arka kamera netlemiyor / Kamera yavaş odaklanıyor veya odaklanamıyor | HUAWEI Destek Türkiye

Arka Kamera Netlemiyor

arka kamera netlemiyor

Android Telefonlarda Kamera Odaklama Sorunu Çözümü!

Son zamanlarda Android telefonlarda sıkça yaşanmaya başlanan kamera odaklama sorunu genelde yazılımsal problemler nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bu arada hakkını yemeyelim kamera odaklama sorunu iPhone cihazlarda nadiren de olsa yaşanabiliyor.

Kamera odaklama sorunu yaşadığınızda kullanmakta olduğunuz cihazın markasına göre cihazı en yakın servis noktasına getirmeniz gerekmektedir. Serviste ilk olarak basit format işlemi ardından problemin devam etmesi halinde güncel Firmware yüklemesi yapılmaktadır. Problem hala devam ediyor ise donanımsal arıza olma olasılığı yüksek demektir. Servisin bu noktada gerekli müdahaleyi yapması yada cihazı değiştirmesi gerekiyor.

Kamera odaklama sorunu yaşadığınızda cihazınızı servise vermeden önce, evde kendiniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk olarak kamera ayarlarını fabrika ayarlarına döndürelim:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Kamerayı açıyoruz
  • Ayarlar simgesine tıklıyoruz
  • Açılan menüden en alttaki Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçiyoruz.
  • Kısa bir süre bekledikten sonra ayarlar sıfırlanacaktır. Kamerayı kapatıp yeniden açtıktan sonra test edebilirsiniz.

İlk yöntem başarılı olmadıysa telefonunuzdaki verileri yedekledikten sonra format atmayı deneyebilirsiniz.

Son olarak telefonunuza Güncel Firmware yükleyerek problemi çözmeyi deneyebilirsiniz.

• Telefonunuzun marka ve modeline göre internetten telefonunuz için uygun olan güncel yazılımı indirebilirsiniz.
  • Daha sonra Odin programı ile telefonunuza yazılım atabilirsiniz. Telefonunuzu servise verdiğinizde muhtemelen kamera odaklama problemi için güncel yazılım atmayı deneyeceklerdir. Bunu kişisel bilgisayarınızdan sizde yapabilirsiniz.

Eğer bu seçeneklerden herhangi birisi sorunu çözmedi ise donanımsal bir arıza olması çok büyük olasılıktır. Telefonu size en yakın servis noktasına götürmeniz gerekmektedir.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedeni ve Çözümü

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedeni ve Çözümü  Telefon kamera odaklama sorunu, hemen hemen her akıllı telefonda görülebilen sorunlardan biridir. Telefonunuz ne kadar kaliteli ve yeni olursa olsun, bazı teknik nedenlerden dolayı odak özelliğini kaybedebilir. Kamera odak sorunu iPhone veya başka bir akıllı cihazda yaygındır.

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Telefon kamera odak sorunu için bazı uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Cep Hastanesi, bu tür sorunlar için çeşitli hizmetler sunan bir şirkettir. Odaklama problemini çözmek için, her şeyden önce, sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulmak gerekir.

Telefon kamerasının odak sorunu çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden biri, telefonun arka veya ön kamerasında meydana gelen deformasyonlardır. Kamera lensi kirli veya kırılmışsa, odaklama sorunları yaşayabilirsiniz.

Aynı zamanda, kameranın lens kısmının çizilmesi, uzun süredir kullanılan telefonlarda odak sorunlarının ana nedeni olarak görülüyor.

Bunların dışında, diğer tüm markaların Samsung kamera odak sorunu gibi kendi nedenleri olabilir. Bataryada ki çeşitli arızalar bile kameranın odak kaybetmesine neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: Kamerası Mükemmel Olan Telefonlar

Kamera Odaklama Sorununun Çözümleri

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedeni ve Çözümü ; Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedeni ve Çözümü ? Telefonunuzun kamerasında bir odak sorununuz varsa, önce sorunu tanımlamanız ve kaynağını bulmanız gerekir. Yukarıda belirtilen nedenler, fokla sorunların yaygın nedenleri arasındadır.

Özellikle, kamera lensindeki deformasyonlar için lensi değiştirebilirsiniz. Cep Hastanesi firması tarafından sunulan bu hizmetten yararlanarak arka veya ön kameranın odaklama ve Zoom gücünü artırabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, bataryanın değiştirilmesi, odaklanma sorunlarını önemli ölçüde önleyebilecek bir çözümdür. Aynı zamanda, mevcut coğrafi koşullar bazen bir odak sorunu yaratabilir. Sisli veya puslu havalarda odaklanma sorunları yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle, çekim yaparken hava durumunu kontrol etmek yararlı olabilir.

Odak probleminde, her sorunun mutlaka teknik bir ayrıntıya bağlı olacağı bir kural yoktur. Lens Sisli veya kirli ise, temizlendikten sonra arka veya ön kameranın Normal kullanımı da mümkündür.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon kamera odaklama sorunu , telefon kamera odaklanma sorunu , cep telefonu kamera odaklama sorunu , telefon odaklama sorunu , samsung telefon kamera odaklama sorunu , telefon kamera odaklanmıyor.

IPHONE 5 KAMERA ODAKLANMA SORUNU ?

• Yarbay
    Varmi boyle bir sorunu olan kamera odaklanmiyor netlesmiyor yakin cekim icin odakli kalmis sadece o zaman net gosteriyor nedir caresi surun sondan bir onceki fransiz mali cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    2 Mesaj
    Meraba bende de aynı sorun var, odaklama yapıyorum yine olmuyor, uzağı &#;ok bulanık g&#;steriyor yakını ise net , ne olmuş olabilir nasıl &#;&#;z&#;lebilir yardımcı olursanız sevinirim

• Yarbay
    quote:

Orijinalden alıntı: hasoci

Hocam iyi akşamlar
    Benimde 2 g&#;nd&#;r aynı sıkıntı var yakına odaklı kalmış uzak fotoğraflar flu &#;ıkıyor kafayı yemek &#;zereyim ne yapmak lazım?

yakındayken ekrana basılı tutun deneyin sonra uzağa felan tutun benimki kendi kendine d&#;zelti a&#;ıkcası
  • hocam benzer denemeleri yaptım &#;&#;zemedim, &#;ok sağol bilgi i&#;in yabancı forumlarda da okudum avu&#; i&#;ine tersine doğru hafif&#;evurun diyorlar bu şekilde d&#;zelten olmuş, umarım servislik bir problem değildir :(
    başka fikri olan varsa l&#;tfen paylaşın, ilk defa iphone aldım, kullanımı hakkında &#;ok bilgim yok :(
  • Merhabar tekrar,
    Yabancı bir forumda okuduğum aşağıdaki denemeyi yaptım d&#;zeldi &#;alışmayan t&#;pl&#; televizyonlara yandan tokat atardık, benzer mantıkla hareket ediyoruz :)

quote:

Just experienced the same issue. Slapped/tapped the top of the phone (rear camera lens end) a couple of times against the palm of my hand (back side toward palm) and no change. Flipped phone over and did this again face forward and the stuck lens unstuck and once again it focuses on near and far subjects as it should.
  • Teğmen
    Aynı sorunu bug&#;n bende yaşadım. &#;stteki arkadaşın dediği gibi telefonu tokat manyağı yaptım ama olmadı ge&#;medi ne yazık ki. Nasıl &#;&#;z&#;lecek bu sorun. Yemin ediyorum &#;n kamera daha iş g&#;r&#;yor şu halde. En &#;ok kullandığım &#;zelliğinde mahrumum telefonun şu an..
  • Teğmen

Orijinalden alıntı: hasoci

Merhabar tekrar,
    Yabancı bir forumda okuduğum aşağıdaki denemeyi yaptım d&#;zeldi &#;alışmayan t&#;pl&#; televizyonlara yandan tokat atardık, benzer mantıkla hareket ediyoruz :)

quote:

Just experienced the same issue. Slapped/tapped the top of the phone (rear camera lens end) a couple of times against the palm of my hand (back side toward palm) and no change. Flipped phone over and did this again face forward and the stuck lens unstuck and once again it focuses on near and far subjects as it should.

Bi dakika durmadan tokatladım telefonun arka y&#;z&#;n&#;. Kameraya yakın taraflarını. Ve sonunda sonu&#; aldım. Eski haline d&#;nd&#;.
    Arkadaşlar &#;&#;z&#;m&#; bu. Tokatlayın acımayın :))

• Er
    2 Mesaj
    Arkadaşlar telefonu alalı 1hafta oldu ve şu ana kadar bu bulanıklık odaklayamama sorunum vardı artık sona erdi. Nasıl olduğunu anlatıyorum: telefonun arka kamerasının zıddına yani &#;n tarafına abartmamak kaydı ile vurun, sanki kavanozun sıkışan kapağını a&#;mak i&#;in tersinden vurmak gibi, her birka&#; vurmada bi kontrol edin, bu işlemi yaparken m&#;mk&#;nse ekran kapalı olsun, telefonu kapatmaya gerek yok, bu şekilde bir ka&#; denemede olacağını g&#;receksiniz. Bende oldu şok oldum s&#;per bir netlik var.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  • Er
    2 Mesaj
    Bende yakında ve uzakta odak sorunu bu şekilde &#;&#;z&#;ld&#;. Yakını denememiştim, şimdi baktım o da y&#;ksek netlikte odaklama yapıyor. Sorun yok yani.

• Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: Merve-tatliii

Meraba bende de aynı sorun var, odaklama yapıyorum yine olmuyor, uzağı &#;ok bulanık g&#;steriyor yakını ise net , ne olmuş olabilir nasıl &#;&#;z&#;lebilir yardımcı olursanız sevinirim

Merceğiniz bozulmuş yada cameranın i&#;ine toz ka&#;mış funduszeue.infonu sallarsanız &#;ıkma ihtimali var tabi toz varsa

• iyi g&#;nler ace plus kulanıyorum &#;ndeki ni &#;ok net &#;ekiyor arkadakini bulanık &#;ekiyor. ilk aldıgım sıralar ikisi de oluyordu. &#;&#;z&#;m&#; nedir kamera ayrlarını sıfırladım yine olmadı yardımm.
    şimdididen tşk ederim.
  • Yüzbaşı
  • ace plus ta ekrana dokunca netleşme yok hi&#; birşey olmuyor &#;zelligi yok. sorunu halletim ama
    &#;nce arka kapak kısmına bi iki sile &#;ektim olmadı kapatıp a&#;tım sonra kameranın oldugu kısma işaret parmagım ile hızlı şekilde vurdum kamerayı kapatıp a&#;tım makroyu etkinleştirdim sorun &#;&#;z&#;ld&#;. vurupta d&#;zelecigine inanmıyordum.
    teşek&#;r ediyorum b&#;yle bir konu a&#;tıgınız i&#;in yoksa garantiye vericektim.
  • Yarbay
  • yazılımsal ola bilirdiye &#;nce yazılımları kontrol etim format atım vs bir işe yaramadı. kamera geri eskiye d&#;nd&#; odaklamıyor garantiye verdim eni sonu vurmak bir işe yaramıyor bi kere d&#;zeliyor ertesi g&#;n yine aynı bu y&#;zden şiddete hayır
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Telefon kamera odaklama sorunu, hemen hemen her akıllı telefonda görülebilen problemlerin başında gelmektedir. Telefonunuz ne kadar kaliteli ve yeni olursa olsun bazı teknik nedenlerden dolayı zoom özelliğini yitirebilir. Kamera odaklama sorunu iPhone ya da diğer tüm akıllı cihazlarda sıkça görülebilen bir durumdur.

Telefon kamera odaklama sorunu için bazı uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Tamirci Abi firması da bu tip problemlere yönelik çeşitli hizmetler sunan bir firmadır. Odaklanma sorununu çözmek için önce problemin tam olarak nereden kaynaklandığının da bulunması gerekmektedir.

Telefon Kamera Odaklama Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Telefon kamera odaklama sorunu, birden fazla nedene bağlı olarak baş gösterebilir. Bu nedenlerin de başında telefonun arka ya da ön kamerasında meydana gelen deformasyonlar yer almaktadır. Kamera lensinin pislenmesi ya da kırılması halinde odak problemi yaşamanız mümkündür.

Aynı zamanda uzun süredir kullanılan telefonlarda kameranın lens kısmının çizilmesi de odak problemlerinin başlıca nedeni olarak görülür.

Bunların yanı sıra Samsung kamera odaklama sorunu gibi diğer tüm markaların da kendine has nedenleri olabilir. Bataryada meydana gelen çeşitli arızalar dahi kameranın odak yetisinin kaybolmasına neden olabilecektir.

Kamera Odaklama Sorununun Çözümleri

Telefonunuzun kamerasında odak sorununuz varsa bunun için ilk önce problemi tanımlamanız ve kaynağını bulmanız gerekmektedir. Yukarıda belirtilen nedenler genellikle sık görülen odak problemleri nedenleri arasında yer almaktadır.

Özellikle de kamera lensinde meydana gelen deformasyonlar için lens değişikliğine gidebilirsiniz. Tamirci Abi firması bünyesinde sunulan bu hizmetten faydalanarak arka ya da ön kameranın zoom gücünü arttırabilirsiniz.

Bunların yanında bataryanın değiştirilmesi de odaklama problemlerinin önemli ölçüde önüne geçebilecek bir çözümdür. Aynı zamanda içinde bulunulan coğrafi koşullar da kimi zaman odak sorunu yaratabilir. Sisli ya da puslu havalarda odak problemi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden çekim yapacağınız sırada hava durumuna da göz atmanı faydalı olabilir.

Odak probleminde her sorun illa bir teknik detaya bağlı olacak diye de bir kaide bulunmamaktadır. Lensin buğulu ya da pis olması halinde de temizlendikten sonra arka ya da ön kameranın normal kullanılması mümkündür.

Yorumlar

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası