sketchup vray render alamıyorum / ekşi duyuru - Sketch Up Render Sorunu

Sketchup Vray Render Alamıyorum

sketchup vray render alamıyorum

kamera ,baktıgın açı sen farkında olmadan boxın,duvarın vs. bişilerin içinde kalmış funduszeue.info out,zoom in yapıp tekrar dene bence.

• demoniclewinsky  ( ) 

yani render etmek istediğim sahneyi görüyrorum ama simsiyah bir tülün arkasından, diye düşün. duvar sorunu değil yani. render abadını da en küçüğüne getirdim yine aynı.

• african rain  ( ) 

render dediğin sktechup ın kendi jpeg verme olayı mı, harici bi motorla mı alıyosun?

• kelimeyounu  ( ) 

@kelimeoyunu: vray'i kurmuştum sketch up'a onunla alıyorum. jpeg olarak bir ekran çıkartıyor ya hani ondan bahsediyorum.

• african rain  ( ) 

ben artlantisle alırken başıma gelmişti de, direk skp dosyasını artlantiste açınca çözülmüştü. ortam ışığıyla ilgili bişeydi, güneş falan filan. vray i bilemiyorum ama.

• kelimeyounu  ( ) 

shutter speed falan? Sketch up bilmiyorum ama v ray'de var
ISO?
F?
Iso yu kaldır
Shutter speed'i düşür.
edit: Düşür demişim pardon
1/ falan ise 1/ falan yap

• benlik bu kadar  ( ~ ) 

@benlik: shutter speedim ; iso; f:8, exposeure işaretlşi, vignetting işaretli değil, type still camera. ben kamera yerleştirmeden ekran üzerinden sahne belirleyip render alıyorum. onunla ilgisi olabilir mi?

• african rain  ( ) 

siyah bir perde gibi karanlık çıkıyorsa lens yeterli ışık almıyor demektir.
Sketch up kullanmadım ama;
Shutter speed 1/10
Iso
Eğer fazla parlak çıkarsa Iso yu düşür, düşürmene rağmen bulanık çıkarsa shutter speed'i düşür.
Hiç olmazsa Ortama bi ışık ekle.
Ha birde eğer ayarlarda "default light" tiki kaldırılık ise render alamazsın zira sahnede de ışık yokmuş.

• benlik bu kadar  ( ) 

Merhaba @busracan95 

Lisansınızın var olduğunu düşünerek bilgi paylaşımı yapıyorum. Lisansınız yok ise trial versiyon kullanabilirsinz veya İndirme alanında NFR (ticari olmayan )lisans görürseniz o sekilde kullanabilirsiniz.

Yeniden Lisanslama yapmanız gerekecek. İhtiyac olursa yenıden V-ray kurulumu yaparsınız.

Linki kontrol ederseniz çözüm olabilir. 

h target=_blank target=_blank target=_blankttps://funduszeue.info+Up+Your+V

İndirme Linki.

h target=_blanktarget=_blank target=_blankttps://funduszeue.info?platform=49&product=47

İyi Çalışmalar.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin!

funduszeue.info

Mehmet Akif TOPLU
Autodesk Expert Elite / Instructor / CG Artist

SKETCHUP RENDER ALMA

SketchUp Render Alma

Kullanışlı ve basit arayüzü ile üç boyutlu tasarımların kolay bir şekilde yapılabildiği SketchUp programı, render adı verilen grafik işleme teknolojisini de destekler. SketchUp render alma, program ile hazırlanan modellerin çeşitli işlemlerden geçirilerek gerçekçi görünüme kavuşmasına denir. Bu da SketchUp programına sonradan eklenebilen render eklentileri ile mümkün olur.

Herkes için 3D” sloganı ile geliştirilen SketchUp programı, her seviyede kullanıcının kolayca üç boyutlu tasarım yapabileceği bir tasarım programıdır. Basit bir kullanım sunan SketchUp, aynı zamanda gelişmiş eklenti desteğine de sahiptir. Kullanıcılar ücretsiz olarak sunulan bu eklentilerle programı kullanım amaçlarına yönelik olarak modifiye edebilirler.

Bilgisayar ortamında üç boyutlu çizimi tamamlanan tasarımların henüz üretim yapılmadan dijital ortamda fotogerçekçi görüntüleri render ile elde edilebilir. SketchUp, pek çok popüler SketchUp render programı ile uyumlu çalışmaktadır.

SketchUp Render Alma

SketchUp programıyla başta Maxwell, LightUp, Indigo, Thea, ShaderLight ve VRay olmak üzere pek çok render eklentisi etkili bir biçimde kullanılabilir. Bu render eklentileri içinde sürekli geliştirilen ve kullanıcılar tarafından en çok kullanılan eklenti VRay eklentisidir.

SketchUp VRay

VRay programı sadece SketchUp ile değil, başka pek çok üç boyutlu tasarım programıyla uyumlu olarak çalışmaktadır. Üç boyutlu modellerden render alma için özel olarak geliştirilen bu program ile ışık, kamera ve sahne ayarları profesyonel bir biçimde yapılarak gerçekçi görseller elde edilebilir.

SketchUp Render Alma

Pek çok 3D modelleme programıyla uyumlu bir render motoruna sahip olan VRay programı, VRay for SketchUp adıyla eklenti olarak SketchUp programına entegre edilebilir.

VRay for SketchUp eklentisinde render alma konusunda görüntüyü etkileyen üç ana unsur vardır. Bunlar; aydınlatma, materyal ve haritalamadır. Bu ana unsurların yanında renk, gölge, yansıma ve kırılma düzenlemelerinin gerçeğe uygun şekilde yapılması da iyi bir render alma için önemli ayrıntılardır.

SketchUp Render Alma

VRay, sahne aydınlatmalarının otomatik olarak ayarlanmasına imkan tanıyan Global Illumination (GI) algoritmasına sahip bir render motorudur. GI adı verilen algoritma sayesinde VRay ile render alma sürecinde aydınlatma konumu ve parlaklık ayarları etkili şekilde vakit kaybetmeden tamamlanabilir.

SketchUp programına kurulan VRay eklentisi belirli varsayılan ayarlarla birlikte gelir. Final render denilen nihai görüntünün elde edildiği render alınmadan önce kullanıcılar bu varsayılan ayarlar üzerinde kendi tasarımlarına uygun küçük değişikliklerle en doğru görüntüye ulaşırlar.

SketchUp Render Alma

Vray for SketchUp eklentisi hem iç mekan hem de dış mekan için etkili bir biçimde kullanılabilir. Sadece VRay programında bulunan doğal görüntü motoru sayesinde iç mekanda aydınlatma olmayan, dışarıdan doğrudan güneş ışığı girmeyen iç mekan tasarımlarında bile gerçekte olduğu gibi gündüz görünümü elde edilebilir.

VRay eklentisinde bulunan Material Editor sayesinde tasarımı hazırlanan nesnelerin malzeme türleri denetlenebilir. Material Workplace, Material Preview ve Options şeklinde üç farklı kısımdan oluşan Material Editor penceresinde Workplace alanında dokuların seçilmesi, eklenmesi, içeri aktarılması, düzenlenmesi gibi işlemler yapılabilir. Material Preview bölümünde atanmış malzeme kaplamasının önizlemesi yer alır. Options kısmında ise Workspace kısmından seçilen materyalin ayarları yapılabilir.

SketchUp Render Alma

SketchUp programında çizim için en doğal görüntüyü veren render ayarları belirlendikten sonra bu ayarlar VRay ayarları penceresinden kaydedilebilir. Böylece diğer çalışmalarda da aynı ayarlar kullanılabilir. Daha önceden kaydedilmiş bir ayarı kaydetmek için ayarlar penceresinden Load butonuna tıklayarak hazır bir ayar dosyası seçilebilir.

SketchUp programıyla gerçekçi görüntüler elde etmek tasarımın başlangıcından başlayarak doğru render ayarlarının kullanılmasını içeren zincirleme bir süreci kapsar. Gerçeğe uygun tasarım ve boyutlandırmanın ardından hazırlanan modele uygun doğru materyal kaplaması seçimiSketchUp render alma konusunda dikkat edilmesi gereken ilk kuraldır. Tüm bunları yapan kullanıcılar pek çok kolaylığı beraberinde getiren VRay for SketchUp eklentisi üzerinde kamera ve aydınlatma öğelerini doğru yerleştirerek gerçeğe çok yakın görseller elde edebilir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası