burcu özberk yaşı kaç / Burcu Özberk kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu? İşte merak edilenler

Burcu Özberk Yaşı Kaç

burcu özberk yaşı kaç

Oyuncu Burcu Özberk Kimdir? Yaşı, boyu, burcu, biyografisi...

FOX TV ekranlarında yayınlanan 'Aşk Mantık İntikam' dizisinde Esra karakterine hayat veren ve tüm dikkatleri üzerine çekmeye başaran güzel oyuncu, ilk ekran deneyimini 2013 yılında 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde yaşadı. 'Güneşin Kızları' dizisinde ise başarılı bir performans sergileyerek yıldızı parladı. Peki Aşk Mantık İntikam dizisinin Esra'sı Burcu Özberk kimdir? Boyu, yaşı, burcu, rol aldığı diziler ve filmler... Burcu Özberk'in hayatını mercek altına alalım..

Künye:

Adı: Burcu Özberk
Doğum Tarihi: 12 Aralık 1989
Doğum Yeri: Eskişehir
Burcu:Yay
Boyu: 1.62

Burcu Özberk'nin Rol Aldığı Diziler

Aşk Mantık İntikam / Esra / 2021
Çocukluk /2020
Afili Aşk / Ayşe Özkayalı / 2019
Aslan Ailem / Burcu / 2018
Şahane Damat / 2016
Güneşin Kızları / Nazlı / 2015-2016
Muhteşem Yüzyıl / Huricihan Sultan / 2013-2015

Burcu Özberk'in Oynadığı Filmler

Direniş Karatay / Türkan / 2017
Badem Şekeri / Ayşe / 2017 (TV Filmi)

Rol Aldığı Bazı Oyunlar

Aşk Aptalı : Sam Shepard - Tatbikat Sahnesi
Marquis de Sade Quills : Doug Wright - Tatbikat Sahnesi
Woyzeck Masalı : Georg Büchner - Tatbikat Sahnesi
Küçük Burjuvalar : Maksim Gorki
Ayyar Hamza : Direktör Ali Bey
Macbeth Abla
Kuş Bakışı Kabare
Kırmızı Başlıklı Kız
Yol Arkadaşları

BURCU ÖZBERK KİMDİR?

Peki, Burcu Özberk kimdir? Başarılı oyuncunun biyografisi şöyle: Burcu Özberk 11 Aralık 1989 tarihinde Eskişehir doğmuştur. Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Özberk, ilk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır.

Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu'nun Tatbikat Sahnesi'nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalıadlı oyunlarda rol almıştır. 2017-2018 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Aslan Ailem dizisinde oynamıştır. Ardından Direniş Karatay filminde Türkan karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra 2019-2020 yılları arasında Çağlar Ertuğrul ile birlikte Kanal D'de yayımlanan Afili Aşk dizisinde oynamıştır. Bu dizi ile Altın Kelebek Ödülleri’nde Romantik Komedide En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. 2020'nin Ekim ayında FOX'ta başlayan Çocukluk dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır. 2021’den itibaren ise Aşk Mantık İntikam dizisinde Esra karakteriyle baş rol almaktadır.

ELELE DERGİSİ RÖPORTAJIYLA BURCU ÖZBERK

Elele Dergisi Kasım 2021 sayısında yer alan Aşk Mantık İntikam dizisinin Esra’sı Burcu Özberk'le yapılan röportajdan bazı notlar şu şekilde: 

Romantik komedi türündeki kadın karakterlerin gidecekleri yön genellikle tahmin edilebilir oluyor, erkek karakterlere göreyse daha edilgen özellikleri olabiliyor… Ancak Aşk Mantık İntikam dizisinde canlandırdığınız Esra karakteri, böyle değil. Güçlü yönleri olan, cesur ve baskın bir kadın. Bu yönüyle, sizin karaktere bireysel olarak katkılarınız, seyirciye daha güçlü bir kadın karakter yansıtmak için özel olarak üzerine çalıştığınız noktalar oldu mu?

Haklısınız ama aslında oyun alanımız daha dar değil. Çünkü genelde kadın karakterler işin hem duygusal aksını hem de komedi aksını üstleniyor. Ama dediğiniz gibi ailelerinden ve kadına yapılan baskıdan dolayı uyum sağlayan taraf onlar oluyor. Bence bu bizim genel sorunumuz. Esra karakterini canlandırırken, onun muzip taraflarını daha fazla ortaya çıkarttım; senaryo bana oyun alanı sağladı. Ben de kendimi sette güvenli ve rahat hissettiğim için buraları kaşıdım ve ortaya kendine güvenen komik ve eğlenceli bir karakter çıktı. Bir de senaryoda kendi karakterime sahip çıktım. Onun erkek tarafından ezilmesine yönetmenim ve yapımcımla beraber izin vermedik. Bazı sahneleri törpüledik veya laflar ekledik. Bu durum da Esra’yı sahiplenmemizi kolaylaştırdı. Kendiyle barışık, ne istediğini bilen, savaşan ve korkmayan bir karaktere dönüştü.

Dışarıdan bakınca öyle zannedilen, sizinle ilgili en büyük yanılgı ne olabilir?

Soğuk bir insan olduğumu düşünürler genellikle. ‘Ah, ben senin bu kadar neşeli olduğunu tahmin etmezdim’, ‘çok soğuk duruyorsun böyle sıcakkanlı olduğunu hiç düşünmemiştim’ derler. Bu çocukluğumdan beri böyledir. Tüm kuzenler bir araya gelirdik, ben ilk gün kimseyle oynamazdım. Onlar Mezdeke açar oynardı, ben köşeden izlerdim. Sonra en çok eğlenen ben olurdum. Bazen fazla deli dolu olabiliyorum. Bağırarak şarkı söylerim, gülerim. Bu insanları zaman zaman şaşırtabiliyor.

Röportajın devamı için tıklayınız 

INSTAGRAMDA BURCU ÖZBERK

Sık sık paylaşım yapan güzel oyuncu Burcu Özberk'in Instagram hesabında yaklaşık 8,4 milyon takipçisi bulunuyor.

Burcu Özberk kimdir kaç yaşında? Burcu Özberk film ve dizileri...

Haberin Devamı

BURCU ÖZBERK KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Burcu Özberk 11 Aralık 1989 yılında Eskişehir'de dünyaya geldi. Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Özberk, ilk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır.

Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu'nun Tatbikat Sahnesi'nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalı adlı oyunlarda rol almıştır. 2017-2018 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Aslan Ailem dizisinde oynamıştır. Ardından Direniş Karatay filminde Türkan karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2019-2020 yılları arasında Çağlar Ertuğrul ile birlikte Kanal D'de yayımlanan Afili Aşk dizisinde oynamıştır. Bu dizi ile Altın Kelebek Ödülleri’nde Romantik Komedide En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. 2020 yılında FOX'ta yayımlanan Çocukluk dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır. 2021-2022 yılları arasında ise aynı kanalda yayımlanan Aşk Mantık İntikam dizisinde Esra karakteriyle başrolde yer aldı.

Haberin Devamı
Burcu Özberk kimdir kaç yaşında Burcu Özberk film ve dizileri...

TİYATRO OYUNLARI

Aşk Aptalı : Sam Shepard - Tatbikat Sahnesi

Marquis de Sade Quills : Doug Wright - Tatbikat Sahnesi

Woyzeck Masalı : Georg Büchner - Tatbikat Sahnesi

Küçük Burjuvalar : Maksim Gorki

Ayyar Hamza : Direktör Ali Bey

Macbeth Abla

Kuş Bakışı Kabare

Kırmızı Başlıklı Kız

Yol Arkadaşlar

SİNEMA FİLMLERİ

2018 Direniş Karatay - Türkan

TELEVİZYON

2013 Muhteşem Yüzyıl (Huricihan Sultan)

2015-2016 Güneşin Kızları (Nazlı Yılmaz)

2016 Şahane Damat (Melike Sağlam)

2017 Badem Şekeri (Ayşe Sarılar)

2017-18 Aslan Ailem (Burcu Olgun)

2019-20 Afili Aşk (Ayşe Özkayalı Yiğitler)

2020 Çocukluk (Ayşegül Esen)

2021-2022 Aşk Mantık İntikam (Esra Erten Korfalı)

Burcu Özberk kaç yaşında? Burcu Özberk dizileri ve biyografisi

Burcu Özberk, birçok dizide rol aldı. Aşk Mantık İntikam dizisi ile dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu, kısa bir süre önce Çocukluk dizisinde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaşmıştı.

BURCU ÖZBERK KİMDİR?

Burcu Özberk, 12 Aralık 1989'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan Özberk, İlk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır.

Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Erdal Beşikçioğlu'nun Tatbikat Sahnesi'nde Marquis de Sade Quills ve Woyzeck Masalı adlı oyunlarda rol almıştır.

2017-2018 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Aslan Ailem dizisinde oynamıştır. Ardından Direniş Karatay filminde Türkan karakterini canlandırmıştır. En son Kanal D'de yayımlanan Afili Aşk dizisinde oynamıştır. 2020'nin Ekim ayında FOX'ta başlayan Çocukluk dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmıştır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası