istanbulda en iyi lahmacun / İstanbul’da En İyi 11 Çıtır Lahmacun Mekanı - Nefis Yemek Tarifleri

Istanbulda En Iyi Lahmacun

istanbulda en iyi lahmacun

&#;stanbul’un En Me&#;hur Lahmacun Duraklar&#;

Hemen hemen birçok mahallede gördü&#;ünüz lahmacun salonlar&#;, henüz kap&#;s&#;ndan girmeden sizi i&#;tah açan kokusuyla heyecanland&#;r&#;r. Odun ate&#;inde pi&#;irilen lahmacunlar&#;n yayd&#;&#;&#; leziz kokuyla tok olan bile ac&#;k&#;r. Akdeniz ve Güney illerinde, neredeyse her kö&#;e ba&#;&#;nda bulunan lahmacun f&#;r&#;nlar&#;, ço&#;u zaman yemek yapmaya f&#;rsat bulamayan ailelere de büyük yard&#;m eder. Baharatl&#; etin, ç&#;t&#;r hamurla bulu&#;mas&#;yla beraber ortaya nefis bir ö&#;ün ç&#;kar.

Ö&#;le yemeklerinde ve ak&#;am yemeklerinde doyurucu bir sofra isteyenler, bol mezeli ve salatal&#; lahmacun sofras&#;nda bulu&#;ur. &#;stanbul lahmacun fiyatlar&#; da oldukça ekonomik rakamlardad&#;r. Antep, Urfa, Kilis usulü lahmacun yapan mekanlar son zamanlarda dolup ta&#;&#;yor. Hem doyurucu hem de ucuz olmas&#; yönüyle sevilen lahmacunlar pek çok noktada sevenleriyle bulu&#;uyor.

&#;imdi sizlerle &#;stanbul’un en sevilen lahmacun mekanlar&#;n&#; inceleyelim ve gitti&#;inizde size nas&#;l bir hizmet sunacak hepsine göz atal&#;m. Lahmacun sevenler için bu sayfa epeyce lahmacunla dolup ta&#;acak!

istanbul'da lahmacun nerede yenir

&#;stanbul’da Lahmacun En &#;yi Nerede Yenir? 11 Me&#;hur Mekan

1) &#;stanbul Lahmacun ve Kebap Salonu – Beykoz

&#;stanbul Lahmacun Kavac&#;k çevresinde olanlar&#;n severek tercih etti&#;i bir mekan. D&#;&#;&#; ç&#;t&#;r, içi yumu&#;ac&#;k olan lahmacunlar&#;n lezzetlendi&#;i bir adres olan &#;stanbul Lahmacun, ayn&#; zamanda kebap konusunda da oldukça ba&#;ar&#;l&#;. Gelenlerin memnun ve tok ayr&#;ld&#;&#;&#; bu lezzet dura&#;&#;nda, çorba ve tatl&#; da yer al&#;yor. Sadece bir lahmacun f&#;r&#;n&#; de&#;il doyumsuz lezzetin de adresi. Ac&#;kt&#;&#;&#;n&#;z anda h&#;zl&#; servis yapan bir yer ararsan&#;z; akl&#;n&#;za &#;stanbul Lahmacun gelsin!

Adres: Rüzgarl&#;bahçe Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 75 Kavac&#;k Beykoz, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 32 22

istanbul lahmacun

2) Sat&#;rdan Lahmacun – Ümraniye

Daha önce yedi&#;iniz lahmacunlar&#; unutun. Sat&#;rdan Lahmacun, size cevizli lahmacun tad&#;n&#; sunuyor. Büyük porsiyonlu ve bol lezzetli olan bu lahmacunlar&#;n baharat&#; da pi&#;me derecesi de tam k&#;vam&#;nda. Özellikle cevizli lahmacun denedi&#;inizde, böyle bir lezzete hayran kalabilirsiniz. Lahmacunun yan&#;na ise bol köpüklü yay&#;k ayran yak&#;&#;&#;r diyoruz ve sizleri Sat&#;rdan Lahmacun’a davet ediyoruz. Sat&#;rdan Lahmacun’dan giderken memnun ayr&#;laca&#;&#;n&#;z&#; dü&#;ünüyoruz. Denemek için geç kalmay&#;n!

Adres: Tepeüstü Mahallesi, Poyraz Caddesi, No: 6, Ümraniye, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 61 11

istanbul sat&#;rdan lahmacun

3) Halil Lahmacun – Kad&#;köy

Ac&#;s&#;, ya&#;&#;, baharat&#; ve hamurun kal&#;nl&#;&#;&#; tam yerinde olan lahmacunlar Halil Lahmacun’da özenle haz&#;rlan&#;yor. Leziz ve gevrek lahmacunlar&#;n damakta b&#;rakt&#;&#;&#; haz, uzun süre unutulmayacak türden. Ekonomik menüsüyle ilgi gören Halil Lahmacun, farkl&#; tat sevenlere peynirli lahmacunu da öneriyor. Ac&#;kt&#;&#;&#;n&#;z anda, Kad&#;köy’de nefis bir mekan sizi bekliyor olacak. Halil Lahmacun’u siz de denemelisiniz. Kalabal&#;k yemekler için ideal bir bulu&#;ma noktas&#;!

Adres: Cafera&#;a, Güne&#;li Bahçe Sokak No: 26, Kad&#;köy, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 01 23

halil lahmacun

4) Öz Kilis Lahmacun ve Kebap Salonu – Fatih

Kilis usulü sar&#;msakl&#; lahmacun, Öz Kilis Lahmacun Salonu’nda yenir. Masan&#;z&#; donatan lezzetli yemekler ve salatalar&#;n kar&#;&#;l&#;&#;&#; oldukça ekonomik olacak. E&#;er dolgun ve doyurucu bir yemek yemek isterseniz; Fatih’te lezzet dura&#;&#;n&#;z Öz Kilis Lahmacun Salonu! Kü&#;leme, kuru dolma, lahmacun ve ötesi için mutlaka u&#;ramal&#;s&#;n&#;z. Temiz ve kaliteli servis arayanlar daha fazla uza&#;a gitmesin ve bu önerimizi en k&#;sa zamanda denesin diyoruz! Denedi&#;inizde pi&#;man olmayacaks&#;n&#;z!

Adres: H&#;rka-i &#;erif Caddesi Bedrettin Simavi Sokak No: 5 Fatih, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 44 57

öz kilis lahmacun istanbul

5) Be&#;ikta&#; Ç&#;t&#;r Pide Lahmacun Salonu – Be&#;ikta&#;

&#;stanbul’da lahmacun yiyebilece&#;iniz kaliteli mekanlardan biri de Be&#;ikta&#; Ç&#;t&#;r Pide Lahmacun Salonu olacak. Burada haz&#;rlanan lahmacunlar, mekan&#;n ad&#; gibi ç&#;t&#;r ç&#;t&#;r. Pideler ise tam k&#;vam&#;nda! Lahmacun keyfini dolu dolu ve en ekonomik &#;ekilde ya&#;amak için Be&#;ikta&#;’ta bu mekan&#; tercih edebilirsiniz. Y&#;llard&#;r kalitesinden ödün vermeyen Be&#;ikta&#; Ç&#;t&#;r Pide Lahmacun Salonu, sizler için hizmette! Ad&#;na yak&#;&#;&#;r ç&#;t&#;r ç&#;t&#;r ziyafet sizi bekliyor!

Adres: Türkali, Alt&#;nta&#; Sokak 36 – 38 Be&#;ikta&#;, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 01 69

be&#;ikta&#; ç&#;t&#;r pide lahmacun

6) Gaziantepli Mehmet Usta – Fatih

Lahmacun Antep’te bol sar&#;msakl&#; yap&#;l&#;r. Bu özel Antep lahmacunu ise &#;stanbul’da Gaziantepli Mehmet Usta’da tad&#;l&#;r. Ki&#;i ba&#;&#; ortalama 20 TL ödeyerek lahmacunun tad&#;n&#; doya doya alabilirsiniz. F&#;r&#;ndan ç&#;kt&#;&#;&#; gibi taba&#;&#;n&#;zda olan Antep usulü lahmacun, en ac&#;kt&#;&#;&#;n&#;z anlarda midenizi &#;enlendirecek bir yemek olacak. &#;stanbul’da lahmacun yemek istiyorum diyenler, Fatih’te Gaziantepli Mehmet Usta’y&#; denemeli! Antep lahmacunun tad&#; burada ç&#;kar!

Adres: Cerrahpa&#;a, Koca Mustafapa&#;a Caddesi No: , Fatih, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 16 06

gaziantepli mehmet usta lahmacun istanbul

7) Kilisli Ömer Usta – Ata&#;ehir

Lahmacunu çok severim bir ö&#;ünde tek porsiyonla yetinmem diyenler için Ata&#;ehir’de nefis bir durak öneriyoruz. Kilisli Ömer Usta, lahmacun konusunda y&#;llard&#;r kendinden söz ettirmekte. Oldukça makul fiyatlar&#; olan bu mekanda, pide ve lahmacuna doyacaks&#;n&#;z. Kilis’in yemeklerine ve yöresel lahmacununa ula&#;mak için; &#;stanbul’daki adresiniz Kilisli Ömer Usta! Buraya gelen tok ve memnun ayr&#;l&#;yor, &#;imdi s&#;ra sizde! Aman daha fazla geç kalmay&#;n!

Adres: Ata&#;ehir Atatürk, Ata&#;ehir Bulvar&#; No: 3 D: No: 3 Dükkan No /1, Ata&#;ehir, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 45 00

kilisli ömer usta lahmacun

8) Borsam Ta&#;f&#;r&#;n – Kad&#;köy

Anadolu Yakas&#;’n&#;n en kaliteli mekanlar&#;ndan biri de Borsam Ta&#;f&#;r&#;n’d&#;r. Ta&#; f&#;r&#;n lahmacun keyfini doruklar&#;na kadar almak isteyenlerin s&#;k s&#;k u&#;rad&#;&#;&#; bu adreste, lahmacun ziyafetleri yap&#;lmakta. Tad&#;n&#; uzun süre unutamayaca&#;&#;n&#;z yemeklere buraya geldi&#;inizde peynirli lahmacunu da ekleyebilirsiniz. A&#;&#;zda eriyen peynirli lahmacun, ac&#;kt&#;&#;&#;n&#;z anlar&#; en güzel &#;ekilde telafi eden bir yiyecek olacak. Vakit kaybetmeden denemelisiniz! Borsam Ta&#;f&#;r&#;n sizi bekliyor!

Adres: Güne&#;li Bahçe Sokak No: 32 Kad&#;köy, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 05 04

borsam ta&#;f&#;r&#;n istanbul lahmacun

9) Eyvan Ta&#; F&#;r&#;n Kebap – Kad&#;köy

Nezih ve konforlu bir mekanda, keyif alarak yemek yemek isterseniz; Eyvan Kebap sizleri bekliyor olacak. Lahmacun konusunda ün salm&#;&#; olan bu mekan, lahmacun sevenlerin bulu&#;ma adresi oluyor. Ç&#;t&#;r lahmacunlar&#; s&#;cak s&#;cak yemek isterseniz mutlaka tam yerine yemenizi öneririz. Eyvan Kebap, pide ve lahmacun sevenleri i&#;tah açan mekan&#;na davet ediyor. Eyvan, Kad&#;köy’deki favori mekanlar&#;n&#;zdan biri olacak!

Adres: Bostanc&#;, 9/3, Vukela Caddesi, Kad&#;köy, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 73 76

eyvan kebap istanbul

10) Kad&#;köy Ruhha – Kad&#;köy

&#;ncecik hamurunda çokça lezzet sakl&#; olan ç&#;t&#;r lahmacunlar, y&#;llard&#;r Kad&#;köy Ruhha’da pi&#;iriliyor. Urfa usulü lahmacun ve Samsun pidesiyle ünlenen bu mekanda ete de hamura da doyacaks&#;n&#;z. Cips k&#;vam&#;ndaki lahmacunlar&#; yedikçe yemek isteyeceksiniz. Ekonomik menüleriyle birçok ki&#;inin be&#;endi&#;i adreslerden biri olan Kad&#;köy Ruhha, keyifli yemeklerin de davetlerin rahatça ya&#;anaca&#;&#; lezzet dura&#;&#;n&#;z olabilir! Lahmacun denildi&#;inde Kad&#;köy Ruhha akl&#;n&#;za gelecek!

Adres: Güne&#;libahçe Sokak No: 41/C Moda Caddesi Kad&#;köy, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 55 63

ruhha kad&#;köy lahmacun

11) Tatbak – &#;i&#;li

y&#;l&#;ndan günümüze kadar canl&#; kalmay&#; ba&#;arm&#;&#; bir lahmacun mekan&#; önerelim sizlere. Tatbak, y&#;llard&#;r ayn&#; kalitede ve ayn&#; çizgide hizmet veren bir kurulu&#;. Bol malzemeli lahmacunlar&#; pek çok ki&#;iye sevdiren Tatbak, Ni&#;anta&#;&#;’n&#;n gözde mekanlar&#;ndan biri olmaktad&#;r. Kebap ve f&#;r&#;n ürünleriyle her damak zevkine hitap eden bu adres, lahmacun ziyafetlerinizi de en iyi &#;ekilde ya&#;atmay&#; hedefliyor. Tatbak, leziz ö&#;ünlerin adresi!

Adres: Valikona&#;&#; Caddesi Akkavak Sokak No: 28/A Ni&#;anta&#;&#; – &#;i&#;li, &#;stanbul

&#;leti&#;im: 13 06

tatbak lahmacun istanbul

S&#;ralama geli&#;igüzel verilmi&#;tir; de&#;er te&#;kil etmez.

Gezi Rehberi ve Nerede Ne Yenir? kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

Etli Ekmek &#;stanbul’da Nerede Yenir? En Köklü 10 Enfes Restoran

Ca&#; Kebab&#; &#;stanbul’da Nerede Yenir? Lezzet Garantili 10 Kebapç&#;

&#;stanbul’un En &#;yi Kebapç&#;lar&#; – Damakta &#;z B&#;rakan 10 Me&#;hur Mekan

&#;stanbul’un En &#;yi Karadeniz Pidesi Bu 10 Adreste – Bay&#;lacaks&#;n&#;z!

&#;stanbul’da Katmer Tatl&#;s&#; Yiyebilece&#;iniz Damak Çatlatan 10 Mekan

Geçtiğimiz hafta sizin seçiminizle İstanbul’un en iyi et döner yapan 10 mekanını açıklamıştım. O yazı oldukça ilgi görünce bu hafta yine Harbiyiyorum Instagram hesabından bin kişiye yaptığımız anketle İstanbul’un en iyi lahmacuncularını sordum. Yine yüzlerce cevap geldi.

Oturdum, hepsini derledim. İşte sizin seçiminizle ve benim de yorumlarımla İstanbul’un en iyi 10 lahmacuncusu.

Tabii yazıya başlamadan evvel bir konuya yine açıklık getirmem gerekiyor. Şu anda lahmacun denince akla iki ekol geliyor. Biri sarımsaklı Gaziantep lahmacunu, diğeri de soğanla yapılan Urfa lahmacunu ismi verilen lahmacun.

Bu bilgiler ışığında İstanbul’daki en iyi lahmacunculardan bahsetmeye başlayabiliriz.

1.Öz Kilis, Fatih

Gaziantep usulü sarımsaklı lahmacunda İstanbul’da en çok tercih edilen, ilk akla gelen mekan burası. Geçtiğimiz hafta bahsettiğim en iyi dönercilerde zirvede olan Bayramoğlu ne ise lahmacunda Öz Kilis aynısı.

Ben de yıllar evvel lahmacunu methedildiği için gitmiştim. Ama daha çok Kilis tavasına vurulmuştum. Hem Gaziantep usulü hem de Urfa usulü, irice ebat lahmacun yapıyor. Şu anda fiyatı 10 TL. Ben lezzetteki başarısını lahmacun harcındaki domatesin yoğun olmasına bağlıyorum. Genelde gittiğim zaman mutlaka bir lahmacun ve sonrasında Kilis tava siparişi veriyorum. Kilis tavası ise öncelikli tercihim.

Mekanla ilgili insanlardan gelen tek negatif yorum işletme çalışanlarının çok suratsız olması üzerine. Surat değil lezzet arayanlar için ise İstanbul’daki en ideal lahmacun lokantası.

funduszeue.info Lahmacun, Kadıköy

Buyrun size az soğanlı, mideyi hiç rahatsız etmeyecek, Kadıköylülerin müdavimi olduğu bir lahmacuncu: Halil Lahmacun. Ben Halil Lahmacun’un lahmacununa beyaz yakalı lahmacunu diyorum. Ye ve toplantıya gir. O derece temiz bir lahmacun. Ne yiyene, ne de toplantıdakilere zorluk çıkarır.

yılında Urfalı Halil Usta tarafından kurulan Halil Lahmacun, Halil Usta’nın vefatından sonra oğlu Fuat Bey tarafından işletiliyor. Fırının başındaki Şahin Usta’yı mutlaka tanımanızı isterim. Nev-i şahsına münhasır bir karakterdir. Kendisinin lahmacunların lezzetinde payı çok büyük.

Lahmacunu dışında rende maydanoz ve beyaz peynirle yaptıkları pidesini de mutlaka yemelisiniz.

Halil Lahmacun - Kadıköy

funduszeue.info Restaurant, Bağcılar

Seraf diğer bütün yemeklerinde olduğu gibi lahmacunda da oldukça iddialı bir restoran. Lahmacun harcı Trakya kıvırcık kuzularının boşluk etinden yapılıyor. Tüm etler, sebzeler zırh ile çekiliyor ve kesinlikle makine kullanılmıyor. Ayrıca her saat başı lahmacun için zırhla yeni iç harç hazırlanıyor. Tam buğday unu ve meşe odun ateşi bu iç harç ile buluştu mu, o lahmacun iddialı olmasın da ne olsun?

Seraf bir şef restoranı. Başında bir kadın şef, Sinem Özler var.

Yolunuz Bağcılar’a düşerse ne yapıp edip sadece lahmacun yemek için de olsa uğrayın derim.

4.Köşkeroğlu, Karaköy

Gaziantep mutfağının İstanbul’daki en iyi temsilcilerinden biri Karaköy’ün de vazgeçilmezi Köşkeroğlu Gaziantep lahmacunu (sarımsaklı) ile halkın en iyi lahmacuncular tercihine girmeyi başaran bir mekan.

Ben Gaziantep özlemimi gidermek için her gittiğimde Beyran ve özellikle lahmacununu yerim. Yalnız geçtiğimiz günlerde gittiğimde lahmacunu eskisine nazaran bir tık pahalı buldum. 15 TL idi.

Lakin şu ara ne ucuz ki, öyle değil mi?

5.Çığır Lahmacun, Aksaray

Maydanozlu soğan, söğüş domates ve limon eşliğinde metal tabakta lahmacun sunan bir mekan Çığır Lahmacun. Bana gelen mesajlardan anladığım kadarı ile oldukça fazla sayıda da fanatiği var. Aksaray ve civarında herkesin bildiği, İstanbul’da da söz sahibi bir lahmacuncu.

Burası benim henüz ziyaret etmediğim lahmacunculardan biri. Ancak en kısa sürede ziyaret edilecek lahmacuncular listeme aldım bile.

funduszeue.infoalar Lahmacun Pide Fırını, Bakırköy

İşte ziyaret etmediğim ama sizlerin seçimiyle öğrenip “Gidilecek mekanlar” listeme aldığım bir lahmacuncu daha. İnternetten araştırırken öğrendiğim; bu mekan Gaziantep usulü (sarımsaklı) lahmacun yapıyor ve fiyatları cep dostu.

İncirli Caddesi’nde yıllardır hizmet veren mekanın ustası da 71 yaşındaki Mustafa Bey imiş.

Gidip göreceğiz bakalım, dedikleri kadar var mı?

funduszeue.info Kardeşler, Güngören

Gaziantep usulü lahmacun yapan iddialı bir mekan da burası. Güngören’deki Hizmet Kardeşler kullandıkları malzemelerin kalitesi ve temizlik konusunda o civardaki restoranlar arasında bir tık öne çıkan bir yer. Lahmacunun fiyatı 11 TL.

Ayrıca tepside sundukları ve fırında pişirdikleri “Tava” ismini verdikleri yemekleri de çok seviliyor. Bir tava ile iki kişi doyabilir. Gittiğiniz zaman hem lahmacununu deneyin, hem de bir tane tavasından sipariş verin.

funduszeue.info, Nişantaşı

Nişantaşı civarında bilinen ve sevilen, lahmacunu ile öne çıkmış tek mekan.

yılında iki üç masa ve küçücük bir dükkanda yola koyulan Tatbak, şu anda iki katlı ve 90 kişilik oturma kapasitesine sahip bir kebapçı. Lahmacunun hamuru incecik. Kıtır. Lakin ortalama lahmacunlara göre büyük ve çarşaf gibi. Yani tek bir lahmacunla bile doyarsınız. İçindeki malzeme kaliteli. Harcı kuvvetli. Pek tabii semt Nişantaşı ve Tatbak da bu kadar meşhur olunca fiyatı biraz yüksek. Hatta lahmacun içine nevale olacak salata (İsmi: Lahmacun Salatası) bile ücretli. Ama yine de denemeye değer!

Lahmacunda farklılık isterseniz harcı bol “Çullama” isimli biraz daha pahalı bir lahmacunları daha var. Giderseniz, onu da denemek isteyebilirsiniz diye bahsetmek istedim. Ayrıntılı yazımızı okumak için tıklayınız.

antep-lahmacun-tatbak

funduszeue.info Taş Fırın, Kadıköy

Borsam Taş Fırın, yıllardır sadece Kadıköy’de hizmet veren 3 şubeli bir lahmacuncu. Benim de acıktığımda ayaküstü yemeyi tercih ettiğim ve beğendiğim bir lahmacuncu. En çok ziyaret ettiğim Kadıköy Balıkçılar Çarşısı girişindeki şubesi.

Borsam’da özellikle iki ya da daha fazla sayıda lahmacun yiyeceksem mutlaka her birini tek tek sipariş veririm ki bekleyen lahmacun ben ilkini yerken soğumasın.

Burada lahmacunun yanına her zaman maydanoz servis ederler. Ben de lahmacun içine maydanozu koyar, limonu sıkar ve hatta toz sumak da ekleyip öyle mideme indiririm.

Şimdi sıkı durun bir tüyo geliyor: Borsam Taş Fırın lahmacunu ile ünlü bir yer ama hayatımda tattığım en lezzetli kuşbaşılı pideyi de yine Borsam Taş Fırın’da yedim.

Bir dahaki gidişinizde kuşbaşılı pidesini deneyin, ne demek istediğim daha iyi anlayacaksınız.

lahmacun fiyatları

Çıtır Pide ve Lavaş, Lahmacun

Beşiktaş esnafının hayat kurtarıcısı ve yine de herkesin (özellikle Beşiktaş’ta yaşamayanların) pek bilmediği gizli kalmış bir mekan. Kuşbaşılı pidesini de denedik ama benim için lahmacunu açık ara farkla önde.

Lahmacunlarınızı acılı ya da acısız sipariş edebileceğiniz gibi; kaşarlı ya da kaşarsız da sipariş edebiliyorsunuz. Ama tavsiyem gerçek lezzetini daha net alabilmeniz için önce normal lahmacunundan yemeniz yönünde. Dilerseniz sonrasında işin fantezisine yönelebilirsiniz.

Bir tüyo da size bu mekanla ilgili bir vereyim. Bir Sivas katmeri yapıyorlar ki şaşar kalırsınız. O sade Sivas katmerinin yanına çay söylemeyi sakın unutmayın. İşte yaptığımız anket sonucu ile İstanbul’daki en iyi 10 lahmacuncu bu şekilde. Söylediğim gibi ben seçmedim, sizler seçtiniz! Ben bilgim dahilinde olanları yorumladım sadece.

Tek bildiğim bu derlemeyi hazırlarken inanılmaz şekilde lahmacun aşerdim.

Afiyetle kalın…

Salih Seçkin Sevinç &#; OdaTV Yazıları

Çıtır Çıtır Sevenler İçin İstanbul'daki En İyi 15 Lahmacuncu

Geleneksel tatlarımızın başında gelen lahmacunu yöreden yöreye değişen tarifleriyle her mekanda farklı lezzetlerde bulmak mümkün. Çıtır çıtır tam kıvamında olan lahmacunlar 7'den 70'e hepimizin keyifle yediği lezzetler arasında bulunuyor. Gevrek lahmacunun üstüne sıkılan limonuyla, içine konulan domates, kıvırcık ve maydanozuyla enfes bir lezzete dönüşen bu tat, birçok kişi için yaşam biçimi. Bundan dolayı hazırladığımız bu içeriğimiz lahmacuna asla hayır diyemeyenler için İstanbul'un en iyi lahmacuncularından oluşuyor.

SıraRestoranBölgeneoldu Puanı
1Gaziantepli Mehmet UstaFatih10/10
2Öz Kilis Kebap ve Lahmacun SalonuFatih10/
3Halil LahmacunKadıköy10/
4Gaziantepli Çavuşoğlu Baklava Kebap SalonuFatih10/
5Borsam TaşfırınKadıköy10/
6Develi Ataşehir10/10
7Çiya SofrasıKadıköy10/
8Köşebaşı LeventBeşiktaş10/10
9Hamdi RestaurantEminönü10/
10Tatbak NişantaşıŞişli10/
11Fikret Yılmaz OcakbaşıŞişli10/
12Buketİst Lahmacun Kebap KünefeŞişli10/
13Antiochia ConceptBeyoğlu10/
14Beşiktaş Çıtır Pide Lahmacun KebapBeşiktaş10/
15Kilisli Ömer UstaAtaşehir10/

İstanbul'un En İyi 15 Lahmacun Mekanı

İşte İstanbul'da çıtır çıtır lahmacun yiyebileceğiniz en iyi lahmacuncular

1. Gaziantepli Mehmet Usta

İstanbul'un En İyi Lahmacuncuları

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Vedat Milor Önerisi

Vedat Milor'ün İstanbul'un en iyi lahmacunu yapan yer olan adlandırdığı Gaziantepli Mehmet Usta, çıtır çıtır lahmacunlarıyla herkesin beğenisini kazanıyor. Satır kıymasıyla yapılan her tarafı eşit pişen lahmacunları ne kalın ne de ince olmasından dolayı yiyenlerin beğenisini topluyor. Gaziantep lahmacunu sevenlerin mutlaka denemesi gereken bu mekan Fatih'te yer alıyor.

Telefon() 16 06
Saatler Pazar: Kapalı
HaritaTıklayınız
AdresCerrahpaşa, Koca Mustafapaşa Cd. No, Fatih/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Lahmacun ve adana çok iyiydi. Salaş bir mekan, lezzet on numara. Numan H****

👤 İstanbul'da daha iyi lahmacun yok. kebaplar fiyat performans olarak müthiş.

2. Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Vedat Milor Önerisi
Hijyen

Yine Vedat Milor'ün beğendiği mekanlar arasında yer alan Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu, o kadar lezzetli ki günün bazı saatleri lahmacun için kuyruk olabiliyor. Sarımsaklı lahmacun severlerin beğenerek yiyeceği bu lezzet sıra beklemeye değiyor.

Telefon() 44 57
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresAkşemseddin Mah, Bedrettin Simavi Sk. 5/A, Fatih/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Arkadaşlar! Burada lahmacun yemeden ölmeyin! Eğer çıtır çıtır lahmacun seviyorsanız…. Lahmacunu sararken o çıtırtı sesini duymak istiyorsanız tam yeri! 2 çeşit lahmacunu var. Soğanlı olan Urfa usulü, sarımsaklı olan Antep usulü. İkisi de çok çok güzel. Yanında da açık ayran, misss. Saat ’de açılıyor. Kapıda beklemeye değer! Ece Öztürk

👤 Yıllardır lezzetinden vazgeçemediğim lahmacunlara sahip işletme. İyi bir lahmacun yemek istiyorsanız mutlaka uğrayın. K**** E***

3. Halil Lahmacun

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Gevrek Olması

Gevrek lahmacun sevenlerin kendilerini alamadıkları Halil Lahmacun, Kadıköy'de vazgeçilmez yerleri arasında bulunuyor. Bu mekanda sadece acılı ve acısız lahmacun birde peynir pide yapıyor. Lahmacunun inceliği, çıtırlığı, yağlı olmaması ve lezzetiyle ün kazanan bu mekan lahmacunu yedikçe yediriyor.

Telefon() 01 23
Saatler Pazartesi: Kapalı
HaritaTıklayınız
AdresCaferağa, Güneşli Bahçe Sk. No, Kadıköy/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Yediğim en lezzetli lahmacunlardandı herkese tavsiye ederim özellikle yanında açık ayranı ile içiniz. Lahmacun fiyatı 14 tl idi herkese afiyet bal şeker olsun. Arda ***

👤 İstanbul'un en iyi lahmacuncusu diyebilirim en az 10 kez gittim her gittiğimde aynı tat aynı lezzet en fazla 5 dk da sipariş önünüze geliyor herkese tavsiye ederim. Arda ****

4. Gaziantepli Çavuşoğlu Baklava Kebap Salonu

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Çalışan İlgisi

Gaziantepli Çavuşoğlu'nun yılından beri zırhta çekilen kıymayla yaptıkları lahmacunları İstanbul'un en iyileri arasına girmeyi başarıyor. Yıllar geçse de lezzetinden bişey kaybetmeyen bu mekan birçok kişiye çocukluğunda yediği o lezzetli lahmacunları hatırlatıyor.

Telefon() 77 14
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresMimar Kemalettin, Şair Fitnat Sk. No:4, Fatih/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 İstanbul'da yediğim en güzel lahmacun. Yolum düşerse hiç affetmem:) Ayrıca kaymaklı tereyağlı şöbiyetleri de muhteşem. Fiyat/Performans on numara👌 Ertunç Çakır

👤 Antep lahmacunu yemek için en güzel adres. Mükemmel bir Antep lahmacunu yemek isterseniz kesinlikle burası tercih edilmeli. F*** Betül E****

5. Borsam Taşfırın

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Taş Fırın

Kadıköy'de lahmacun denildiği zaman ilk akla gelen mekan hiç şüphesiz Borsam Taşfırın, gevrek lahmacun sevenlerin kesinlikle gitmesi gereken bir mekan. Taş fırın olduğu için eski yediğiniz lahmacun lezzetini alabileceğiniz bu mekan, o kadar çok seviliyor ki Kadıköy'de üç şubede hizmet veriyor.

Telefon() 43 23
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresOsmanağa, Serasker Cd. No, Kadıköy/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 İnanılmaz lezzetli.. Acılı lahmacunu bir başka güzel. Müşterisi çok, çalışanlar iyi. Soğanları yoktu. Lahmacunu maydanoz ve limon ile servis ediyorlar, soğanı ekstra talep ettik ve hemen hallettiler. Mutlaka gidin, bizim maç öncesi durağımız oldu. Yeşim Kaygusuz

👤 20 yılı aşkın süredir aynı mekanda aynı mükemmel kalite devam ediyor. Tavsiye ederim. Levent Pilanlıoğlu

6. Develi

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Hizmet Kalitesi
Zengin Menü

Hem lezzetli hem de nezih bir mekan arayışınız varsa eğer Develi tam size göre. Birbirinden lezzetli kebaplarının yanı sıra lahmacunuyla da dikkat çeken bu mekan; sarımsaklı, cevizli ve nar ekşili özel lahmacunuyla lezzet avcılarının beğenisini kazanıyor.

Telefon() 68 68
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresKüçükbakkalköy, Vedat Günyol Cd. No:9, Ataşehir/İstanbul
MutfakKebap
MekanAlkollü

Müşteri Yorumları

👤 Kaliteli çok güzel bir restoran. Temiz, kusursuz servis, leziz yemekler. Hizmet çok iyi. Nejdet Kiper

👤 Çok nezih be kaliteli bir mekan . Çalışanların ilgi ve alakası, yemeklerin lezzeti her şey mükemmeldi. Özellikle Müdür Ali beye her şey için teşekkür ederiz. Ceren Gürkan

7. Çiya Sofrası

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü
Ödüllü Olması

Birçok kez ödülle taçlandırılan Çiya Sofrası, yılında Musa Dağdeviren tarafından kebap ve lahmacun restoranı olarak açıldı. Yıllardan beri değişmeyen o enfes lezzetlerine yeni lezzetler ekleyen mekan, Anadolu'nun unutulmaya yüz tutan yemeklerini de en iyi yapan restoranlar arasında yer alıyor. Çıtır çıtır lahmacunuyla ağız sulandıran bu mekan vejeteryan misafirlerinin de bu lezzeti tadabilmesi için vejeteryan lahmacun sunuyor.

Telefon() 51 15
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresCaferağa, Güneşli Bahçe Sok, Kadıköy/İstanbul
MutfakTürk Mutfağı
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Övüldüğü kadar güzel ve kaliteli olan bir mekan.. Hem yemekler hem hizmet üst kalite. Yolu düşen herkesin mutlaka uğrayıp denemesi gereken bir yer 🙌🏻 P**** ***

👤 Direkt yemeye odaklandığımdan o mükemmel mezeleri çekmeyi unutmuşum. Tam bir Türk mutfağı . Lezzetli doyurucu.. T**** ***

8. Köşebaşı

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü
Ödülleri

Adana ve Tarsus lezzetlerini yılından beri hiç bozmadan sunan Köşebaşı, yılında Conde Nast Traveller dergisinin belirlediği ''Dünya'nın En İyi 50 Restoranı'' listesine girdi. Ayrıca Times Dergisi tarafından İstanbul'un en iyi kebapçısı seçilen mekan, lahmacunuyla hafızalara kazınıyor. Türkiye, Umman, Azerbaycan ve Özbekistan'da şubeleri bulunan bu mekan, kesinlikle denenmesi gereken restoranlar arasında.

Telefon() 24 33
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresLevent, Levent 2 Kavşağı No:3 D:No, Beşiktaş/İstanbul
MutfakKebap
MekanAlkollü

Müşteri Yorumları

👤 Güler yüzlü, ilgili personel, birbirinden lezzetli yemekler. Nurbahar Çimir

👤 Lahmacun yemeden sakın kalkmayın. Üstüne bir kuzu şaşlık kesin yensin. Her şey çok lezzetli. Süper. Uğur Mihci

9. Hamdi Restaurant

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü

Kebaplarıyla meşhur olan Hamdi Restaurant, lahmacunuyla da beğeniliyor. Manzarasıyla keyifli bir yemek deneyimi yaşatan mekan özellikle turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. İster kebap öncesi atıştırma niyetiyle fındık lahmacun isterseniz de normal büyük lahmacun siparişi verebileceğiniz bu mekan; acılı ve acısız sarımsaklı lahmacun sevenlerin gitmesi gereken adresler arasında.

Telefon() 03 90
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresRüstem Paşa Mah Tahmis Caddesi, Kalçin Sk. No,
MutfakKebap
MekanAlkollü

Müşteri Yorumları

👤 Çok beğendiğim restoranlardan biridir. Kebapları, içli köftesi, lahmacunu, tatlıları çok çok güzel. Personel çok ilgili. Servis son derece hızlı. Her şey sıcacık geliyor. Olağanüstü manzaraya nâzır, tarihi bir semtte yemek yeme ayrıcalığını yaşamak çok güzel. Turistlerin de çokça geldiği bir restoran burası. Yabancı misafirlerin sayısı da oldukça fazla. Neva ****

👤 Hamdi Restoran kaliteli kendi has Kebap tatlıları ve özellikle lahmacun enfes. Urfa'nın lezzetlerini bulabileceğiniz. Haliçe ve Marmara denizine bakan eşsiz Manzara eşliğinde yemeğinizi yer. Üstüne mırranızı içersiniz. Şimdiden afiyet olsun. Ercan Nazlı

Tatbak

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü
Çalışan İlgisi

Nişantaşı'nın sevilen kebapçıları arasında yer alan Tatbak, lahmacunuyla büyük ilgi görüyor. yılından beri değişmeyen o lezzetiyle çıtır çıtır lahmacun sunan bu mekan, Nişantaşlıların göz bebeği.

Telefon() 13 06
HaritaTıklayınız
AdresTeşvikiye, Akkavak Sk. 38/B, Şişli/İstanbul
MutfakKebap
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Selamlar, gerçekten tam puanı hak eden bir yer. Karışık kebap ve 2 adet lahmacun istedik 2 kişiye güzelce yetti. Servis, kalabalığa rağmen muntazam hızda. Restoranın ambiyansı çok hoş, garsonları kibar, ilgili. Lahmacun hafif. Et sis ise buram buram et kokuyor. İstanbul'da yediğim en güzel et sislerden biri. Fakat iyi pişmiş seviyorsanız et sis için ayrıca belirtmenizi tavsiye ederim az pişmiş geliyor çünkü. Tuğba Zengin

👤 Beyti kebabı harika. Lahmacunu kesinlikle denenmeli. İçli köftede de iyiler. Çalışanlar güler yüzlü ve ayarında ilgili. Son gittiğimde ali nazik kebabını denedim çok beğendim. Kesinlikle lokal ve kalitesini koruyan bir yer. Önerilir. Melisa Yücel

Fikret Yılmaz Ocakbaşı

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü
Güler Yüzlü Çalışan

Vedat Milor'ün önerdiği mekanlar arasında bulunan Fikret Yılmaz Ocakbaşı, her ne kadar kebap çeşitleriyle anılsa da Milor tarafından lahmacununun da yenmesi kesinlikle yenmesi gerektiği söyleniyor. Güler yüzlü çalışanıyla keyifli bir akşam geçirmenizi sağlayan mekanın fırından yeni çıkmış çıtır çıtır lahmacununa hayır diyemeyeceğinize eminiz.

Telefon 73 00
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresEsentepe, Salih Tozan Sk. No: 1/A, Şişli/İstanbul
MutfakOcakbaşı
MekanAlkollü

Müşteri Yorumları

👤 Neden övüldüğünü kendimiz tecrübe ederek anladık. Yüksek kalite malzeme, işinin ehli ustalar… Bundan sonra müdavimiyiz. Volkan D***

👤 Tertemiz ve çok şık bir ocakbaşı. Kebap ve lahmacun efsaneydi. İkramlar da 🎈 Gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Esra Tozak

Buketİst Lahmacun Kebap Künefe

Alışkın olduğumuz lahmacundan biraz farklı, bol malzemeli ve incecik hamuruyla Diyarbakır lahmacunu yapan Buketİst, birçok kişi tarafından eski adı Buket ile hatırlanıyor. Şişli'nin vazgeçilmez mekanları arasında yer alan Buketİst, ikramlarıyla da beğeni topluyor.

Telefon() 29 70
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresMecidiyeköy, Selahattin Pınar Cd. D:apt No:5, Şişli/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Oldukça lezzetli bir lahmacun deneyimi oldu. Yan ürünler soğan salata ezme vb. gayet başarılı ve sunum olarak iyiydi. Ayran severler için yayık ayran hizmetleri de bulunmakta. Şimdiden afiyet olsun. Bahadır Yıldız

👤 İstanbul'un en başarılı lahmacunu olarak görüyoruz. İşletmecileri harika ilgili, paket servis hızlı tebrikler buket lahmacun 🙏💐 N*** S***

Antiochia Concept

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Zengin Menü

Antakya mutfağının lezzetlerini sunan Antiochia Concept, oldukça şık bir restoran. Vedat Milor tarafından lahmacunu beğenilen bu restoran, dekorasyonuyla da beğeni topluyor. Beyoğlu'nda yer alan bu lezzetli mekan, şaraplarıyla da beğeniliyor.

Telefon 16 16
HaritaTıklayınız
AdresAsmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:3, Beyoğlu/İstanbul
MutfakAntakya Mutfağı
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Harika bir mekan bayıldık! Çalışanlar kibar, samimi, ortam ve yemekler çok güzeldi. Her şey için tekrar teşekkür ediyoruz 🙏🏻 Berrin Bayraktar

👤 Kesinlikle 5 yıldızı hak eden bir konsept, lezzet ve sunum. Özellikle mekânın misafirperver yapısının büyüsüne kapılmamak elde değil. Bu seferlik kağıt kebap lahmacun ve künefe denedik. Hepsinin lezzetli ve tam kıvamında olduğunu söylemek münkün. Ambiyans da oldukça güzel. Taha Kavaklıoğlu

Beşiktaş Çıtır Pide Lahmacun Kebap

Beşiktaş'ın en iyi lahmacuncuları arasında ilk sırada yer alan Beşiktaş Çıtır Pide Lahmacun Kebap, çıtır çıtır lahmacunuyla ağız sulandırıyor. Fiyat olarak da birçok yere göre uygun olan bu mekan, ne kadar lahmacun yerseniz yiyin ağırlık yapmıyor.

Telefon() 01 69
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresTürkali, Altıntaş Sk. No, Beşiktaş/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Her zaman sipariş verir aynı zamanda gider yerim her şeyi çok lezzetli çalışanlar ilgili güler yüzlü fiyatlar gayet uygun. Lahmacunlar gerçekten çıtır çıtır çok güzel mutlaka deneyin. Burcu İ***

👤 Lahmacunu şahane. Lahmacun düşkünleri mutlaka uğrayın derim. Ümit İlban

Kilisli Ömer Usta

ARTILAREKSİLER
Lezzet
Güler Yüzlü Çalışan

İstanbul'da lahmacun lafı geçtiği zaman Kilisli Ömer Usta akla gelen ilk lahmacuncular arasında bulunuyor. Özellikle Ataşehir'de çalışanların öğle arasında vazgeçemedikleri bu mekan, acılı ve acısız lahmacun servislerini taze yeşillikler süslüyor. Sadece lahmacun servisi yapmayan bu mekan Kilise özel lezzetler ve pidelerle de midelere bayram ettiriyor.

Telefon() 45 00
Saatler
HaritaTıklayınız
AdresAtaşehir Atatürk, Ataşehir Blv. No:3 D:No 3 dukkan no/1, Ataşehir/İstanbul
MutfakLahmacun
MekanAlkolsüz

Müşteri Yorumları

👤 Lahmacunları ve kuşbaşı kaşarlı pidesi çok güzel Anadolu Yakası'ndaki en güzel lahmacuncu. Tavsiye ederim. Oğuz Akbay

👤 Her zamanki gibi lahmacunlar lezzetliydi emeği geçen herkese teşekkürler Rezzan Kasap

İstanbul'da lahmacun nerede yenir?

İstanbul'da lezzetli lahmacun yemek için mekan arayışınız varsa eğer; Gaziantepli Mehmet Usta, Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu, Halil Lahmacun, Gaziantepli Çavuşoğlu Baklava Kebap Salonu, Borsam Taşfırın, Develi , Çiya Sofrası, Köşebaşı, Hamdi Restaurant, Tatbak Nişantaşı, Fikret Yılmaz Ocakbaşı, Buket İst Lahmacun Kebap Künefe, Antiochia Concept, Beşiktaş Çıtır Pide Lahmacun Kebap ve Kilisli Ömer Usta çıtır çıtır lahmacunlarıyla İstanbul'un en iyi lahmacuncularıdır.

Avrupa Yakası'nın en iyi lahmacuncuları hangisi?

Avrupa Yakası'nda lezzetli lahmacun yiyebileceğiniz mekanlar arasında; Gaziantepli Mehmet Usta, Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu, Gaziantepli Çavuşoğlu Baklava Kebap Salonu, Köşebaşı, Hamdi Restaurant, Tatbak Nişantaşı, Fikret Yılmaz Ocakbaşı, Buket İst Lahmacun Kebap Künefe, Antiochia Concept ve Beşiktaş Çıtır Pide Lahmacun Kebap Avrupa Yakası'nın en çıtır lahmacununu sunan mekanlardır.

Anadolu Yakası'nda en iyi lahmacun nerede yenir?

Anadolu Yakası'nda en iyi lahmacunu nerede yerim diye merak ediyorsanız eğer; Halil Lahmacun, Borsam Taşfırın, Develi , Çiya Sofrası ve Kilisli Ömer Usta Anadolu Yakası'nda lahmacun yenilecek en lezzetli mekanlardır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası