cem adrian kül ekşi / kül - sayfa 9 - ekşi sözlük

Cem Adrian Kül Ekşi

cem adrian kül ekşi

kaynağı değiştir]

Babası esnaf, annesi ev hanımı olan ve Boşnak[1][2] bir ailenin[3] ikinci çocuğu olarak Edirne'de doğmuştur.[4] Gerçek adı Cem Filiz'dir.[5] Meslek hayatında kullandığı Adrian soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis'ten esinlenerek aldığını belirtmiştir.[6]

Cem Adrian, müzik ile uğraşmaya ortaokul yıllarında başlamıştır.[7] İstanbul'a gelmeden önce, Edirne'de bölgesel yayın yapan bir radyoda 6 yıl çalışmıştır. Bu radyoda sunucu ve yayın yönetmeni görevlerini yürütmüştür.

yılında, İstanbul'da bir kafede falcı olarak çalıştığı sırada, Demet Sağıroğlu ile tanışmıştır. Sağıroğlu aracılığıyla Fazıl Say’a bir deneme kaydı gönderdi. Adrian'ın profesyonel şarkıcılık yolunda, Demet Sağıroğlu vasıtasıyla tanıştığı Fazıl Say hayatının dönüm noktası olmuştur:

"İstanbul’daydım, hiç param yoktu ve para kazanmak zorundaydım. Bulabildiğim tek iş de buydu. O sırada Demet Sağıroğlu geldi. Ona dedim ki, “Demet ben aslında faldan hiç anlamıyorum. Müzisyenim, burada da para kazanmak için çalışıyorum. Sana birkaç demo vereyim, bunları dinler misin?” “Tamam” dedi. Dinlemiş, beğenmiş, bir de gitmiş Fazıl Say’a dinletmiş. Fazıl Say aradı beni"[3]

Fazıl Say'ın davetiyle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesine iki yıl özel öğrenci statüsünde devam etmiştir.[8] Bilkent'te bulunduğu dönemde ses telleri muayene edilmiş ve ses tellerinin olağan ölçülerden çok uzun olduğu anlaşılmıştır:

"Bu, hiç de gurur duyulacak bir şey değil. Biyolojik bir bozukluk. Bir ressamın üç eli varsa, onun sakatlığı ya da problemidir; ama üçüncü elini de düzgün kullanabiliyorsa takdire şayandır. Bana bahşedilmiş, belki dezavantaja dönüşebilecek bir şeydi; ama bunu avantaja dönüştürdüm."[9]

yılında Fazıl Say'ın görevinin sona ermesinden sonra, 2 yıllık Bilkent dönemi sona erer. Cem Adrian, Bilkent'te müzik, ses ve nota, armoni hakkında akademik bilgiler edinmiştir.

Ebeveyni Edirne'de yaşamaya devam eden Cem Adrian, hâlen Ankara'da yaşamaktadır.[3][10]

Müzik hayatı[değiştir kaynağı değiştir]

Single'ları[değiştir

etiket Cem Adrian Sözleri: İnsanı Derinliklerde Boğacak 55 Cem Adrian Dizesi

Haberler

Genel Kültür

Müzik, Sanat

Cem Adrian Sözleri: İnsanı Derinliklerde Boğacak 55 Cem Adrian Dizesi

Yalnızlık, Karanlık, Çocuk, Umut, Cem Adrian… Cem Adrian deyince herkesin aklına belli başlı birkaç şey gelir. Sesi, sözleri, kişiliği… Seveni de var sevmeyeni  de var elbette ve buraya sığdıramayacağımız kadar çok fazla güzel dizesi. Biz de Onedio olarak Adrian'ın eşsiz sesi ile bütünleşmiş en güzel dizelerini listeledik..

1. Artık Bitti

1. Artık Bitti

2. Ben Geldim

2. Ben Geldim

3. Aşk Hiç Bitmez

3. Aşk Hiç Bitmez

4. Unutursun

4. Unutursun

5. Beni Hatırla

5. Beni Hatırla

6. Sessizce

6. Sessizce

7. Beni Böyle Bırakma

7. Beni Böyle Bırakma

8. Bugün Sana Bir Şeyler Anlatmam Gerek

8. Bugün Sana Bir Şeyler Anlatmam Gerek

9. Sonbahar

9. Sonbahar

Beni Hala Öldürüyorsun

Beni Hala Öldürüyorsun

Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar

Elveda

Elveda

Yalnız da Ayağa Kalkabilirim

Yalnız da Ayağa Kalkabilirim

Bir Sebep Göster Dayanmaya

Bir Sebep Göster Dayanmaya

Tanrı Aslında Sever Hepimizi

Tanrı Aslında Sever Hepimizi

Nereye Gidiyorsun

Nereye Gidiyorsun

Tek Kişilik Aşk

Tek Kişilik Aşk

Hoşça Kal

Hoşça Kal

Yağmur

Yağmur

Düşüyorum Hayatın Ellerinden

Düşüyorum Hayatın Ellerinden

Sen Ağlama

Sen Ağlama

Sen Benim

Sen Benim

Her Şey Çok Sevmekten

Her Şey Çok Sevmekten

Kurtar Beni

Kurtar Beni

Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım

Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım

O Kirpik Hala Bende Sevgilim

O Kirpik Hala Bende Sevgilim

Emir

Emir

Kanarım

Kanarım

Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum

Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum

Islak Kelebek

Islak Kelebek

Anladım

Anladım

Seni Kaybettim

Seni Kaybettim

Herkes Gider Mi

Herkes Gider Mi

Aşk Hep Sende

Aşk Hep Sende

Ben Seni Çok Sevdim

Ben Seni Çok Sevdim

Bir Melek Ölürken

Bir Melek Ölürken

Tanrı’nın Elleri

Tanrı’nın Elleri

Benden Sonra

Benden Sonra

Yalnızlık

Yalnızlık

Biz Seninle

Biz Seninle

Kül

Kül

Derinlerde

Derinlerde

Beni Hatırladın mı?

Beni Hatırladın mı?

Bana Unutmayı Anlat

Bana Unutmayı Anlat

Zincir

Zincir

Bana Ne Yaptın?

Bana Ne Yaptın?

Bu Şarkı Aşka Yazıldı

Bu Şarkı Aşka Yazıldı

Bu Gece Uyut Beni

Bu Gece Uyut Beni

Şimdi

Şimdi

Hani Bazen

Hani Bazen

Sen Yağmurları Sevdiğinde

Sen Yağmurları Sevdiğinde

Hoşgeldin

Hoşgeldin

Sen Hep Böyle Kal

Sen Hep Böyle Kal

Beni Affet Bu Gece

Beni Affet Bu Gece

Sana Sarılınca

Sana Sarılınca

[Bonus] Bana Ne Yaptın

[Bonus] Bana Ne Yaptın

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bu Kadınların Değeri Anlaşılacak: Şarkıları ve Tarzlarıyla Bizleri Büyüleyen 19 Underrated Kadın Sanatçı
etiket

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası