeki kötülük sebebiyle yasak bir fiil olmadığı hatırlatılıp bu konuda şeriatlar arasında farklılıkların bulunabileceği, Hz. Süleyman zamanında dinen yasak sayılmayan bu fiilin belirli şartlar altında ve belirli gerekçelerle İslâm&#;da yasaklandığı üzerinde durulmaktadır; bazı müfessirler ise o dönemdeki heykellerin de insan heykeli olmayabileceğinden söz ederler (meselâ bk. Zemahşerî, III, ; İbn Atıyye, IV, ; Kitâb-ı Mukaddes&#;te konuya ışık tutan bazı bilgiler için bk. II. Tarihler 3/, 4/). (DİYANET TEFSİRİNDEN ALINTI) >
Bütün bunlardan anladığımız, müslümanların artık heykellere ve resimlere tapma tehlikesi söz konusu değildir. Üstelik gayrimüslimler bu alanda çok ileri oldukları için her türlü kötü ahlakı bu çizgi filmler ve filmler sayesinde aktarmaktadır. Bize bu ayet bu konuda çalışma ruhsatı vermektedir.

allah-u A&#;lem&#;

sihir içeren film dizi, sihirli flimleri seyretmek günahmı, selena izlemek günahmı

Bu kategoride yer alan Yalan söylememek için kendime hakim olamıyorum başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar:

Selena’nın zırhı yok

Güncelleme Tarihi:

Barbaros TAPAN

Oluşturulma Tarihi: Mart 05,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Geçtiğimiz günlerde viral olan Selena Gomez–Hailey Baldwin & Kylie Jenner kaosu dünyada konuşulmaya devam ediyor. Selena Gomez’in sosyal medyada paylaştığı içerikle ‘dalga geçtikleri’ düşünülen Kylie Jenner ve Hailey Baldwin sosyal medya üzerinden milyonlarca takipçi kaybederken, Selena Gomez büyük bir destek görerek takipçi sayısını artırdı ve ‘Instagram’da en fazla takip edilen kadın kullanıcı’ oldu. Global anlamda bu kaos konuşulurken Selena Gomez’in 2 Kasım ’de gösterime giren “My Mind & Me” adlı belgeseli de gündeme geldi. Başarılı şarkıcı ve oyuncunun hayatını ele alan belgeselde, lupus ve bipolar bozukluk rahatsızlıkları yaşadığı süreç, fiziksel ve zihinsel sağlığı anlatıldı. Amerikan Film Festivali’nde gösterime giren belgesel için hem Selena Gomez şeffaflığından dolayı hem de belgeseli yöneten Alek Keshishian eleştirmenler tarafından övgüler aldı. Alek Keshishian ve Selena Gomez, “My Mind & Me” belgeseli hakkında merak edilen soruları Hürriyet Kelebek okurları için cevapladı.

Haberin Devamı

Alek, bu belgeseli üstlenme sürecinizden bahseder misiniz? “Doğruluk mu Cesaret mi” belgeselini yaptıktan sonra, “Bir daha asla müzik belgeseli yapmayacağım” demiştiniz Fikrinizi değiştiren ne oldu?

- Alek Keshishian: Evet, bir daha asla müzik belgeseli yapmayacağımı söyledim ve sözüme sadık kaldığım için gerçekten mutluyum çünkü bunun öyle olmadığını düşünüyorum yılında Selena, bana bu belgesel teklifiyle geldiğinde çok gerçekçi ve savunmasız olduğu için ona karşı tabularımı yıktım, eridim. Çoğu pop yıldızının aksine, Selena’nın zırhı yok, bu beni hayrete düşürdü.

Selena’nın zırhı yok

Hayatınızı tüm dünyayla paylaşmak nasıl bir duyguydu?

Haberin Devamı

- Selena Gomez: Bütün vücudum titriyor, inanılmaz gergin hissediyordum. Benim için çok zor olacağını düşündüğüm için belgeseli ilk gösterime girdiği gün herkesle beraber izlemedim ama onur duydum. Bu kadar ilgi göreceğini asla beklemiyordum.

Alek’le böyle bir belgesel yapmak için size ne ilham verdi, nasıl bir araya geldiniz?

- Selena Gomez: “Doğruluk mu Cesaret mi” belgeselini izledim. Alek ile daha önce menajerim Arlene aracılığıyla tanışmıştım. Ayrıca benim bir müzik videomu da yönetti ve “Belki de bir turne belgeseli yapmalıyız” dedik. Ve çok geçmeden turdan çok daha fazlası olduğunu fark ettik. Hayatımdaki güzel, karmaşık, trajik anlara nazik davrandı ve içinden geçtiğim süreci Alek’le paylaşırken kendimi rahat hissettim. Onu çok seviyorum.

KENDİMİ BİR NEVİ FEDA ETTİM

Alek, bir film yapımcısı olarak Selena ile hiç anlaşmazlığa düştünüz mü yoksa kameralar 7/24 hep açık mı kalıyordu?

- Alek Keshishian: Böyle sınırlar yoktu. Ona böyle sınırların olmadığını anlatmıştım. Bu yüzden bana ilk geldiğinde onu caydırmaya çalıştım. Ama ona çok derin bir saygım vardı. Sömürücü bir şey yapmaya çalışmıyordum. Onu rahat olmadığı bir yere itmeye çalışmıyordum. Ve ilişkimiz, bizim rahatlık seviyemiz ve onun rahatlık seviyesi çekime devam ettikçe arttı. Bir yapımdan da tüm umabileceğim şey buydu.

Haberin Devamı

Selena, filmde size ‘sosyal medyanın kraliçesi’ dedikleri bir replik var. Neden hayatınızı dünyayla paylaşmak istediğinizi merak ediyorum

- Selena Gomez: Biri bana ‘hayatımı çok fazla göz önüne serdiğini düşünmüyor musun’ diye sordu ve yalan söylemeyeceğim; belki de bu durumu kabullenmemin korkutucu olduğu birkaç an vardı. Ama umarım insanlar buradaki amacımın bağlantı kurmak olduğunu anlar. Yaşadığım her tecrübenin diğer insanlara yardım etmesi gerekiyordu. Her zaman umursadığım tek şeye, yani insanlara yardım etmeye devam edeceğimi söylüyorum. Bu yüzden, insanların zor konuşmaları yapabilmesi için kendimi bir nevi feda ettim.

Selena’nın zırhı yok
Haberin Devamı

İnsanlara yardım etmek için burada olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu film kesinlikle onlara yalnız olmadıklarını hissettirecektir

- Selena Gomez: Umarım insanlar, belki de bir aile, bu belgeseli izler izlemez birbirleriyle hemen bir sohbete başlar. Pandemi sırasında insanlar bir izolasyon dönemindeydi ve ilk kez depresyon, kaygı yaşıyorlardı.

Ve bunun gibi bir belgeseli yayınlamak için doğru an olduğunu düşündüm. Çünkü birçok insan depresyon ve kaygı anında kendine şu soruları sorar, “Peki ne yapmalıyım? Nasıl yardım alabilirim?” Ben de onlara durmak zorunda olmadıklarını, hayatlarına devam etmeleri gerektiğini göstermek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

Haberin Devamı

UMARIM BU BELGESEL BİZE İNSANLIĞIMIZI HATIRLATABİLİR

İkinize de soracağım ama ilk siz Alek, bu belgeselden ne umduğunuzu söyleyin lütfen.

- Alek Keshishian:

Tanrım, çok ciddi görünmeden cevaplamaya çalışmam gerekiyor ama elimde değil. Bence pek çok insanın karanlık, yalnız hissettiği bir zamanda yaşıyoruz ve hiçbir şey beni birinin bunu izleyip kendini umutlu hissetmesi kadar, insana dayalı gücün farkına varması kadar mutlu edemez. Her seferinde bir bağlantı böyle bir fark yaratabilir ve bize insanlığımızı hatırlatabilir

Selena, sıra sizde

- Selena Gomez:

Bu zor bir soru. Umarım insanlar yeterince iyi hissetmemenin, karmaşık hissetmenin ve tüm korkunç duyguları hissetmenin sorun olmadığını düşünürler. Bu sadece kendinizle nasıl konuştuğunuzla, nasıl yardım aradığınızla, diğer insanlarla nasıl konuştuğunuzla, daha sağlıklı bir ilişkiye sahip olmakla ilgili. Umarım insanların “Hey, akıl sağlığım hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Bunun hakkında konuşmak istiyorum” deme gibi bir cesaretleri olur. Çünkü bu, birinin yapabileceği en cesurca şeylerden biri.

Haberin Devamı

Ve eğer bir kişi bu filmden etkilenirse, sadece bir kişiye yardım edebilecekse, kendimi en şanslı kız olarak kabul ederim.

Selena’nın zırhı yok

Selena son olarak, filmi izleyen ve dünya çapında süperstar olmayı planlayanlara ne tavsiye edersiniz?

- Selena Gomez:

Kime tavsiye vereceğimi bilmiyorum. Dürüst olmak gerekirse, her birinize tek tek teşekkür etmek istiyorum.

Cevapların bende olduğunu söylemiyorum. Söyleyebileceğim güçlü bir konuşmam bile olduğunu söylemiyorum.

Bana bir sorumluluk verdiğinizi söyleyebilirim ve bunu çok derinden taşıyorum ve elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyorum.

Ama herkesin bilmesini istediğim tek şey, insanların tam olarak oldukları gibi yeterli oldukları, değerli oldukları, sevgiyi, desteği hak ettikleridir.

İnsanların hissetmesini istediğim tek şey bu.

İLK KEZ BİRİNİN GÜNLÜKLERİMİ ALMASINA İZİN VERDİM

◊ “My Mind and Me” şarkısı belgesel için mi yazıldı?

- Selena Gomez: Evet İlginçti çünkü ilk kez birinin günlüklerimi almasına gerçekten izin vermiştim. Şans eseri, harika yapımcılarla çalışıyorum. Birlikte “My Mind and Me”yi yaratabildik. İçinden geçtiğim şeyin mükemmel bir örneği olduğunu hissediyorum ve çok güzeldi. Ve sonra, filme bu adı verdik.

- Alek Keshishian: Şarkıyı duyar duymaz “Belgeselin adı bu olur” dedim. Şarkıyı o kadar çok sevdim ki filmdeki her müziği ipucu olarak kullandım.

Sanatçının en iyi film ve dizilerine bak Selena Gomez

1. Wizards of Waverly Place

1

Justin, Alex ve Max; eskiden büyücü olan bir babanın büyücü olan üç çocuklarıdır. Sihirlerini doğru kullanmayı öğrenmek zorunda olan kardeşler, günü geldiğinde bir yarışmaya tabi

Puanım :

İzlemek İstiyorum

2. Ramona and Beezus

2

Beverly Cleary’nin Ramona isimli çocuk kitapları serisinden uyarlanan filmde, hayal gücü geniş, enerji dolu Ramona ve ablası Beezus’un komik maceraları anlatılmaktadıfunduszeue.info ne kadar bu iki kız mutlu gözükse de ailenin oturduğu evi kurtarmak kolay olmayacaktır.

Puanım :

İzlemek İstiyorum

3.  Getaway

3

Eski bir yarış sürücüsü olam Brent Magna'nın eşi kim olduğu bilinmeyen gizemli bir adam tarafından kaçırılır. Şimdi zamana karşı yarışan Brent bu nereden çıktığı ve ne istediği tam olarak belli olmayan adamın dediklerini yaparak sevgili karısını kurtarmaya çalışır. Fakat kendisi başlı başına zorlu olan bu

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

4. Rudderless

4

Puanım :

İzlemek İstiyorum

5.  New York&#;ta Yağmurlu Bir Gün

5

Woody Allen'ın olaylı davalık filmi A Rainy Day in New York'ta; hafta sonunu geçirmek için New York'a giden genç çift, kötü hava koşulları ile karşılaştıklarında yaşadıkları macera ile hayatlarının unutulmaz iki gününe imza atarlar.

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

6.  Aftershock

6

Aftershock, Şili'ye tatile gitmeye karar veren bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Gringo grubun lideridir ve bu seyahati unutulmaz kılmak isteyen de odur. Ne var ki tatilin başlangıcı iradelerinin ötesinde bir kabusa dönüşür Ülke feci bir depremle sallanır ve gittikleri şehir yerle bir olur. Bu deprem olduğunda yer

FRAGMANI İZLE

Puanım :

İzlemek İstiyorum

Yorumlar

Box office listesindeki en iyi filmler

En Popüler Fragmanlar

Büyük Kaçış Fragman

Culpa mía Altyazılı Fragman

Culpa mía Altyazılı Fragman

Hızlı ve Öfkeli 10 Teaser

Hızlı ve Öfkeli 10 Teaser
 Gün Fragman

Spider-Man: Across The Spider-Verse (Part One) Dublajlı İlk Görüntüler

Spider-Man: Across The Spider-Verse (Part One) Dublajlı İlk Görüntüler

Haile: Bir Aile Kâbusu Fragman

Haile: Bir Aile Kâbusu Fragman
Yeni çıkan tüm fragmanlar

En çok konusulan popüler diziler

Aldatmak

1

Arayış

2

Çöp Adam

3

Aktris

4

The Idol

5

İbn-i Sina

6

En popüler diziler

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası