il içi son gün / ÖĞRETMENLERİN YILI YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ AÇIKLANDI

Il Içi Son Gün

il içi son gün

MEB DUYURDU: Öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor, hangi gün, hangi tarihte? İller arası ve il içi öğretmen atama tarihleri belli oldu! İşte detaylar

Giriş Tarihi: Son Güncelleme:

Öğretmen yer değiştirme başvuruları yakında başlıyor. Öğretmenler için her yıl yer değiştirme tarihleri veriliyor. Böylece öğrenciler iller arası ve il içi yer değiştirmeyi gerçekleştirebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı yılı öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme takvimini yayınladı. MEB açıklama ile okullarda kadrolu öğretmenler için talepler elektronik ortamda alınacak. Atama tarihleri de belli oldu. Okullar, kontenjanlara göre alımları yapacaklar. Öğretmenler de öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlayacak sorusunu yöneltiyor. Peki, öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor, hangi tarihte? İşte detaylar…

MEB DUYURDU: Öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor, hangi gün, hangi tarihte? İller arası ve il içi öğretmen atama tarihleri belli oldu! İşte detaylar

Öğretmen il içi ve iller arası öğretmen ataması başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. MEB açıklama ile hangi tarihler arasında atamaların gerçekleşeceği kamuya bildirildi. Okullar, kontenjanlara göre alımları yapacaklar. Öğretmenler de öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlayacak sorusunu yöneltiyor. Peki, öğretmen yer değiştirme başvuruları ne zaman başlıyor, hangi tarihte? İşte detaylar…

ÖĞRETMEN İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU NE ZAMAN ?

Öğretmenlerin yılındaki il içi istek, iller arası istek ve zorunlu çalışma yükümlülüğü, aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme takvimi duyuruldu. Buna göre il içi isteğe bağlı yer değiştirmeler için başvurular Temmuz'da alınacak.

ÖĞRETMEN İL İÇ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

Atamaların valiliklerce gerçekleştirilmesiyle sonuçların ilanı 19 Temmuz tarihinde açıklanacak.

ARKADAŞINA GÖNDER

SON DAKİKA

Öğretmen il içi atama başvuruları başladı! MEB Öğretmen il içi tayin (yer değiştirme) başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

Giriş Tarihi: Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen il içi tayin başvuru tarihleri hakkında son dakika açıklamasında bulundu. Akabinde öğretmen il içi tayin başvuru tarihleri ve şartları araştırma konusu oldu. Yer değiştirme isteğinde bulunmak isteyen öğretmenler, ‘’ Öğretmen il içi tayin atama başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları nelerdir?’’ sorularına yanıt aramaya başladı. İşte MEB öğretmen il içi tayin atama başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili merak edilenler

Öğretmen il içi atama başvuruları başladı! MEB Öğretmen il içi tayin yer değiştirme başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

Öğretmen il içi tayin başvuru tarihleri, yer değiştirme isteğinde bulunmak isteyen binlerce öğretmen tarafından merak konusuydu. '' öğretmen il içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor?'' sorusuna yanıt aranırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Adaylar başvurularını bugün itibarıyla MEBBİS üzerinden gerçekleştirebilecek. Süreç 8 Temmuz tarihinde sona erecek. İşte öğretmen il içi atama başvuru tarihleri, şartları ve ekranı ve tüm detaylar

ÖĞRETMEN İL İÇİ TAYİN BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen il içi tayin başvuru tarihlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; öğretmen il içi yer değiştirme başvuruları, Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Başvurular, elektronik ortam üzerinden yapılacak olup 8 Temmuz saat 'da sona erecek.

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olup başvuru kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekmektedir.

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebileceklerdir.

Halen zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere 4, 5 ve 6'ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, bulundukları eğitim kurumlarında 31 Aralık tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 3 Ekim tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il millî eğitim müdürlüklerince iptal edilecektir.

ÖĞRETMEN İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylığı kaldırılmış olmak,

31 Aralık tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4'üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2'nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak, şartları aranacaktır.

ÖĞRETMEN İL İÇİ TAYİN BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ARKADAŞINA GÖNDER

Öğretmen il içi atama başvuruları başladı! MEB Öğretmen il içi tayin (yer değiştirme) başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

SON DAKİKA

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir