irmik pastası tarifi / İrmikli Tatlılar: Tatlı Krizlerine Son Verecek 16 Nefis İrmikli Tatlı Tarifi

Irmik Pastası Tarifi

irmik pastası tarifi

S&#;tl&#; İrmik Tatlısı Tarifi

S&#;tl&#; İrmik Tatlısı Nasıl Yapılır?

Yapımı hızlı ve pratik olan sütlü irmik tatlısı kalorisi düşük ve çok hafif bir tatlıdır. Evde bulunan kolay malzemelerle sütlü irmik tatlısı hazırlayabilirsiniz. Sadece süt ve irmiğin bir araya gelmesiyle oluşan bu tatlının lezzetine inanamayacaksınız. Üzerine hazırlayacağınız narlı sos sayesinde sütlü irmik tatlısı daha da farklı bir lezzete bürünecek. Peki, sütlü irmik tatlısı nasıl

Kaçırılmayacak indirim fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.  

Sütlü irmik tatlısı nasıl yapılır? - Sütlü irmik tatlısı yapımı

Birinci adım: Muhallebisi için irmik, şeker ve sütü bir kaba alın. Üzeri göz göz olmaya başlayıncaya kadar ocakta pişirin.

İkici adım: Daha sonra içerisine tereyağı ekleyin ve karıştırın.

Üçüncü adım: Tereyağı eriyince ocağı kapatın ve içine vanilya ekleyerek karıştırın.

Dördüncü adım: İster borcama dökün isterseniz de kaseleri kullanın. Bu noktada eğer kase kullanacaksanız, içlerini ıslatın ve fazla suyu dökün. Islatılmış kaseye hazırlanan muhallebiyi sıcakken dökün ve soğuduktan sonra 2 saat kadar buzdolabında bekletin

Beşinci adım:  Sosu için ayıkladığınız narları tencereye alın. Suyunu vermesi için hafifçe ezin ve şeker ekleyin.

Altıncı adım: Daha sonra nişasta ile suyu karıştırın ve narlı şekerli karışımın üzerine ilave edin. 

Yedinci adım: Karışımı, orta ateşte kaynayana kadar pişirin. Kaynamaya başlayınca altını kısın ve dk daha pişirim, soğumaya bırakın.

Sekizinci adım: Soğumuş muhallebi kaselerini bir tabağa ters çevirerek çıkarın ve üzerine soğumuş olan sosu gezdirerek servis edin.

Afiyet olsun.

Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi

( oy, ortalama: / 5)
İrmik Tatlısı Tarifi Videosu
Tarifin Hikayesi
  • Kişilik
  • 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme
Pratik ve lezzetli olan tarifler hiç unutulmaz mutlaka bir şekilde saklanır. Sütlü irmik tatlısı da o tariflerden birisi benim için. İlk ne zaman yapmıştım hatırlamıyorum ama uzun senelerdir bu tarif bizim evde yapılır :)Ana malzemesi süt ve irmik olan tatlının bisküvi ile uyumunu siz de beğeneceksiniz. Evde bisküvi hiç kalmamış derseniz onun da çözümü var hiç merak etmeyin. Sizi de tatlısız bırakmıcam :) İrmik tatlısının yarısını ayırarak kakao ekleyebilirsiniz ve iki kat olarak tatlınızı tepsiye dökebilirsiniz.Çok çabuk hazırlayabileceğiniz, lezzetli, çocuklarınızın da seveceği bir tatlı tarifi olan sütlü irmik tatlısınının yapımına geçelim.
Pratik ve lezzetli olan tarifler hiç unutulmaz mutlaka bir şekilde saklanır. Sütlü irmik tatlısı da o tariflerden birisi benim için. İlk ne zaman yapmıştım hatırlamıyorum ama uzun senelerdir bu tarif bizim evde yapılır :)Ana malzemesi süt ve irmik olan tatlının bisküvi ile uyumunu siz de beğeneceksiniz. Evde bisküvi hiç kalmamış derseniz onun da çözümü var hiç merak etmeyin. Sizi de tatlısız bırakmıcam :) İrmik tatlısının yarısını ayırarak kakao ekleyebilirsiniz ve iki kat olarak tatlınızı tepsiye dökebilirsiniz.Çok çabuk hazırlayabileceğiniz, lezzetli, çocuklarınızın da seveceği bir tatlı tarifi olan sütlü irmik tatlısınının yapımına geçelim.

funduszeue.info

Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

• 1 paket kakaolu bisküvi
  • 1 su bardağı şeker
  • 9 yemek kaşığı irmik
  • 1 litre süt
  • 1 paket vanilya

Üzeri için;

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

1. Sütlü irmik tatlısı yapmak için öncelikle soğuk sütü tencereye alın.
  2. Şeker ve irmiği ilave edin. Kısık ateşte boza kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirin.
  3. Ocaktan almadan önce vanilya ekleyelim ve karıştırdıktan sonra ocaktan alalım.
  4. Tatlımızın yarısını borcama dökün.
  5. Üzerine kakaolu bisküvilerden 1 sıra dizin.
  6. Kalan muhallebiyi de bisküvilerin üzerine boşaltın.
  7. İrmik tatlımız Ilındıktan sonra buzdolabına kaldırarak birkaç saat dinlendirin.
  8. Soğuk olarak servis yapın. Servis yaparken üzerine ceviz, hindistan cevizi veya tarçın serpebilirsiniz.
  9. Dilerseniz muhallebiyi 3 eşit parçaya bölüp bisküvileri 2 kat halinde de dizebilirsiniz. Sizin tercihinize kalmış.

Tam bir anne tatlısı :) Hem çok az malzemeli hem de çok pratik ve hafif olan bisküvili irmik tatlısı tarifimi deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Sütlü irmik tatlısı çocukluğumda annemin sıklıkla yaptığı ve severek yediğimizi hatırladığım tatlılardan biridir. Bisküvili irmik tatlısı olarak da bilinen bu tatlı gerçekten hem çok kolay hem az malzemeli hem de çok lezzetlidir. Hatta ortaokul yıllarından sonra kendim de mutfağa geçip sütlü irmik tatlısı hazırladığımı bilirim. Sizler de çocuklarınızın böyle pratik tatlı tarifleri yapmasını teşvik ederek onlara mutfakta zaman geçirmeyi sevdirebilirsiniz. Kim bilir belki de yarının ustaları sizin evinizden çıkar :)Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi

Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Sütlü irmik tatlısı püf noktaları

• Tatlınızın istediğiniz lezzette olması için boza kıvamında olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Tatlınızı alacağınız pasta kabının tabanını çok az ıslatırsanız pastayı servis etmeniz daha kolay olabilir.
  • Vaktiniz varsa tatlınızı saat kadar buzdolabında bekletirseniz tatlınız daha lezzetli olacaktır.

Sütlü irmik tatlısı süsleme önerileri

• Benmari usulü eritilmiş çikolatayı pastanızın üzerine gezdirebilirsiniz.
  • Üzerine çikolata sosu dökebilirsiniz.
  • Evinizde bulunan meyveler ile pastanızın üzerine renklendirebilirsiniz.
  • Pastanızın üzerine meyveli sos dökebilirsiniz.
  • Fındık,ceviz,toz antep fıstığı ile süsleyebilirsiniz.
  • Sütlü irmik tatlısı krem şantili olduğunda da görünümü ve tadı daha leziz oluyor, bu tarifi bir de en üst kata krem şanti ekleyerek yapmanızı tavsiye ederiz.

Sütlü irmik tatlısı kaç kalori?

• Orta büyüklükteki 1 porsiyon sütlü irmikli tatlı yaklaşık olarak kcaldır. Çoğu tatlıya göre hafif bir tatlıdır.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

İrmik tatlısı nasıl yapılır? İrmik tatlısı malzemeleri neler? İşte irmik tatlısının tarifi

Tad&#;yla gönüllerde taht kuran irmik tatl&#;s&#; ülkemizde s&#;kça ve sevilerek tüketiliyor. Yemekten sonra veya özel günlerde s&#;kl&#;kla tercih edilen irmik tatl&#;s&#; genellikle çay&#;n yan&#;nda yer al&#;yor. Üstelik bu tatl&#;, her mutfakta bulunacak malzemelerle haz&#;rlan&#;yor. &#;rmik tatl&#;s&#; tarifi ve yap&#;l&#;&#;&#;

&#;RM&#;K TATLISI MALZEMELER&#; NELER?

• 4 su barda&#;&#; toz &#;eker
  • 1 su barda&#;&#; yo&#;urt (oda s&#;cakl&#;&#;&#;nda)
  • Bir kaç damla limon suyu
  • 1 su barda&#;&#; irmik
  • Elenmi&#; 1 su barda&#;&#; un
  • Elenmi&#; 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 5 su barda&#;&#; su
  • 3 adet yumurta
  • 1 su barda&#;&#; toz &#;eker
  • 1 su barda&#;&#; s&#;v&#;ya&#;

&#;rmik tatl&#;s&#; nas&#;l yap&#;l&#;r? &#;rmik tatl&#;s&#; malzemeleri neler? &#;&#;te irmik tatl&#;s&#;n&#;n tarifi

&#;RM&#;K TATLISI NASIL YAPILIR?

&#;rmik tatl&#;s&#;n&#;n &#;erbetini haz&#;rlamak için tencerede su ve &#;ekeri kar&#;&#;t&#;r&#;n. Sonras&#;nda &#;erbeti orta ate&#;te kaynat&#;n. Aradan 20 dakika geçti&#;inde limon suyunu ilave edin ve 5 dakika daha kaynat&#;n, ocaktan al&#;n, so&#;umaya b&#;rak&#;n.

Kekini haz&#;rlamak için &#;ekeri ve yumurtay&#; kaba al&#;n ve köpük halini alana dek kar&#;&#;t&#;r&#;n. Üzerine s&#;v&#; ya&#; ve yo&#;urt ilave edin, kar&#;&#;t&#;rmay&#; sürdürün. Elenmi&#; un, irmik, kabartma tozu ve vanilyay&#; ekleyin, ç&#;rp&#;n.

Kek harc&#;n&#; tereya&#;&#; ile ya&#;lanan kare borcama bo&#;alt&#;n ve önceden &#;s&#;t&#;lan °C f&#;r&#;nda 30 dakika pi&#;irin. Kek pi&#;ti&#;inde f&#;r&#;ndan al&#;n ve keki &#;l&#;mas&#; için bekletin. Sonras&#;nda kekin üzerine &#;erbetin yar&#;s&#;n&#; dökün. Keki dilimleyin ve &#;erbetin kalan&#;n&#; da dökün. Diledi&#;iniz gibi süsleyin. Afiyet olsun.

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası