findeks ticari üye ol / Paramı Yönetebiliyorum ile Ticari Geleceğimi Planlıyorum Eğitimi ve Yarışması

Findeks Ticari Üye Ol

findeks ticari üye ol

Findeks Raporu

Findeks Risk Raporu, bankalardaki kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesaplarınızı toplu olarak görebileceğiniz, bankalardaki toplam borç ve limit bilgilerinizi öğrenebileceğiniz, ödeme alışkanlıklarınızı takip edebileceğiniz rapordur.

Findeks Risk Raporu hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Findeks Raporunu Görüntülemek İçin;

• Satıcı Paneli>Finans>Findeks Raporu'na tıklayınız.

• Doğum tarihi (gerçek kişiler) veya şirket kuruluş tarihi (ticari kişiler) alanlarını doldurarak bankacılık sistemine kayıtlı telefon numaranızı seçiniz. Devam et butonuna tıklayınız.

• Bankacılık sistemine kayıtlı olan telefonunuza gelen doğrulama kodunu giriniz.

• Yönlendirilen Findeks sayfasına veya Findeks mobil uygulamasına üye olarak rapora ulaşabilirsiniz.

Gerçek kişiler Findeks üyeliği olmadan da raporu oluşturabilirken, Tüzel kişiler raporu oluşturabilmek için Findeks Ticari Üye olmalıdır.

Findeks Ticari Üyelik hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Not: Raporu bu kanal üzerinden 1 kez sorgulayabilirsiniz.

Bireysel Kredi Sistemi cumartesi hariç her gün 'de kapatılıp, ertesi gün 'da açılmaktadır. Cumartesi günü saat 'de kapatılıp, ertesi gün 'da açılmaktadır.

Kurumsal Kredi Sistemi her gün 'de kapatılıp, 'te açılmaktadır.

Paramı Yönetebiliyorum ile Ticari Geleceğimi Planlıyorum Eğitimi ve Yarışması

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Visa Türkiye ve Habitat Derneği ortaklığında 30 üye banka ve e-para kuruluşunun destekleriyle yürütmekte olduğumuz Paramı Yönetebiliyorum Projesi kapsamında, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) iş birliği ile Ticari Geleceğimi Planlıyorum Eğitim ve Yarışması‘nı hayata geçiriyoruz.  

Eğitimimize katılan KOBİ‘lerimiz Kredi Notu, Karekodlu Çek Kayıt Sistemi, Elektronik Teminat Mektubu ile ilgili püf noktaları öğrenebilecekler. Ayrıca çevrim içi olarak gerçekleştireceğimiz eğitim sonunda düzenlenecek yarışmayı kazanan adayları 3 aylık Findeks Ticari Üye Paket Ödülü beklemektedir.  

Not: Eğitim ücretsizdir ve katılımcılara eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.  

Eğitim ve Yarışma Tarihi:

• 3 Temmuz , saat

Eğitimin Kapsamı Nedir?

• Eğitimler her ay düzenli olarak gerçekleştirilecektir.
  • Eğitimimiz iki kısımdan oluşmaktadır.

KOBİ’ler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi

• Muhasebe sistemi ve nasıl kurulduğunun öğrenilmesi
  • İşletmeler tarafından kullanılan temel defter ve belgelerinin neler olduğu ve kullanımının öğrenilmesi 
  • Hukuki olarak işletme türleri ve sürecinin öğrenilmesi 
  • Basit usul ve bilanço hadlerinin öğrenilmesi 
  • İşletmelerde temel faaliyet döngüsünün takibinin sağlanması 
  • Stok devir hızı, borç devir hızı, alacak devir hızının öğrenilmesi 
  • İşletmelerde finansman kaynakları ve risk yönetim araçlarının öğrenilmesi 
  • İşletmeler için banka kredileri ve memzuç takibi 
  • Faktoring, leasing ve sigorta türlerinin öğrenilmesi  
  • Nakit akım tablosu ve nakit yönetiminin öğrenilmesi  
  • İşletme dış ticaret işlemleri ve risklerinin analiz edilebilmesi  
  • İşletmelerde bütçenin önemi ve bütçe hazırlanma sürecinin öğrenilmesi 
  • Vergi türleri ve cezalarının öğrenilmesi

Ticari Kredibilite Eğitimi

• Kredi Nedir
  • Ne Tür Krediler Var? 
  • Kredi İhtiyacı Ne Zaman Oluşur?
  • Kredi Ödemelerinin Düzenli Olması Neden Önemli
  • Neye Göre Kredi Verilir?
  • KKB VE Findeks
  • Risk Raporu
  • Karekodlu Çek Raporu 
  • Elektronik Teminat Mektubu
  • Karekodlu Çek Kayıt Sistemi
  • Tedbir Yöntemleri
  • Doğru Bilinen Yanlışlar
  • Sık Sorulan Sorular

Yarışma Şartları ve Koşulları

• Paramı Yönetebiliyorum ve Kredi Kayıt Bürosunun ortaklaşa düzenlediği eğitime eksiksiz katılım sağlanması beklenmektedir. 
  • Paramı Yönetebiliyorum ile Ticari Geleceğimi Planlıyorum Eğitim ve Yarışması kapsamında ödüller KOBİ/işletmelere verilecektir. 
  • Kazanan yarışmacılar 3 ay boyunca ücretsiz Findeks Ticari Üye Paket hizmetini kullanım hakkı kazanacaktır.

Findeks Ticari Üye Paketi nedir?

Şirketinizin güvenli bir ortamda ticaret yapabilmesi, Karekodlu Çek Uygulaması, Risk Raporu, Teminat Mektubu Durum Sorgulama gibi ürünleri kullanabilmeniz için hazırlanan bir sistemdir. Bu ödül sayesinde konusunda uzman Findeks danışmanları Risk Raporunuzu inceler ve size özel olarak belirledikleri tavsiyelerle kredi notunuzu olumlu yönde değiştirmenize yardımcı olurlar.

Eğitime dair her türlü sorunuzun cevabını almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 

Proje hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticari Kredi Notu

ÜRÜNLER / TİCARİ KREDİ NOTU

Ticari Kredi Notu

Ticari Kredi Notu, firmaların bankalardan aldığı kredilerin geri &#;deme koşullarını ileriki 12 aylık d&#;nem i&#;erisinde ne &#;l&#;&#;de yerine getireceğini tahmin etmek amacıyla &#;retilen bir risk puanıdır.

Ticari Kredi Notu, firmaların bankalardan aldığı kredilerin geri ödeme koşullarını ileriki 12 aylık dönem içerisinde ne ölçüde yerine getireceğini tahmin etmek amacıyla üretilen bir risk puanıdır. Notu düşük olan firmaların kredi risklerinin daha yüksek olduğu istatistiksel olarak bilinmektedir.

Ticari Kredi Notu, bankaların krediler, firma bilgileri ve çek gibi KKB'ye düzenli olarak bildirdikleri bilgiler üzerinden, firmanın kredi değerliliğini en iyi açıklayan değişkenler seçilerek oluşturulmaktadır.

Kredi kuruluşlarının risk değerlendirmelerinin standardizasyonu ile daha rasyonel  olmasına imkan verir.

Kredi tahsis ve risk izleme süreçlerinin hızlandırılmasını sağlayarak müşterilerin kredi ürünlerine daha kısa sürede ulaşmasını sağlar.

Risk değerlendirme süreçlerinde otomasyonun artmasına imkan vererek operasyonel maliyetlerin azaltılmasını sağlar.  

Ticari hayatta da bir standart oluşturur.

Kimler, Nasıl Kullanabilir?

KRM &#;yesi bankalar ve Ticari Risk Raporu kullanıcısı kurumlar Ticari Kredi Notu alabilmektedirler.

Üyelik Giriş Paneli

Üyelik işlemleri sadece finans sektörü çalışanlarının kurumsal mailleri ile sağlanabilmektedir.

KAYIT OL
KİMLER ÜYE OLABİLİR?

KKB Üyeliği tamamlanmış olan kurum çalışanları KKB Üye uygulamasına üye olabilir. Üye Kurumlar listesine ulaşmak için tıklayınız

NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Yeni kullanıcı üyeliği için güvenlik sebebi ile kurum ağından funduszeue.info adresine giriş yaparak Üye Kurum Girişi ekranı üzerinden Kullanıcı talebi adımından talep gerçekleştirilebilir.

ÜYE OLURSAM FAYDALANACAĞIM HİZMETLER NELERDİR?

Kurum üye ekranına giriş yaparak; Ürün ve Hizmetler ile ilgili dokümanlara, Tüm KKB duyuru ve bilgilendirmelerine, Ürün eğitimleri dokümanları ve eğitim videolarınaİstediğiniz yerden istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. (“KKB” veya “Findeks” olarak anılacaktır) olarak, web sitelerimiz ("funduszeue.info"), uygulamalarımız ya da dijital ortamda sizlerin kullanımına sunduğumuz benzeri tüm çevrimiçi ya da çevrimdışı mecralarımızı (anılan tüm mecralar birlikte “Platform” olarak anılacaktır.) kullanımınız veya ziyaretiniz sırasında sizlerin deneyimini geliştirmek için çerezler, pikseller, GIFler vb. birtakım teknolojilerden (“çerezler”) faydalanmaktayız.

Çerez adı verilen teknik iletişim dosyaları, bir internet sitesinin kullanıcısının bilgisayarı veya cep telefonu tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin (script) dosyalarıdır.

İşbu Çerez Aydınlatma Metni’nin amacı, Platform ziyaretleriniz esnasında bahse konu çerezlerin kullanılması suretiyle kayıt altına alınan ziyaret tarihi, saati, izlenen sayfalar, Platformda geçirilen süre vb analiz verileri ile Platform’larda hangi amaçlarla hangi tür çerezlerin kullanıldığı ve bu çerezlerin tarafınızca nasıl kontrol edilebileceği / değiştirilebileceğine ilişkin bilgilendirilmenizdir.

Sitemizde/uygulamamızda/platformlarımızda kullandığımız çerezleri kullanmaktan vazgeçebilir, bunların türlerini veya fonksiyonlarını değiştirebilir veya sitemize ve uygulamamıza yeni çerezler ekleyebiliriz. Bu kapsamda işbu Çerez Aydınlatma Metni içerisinde KKB’nin değişiklik yapma hakkı saklıdır. Güncellenmesi durumunda güncellenen Çerez Aydınlatma Metni’ne ilişkin değişikliklere sitemiz/uygulamamız/platformlarımız nezdinde ulaşabilir, son güncelleme tarihini bu alanlarda aydınlatma metni altında bulabilirsiniz.

Çerezler Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Çerezler vasıtasıyla işlenen kişisel verileriniz aşağıda belirtilen amaçlarla işlenmektedir.

Site’yi ve uygulamayı analiz etmek, Site’nin ve uygulamanın performansını arttırmak.

(Örneğin, uygulama/site/platform’un üzerinde çalıştığı farklı sunucuların entegrasyonu, uygulama/site/platform’un ziyaretçi sayısının tespit edilmesi, ve buna göre performans ayarlarının yapılması ya da ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarının kolaylaştırılması vb)

Site’nin ve uygulamanın işlevselliğini arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak.

Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi, hataların giderilmesi için kullanıcı hareketlerinin izlenmesi. Sayfa ziyaretçilerinin içeriklere ve hizmetlere daha hızlı ve kolay erişebilmesi için iyileştirme çalışmaları için sayfa hareketlerinin takibi.

İzin Vermeniz Halinde Kullanılacak Çerezler

Pazarlama faailiyetleri gerçekleştirmek. Veri sahibi’nin ayrıca kişisel verilerinin pazarlama amaçlarıyla işlenmesine yönelik ticari elektronik ileti için açık rıza vermiş olması halinde, burada bahsi geçen Kişisel Verileri de ilgili Aydınlatma Metni kapsamında diğer Kişisel verileri ile birleştirilerek işlenebilecektir.

Sitemizde ve Uygulamamızda Kullanılan Çerezler

funduszeue.info adresini ziyaret ederek sitemizde ve uygulamamızda kullandığımız farklı türdeki çerezleri bulabilirsiniz. Sitemizde ve uygulamamızda hem birinci parti çerezler (ziyaret ettiğiniz site tarafından yerleştirilen) hem de üçüncü parti çerezleri (ziyaret ettiğiniz site haricindeki sunucular tarafından yerleştirilen) kullanılmaktadır.

Çerezlerin Kullanımını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Çerez ve benzeri teknolojilerin kullanımı konusunda ziyaretçi ve kullanıcılarımızın tercihleri bizler için esastır. Buna karşın, Platform’un çalışması için zorunlu olan Çerezler’in kullanılması gerekmektedir. Ek olarak bazı çerezlerin kapatılması halinde Platform’un birtakım işlevlerinin kısmen ya da tamamen çalışmayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Platform’da kullanılan çerezlere dair tercihlerinizi ne şekilde yönetebileceğinize ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir: 

• Ziyaretçiler, Platform’u görüntüledikleri tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkanına sahiptir. Eğer kullanılmakta olan tarayıcı bu imkânı sunmaktaysa, tarayıcı ayarları üzerinden çerezlere ilişkin tercihleri değiştirmek mümkündür. Böylelikle, tarayıcının sunmuş olduğu imkânlara göre farklılık gösterebilmekle birlikte, veri sahiplerinin çerezlerin kullanılmasını engelleme, çerez kullanılmadan önce uyarı almayı tercih etme veya sadece bazı çerezleri devre bırakma ya da silme imkanları bulunmaktadır.
  • Bu konudaki tercih kullanılan tarayıcıya göre değişiklik göstermekle birlikte genel açıklamaya ; funduszeue.info adresinden ulaşmak mümkündür. Çerezlere ilişkin tercihin, ziyaretçinin Platform’a erişim sağladığı her bir cihaz özelinde ayrı ayrı yapılması gerekebilecektir.
  • Kişiselleştirme, hedefleme, reklamcılık ve pazarlama faaliyetleri amacı ile sağlanan kişiselleştirilmiş reklam deneyimini yönetmek için “Kişiselleştirme, hedefleme, reklamcılık ve pazarlama faaileyleri için çerez kullanımını kabul ediyorum.” başlıklı onayı verebilirsiniz.
  • Mobil cihazlar üzerinden çerezleri yönetmek için mobil cihaza ait ayarlar menüsü kullanılabilir.
  • Tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerinizi kişiselleştirme imkanına sahipsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası