muffin edalı mutfağım / Login • Instagram

Muffin Edalı Mutfağım

muffin edalı mutfağım

#kektarifi #çikolatalıkek #cake Herkese merhaba 😊Bugün sizlere nefis çok lezzetli bir kek tarifi vereceğim. 👉Yapımı son derece basit ve pratik olan kekimiz için gerekli malzemeler: 🔹️3 adet yumurta 🔹️1 su bardağı toz şeker 🔹️1 su bardağı süt 🔹️2 su bardağı un 🔹️1 çay bardağı(ml) sıvı yağ 🔹️2,5 yemek kaşığı kakao 🔹️Bir paket kabartma tozu 🔹️Bir çay kaşığı vanilya özütü ya da 1 paket vanilin 🔹️İsteğe bağlı yemek kaşığı çikolata damlası ℹSu bardağı: ml ℹℹYapılışına geçmeden önce birkaç püf noktası paylaşmak istiyorum 1.Öncelikle kalıbınızı yağlayın mutlaka unlayın böylece kek kalıptan daha kolay çıkacaktır funduszeue.infoalar ile toz şekeri en 3 dakika çırpın. İçindeki şekerin erimesi gerekli. 3. Tarifte özellikle vanilya özütü kullandım. Keki daha lezzetli yaptığını ve keke aroma kattığını düşünüyorum. Tavsiye ederim 👉👉Tarifin yapılışına IGTV'den📺 izleyebilirsiniz. #keşfetteyiz #keşfet #instagood #instafood #instafoodgram #likeforlikes #photooftheday #food52 #foodgram #çaysaati #kektarifi #kek #cake #chocolatecake #vanilla

#kektarifi #çikolatalıkek #cake Herkese merhaba 😊Bugün sizlere nefis çok lezzetli bir kek tarifi vereceğim. 👉Yapımı son derece basit ve pratik olan kekimiz için gerekli malzemeler: 🔹️3 adet yumurta 🔹️1 su bardağı toz şeker 🔹️1 su bardağı süt 🔹️2 su bardağı un 🔹️1 çay bardağı(ml) sıvı yağ 🔹️2,5 yemek kaşığı kakao 🔹️Bir paket kabartma tozu 🔹️Bir çay kaşığı vanilya özütü ya da 1 paket vanilin 🔹️İsteğe bağlı yemek kaşığı çikolata damlası ℹSu bardağı: ml ℹℹYapılışına geçmeden önce birkaç püf noktası paylaşmak istiyorum 1.Öncelikle kalıbınızı yağlayın mutlaka unlayın böylece kek kalıptan daha kolay çıkacaktır funduszeue.infoalar ile toz şekeri en 3 dakika çırpın. İçindeki şekerin erimesi gerekli. 3. Tarifte özellikle vanilya özütü kullandım. Keki daha lezzetli yaptığını ve keke aroma kattığını düşünüyorum. Tavsiye ederim 👉👉Tarifin yapılışına IGTV'den📺 izleyebilirsiniz. #keşfetteyiz #keşfet #instagood #instafood #instafoodgram #likeforlikes #photooftheday #food52 #foodgram #çaysaati #kektarifi #kek #cake #chocolatecake #vanilla

Merhaba arkadaşlar bugün Muffin tarifi yazıyorum Sizlere şu ana kadar yaptığımın en iyisi diyebilirim. Hem yumuşacık, kağıt kalıplarından kolayca çıkabilen hem de çok az yağlı bir kek tarifi vereceğim. Tarifi Hollanda'nın 'Vriendin' dergisinden aldım.  Size vereceğim tarif baz (sade) muffin tarifidir. Dergide içine arzuya göre; kuru üzüm-tarçın, hindistan cevizi ya da çikolata parçacıklı muffinler yapabileceğiniz yazıyor. Tabi benim gibi hepsinden biraz da yapabilirsiniz. Tarifi aynen yazıyorum, ayrıca ölçülerin su bardağı, fincan karşılıklarını da yazacağım. Başlıyoruz

-MINI-MUFFINSPIESEN-

BAZ (SADE) MUFFİN KARIŞIMI İÇİN MALZEMELER:
          (12 adet)
  • gr. un (8 yemek kaşığı tepeleme un)
  • gr. toz şeker (1 su bardağı)
  • 2 yumurta
  • 3 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • ml. sıvı yağ (1 kahve fincanından birazcık fazla)
  • ml. yoğurt (1 su bardağı)
  • Muffin kek kalıbı 

AYRICA;

• Hindistan cevizli muffin yapmak için: 50 gr. hindistancevizi
  • Tarçın ve üzümlü muffin yapmak için: 2 çay kaşığı toz tarçın ve 75 gr. kuru üzüm
  • Çikolata parçacıklı muffin yapmak için: gr. damla çikolata kullanabilirsiniz.

YAPILIŞI:

1. Fırını dereceye alın.
  2. Bir kapta toz şeker, vanilya ve yumurtaları çırpıcı ile 5 dk. karıştırın.
  3. Üzerine yoğurt ve sıvıyağ ekleyip tekrar elde çırpıcı ile çırpın.
  4. Ayrı bir kapta un ve kabartma tozunu eleyin ve karıştırın.
  5. Bu aşamada sıvı karışımı unlu karışımla birleştireceğiz. Sıvı karışımı yavaş yavaş unlu karışıma tahta kaşıkla karıştırarak ilave edin. Sonrasında mikserle homojen bir karışım elde edene kadar  karıştırın. 
  6. Baz muffini elde ettik. İçine yukarıdaki istediğiniz karışımdan yapabilirsiniz. Eğer çikolata parçacıklı isterseniz gr. çikolata parçasını karışıma ilave edin. 
  7. Her muffin kağıdına 2 yemek kaşığı karışmdan koyun.
  8. Önceden ısıttığınız fırında yaklaşık 20 dk. pişirin. Üzeri altın-kahve renginde olunca fırından alın.
  9. Fırından çıkarttıktan sonra 5 dk. soğuması için bekleyin. Daha sonra kağıtlarını çıkarabilrisiniz.
  10. Üzerine pudra şekeri ile servis ediniz.

Notlarım:

• Sıvı  karışımları karıştırıken mikser kullanmadım, el çırpıcısı ile çırptım. Mikseri sadece tüm malzemleri homojen hale getirmek için kullandım.
  • Ben her bir tatdan azar azar yaptım. Eger sizde bu şekilde yapmak isterseniz baz muffin karışımından 6 yemek kaşığı bir kaseye alıp içine göz kararı örneğin; hindistan cevizi koyup karıştırın ve 3 adet muffin kalıbına 2'şer yemek kaşığı ilave edin. Diğerlerini de bu şekilde yapıyoruz.
  • Tarifte kakaolu muffin yoktu. Bende göz kararı kakao koyarak 2 adet kakaolu muffin elde ettim.  Hepsini kakaolu yapmak isterseniz 2 yada 3 yemek kaşığı kakao koyabilirsiniz.
  • Ayrıca size kabarmamış gibi görünsede aldanmayın çünki ben içine 2 yemek kaşığı kadar koydum Adı üstünde mini muffin bunlar :) Dilerseniz bu oranı siz arttırabilirsiniz.
  • Muffinlerin tadı biraz şekersiz gelebilir. Dilerseniz şeker oranını su bardağı olarak arttırabilirsiniz. 

Afiyet Olsun!

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası