kaybolan yıllar 6 / "Kaybolan Yillar" 6. Bolum (TV Episode ) - Umut Tabak as Burak Hakki - IMDb

Kaybolan Yıllar 6

kaybolan yıllar 6

&#x;yi Okumalar&#x;

Beliz Beş Yaş&#x;nda

Saçlar&#x;n&#x;n yüzüne gelmesi ile kulaklar&#x;n&#x;n arkas&#x;na s&#x;k&#x;şt&#x;rd&#x;. Saçlar&#x; oldukça uzundu, beline kadar  geliyor ve bazen sorun oluyordu. Buna rağmen saçlar&#x;n&#x; seviyordu, sevmeye devam edecekti. Hayatta asla yapmam dediği şeylerden biriydi, saçlar&#x;n&#x; kesmek.

Beliz, içinde dönüp duran korkuyla oyuncak bebeği ile oynuyordu. Her an dad&#x;s&#x; gelebilirdi, dad&#x;s&#x; Beliz'in bebekler ile oynamas&#x;na k&#x;z&#x;yordu. Neslihan Dad&#x;, bir hafta olmuştu buraya geleli ve bu haftada Beliz'in içine büyük bir korku yerleştirmeyi başarm&#x;şt&#x;. 

Duyduğu ayak sesleri ile bebeğini yast&#x;ğ&#x;n&#x;n alt&#x;na saklad&#x;, kalbi de h&#x;zl&#x; h&#x;zl&#x; atmaya başlam&#x;şt&#x;. Beklemeye başlad&#x;, beş saniye sonra kap&#x;s&#x; aç&#x;ld&#x;.

"Beliz, hemen arkamdan gel."  Sert ve soğuk sesi ile daha çok korkan küçük k&#x;z, dad&#x;s&#x;n&#x; sinirlendirmemek için oyalanmadan takip etmişti dad&#x;s&#x;n&#x;.

"Beliz, benim bir kolyem vard&#x;. Kayboldu, ben o kolyeyi senin cebinde buldum."  Küçük k&#x;z, şaşk&#x;nl&#x;kla bakakalm&#x;şt&#x;.  "Dad&#x;, bilmiyorum ki."  Dad&#x; sertçe bakmaya devam etti Beliz'e. Beliz'in ise minik elleri çoktan titremeye başlam&#x;şt&#x;. 

"H&#x;rs&#x;zl&#x;k kötü bir şey Beliz, sana ceza vereceğim." Duyduklar&#x; ile korkmaya başlam&#x;şt&#x;, cezan&#x;n ne demek olduğunu biliyordu. Kreşte  öğretmeni arada s&#x;rada arkadaşlar&#x;na ceza veriyordu ama suç işlediklerinde. Beliz bir suç işlememişti. "Dad&#x; ben almad&#x;m." Sesi k&#x;s&#x;k ç&#x;km&#x;şt&#x;, dad&#x;s&#x; karş&#x;s&#x;nda sesini yükseltemezdi.

Neslihan Han&#x;m, Beliz'in kolundan tutup sürüklemeye başlad&#x;. Beliz'in c&#x;l&#x;z bedeni, dad&#x;s&#x;n&#x;n arkas&#x;nda fütursuzca sürükleniyordu. Bodrum kat&#x;na geldiklerinde Beliz ne olduğunu anlayamam&#x;şt&#x;.

"Bugün ceza olarak burada kalacaks&#x;n tek baş&#x;na, sadece bu değil." Dad&#x;n&#x;n neresinde saklad&#x;ğ&#x;n&#x; bilmediği alete garip bir şekilde bakt&#x;. Bu ne işe yar&#x;yordu? Beliz hiçbir şey anlam&#x;yordu. Dad&#x;s&#x;n&#x;n saç&#x;n&#x; tutmas&#x;yla ç&#x;ğl&#x;k att&#x;, saç&#x;na dokunulmas&#x;n&#x; sevmiyordu.

Duyduğu ses ve yere düşen saçlar&#x;yla ağlamaya başlam&#x;şt&#x;. Dad&#x;s&#x;n&#x; durduram&#x;yordu, kaçmaya çal&#x;ş&#x;yordu. Kaçmaya çal&#x;şt&#x;kça can&#x; ac&#x;yordu.  Tüm saçlar&#x; yerdeydi, h&#x;çk&#x;rarak yere oturdu. Saçlar&#x;na dokundu, onlar&#x; toplad&#x; ağlayarak. Bodrum kat&#x;ndan ç&#x;kmak istedi, kap&#x; kilitlenmişti. Ayn&#x; zamanda &#x;ş&#x;klarda kapanm&#x;şt&#x;, bodrum kat&#x;nda kilitli kalm&#x;şt&#x;. Karanl&#x;k, soğuk ve ac&#x;mas&#x;z.

Cezalar, bu saatten sonra çok korkutucuydu onun için. Dad&#x;s&#x; ne derse yapacak, sözünden ç&#x;kmayacakt&#x;. Saçlar&#x;n&#x; büyüyüne kadar saklayacakt&#x;, karanl&#x;k ortamlardan sürekli kaçacakt&#x;.

Miraç'&#x;n Ağz&#x;ndan

"Yaz&#x;k, çok yaz&#x;k. Böyle bir şeyi nas&#x;l yapars&#x;n Ç&#x;nar?" Yiğit'in k&#x;s&#x;k sesle hesap sormaya çal&#x;şmas&#x;yla ayağa kalkt&#x;m. Fazla abart&#x;yordu. "Tamam Yiğit, yapt&#x; bir hata üstüne gitme bu kadar."

Kardeşim bu sefer, ateş saçan gözlerini bana çevirdi. "Ya sana gerçekten inanm&#x;yorum ağabey, sen Ç&#x;nar'&#x;n yapt&#x;ğ&#x;n&#x; bile bile sustun öyle mi?" Sadece Beliz'in tepkisini merak etmiştim, ayr&#x;ca üç günlük k&#x;z için kardeşime bağ&#x;racak değildim.

Annem ne benimle ne de Ç&#x;nar'la konuşuyordu. Babam ise Ç&#x;nar'a bayağ&#x; bir bağ&#x;rm&#x;ş, Meriç'e tokat atm&#x;şt&#x;. O s&#x;rada kurduğu cümle ise hepimizin zoruna gitmişti. "Ben çocuklar&#x;m&#x; böyle yetiştirmedim, yaz&#x;klar olsun size."  Bu cümle ağ&#x;rd&#x;, bu cümleyi Beliz yüzünden kurmas&#x; ise daha çok ağ&#x;rd&#x;.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir