şanzıman fiyatları tofaş / Tribrata News – Polresta Magelang

Şanzıman Fiyatları Tofaş

şanzıman fiyatları tofaş

Şase Numarası İle Yedek Parça Sorgulama

Şasedeki her sayı ve harf kümesinin belli anlamları vardır.

İlk harf veya rakam olabilir ve bu coğrafi menşei alanını göstermektedir.

A- H : Afrika
: Kuzey Amerika
: Avusturalya veya Yeni Zelanda
: Güney Amerika
J-R : Asya S-Z : Avrupa

İkinci ve üçüncü basak arabanın üretici bilgisini vermektedir. 1: Chevrolet , 6: Cadillac, J: Jeep, T: Toyota, W: Volkswagen

Sonraki 5 karakter(4,5,6,7,8) arabanın markasını, motorun boyutunu, ne tür bir araç olduğunu gösterir. Her üretici kendi özel kodlarını kullanır.

Dokuzuncu basamak şasi numarasının gerçek olduğunu ispatı için kullanılan basamaktır. Taklit edilmesini önlemek için karmaşık hesaplama ile oluşturulan bir sayısıdır.

Onunucu basamak aracın üretim yılını göstermektedir. Onbirinci basamak otomobilin tam olarak nerede üretildiğini belirtir. Her üreticiye özel rakamdır.

Kalan basamaklar otomobilin seri numarasını gösterir. Şaseyi araç için benzersiz kılan numaradır. Bu numara üreticiye özgü numaradır.

Düzenleme sonrası herkes o tarihi bekliyor: İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek?

İkinci el araba fiyatları konusunda düşüş beklentisi yeni kabinede Ticaret Bakanı olarak görevlendiren Sinan Bolat'ın hamleleri sonrası yaptığı açıklamalarla oldukça artmıştı. Bolat'ın bukonudaki ilk icraatı  göreve gelir gelmez "6 ay ve 6 bin kilometre kuralı" şartını genişletmek olmuştu. Kuralın süresini uzatan Ticaret Bakanlığı galerilerden sonra bireysel satış yapanları kapsama almıştı. Bakan Bolat geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da "İkinci el araç fiyatı sıfır fiyatını geçemeyecek. Bu konuya ilişkin tüm online satış siteleri ile görüşüldü" ifadelerini kullanmıştı.İşte ikinci el araba fiyatları ne zaman düşecek? sorusunun yanıtı

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Peki bu durumun ikinci el araba fiyatları incelendiğinde etkili oldu mu? Piyasalar incelendiğinde, herkesin aklındaki bu sorunun yanıtı "Hayır" gibi gözüküyor. Online satış ve ilan sitelerindeki fiyatlarde henüz bir düşüş gözlemlenmedi, Eski ilanlar düşmediği gibi yeni girilen ilanlar da yine fahiş meblağlar üzerinden oldu.

Düzenleme sonrası herkes o tarihi bekliyor: İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek?

FİYATLAR HANGİ TARİHTE DÜŞECEK?

Buna karşın ikinci el piyasasında fiyat düşüşü için net bir tarih konuşulmaya başlandı. Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın açıklamaları doğrultusunda ikinci el araba fiyatlarının temmuz sonu ağustos başı gibi düşmesi beklentisi oluştu. Nitekim Ticaret Bakanlığı'nın konuya ilişkin yürüttüğü çalışmaların bu tarihte sonlandırılması öngörülüyor. Yürürlüğe sokulması planlanan kurallar kasamında;

• İkinci el aracı sıfır fiyatının üzerinde satışa sunanlara ciddi cezalar uygulanacak.
  • Piyasaların nabzını belirleyen online satış ve ilan siteleri üzerindeki denetim artırılacak.
  • Piyasa mapipülatörlüğü ve stokçuluğu önleyi cezai müeyyideler ağırlaştırılacak.
  • Sııfır araç bayileri üzerindeki denetimler de artırılacak. 

SATICI İLE MUHABİR ARASINDA İLGİNÇ DİYALOG

Diğer yandan Karar gazetesinin ATV Haber'den aktardığı habere göre, internetteki ikinci el sitesine satışa sunulan sıfır araçlar için arayan muhabir ile araç sahipleri ile ilginç bir diyalog yaşandı. İkinci el araç ticareti yapan şahsın muhabire verdiği cevaplar piyasadaki algıya ilişkin önemli ipuçları verdi. İşte o diyalog: 

- Araba sıfır mıdır acaba kilometresi kaç? İlanda 6 bin 1 kilometre yazıyor da o yüzden bir sormak istedim size?

Sıfır abi araç! Bayramdan sonraki zamlarla birlikte zaten benim yazdığım rakamlara doğru gelecek. Zaten sıfırı yok ki arabanın bilmiyorum açıkçası onunla ilgili bir şey. Ben de sordum sağa sola sanmıyorum yani daha da çıkacak diyorlar.

- Al sat üzerine mi çalışıyorsunuz?

Aynen, esnafım.

- 6 ay, 6 bin kilometre şartı olacak dendi ama belki fiyatlar düşmüştür, gerileme olmuştur biraz daha!

Çok etkilemedi fiyatları.

- Ticaretini yapıyorlarsa onlar da 6 ay, 6 bin kilometre şartına uymak zorunda diyor.

Orası öyle de noterde kilometresinin altında gösterdin mi sıkıntı olmuyor. Fakat ben bunu şimdi bayiden bir araç aldığınız zaman atıyorum 1 milyon liraya bir araç aldığınız zaman, bin liraya da aksesuar satıyorlar. Sen almıyorsan da arkanda 2 bin, 3 bin kişi var diyor bayi.

Fotoğraf kaynağı: funduszeue.info

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası