kalın telli saçlar için kahkül / kıvırcık saça kakül

Kalın Telli Saçlar Için Kahkül

kalın telli saçlar için kahkül

Perde Kahkül Nasıl Kesilir? Kimlere Yakışır?

Perde kahkül (curtain bangs) nasıl kesilir?

Saç öncelikle ortadan ikiye ayrılır ve perde kahkülün planladığı kalınlıkta önlerden iki tutam saç ayrılır. Asimetrik bir kesim ile kaşların üstü bir hizadan başlayarak makas paralel şekilde tutularak kulakların olduğu kısma doğru uzayarak ilerler. Yani kaşlardan kısa başlayıp aşağıya doğru uzun bir kesim yapılır. Aynı işlem diğer kısma da uygulanır. Eğer kesim küt bir şekilde olduysa makas düz tutularak saçlın uçlarından ince ince kesim yapılır. Sonucunda perde kahküllerinize kavuşmuş olursunuz.

Perde kahkül ve perçem arasındaki fark nedir?

Perçem ve perde kahkül en çok karıştırılan iki farklı saç kesimi arasında. Fakat bu iki modeli birbirinden ayıran en önemli nokta perçem perde kahkülden farklı olarak yüzün tek tarafına alınarak da kullanılabilir. Perde kahkül ise saçın iki yanından eşit kısalıktan başlayıp, eşit uzunluğa doğru gittiği için genellikle saç ortadan ayrılarak şekillenir. Perçemde ise genel bir kesim kuralı yok gibi bir şeydir. Yine asimetrik bir kesimde yapılır fakat perçem yapmak için saçları iki yandan ayırmaya gerek duyulmaz.

Eğer perçem modellerine de göz atıp kararınızı o şekilde vermek istiyorsanız, perçem modellerinden bahsettiğimiz yazımıza da göz atabilirsiniz.

Perde kahkül (curtain bangs) nasıl şekillendirilir?

Perde kahküllerinizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Burada seçenekleriniz sınırsız. İster kıvırcık bir modelde kullanın ister düz, her saç şekline uyum sağlayacak. Ayrıca eğer perde kahkülleriniz varsa, bu kahkülleri ön plana çıkarmak için saçın geri kalan kısımlarını toplayarak perde kahkülleri daha da ön plana çıkarmayı deneyin. Bunun için kaküllerinizi yüzünüze düşürün ve saçınızı geri kalan kısımlarını tepeden bir atkuyruğu yapın. Aynı şekilde topuz, örgü gibi saç modelleri ile de perde kahküllerinizi kullanabilirsiniz.

Perde kahkül (curtain bangs) dalgalı saçta nasıl kullanılır?

Perde kahkül saniyoruz ki en çok dalgalı saçlara yakışıyor. Saçın doğal dalgalı yapısı sayesinde ön kısımların hacimli bir görüntüde olması saçın genel itibariyle canlı ve hacimli görünmesini de sağlıyor. Kahküllerinizi doğal haline bırakabileceğiniz gibi Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendirici Krem kullanarak da şekillendirebilirsiniz. Avcunuzun içine aldığınız kremi perde kahküllerinize uygulayın. Eliniz ile dalgalarınızı belirginleştirdiğiniz bir şekil verin ve bırakın. İşte bu kadar basit. Gün boyu harika dalgalara sahip olacak perde kahkülleriniz hazır.

Ayrıca kakül kestirmeden önce bilmeniz gerekenler ve mullet saç kesimi yazılarımız da ilginizi çekebilir.

kıvırcık saça kakül

1. 3 defa deneyimlediğim eylem. anladım ki her kahkül aynı değil. mesela saçınız ince telli mi kalın telli mi ona göre kesilmesi lazım. yüzünüzün şekli de önemli. kahkül çünkü yüzü yuvarlaklaştırıyor.

ben öyle afro-amerikanlar gibi o kadar kıvır kıvır saçlara sahip değilim. benim saçlarım (link: https://www.google.com.tr/search?client=opera&hs=Dx2&biw=1242&bih=600&tbm=isch&q=doğal+kıvırcık+saç&sa=X&ved=0ahUKEwi_-tGix_bRAhWlx4MKHaXFA5YQhyYIGg#imgrc=fBbuV7b6VEpx8M: böyle.)

ilk ikisinde ben kahkül istiyorum diyerek içeri girdiğimden kuaför bilinçsizce kafasına göre kesti ve tabi ki beğenmedim. yıllar sonra tekrar nigar dilmaç ta görüp ayyy çok güzel olmuş ben de gidip kestiricem dememle istediğim şekilde oldu. kuaföre göserdim bakın yanları böyle olsun şurası şöyle olsun falan diye. mutlu ayrıldım kuaförden.

(link: https://www.instagram.com/p/_EDq9rSBVB/ 2)

(link: https://www.instagram.com/p/-1FUuNyBS1/ 3)

öyle şekillendirmeden bırakınca havaya kalkıyordu dalgalı dalgalı mecbur düzleştirici ile şekil veriyordum. bir de uzama dönemi çok sıkıntılı oluyor ya sürekli gidip kestireceksin ya da sabredip uzamasını bekleyip saçlarının arasına karıştıracaksın.

bu arada ben de tabi ki nigar dilmaç da durduğu gibi olmadı. (gizlinot: ona çok yakışmış ). çevremde ki herkes bana yakıştırmıştı. benim için tek sıkıntısı saçlarımın fazla kabarık olmasıydı. uzun lafın kısası yüz şeklinize kaldırıyorsa beğendiğiniz bir modelle beraber kuaförün yolunu tutun en azından bir deneyin derim. :)

ukte sahibi : (yazar: uygunmufiyatdedin )

4 şubat 2017 16:494 şubat 2017 16:50

kıvırcık saça kakül

1. 3 defa deneyimlediğim eylem. anladım ki her kahkül aynı değil. mesela saçınız ince telli mi kalın telli mi ona göre kesilmesi lazım. yüzünüzün şekli de önemli. kahkül çünkü yüzü yuvarlaklaştırıyor.

ben öyle afro-amerikanlar gibi o kadar kıvır kıvır saçlara sahip değilim. benim saçlarım (link: https://www.google.com.tr/search?client=opera&hs=Dx2&biw=1242&bih=600&tbm=isch&q=doğal+kıvırcık+saç&sa=X&ved=0ahUKEwi_-tGix_bRAhWlx4MKHaXFA5YQhyYIGg#imgrc=fBbuV7b6VEpx8M: böyle.)

ilk ikisinde ben kahkül istiyorum diyerek içeri girdiğimden kuaför bilinçsizce kafasına göre kesti ve tabi ki beğenmedim. yıllar sonra tekrar nigar dilmaç ta görüp ayyy çok güzel olmuş ben de gidip kestiricem dememle istediğim şekilde oldu. kuaföre göserdim bakın yanları böyle olsun şurası şöyle olsun falan diye. mutlu ayrıldım kuaförden.

(link: https://www.instagram.com/p/_EDq9rSBVB/ 2)

(link: https://www.instagram.com/p/-1FUuNyBS1/ 3)

öyle şekillendirmeden bırakınca havaya kalkıyordu dalgalı dalgalı mecbur düzleştirici ile şekil veriyordum. bir de uzama dönemi çok sıkıntılı oluyor ya sürekli gidip kestireceksin ya da sabredip uzamasını bekleyip saçlarının arasına karıştıracaksın.

bu arada ben de tabi ki nigar dilmaç da durduğu gibi olmadı. (gizlinot: ona çok yakışmış ). çevremde ki herkes bana yakıştırmıştı. benim için tek sıkıntısı saçlarımın fazla kabarık olmasıydı. uzun lafın kısası yüz şeklinize kaldırıyorsa beğendiğiniz bir modelle beraber kuaförün yolunu tutun en azından bir deneyin derim. :)

ukte sahibi : (yazar: uygunmufiyatdedin )

4 şubat 2017 16:494 şubat 2017 16:50

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası