jolly benelüx turu / Pronto Tour'dan sakın Benelüks - Paris turu satın almayın | DonanımHaber Forum » Sayfa 5

Jolly Benelüx Turu

jolly benelüx turu

Pronto Tour'dan sakın Benelüks - Paris turu satın almayın (5. sayfa)

• Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ZDA

Merhabalar, &#;ncelikle umarım tatiliniz g&#;zel ge&#;er. Pronto nun ağına d&#;şmeyerek olaya zaten g&#;zel başlamışsınız :)
    Mesajınızı okuduğumda i&#;imden ge&#;enler şunlardı:
    - pronto dan almamışlar ve bu kazık yememeleri anlamına geliyor bu iyi
    - keşke yabancı dilleri olsaydı &#;at pat &#;ok g&#;zel olurdu
    - madem yabancı dilleri yok bari ekstra turları alınsalar b&#;ylece rehberle gezmiş olurlar ve hem gezdiklerinden bişey anlarlar hem de dil sorunu fazla yaşamazlar
    - yine de eğer eğlenmeyi ve keyfini &#;ıkarmayı bilirlerse bu tatilleri &#;ok g&#;zel ge&#;er

tavsiyelerim
    - bu konuyu ve netteki benzer forumları okuyun.
    - en azından b&#;y&#;k hollanda turuna bir de marken ve volendam turuna katılmaya &#;alışın
    - rehberin y&#;nlendirdiği yerden sakın parf&#;m almayın (kazık)
    - eğer turda bulabirseniz yani arkadaşlık kurabilirseniz sizin gibi bir &#;iftle takılabilirsiniz, onların yabancı dilleri olursa b&#;ylece dil sorununu aşmış olursunuz
    - dil bilmeden eşinizle ge&#; saatlere kadar free takılmayın muhakkak turdan birileriyle hareket edin
    - turu alarak iş bitmiyor ekonomik olarak ekstra tur almazsanız biraz s&#;n&#;k ge&#;ebilir tatil bilginiz olsun, tabi diliniz olsa kendi başınıza gezseniz daha ucuza daha &#;ok eğlenirsiniz ama bu imkan yok
    - ekstra tur alırsanız kesinlikle &#;ok sıkı pazarlık yapın
    - mutlaka aşıklar tepesine &#;ıkın

hepsinin başına bence ekliyorum, g&#;rece t&#;m bunlar değişebilir

&#;ok teşekk&#;r ederim vermiş olduğunuz bilgilerden dolayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    55 Mesaj
  • Yarbay

Merhabalar, yurt dışında ben tura gittiğimde turu diğer duyulmuş duyulmamış nerden alırsa alsın herkesle aynı otob&#;ste aynı rehberle aynı otelde aynı programla yaptık, yani turu pronto d&#;zenlemiyor turda her firmanın m&#;şterisi var &#;&#;nk&#; bu firmalar sadece turun satıcısı konumunda, hi&#; ets ile tura &#;ıkmadım yorum yapmam da doğru olmaz sadece şunu biliyorum ets nin turu yukarıda yazdığım gibi değil zannedersem yani onlar kendi turlarını organize ediyorlar &#;&#;nk&#; benim gittiğim turda hi&#; ets m&#;şterisi yoktu, kısacası pronto dan fazladan para vererek almanıza gerek yok, tatilbudur jolly hatta bazı daha ucuz turlardan satın alabilirsiniz, zaten prontonun sattığı turun birebir aynısı

iyi eğlenceler dilerim

• Teğmen
    Ben Haziran'da gitmiştim, hava şartları g&#;zeldi, gezmemize engel olmadı pek, ancak g&#;zellik sizin beklentilerinizle ilgili, kış farklı bir g&#;zel her şehrin, yazı başka, baharı başka Amsterdam'ın k&#;yleri Marken vs. kışın pek gezilebilecek yerler değil, sert bir havası var, benim tavsiyem yaz ya da ilkbahar da gitmeniz, bir de pronto turla gitmemeniz
  • Teğmen
    Extra turlarda &#;ocuklardan tam &#;cret mi alıyorlar bir &#;ocukla gitmeyi planlıseafoodplus.info turları satın alırken avantajlı fiyat diye birşey var Jolly Turda komple satın mı alsak yoksa Turdayken mi satın alsak bir de &#;ocuk indirim var mı acaba extra turlarda teşekk&#;rler
  • Emekli Yönetici
    Belirli bir yaşın &#;zerine &#;ocuklar i&#;inde extra turlara &#;cret alıyorlar diye seafoodplus.info turumuzda o şekildeydi.

Extra turları almak bana başta mantıklı gelmişti.&#;&#;nk&#; ilk yurt dışı seyahatimiz olacaktı; rehberle her yeri daha rahat gezeriz diye d&#;ş&#;nm&#;şt&#;k ama son g&#;n rotterdam turu hari&#; hepsine katılmamıza rağmen o turun gereksiz pahalı oluşundan dolayı yinede baya bir zarar ettik o tura gitmediğimiz i&#;in.G&#;r&#;lecek g&#;zel yerleri rehber (Pronto turla giderseniz muhtemelen Uğur bey devam ediyordur diye d&#;ş&#;n&#;yorum) zaten u&#;aktan inip otob&#;se ge&#;tiğinizde size seafoodplus.infora muhakkak katılın, gelmişken muhakkak g&#;r&#;n diye.O turlara zaten kesinlikle katılıseafoodplus.infoın arasında hatırladığım Gent turu, cochem turu gibi g&#;zel yerler seafoodplus.infoğer yerlerle ilgili olarakta yine otob&#;ste tanıtımını yapıyor katalog yardımıyla sizde se&#;erek katılıp katılmayacağınızı belirterek &#;cretini veriyorsunuz.

Rotterdam a katılan turdaki diğer misafirler pek memnun değillerdi a&#;ık&#;ası.Amsterdamdan 2 3 saat civarı bir yol gidip bina g&#;rd&#;k,iki fotoğraf &#;ektik,yarım saat dolaştık d&#;nd&#;k g&#;n bitti gibi eleştirilerde bulunmuşlardı.Katılmayıp bizim gibi Amsterdam'ı kendiniz gezebilirsiniz.

Benim katıldığım turlar i&#;erisinde de Disneyland'a gitmeyip yine kendiniz Paris'i dolaşabilirsiniz diyeceğim ama biz 3 g&#;n kalmıştık Paris'te kalabalıktan, hırsızlık olaylarının fazlalığından, şehir yoğunluğunu sevmediğimizden gezilecekte pek yer g&#;remediğimiz i&#;in katıldıseafoodplus.info katılmayarak farklı bir şekilde değseafoodplus.infoenizde emin olun toplamda 6 7 kez kullanacaksınız sınırsız hakkınızı seafoodplus.infoğunluktan &#;t&#;r&#; pek şansınız olamıyor maalesef.

Son olarak biz tura Temmuz ayında gitmişseafoodplus.infoikle ya Temmuz yada Ağustos aylarında katılıseafoodplus.info ilk g&#;n yağmura takıldık sonrasında hava iyi olmasına karşın Amsterdam da bir hayli soğuk vardı.Pariste şort tiş&#;rt gezerken Amsterdam'da pantolon ve sivit giymek durumunda kalmıştık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Binbaşı
    muratdoktorm kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, &#;ocuk varsa eğer yaşına g&#;re &#;cret alınabiliyor ya da alınmıyor. &#;ocuğunuz ka&#; yaşında bilmiyorum ama Disneylandı ka&#;ırmayın derim, ekstra tur meselesini baştan satın almayın bence, forumlarda ekstra turları iyice araştırın, keyif alacaklarınızı ilginizi &#;ekenleri &#;nceden belirleyin ve onları tura gittiğinizde tur rehberiyle iyi bir pazarlık yaptıktan sonra daha ucuz fiyata kapatabilirsiniz (tabi burası sonu&#;ta pazarlık yaptığınız kişinin insiyatifine kalıyor biraz o y&#;zden garantisi yok ama genelde yardımcı oluyorlar &#;&#;nk&#; zaten o ekstra turlar var ve yapılıyor bir kişinin fazla olması kazanılan parayı arttırdığından pazarlık işe yarıyor ve daha ucuza geliyor) amsterdam gibi şehir gezilerini kendiniz organize edebilirsiniz ama &#;ocukla zor olabilir metroya in bin. Bir de pronto en pahalı turlardandır, hizmeti diğer turlarla aynıdır, hatta sorun yaşarsanız eğer sizi paranızı almışlarsa eğer muhatap bile almazlar, en azından bana ve tandığım birka&#; kişiye b&#;yle davranmışlardı bilginize.. Bizim turun rehberi Can diye harika biriydi, onunla tura &#;ıkmak kesinlikle ayrıcalık olur.
    Şimdiden herşey g&#;nl&#;n&#;zce olsun diyorum.

• Teğmen
    quote:

Orijinalden alıntı: muratdoktor

Jolly Tur 'dan satın aldık &#;ocuk 7 yaşında y&#;r&#;me konusunda sıkıntı yok teşekk&#;rler

Keyifli tatiller diliyorum
  • Yüzbaşı
    Hocam merhaba tur &#;cretini paylaşabilir misiniz? Diğer firmalar ile karşılaştırma yapıyorum.

Bu arada kappa tur da benelux turu uygun fiyata buldum ama bir &#;ok olumsuz eleştiri mevcut o y&#;zden vazge&#;tim gibi. Kişi başı eur thy ile gidiyorlar.
  • Emekli Yönetici
    Hocam gezi temmuzda şimdilik u&#;ak biletlerini aldım. Gidiş koln d&#;n&#;ş Paris. D&#;n&#;ş&#; millerle aldim. Booking .com da puanı yuksek otel ayarlarsaniz sıkıntı cikma ihtimali d&#;ş&#;k. Ben yıllardır kullanıyorum bazen de airbnb den ev kiraliyorum genelde memnun kalıyorum. Turlara g&#;re &#;ok daha fazla emek harcıyorum &#;ok da fazla yorum okuyorum iyi yerleri bulabilmek i&#;in ama degiyor ger&#;ekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    Jolly Tur dan satın almış olduğumuz Benelux Paris turundan yeni seafoodplus.info Tur kendi yapmıyor FLY EXPRESS adında bir firmaya turu yaptırıyor hal b&#;yle olunca en y&#;ksek fiyatı veren Jolly Tur'dan turu satın alanlar seafoodplus.info TUR ile Yurtdışı turu mu bir daha asla
  • Binbaşı
    quote:

Jolly Tur dan satın almış olduğumuz Benelux Paris turundan yeni seafoodplus.info Tur kendi yapmıyor FLY EXPRESS adında bir firmaya turu yaptırıyor hal b&#;yle olunca en y&#;ksek fiyatı veren Jolly Tur'dan turu satın alanlar seafoodplus.info TUR ile Yurtdışı turu mu bir daha asla

Değerli hocam, bu t&#;m tular i&#;in ge&#;erli bildiğim kadarıyla, yurt dışını kendi organize eden yok zannedersem, ben sizin yaşadığınız bu mağduriyeti pronto dan yaşadım, hatta bu konunun başlığı ve a&#;ılış sebebi tam olarak bu, ben d&#;nd&#;kten sonra pronto dan fiyat farkını almayı talep ettim, resmen beni insan yerine bile koymadılar, yani nazik&#;e rededebilirlerdi ama adeta azarladılar, bunun &#;zerine bu konuyu a&#;tım, adamların ka&#; tane m&#;şterisini vazge&#;irdim sosyal hayattan, bu konuyu okuyup vazge&#;enlerin de sayısı fazladır bence &#;&#;nk&#; &#;zelden en az y&#;z kişi yazdı bana, pronto tur bir ara fake hesapla konuyu bile sabote etmeye kalktı. Diyeceğim şu ki aradaki fiyat farkı fazla ise bence jolly i ara ve &#;cret farkını sebepleriyle beraber iadesini talep et.

• Emekli Yönetici

Orijinalden alıntı: ZDA

quote:

Değerli hocam, bu t&#;m tular i&#;in ge&#;erli bildiğim kadarıyla, yurt dışını kendi organize eden yok zannedersem, ben sizin yaşadığınız bu mağduriyeti pronto dan yaşadım, hatta bu konunun başlığı ve a&#;ılış sebebi tam olarak bu, ben d&#;nd&#;kten sonra pronto dan fiyat farkını almayı talep ettim, resmen beni insan yerine bile koymadılar, yani nazik&#;e rededebilirlerdi ama adeta azarladılar, bunun &#;zerine bu konuyu a&#;tım, adamların ka&#; tane m&#;şterisini vazge&#;irdim sosyal hayattan, bu konuyu okuyup vazge&#;enlerin de sayısı fazladır bence &#;&#;nk&#; &#;zelden en az y&#;z kişi yazdı bana, pronto tur bir ara fake hesapla konuyu bile sabote etmeye kalktı. Diyeceğim şu ki aradaki fiyat farkı fazla ise bence jolly i ara ve &#;cret farkını sebepleriyle beraber iadesini talep et.

Hocam ben ge&#;en yıl Tatil Sepeti'nden bu turu aldığımda s&#;zleşme kısmında Pronto Tur'u g&#;rd&#;ğ&#;mde direk olarak kendilerini aradıseafoodplus.info sizden alma durumunda uygun fiyat alabilir miyim nedir tur fiyatı dediğimde tam olarak rakam hatırlamıyorum ama kredi kartıma taksit yaptırdığımda Pronto Tur'un fiyatı Tatil Sepeti'nden fazlaya seafoodplus.info olan fiyattada ufak bir rakam oynuyordu.Şu an nasıldır bilemiyorum fiyatlarını turla bir daha gitmeyi d&#;ş&#;nmediğim i&#;in ama o d&#;nem net hatırlıyorum bu şekildeydi.

• yeni mesaja gitYeni mesaj

* Yanınızda mutlaka işyeri kimliği veya işyerinden alınmış bir yazı olması gerekiyor.
* İşverenler, sahip olduğu iş yeri belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.
* Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilerden ise öğrenci belgesi talep edilebilmektedir.
* Herhangi bir yerde çalışmıyorsanız sigortasından yararlandığınız yakınınızın sigorta dökümlerini yanınızda bulundurmalısınız.
* Emekli ya da bağkura bağlı yolcuların yanında mutlak SGK dökümleri olması gerekiyor.
* Eğer kamu çalışanı veya Yeşil Pasaport hak sahibi iseniz yanınızda mutlaka çalıştığınız kuruma ait bir yazı ve yazıda da “Yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” ibaresinin yer alması gereklidir.
* Yeşil pasaportlu olup aktif olarak kamuda çalışan kişiler havalimanlarında önce vize ihlal bölümüne (Atatürk Havalimanı için G kontuarının arkasında bulunuyor) gitmeleri gerekiyor.
* Burada GBT araştırması yapıldıktan sonra seyahat edecek kişilerden bilet, pasaport ve çalıştığı kurumdan alınmış “yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” yazısının ıslak imzali hali isteniyor.
* İşyeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği ısrarla belirtiliyor.
* Tüm evraklar tam ise, uçmasına izin veriliyor, GBT araştırması sonucunda herhangi bir sorun yok ise uçmalarına izin veriliyor.
* Yeşil pasaportlu emekliler ise vize ihlal bölümüne gittikten sonra pasaport ve biletlerini ibraz etmeleri gerekiyor.
* Asker emeklilerinin GBT’si için ayrı bir bölüm ile iletişime geçiliyor ve yapılan araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmaz ise uçmalarına izin veriliyor.
* Tüm bu prosedürler vakit alan işlemler olduğundan, yurtdışına seyahat edecek yolcuların havaalanına uçuştan en az 4 saat önce gitmeleri önerilir.
* Yeşil pasaport sahiplerinin veya Kamu görevlilerinin hak kaybına uğramamaları için bağlı oldukları kurumdan bilgi almalarını önemle hatırlatırız.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir