salmakis hotel bodrum ets / Salmakis Resort & Spa Yorumları - 6 Yorum, Puan | funduszeue.info

Salmakis Hotel Bodrum Ets

salmakis hotel bodrum ets

Salmakis Beach Resort & Spa Hakkında Yapılan Yorumlar ve Şikayetler

Tweet

Mesaj Yaz / Şikayet Et

Şikayetler Aşağıda. Sayfayı biraz aşağı kaydırın.

Şikayet Habercisi
Eğer Salmakis Beach Resort & Spa hakkında yeni bir şikayet/yorum eklendiğinde anında email ile haberdar olmak istersen buraya tıkla. .
Şikayeti Şikayet Et
Burada yazılan yorumlardan birinin kuralllara uymadığını düşünüyorsanız ilgili mesajı copy/paste yaparak bize [email protected] adresine email gönderin. Değerlendirmeler yoğunluğa göre ama genelde en fazla 15 iş günü içinde sonuçlandırılır. Kural dışı mesajlar ücretsiz olarak yayından kaldırılır. Ancak şikayetler kurumsal üyeler öncelikli olmak üzere sırayla cevaplanır.
Kural Dışı Mesajlar:
1. Her türlü küfürlü mesaj. 2. Kişi isimleri geçen küçültücü/onur kırıcı mesajlar 3. Oteli karama amacıyla yapılmış gerçek olmayan mesajlar 4. İnandırıcılıktan uzak boş boş yazılmış mesajlar.
Kurumsal Üye Olun
Yıllık bir üyelik bedeli ödeyerek daha hızlı anında hizmet alma garantisi. İsimsiz ve kimliksiz mesajları her zaman anında silme şansı. Şikayetleri yazanlarla daha kolay iletişim şansı. Tesisiniz için yeni bir şans yaratma fırsatı. İlk üyelik başlangıcında tüm mesajları sıfırlayabilme. Şimdi mail atın: [email protected]

Salmakis Beach Resort & Spa Konum: , Bodrum, Turkiye.
Gidenler Tarafından Oyladı. Sonuç: 5/ 10 Fena Değil

Konaklama Zamanı

güvenlik
Cumartesi günü giriş yaptım. Sabah odadan çıktım öğlen odaya geldim ve tekrar denize döndüm. Yalnız odaya geldiğimde klozetin kullanılmış ve sifon basılmamıştı. Ayrıca evden getirdiğim ve her kullanımda aşağı düşmemesi için özenle yerleştirdiğim yüz havlumda aynanın önüne düşmüştü. Kendime hem sifona basmadan çıkmamış olmam hem de havluyu düşecek şekilde özensiz bırakmam konusunda şaşırdım. Neyse diyerek üstelemedim kafamda. Akşam odaya döndüğümde klozetin kullanılıp sifona basılmadan çıkıldığını gördüm. Yani biri odama girişmiş ve tuvaletini yapmıştı. Ve öğlen geldiğimde tuvaleti kullandıktan sonra sifona bastığımı hafızama yerleştirmiştim. Önceki günde çünkü plajdan odaya geldiğimde klozet aynı şekildeydi. Bu sefer başkası tarafından kullanıldığında iyice emin olup resepsiyona indim. Sorumlu kişi olamayacağını yarın yetkili birine beni yönlendireceğim söyledi tamam diyerek tekrar odama geçtim. Getirdiğim çamaşır suyunu lavabo ve küvete sıktıktan sonra klozeti yıkamak üzere eğildim ve klozetin kenarında kırmızı şarap ya da vişne suyu damlacıkları gördüm. Son derece irite olup tekrar resepsiyona indim. Yetkili bir isimle görüşmek istedim ve müşteri ilişkileri sorumlusu hanımefendiye yönlendirildim. Durumu anlattım. Resepsiyondaki beyefendi tarafından olumsuz yanıt aldığım oda değişikliği talebimi hanımefendiye tekrar ilettim ve bu kez onay verdi resepsiyondaki beyefendi. Sonra müşteri ilişkileri sorumlusu "yarın gelin beyefendinin kartları takip yetkisi var kontrol etsin dedi. Bu sabah gittiğimde henüz gelmemişti hanımefendi akşam deniz dönüşü sordum resepsiyondaki bey aradı ve yoğun olduğunu iletti tamam yarın gelirim dedim ve ayrılarak odama geçtim. Kendimce düşündüm ben onların peşinden neden koşuyorum diye ve hanımefendiye tekrar ulaşmaya çalışmadım. Hatta ertesi gün hanımefendinin yanından geçtim hiç bir şey söylemedi. Huzur bulduğum ve yaklaşık 5 yıldır gidip konakladığım bu otelde daha önce hiç sorun yaşamadım. Yalnız konaklarım genellikle ve beni rahatsız eden hiç bir durumla karşılaşmamıştım. Sorunlu ya da takıntılı biri olmadığımı da özellikle belirtmiştim şikayetimi iletirken. Özetle odama giren personelin kim olduğunun tespit edilmesi ve kendisine gerekli uyarının yapıldığı bilgisinin benimle paylaşılması gerekiyordu. Tekrar benzer sorunla karşılaşmazsınız vb. gibi sözcüklerle de telkin edilmem gerekiyordu ki belki de sapık ruhlu bir personel ve hala otelde

%0%0%0KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Bu otel hakkında şikayet yaz

Konaklama Zamanı
Acenta/Operatör:ets tur

salmakis hayal kırıklığı
SALMAKİS?DE 10 GÜN NASIL GEÇER ?
Maalesef uzun bir yazıyla karşınızdayım. İnanın nerden başlasam bilemiyorum ama sanırım en doğrusu o ilk günümüzden başlayıp ,detaylandırıp ,sizler için hiç üşenmeden yazmak ve sizlere bilgi vermekten dolayı da çok iyi hissediyorum.
Salmakis DE 10 Gün :
Otele girişimizde kimsenin ilgilenmediği ve valizimi çekiştire çekiştire resepsiyona doğru ilerlediğim vakit ,yanımda ki ablam ve arkadaşımın da görmezden gelinip telefon konuşmalarına devam eden resepsiyonistlerin ,o telefonları kapatıp kendi aralarında da konuşmalarının bitmesini bekledikten hemen sonra küçük bir tebessümü esirgeyip, sonunda yardımcı olabilir miyim sözünü duyduktan sonra kendimizi tanıtıp odamızın hazırlanması için beklerken ,aradan geçen süre içinde hiçbir ets tur ekibiyle de iletişim kuramadan odamıza geçtik. Arkadaşlar ,bunca yıldır yurt içi ve yurt dışı bir çok otele gidip tatil yapan benim için ve elbette aynı zaman da ablam ve arkadaşım için de tam bir hayal kırıklığı ve şok için d,e salmakis otelin 5 yıldızlı ve ultra herşey dahil olduğunu söyleyecek olursam, odanın görüntüsü ile yaşadığımız kriz cidden içler acısıydı. Biz tam 6 ay önce çok sevdiğimiz bardakçı koyunda ( bir sene önce aynı koyda ki voyage bodrum ve azka da kalmıştık ,ve sanırım beklentimiz de haliyle yüksekti ) salmakis için rezarvasyon yaptığımız da böyle bir hayal kırıklığı ile karşılaşacağımızı hİç düşünmemiştik .
Odalar : eskitme tarzda olan ancak ,eskitmeyi ,baya baya hiç yenilenmemiş temiz tutulmamış eski bir oda ile karıştıran salmakis yetkililerine söyleyeceğim şu?!
- Odamız da mevcut olanlar :
- Eski ,kirli ve kocaman büyük bir yırtığın olduğu tül!
- 2 tane koltuk olarak bilinen ama evinizin deposuna bile kaldırmaya tenezzül etmeyeceğiniz dokunmaya iğrendiğim eski kirli görünen o gereksiz 2 koltuğun!
- Televizyon demek istediğim ama ona hiç benzemeyen dokunsam yamuk ve düşecek gibi durduğu ,monte edilememiş tv görüntüsü! ( hiç açılmadı ,dokunmadık bile )
- Yatak çarşafların temiz gelmesi gerekirken ,lekeli ve yatağı sarmayan ordan burdan çıkan ve görüntü de hiç yatıp da uyumak istemeyeceğiniz bir yatak!
- Banyo da ve oda da ki yerlerin fayansların detaylı temizlenmeyip ,çıplak ayakla basmaya çekindiğim yerler de içler acısıydı maalesef!
- Yatak kenarlarında kirler ,yırtıklar ,eski püskü ne varsa kontrol edilmeden yenilenmeden bizi o odaya sokan SALMAKİS YETKİLİLERİ !
- Oda dış kapısının alt bölümüm çok açık olması böcek yaprak vs odanın içine girmesi sıkıntısı!
- Oda da ki sigorta kutusunun patlaması ve çok şükür ki yangın çıkmaması !
- Havlu alacaz diye saat tam sabah 9 da açıldığını söyleyen stand da duran çalışanın bizi o sıcak ta 10 dakika bekletme kararı cidden çok saçmaydı . misafir olarak orda bekletilmek yerine o havlular verilebilirdi !!
- Otel animasyon ekibinin bize olan tavır ve alakaları ! kendileriyle gece eğlenmeye gitmek istemeyip ve üstüne bunu kişiselleştirip ,bize trip atan veya uzak duran ekibin hiç de profosyonel davranmadığını belirtmek isterim
- Ultra herşey dahil konseptinde bir çok gittiğimiz her otele rağmen ,burada ki sistemin nerdeyse yarım pansiyona dönüşen akşam içki servislerin de bize kısıtlama getiren bar veya yiyecek içecek müdürü veya yardımcıları için ne söyleyebilirim inanın bilmiyorum . şöyle dile getirecek olursam ,biz akşamları eğlenceyi izlerken veya tatilimizin keyfini çıkarırken ,bize verilen menüde ki içkilerin nerdeyse yarısında herşey dahil yokken ücretli olduğunu öğrendikten sonra ,bu otelin neresinde ultra herşey dahil var inanın çözemedik her birimiz.
- Ben böyle bir şeyi ilk kez SALMAKİS OTEL DE GÖRÜYORUM MAALESEF! Bir tane barmen dışında bize diğer barmenlerin oooo yine geliyorlar kaçın ifadelerini çok net gördüğümüz ekip tamamen hayal kırıklığı. Elbette onlara söyleneni yapıyorlar da ,bize alkol diye salak yerine koymak isteyen o müdür her kimse ,birazcık votkayı koyup üstüne koca bardaklara meyve suyu doldurup bizi her gece şişiren içkileri içmek zorunda olmadığımızı dile getirip ,tatile gelen misafirler olarak bizim parasını ödediğimiz ancak doğru düzgün hizmet alamadığımızın bu otelin bunca zaman nasıl ayakta kaldığını da inanın çok merak ediyorum.
- Biz snack bar da veya restoran da yemek yedikten sonra tabakların bir türlü toplanmadığı ,her defasında her gün (10 gün boyunca ) söylemek zorunda kaldığım ,ki buna mecbur değiliz, isteğimiz de sadece temiz bir masa da oturmak elbette ,sanırım bu çok zor değil!
- Çalışan Nepal li hizmetliler veya garson vs gibi kişilerin Türkçe bilmemesi de tam komedi idi. Arkadaşlar neyse ki İngilizce biliyorduk ? neyse ki çok şükür ?ki onlara her gün söylediğimiz cümlelerimiz kısaca şöyleydi,
- Lütfen odamızı daha iyi temizler misiniz? Islak havluları değiştirmemişsiniz . eksik olanları siz bana verin en iyisi sonra yine unutursanız size nasıl ulaşırım çok zor haliyle ?!!! yani çalışanlarla köşe kapmaca oynamaya başladığımız da EVET ARTIK SALMAKİS E GÜLMEYE DE BAŞLAMIŞTIK . KABULLENDIK HALİYLE ! AMA İSTEKLERİMİZDEN VAZGEÇMEYEREK
- ZORLA DA OLSA O ODA TEMİZLENDİ,HAVLULAR YENİLENDİ ,MASAYI TOPLATTIK,İÇKİMİZİ KOSKOCAMANNN BARDAKLARA KOYUP MEYVE SUYU İLE BİZİ ŞİŞİRMEYİN DE DEDİK ,ÇOK ŞEY SÖYLEDİK ,BÜYÜK BİR SAVAŞLA SALMAKİS TATİLİMİZİ SONLANDIRDIK .
- ANCAK !!! BİZE VERİLEN ANKET SONUNDA ,ORDAN AYRILMAMIZA 2 GÜN KALA ,HİÇ BİR ŞEYLERİNDEN MEMNUN OLMADIĞIMIZA İNANAMAYAN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ BAYANI ODAMIZA DAVET EDİP ,KENDİSİNE HERŞEYİ DETAYLARIYLA ANLATTIKTAN HEMEN SONRA ,ÖZÜR DİLEYİP ,SON GÜNLERİNİZİ GÜZEL GEÇİRMENİZ İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIM DİYİP ODADAN GİDEN O MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ BAYANIN BİZ OTELDEN ÇIKIŞ YAPMAK İÇİN BEKLERKEN TRANSFER ARACIMIZ HENÜZ GELMEMİŞKEN ,YANIMIZA BİLE UĞRAMAYAN VE AKSİNE BİZİMLE İLETİŞİM KURMAYAN BU SALMAKİS YETKİLİSİNİN GERÇEKTEN NE İŞE YARADIĞINI BİLMİYORUM.
SALMAKİS OTEL BARDAKÇI KOYU BODRUM OTELİNDEN MEMNUN KALMAYARAK DÖNDÜKTEN HEMEN SONRA SAYISIZ ÇEVREME İLETTİKTEN SONRA BUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYIP ,KİMSENİN BÖYLE KÖTÜ BİR TATİLİ YAŞAMAYA MECBUR KALMAMALARI İÇİN HER YERE BU YAZIMI GÖNDERECEĞfunduszeue.info: TEK SEVDİĞİMİZ YANI O GÜZEL KOYU funduszeue.infoĞANIN BİZLERE SUNDUĞU O GÜZEL TEMİZ DENİZ?VE SADECE ALACARD REST. DA Kİ SUNUM VE YEMEK Tİ . 10 GÜNDE 1 AKŞAM KEYİF ?İNSANLAR, PARA VERİR, ZAMAN YARATIR VE KEYİFLE ,EĞLENMEK, DİNLENMEK VE KEYİFLİ BİR TATİL İÇİN OTELLERE GİDER . KARŞILIĞINDA HİÇ BİR ŞEY BULAMAMAK DEMEK ,BU KİŞİYE YAPILAN EN BÜYÜK HAKSIZLIK VE SORUMSUZLUKTUR . SALMAKİS OTEL YETKİLİSİ VEYA YETKİLİLERİNEDİR YAZIM !Not: arkadaşlar biz neşeli eğlenceli çok rahat iletişim kurabilen bir grup olarak ,elbette herşeyin mükemmel olamayacağını da bilen yetişkinleriz aynı zaman da ,ancak hemen hemen herşeyde sıkıntı yaşayınca ,bizi bile çileden çıkartan bu otele bu yazıyı yazmaya gerek duyduk ,bunu da dikkate alırsanız seviniriz.
UMARIM BİR ÇOK İNSANA ULAŞIR BU YAZIM. BUNUN İÇİN İNANIN HERŞEYİ DE YAPACAĞIM . TŞKLER.

%44%33%22KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı -
Acenta/Operatör:jolly tur

Berbat
Giriş günü resepsiyon önüne yanaştık hiçbir kimse ilgilenmedi. Çantaları kendim indirip içeriye kadar taşıdım. Öncelikle odalar çok eski 15 yıl önce nasıl yapıldıysa öyle duruyor. Yatak berbat ötesiydi hiçbir gece rahat uyuyamadım. Klima yine aynı çok eski hiç soğutmuyor rezillik. Personele gelince çok çok kötüler. Kesinlikle eğitimleri sıfır ve hiçmi hiç ilgilenmiyorlar. Birşey istediğinizde yüzünüze dahi bakmıyorlar. Restorantta bir masaya oturduğunuzda siz birşey istemedikçe asla gelmiyor. Temiz servis istiyorsunuz o geliyor. Onun yanında temiz bardak gelmiyor. Bardağı ayrıca söylemeniz gerekiyor. Servis örtülerinden bahsetmiyorum bile değişmiyor çünkü. Bu tesisi kesinlikle önermem TL verip gitmem ve karşılığını alamamam büyük hayal kırıklığı. tesisin olum tek bir yanı konumu ve denizi. Onun haricinde 5 para etmez. Yönetimin acilen değişmesi lazım.

%33%33%33KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı
Acenta/Operatör:Ets

Kötüydü
Alacart restorana gitmek istediğinizde kapalı olduğu söylendi. Çocuklar için disco falan da yok. Oyun parkında 10 yaş altı bir çocuğun oynaması imkansız. Kaymaları için anne-babalar çocuklarını kucaklayıp çıkartıyorlar. Sürekli merdiven inip çıkmak zorundasiniz. Çocuklu aileler için hiç uygun değil. Konumu manzarası sahili çok güzel. Gitmek isteyenler bunları göz önüne alsınlar. Bizim beklentilerimizi karşılamadı malesef.

%29%29%43KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı
Acenta/Operatör:Acentasiz

Kotu
Sakin tercih etmeyiniz arkadaslar hersey berbat ilgi alaka yok once ucretsiz denilen seyler sonra ucretli denip para isteniyor hijyen yok adamin birisi oteli yapmis birakmis gitmis yani :)

%33%33%33KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı/24eylül
Acenta/Operatör:ets

orta
otel internet olarak berbat odalardan çekmiyo açık havuz olarak dört yıldızlı bir otelde su kaydırağı yok fiyat olarak olarak o parayı hak etmiyo tavsiye etmem

%25%25%50KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı Aralik
Acenta/Operatör:Ets tur

Rezalet
Hayatimda daha kotu bir tesiste kalmadim. Bunun yanindan bile gecebilecek kotulukte bir tesis gormedim.. Oncelikle yemekler cok lezzetsiz. Temizlik konusu vasatin altinda. Yemeklerde masalardan kalkan misafirlerin arkasindan servis masaortusu vs. degistirilmiyor.. Yemek lekeleri uzerinde yemek zorunda kaliyorsunuz. Garsonlar birakin hizmet etmeyi yuzunuze bakmiyorlar birsey rica edecek olursaniz size neden ? diye soracak kadar yuzsuzlesrbiliyorlar. Burada kahvaltim esnasinda garsona servisi degistirmesini soyledigimde yaklasik 3 garsondan sonra masaya gelen birini buldum o da neden dedi, pis oldugunu soyledigimde catal bicagin temiz oldugunu soyledi. Ben de masaortusunun yemek artiklariylla dolu oldugunu soyledigimde o servis degil, siz ne dediginizi bilmiyorsunuz dedi. Bunun Uzerine cok sinirlendim ve sirayet edecegimi soyledim. Ben yemek almaya giderken arkamdan gelip sikayet edin mudurumuz orada diye terbiyesizlikte son noktaya geldi. Restoran muduru durumu duzeltecek der iken o da bunca olan sey karsisinda sesimi yukseltmeme musterilerimizi rahatsiz edemezsiniz gibi bir tepki verip cok teatral bir sekilde diger masalara herseyin yolunda oldugunu soylemek uzere ayrildi ve sikintiyi dahi sormadi. Guzel setvis, guleryuz butun bunlardan beklentimi minimuma indirmeme ragmen bu garsonlarin bu kadar terbiyesizlesebiliyor olmasi tatilimi mahvetti. Bu sadece bir tanesi. Aile uyelerimden birinin kahve istegine cok beklersiniz diye yanit verildi. barda cintonik siparisim uzerine su getirildi. Cin tonik istedigimi yeniledim kola geldi. Kola cin herhalde neyse bunu iceyim dedigimde icinde cin olmadigini farkettim. Garsona sordugumda kola istemediniz mi dedi. Ben de yuzume bakarsa eger ne istedigimi ogrenebilecegini soyledim. Bunlar sadece birkaci. Biradaki garsonlar insanlik, karakter anlaminda dahi sikintili eger meslek etigini bir kenara birakirsam. Boyle bir rezslet olamaz. Para karsiligi rezillik aliyorsunuz. Bu restoranti tuketici haklarina sikayet edecegim. Ailemim ve benim tatilimi mahvettiler..

%40%30%30KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Konaklama Zamanı:6temmuz

Kötü
Kötü bır gecenin ardından kendimizi rıxosa zor attıfunduszeue.info 3gun kalacaktıfunduszeue.infoer yetersiz öyleki 10aylık minik kızımıza uygun çorba bile bulamadıfunduszeue.infoılı çorba yıyemezdı.ac bır gece geçirdi funduszeue.info çok çeşit srasında lezzet sıfıfunduszeue.infoçınızı tebrık ederim bu kadar kötü yemek yapmak büyük yetenek doğfunduszeue.info daha bu otelin yanından bile geçmem.

%25%25%50KatılıyorumÇekimserimKatılmıyorum

Salmakis Beach Resort & Spa Bodrum

Yorum yaz

MİO BİANCO RESORT HOTEL Hakkında

Mio Bianco Resort, Bodrum-Akyarlar mevkiinde bulunup, Akyarlar’a 1 km, Turgutreis’e 8 km, Bodrum’a 24 km, Bodrum Havaalanı’na 55 km uzaklıkta yer almaktadır. Denize 50 mt mesafede bulunmaktadır.

Tesis Ozellikleri

Mio Bianco Resort’te ana restoran, 3 adet a la carte restoran (Türk, Balık, İtalyan /rezervasyonlu), barlar, açık havuz, kaydıraklı havuz, fitness center, step, aerobik, kano, deniz bisikleti, dart, boccia, masa tenisi, Türk hamamı, sauna, disko, animasyon-gece ve gündüz aktiviteleri, TV odası, Türk gecesi (haftada 1 gün), şemsiye, minder, plaj havlusu (depozitolu), SPA merkezi, bebek bakıcısı, çamaşırhane, kuaför, araç kiralama, doktor, wireless internet, otopark, market, jet-ski, watersking, banana, ringo, paraşüt, mini kulüp bulunmaktadır.

Oda Özellikleri

Mio Bianco Resort’te 88 adet standart oda, 1 adet engelli oda, 2 adet suit oda, 26 adet aile odaları, 12 adet junior suite oda, 1 adet Kral dairesi, 19 adet Mio Mare-kara manzaralı oda, 23 adet Mio Mare- Deniz manzaralı oda, 3 adet Mio Mare- geniş oda, 5 adet Mio Mare-suite odalar olmak üzere toplam adet oda mevcuttur. Odalarda split klima, 86 ekran LCD TV, telefon, mini bar (su), saç kurutma makinesi,emanet kasa, french balkon , kısmen balkon ya da teras, duş, tuvalet, yangın dedektörü bulunmaktadır. Mio Mare odalar deniz kıyısında olup, deniz manzaralıdır.

Tesis Aktiviteleri
Tatiliniz boyunca dart, masa tenisi gibi çeşitli aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Keyifli zaman geçirmek isteyenler için tesiste soft animasyon ve disco aktiviteleri bulunmaktadır. Mio Bianco Resort, çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirmeleri için mini club faaliyeti de sunmaktadır.

Konaklama

Mio Bianco Resort her şey dahil plus konseptinde olup, açık büfe kahvaltı, geç kahvaltı, internasyonel öğle ve akşam yemeği, snack servisi, çay saati, günde 1 defa dondurma saati, gece aperatifi, 24 saat yerli alkollü ve alkolsüz içecek hizmeti sunmaktadır.

* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Yerli ve yabancı turistlerin her mevsim gözdesi olan Bodrum Yarımadası’nın hemen her köşesi büyüleyici bir güzelliğe sahip. Özellikle yaz tatilini geçirmek için en ideal yerlerden biri olan Bodrum, çok talep edilen her tatil beldesi gibi adeta bir oteller cenneti ve faklı zevklere, farklı bütçelere göre bol seçenek sunuyor.

En İyi 10 Bodrum Otel Tavsiyeleri

Dünya çapında kaliteli hizmet sunan Bodrum otellerinin arasından dilediğiniz konseptte olanı seçip mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Bodrum 7 yıldızlı otel konforunu aratmayacak pek çok seçkin konaklama alternatifi ile, lüksten vazgeçemeyenlere de hitap ediyor. Tatil köylerinden butik otellere kadar pek çok seçeneğin yer aldığı en iyi Bodrum otelleri listemiz şöyle:

Aşağıdaki oteller pahalıdan ucuza göre sıralanmıştır.

The Marmara Bodrum

the marmara bodrum otel

TATİLBUDUR FİYATI

The Marmara Grubu’na bağlı olarak hizmet veren The Marmara Bodrum, eşsiz manzaraya sahip tepe konumuyla Bodrum’un en lüks otellerinden biri olarak anılıyor. Şehir merkezinde olan otelin, Bodrum Körfezi’ni ve Yunan Adaları’nı gören muhteşem bir manzarası var. Biri yarı olimpik olan iki havuz da aynı manzaraya hâkim bir konumda bulunuyor. Tesisin tüm odalarında deniz ve bahçe manzarası var. Konforlu mobilyalarla döşenmiş bu lüks odalarda misafirlerin aradığı her türlü ihtiyaç yer alıyor. İncili Gastronomi Rehberi’nden 4 “İnci” sahibi olan Tuti Restaurant, lobi katında bulunan lounge bar, pool bar, GYM, tenis kortu, basketbol sahası, squash alanları ve güzellik merkezi The Marmara Bodrum’da ziyaretçilerini bekliyor.

Tesise 15 dakika uzaklıkta olan Göltürkbükü’nün eşsiz plajı Flamm Beach’e ulaşmak için otelin ücretsiz shuttle servisini kullanmak yeterli olacaktır. Son olarak, The Marmara Bodrum’un hayvan dostu bir otel olduğunu da ekleyelim.

Mandarin Oriental Bodrum

mandarin oriental bodrum

TATİLBUDUR FİYATI

Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu’nda bulunan otel, “stil ve kişiselleştirilmiş lüksü bir araya getirerek dinlenmek isteyenler için kusursuz bir kaçış noktası” olduğu iddiasıyla, Göltürkbükü’nde hizmet veriyor. Bodrum’un en pahalı oteli olarak öne çıkan Mandarin Oriental Bodrum’un iki adet özel plajı, etkinlik alanları, birbirinden seçkin restoranları, ısıtmalı havuzu ve spor salonu var. metrekare üzerine kurulmuş olan iki katlı SPA merkezi ise eşsiz bir manzara eşliğinde dünya standartlarında hizmet veriyor.

Tamamında teras veya balkon bulunan odalar şıklıkları kadar geniş alanlarıyla da dikkat çekiyor. Otelde, bahçe veya deniz manzaralı odaların yanı sıra bahçe veya deniz manzaralı daireler, rezidans daireleri, farklı büyüklükte süitler, lüks özellikli villalar ve dubleks daireler de var. Süit ve villaların bazılarında özel açık ve/veya ısıtmalı havuzlar da mevcut. Mandarin Oriental Bodrum’da konaklayacak misafirleri çok özel bir tatil deneyimi bekliyor.

Avantgarde Yalıkavak

avantgarde yalıkavak otel

TATİLBUDUR FİYATI

Avantgarde Collection bünyesinde hizmet veren otel, Ege Denizi’nin en bakir koylarından biri olan Küdür Koyu’nda bulunuyor. Gözden uzak bir konumda olmasına rağmen Avantgarde Yalıkavak’ın dünyaca ünlü Palmarina’ya ve merkezi yerlere olan uzaklığı dakikaları geçmiyor. Otelde özel plajdan güneşlenme terasına, SPA ve sağlık merkezinden spor salonuna, yüzme havuzlarından oyun kulübüne kadar pek çok özel hizmet alanı mevcut.

Yayınevi, mağaza ve yaşam markası olan Assouline’e ait Assouline Culture Lounge & Şarap Kavı adlı özel bölüm ise Avantgarde Yalıkavak’ı diğer Bodrum Yalıkavak otellerinden farklı bir yere taşıyor. Geniş odaları ve adeta birer gastronomi cenneti olan şık restoranlarıyla misafirlerini ağırlayan otel lüks, konfor ve rahatlık sunan hizmet anlayışı ile en çok tercih edilen tesisler arasında bulunuyor.

Salmakis Resort & Spa

salmakis resort bodrum
salmakis resort bodrum

TATİLBUDUR FİYATI

Bodrum merkez ile Gümbet arasındaki küçük bir koy olan Bardakçı Koyu’nda bulunan otel, adını mitolojik bir efsaneden alıyor. ETS Tur müşterilerinin iyi puan verdiği ve tavsiye ettiği Salmakis Resort & Spa’nın farklı otel rezervasyon sitelerinden aldığı ödül ve sertifikaları da var. metrekarelik geniş bir alana sahip olan otelde standart oda, aile odası, süit ve rezidans gibi farklı konaklama seçenekleri bulunuyor.

Bar ve restoranları, pastanesi, yüzme havuzları, spor faaliyetleri ve eğlenceleri ile hizmet veren otelde mini club, çocuk havuzu, mini kaydırak, oyun parkı gibi çocuklara yönelik alanlar da var. Salmakis SPA Club, güzellik merkezi ve fitness merkezi ise yaz tatili sırasında kendine bakım yaptırtmak ve formda kalmak isteyenlerin ilgisini çekebilir.

Mirava Luxury Resort & Spa

mivara resort bodrum otel
mivara resort bodrum otel

TATİLBUDUR FİYATI

Bodrum’un en lüks otellerinden bir diğeri olan Mirava Luxury Resort & Spa, Gündoğan’da bulunuyor. Mivara “Benim Gündoğan’ım” anlamına gelen adını, Romalılar’ın bu bölgeye verdiği isimden alıyor. Bu yıl Tripadvisor adlı otel rezervasyon sisteminden Best of the Best (En İyinin İyisi) ödülünü alan otel, Avrupa’nın da en iyi 25 otelinden biri olarak değerlendirildi. Mirava Luxury Resort & Spa, 40 metrekarelik genişliğiyle ferah ve konforlu yaşam alanları sunan standart odalardan, 9 yataklı özel havuz ve bahçeye sahip deniz manzaralı villalara kadar farklı konaklama seçenekleri sunuyor.

“Gurme Deneyimi” sloganıyla hizmet veren iddialı restoranları, barları, özel plajı, kapalı ve açık havuzları ile SPA merkezi bulunan otel, metrekarelik geniş bir alan üzerinde dört dörtlük bir hizmet veriyor. Mi-kids’in uzman ekibi ise minik misafirlere aktivite ve oyunlarla dolu eğlenceli anlar vadediyor.

Cape Bodrum Beach Resort

cape resort bodrum
cape resort bodrum

TATİLBUDUR FİYATI

Gündoğan’da bulunan bir diğer özel tesis olan Cape Bodrum Beach Resort, “sofistike lüks” olarak betimlediği sade ve zevkli tarzı ile dikkat çekiyor. Bodrum’un eşsiz koylarından biri olan Gündoğan’ın muhteşem doğasıyla dingin denizi bu otelde buluşarak, eşsiz manzaralar eşliğinde keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor ziyaretçilerine. Otelin odasının hepsinde de deniz manzarası var. Bazı odalar ve süitler ise doğrudan özel havuzlara açılıyor.

Akvaryumu andıran sonsuzluk havuzu, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış Bluwell SPA ve Cape Sports Club, bohem tarzıyla ve konforuyla göz dolduran Escape Beach & Lounge otelin fark yaratan noktaları arasında bulunuyor. metrekarelik bir alanda hizmet veren Cape Bodrum Beach Resort da Bodrum’un en lüks otelleri listesinde öne çıkan tesisler arasında bulunuyor.

Titanic Deluxe Bodrum

titanic deluxe bodrum

TATİLBUDUR FİYATI

Türkiye’nin ilk konsept otellerinden birini de bünyesinde barındıran Titanic Hotels grubuna bağlı olan Titanic Deluxe Bodrum, Güvercinlik Koyu’nda bulunuyor. metrekarelik geniş bir alanda yer alan bu otelde hem doğal hem de modern bir dekorasyon stili var. Deniz tutkunları, metre uzunluğundaki özel plajda turkuaz suların ve güneşin keyfine varacaklar. Denizden ziyade havuzu tercih edenlerin ise seçeneği çok! Ana yüzme havuzu, mevsime göre ısıtılan açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, oyun havuzları, su kaydırakları, düşme havuzları, ısıtmalı özel villa havuzları ve aquapark otel misafirlerine bol eğlence vadediyor.

Otelin spor ve SPA merkezi olan BeFine Sports & SPA, metrekarelik alanda, bir SPA merkezinden beklenen tüm hizmetleri çağdaş tarzıyla misafirlerine sunuyor. Tiny Kids Club ise, çocuk diskosundan özel gösterilere, yaş grubuna uygun aktivitelerden eğitici eğlencelere kadar her şeyi düşünerek çocuklu aileler için mükemmel bir ortam yaratıyor. Otelde, büyüleyici deniz manzarası eşliğinde Türk ve Dünya mutfaklarından en güzel örneklerin sunulduğu birbirinden seçkin restoranlar da var. Konfor, lezzet ve eğlenceyi bir arada sunan Titanic Deluxe Bodrum’da balayı çiftlerini de özel ayrıcalıklar bekliyor.

Lugga Boutique Hotel & Beach

lugga butik bodrum otel

TATİLBUDUR FİYATI

Lugga Boutique Hotel & Beach adını, Hitit dilinde Muğla anlamına gelen Lugga’dan alıyor. Otelin logosunda da Hititlerin güneş sembolü göze çarpıyor. Ortakent Yahşi mevkiinde, denize sınıf konumda bulunan tesis, 50 metre uzunluğundaki özel plajı ile, konuklarına küçük bir butik otelin sunduklarından fazlasını vadediyor.

Lugga Boutique Hotel & Beach, ETS Bodrum otelleri listesinde aldığı yüksek puanlar ve misafir yorumları sayesinde, “mükemmel” kategorisindeki oteller arasında bulunuyor. metrekarelik bir alanda hizmet veren otelin toplam 62 odası var. En az 30 metrekare genişliğindeki odalar, otel konuklarına ferah ve konforlu bir konaklama imkânı sağlıyor. Özel plaj, güneşlenme terası, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, VIP localar ve a la carte restoranlar otel bünyesindeki diğer özellikler arasında bulunuyor. Sakin ve huzurlu bir tatil arayanlara tavsiye ederiz.

Caresse a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum

caresse bodrum otel
caresse bodrum otel

TATİLBUDUR FİYATI

Marriott oteller zincirine bağlı olan bu şık otel, Gümbet’in Asarlık Mevkii’nde bulunuyor. “Dinginlik ve huzurun saklı cenneti” sloganıyla hizmet veren otel, sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin bir numaraları tercihi olacak gibi görünüyor. Caresse a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum’un tüm odalarında balkon ya da teras var. Lüks ve konforun buluştuğu odalarda konaklarken, Marriott’un Signature Luxury Collection yataklarının da keyfini çıkarabilirsiniz. Mozaik ve mermerle döşenmiş banyoların büyülü ambiyansı da otel odalarının öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor. Özel plaj, açık ve kapalı havuz, SPA, Türk Hamamı ve fitness merkezi gibi, bir resort otelin vadettiği tüm özellikler burada bulunuyor. Bodrum’un en lüks otellerinden biri olan Caresse a Luxury Collection Resort & Spa Bodrum, konuklarına ferah bir ortamda huzur dolu bir tatil imkânı sağlıyor.

Xanadu Island High Class Bodrum

xanadu bodrum

TATİLBUDUR FİYATI

Turgutreis’in Akyarlar kasabasında bulunan Xanadu Island High Class Bodrum, üzerinde yalnızca bu tesisin yer aldığı özel bir yarımadada bulunuyor. Xanadu markasına yaraşır bir konfor sunan otelin, farklı kategorilerde olan villa ve süitleri var. Özenle dekore edilmiş ve en lüks özelliklerle donatılmış bu villa ve süitlerin tümünde deniz manzarası bulunuyor. A la carte restoranlar ve barlar, açık ve kapalı havuzlar, çocuk havuzları, çocuk kulübü, tenis sahası, su sporları ve scuba dalış okulu otelin sunduğu özellikler arasında bulunuyor. Moğolistan’ın Shang-du kentinden ilham alınarak tasarlanan Shang-du SPA Merkezi ise tüm SPA hizmetlerini mistik bir ortamda konuklarına sunuyor. Farklı mimarisi ile göz dolduran bu şık otelin misafirlerini, krallara layık bir tatil bekliyor.

Bodrum’da Nerede Kalınır?

Büyüleyici koyları, begonvillerle bezeli sokakları, bembeyaz evleri, yemyeşil doğası, eğlenceli plajları ve hareketli gece yaşamı sayesinde Bodrum, modası yıllardır hiç geçmeyen önemli bir tatil beldesi! Ege’nin en özel yerlerinden biri olan Bodrum’un bulunduğu yarımadanın her köşesinin de ayrı bir güzelliği var. Gümbet, Bitez, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba&#;da her keseye uygun olan ve farklı konseptlerde hizmet veren pek çok tesis yer alıyor.

bodrum'da nerede kalınır

Bodrum’un saydığımız bu beldeleri kadar koyları da oldukça ilgi çeken bir üne sahip. Bardakçı Koyu, Ortakent, Bitez Koyu, Kumbahçe Sahili ve Orak Adası ziyaretçilerine yeşilin maviyle kucaklaştığı harika manzaralar vadediyor.

Lüks arayanlar için Yalıkavak ve Göltürkbükü; huzurlu ve sakin bir ortam için Bitez, Gümüşlük ve Gündoğan; popüler ve hareketli bir atmosfer için Gümbet ve Turgutreis; daha yeşil ve doğal bir ortam için ise Torba ve Akyarlar tercih edilebilir. Detaylar için Bodrum&#;da nerede kalınır yazımıza göz atın.

Kategoriler Muğla

La Quinta By Wyndham Bodrum

Oda Bul

Deniz

Deniz Manzaralı Otel Oda

Çift

Ekonomi 1 Çift Kişilik Yatak

Kara

Kara Manzaralı Standart Oda

Çift

Deniz Manzaralı 1 Çift Kişilik Yatak

Kara

Kara Tarafı Oda

Club

Club Deniz Manzaralı Oda

Çift

Kara Manzaralı Çift Kişilik Tek Kişi Kullanım

Çift

Kulüp 1 Çift Kişilik Yatak

Çift

Kulüp Kara Manzaralı 1 Çift Kişilik Yatak

Deniz

Deniz Manzaralı Oda Club

Otel Özellikleri

Bodrum’un en güzel koylarından olan Bardakçı Koyu’nda Ege Denizi kıyısında denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz Mavi Kumsal Hotel, deniz manzaralı odası ile keyifli bir tatil sunuyor. Kendi mavi bayraklı özel plaj alanı ve açık bir havuzu olan otelde ücretsiz şezlong ve şemsiyeler sunuluyor. Ege manzaralı açık ve kapalı restoranları bulunan otelin güneşlenme terası, havuz barları ve teras kafesinin de tadını çıkarabilirsiniz.

Geniş engelli odaları, aile ve balayı suitleri sunan otelin doktor, fitness merkezi, sauna, Türk hamamı, terapi ve masaj hizmetleri de bulunuyor. Çocuklar için ücretsiz bir çocuk kulübü sağlayan otelde çocukların güvenle yüzebileceği bir çocuk havuzu, oyun alanları ve ücretli olarak odada çocuk bakım hizmetleri de bulabilirsiniz.

Her odasında klima bulunan Ege tarzı dekorasyonlara sahip otel odalarının balkonundan da deniz manzarasını izleyebilirsiniz. Konukları için havalimanı transfer servisi sunan otelden Bodrum’un tarihi ve turistik yerlerine yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bodrum Yel Değirmenleri’ne 10 dakika yürüme mesafesinde olan Mavi Kumsal Hotel, Bodrum Marina’ya 12 dakika, Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne 20 dakika, Bodrum Plajı’na 30 dakika, Bodrum Kalesi’ne 30 dakika ve Bodrum Feribot İskelesi’ne sadece 35 dakika yürüyüş mesafesinde.

Tesis Çevresindeki Yerler

Poi icon Yakında neler var?

• Bodrum Marina 0,6 km
  • Bodrum Feribot Terminali 1,1 km
  • Gümbet Su Sporları 1,5 km
  • Bodrum Dedeman Su Parkı 5,8 km
  • Bodrum Golf and Tennis Club 7,3 km
  • Bodrum Golf & Tenis Kulübü 7,3 km
  • Yalıkavak Değirmenleri 14,1 km
  • Palmarina Yalikavak 14,2 km
  • D-Marin Turgutreis 14,5 km
  • Bodrum Yunus Parkı 16,0 km

Poi icon Tarihi ve turistik yerler

• Denizaltı Arkeoloji Müzesi 1,0 km
  • Bodrum Kalesi 1,0 km
  • Fransız Kulesi 1,1 km
  • Zeki Müren Sanat Müzesi 1,9 km
  • Pedasa Antik Kenti 4,0 km

Poi icon Sahil ve plajlar

• Bardakçı Plajı 0,1 km
  • Bodrum Plajı 1,8 km
  • Bitez Plajı 3,8 km
  • Yahşi Plajı 6,9 km
  • Torba Plajı 7,0 km

* Noktalar arası mesafeler kuş uçuşu ölçümlerle belirleniyor.

Ulaşım

Adres
Bardakçı Koyu, Bardakçı Sk. No, Bodrum/Muğla Bodrum, Muğla

Konum Bilgileri

Şehir Merkezine UzaklıkBodrum 1 km
PlajÖzel Plaj
HavaalanıMilas 35 Km
Denize UzaklığıDenize Sıfır
İskele
Sahil Uzunluğu50,0 m

Otel Kuralları

Check-in Başlangıç ve Bitiş -

Check-out

Talimatlar
  • İlave yatak ücreti alınabilir ve bu ücret, konaklama yeri politikasına göre değişiklik gösterebilir
  • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmi kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik ve kredi kartı, banka kartı veya nakit depozito gerekebilir
  • Özel talepler, otele giriş sırasında müsaitlik durumuna bağlıdır ve ek ödeme gerektirebilir. Özel talepler garanti edilemez
  • Gürültüsüz misafir odaları garanti edilmez
  • Bu konaklama yerindeki güvenlik özellikleri arasında yangın söndürücü, duman dedektörü, güvenlik sistemi, ilk yardım çantası ve pencere korkulukları yer almaktadır
  • Hazırlıklı olun: Seyahat etmeden önce bu konaklama yeri için uygulanmakta olan en güncel COVID seyahat gerekliliklerini ve önlemlerini kontrol edin.
Özel Talimatlar

Bu konaklama yeri misafirlere havaalanı transfer servisi sunmaktadır (bu hizmet ücretli olabilir). Misafirler seyahate çıkmadan önce rezervasyon onayındaki iletişim bilgilerini kullanarak varış ayrıntılarını konaklama yerine bildirmelidir. Konaklama yerine saat sonrasında varış yapacak misafirlerin önceden rezervasyon onayındaki bilgileri kullanarak konaklama yeriyle iletişime geçmesi gereklidir. Resepsiyon çalışanları varışta misafirleri karşılayacaktır.

Tesise Özel Ücretler

Sizden konaklama yerinde şu ücretleri ödemeniz istenecektir:

• Yılbaşı (1 Ocak) Bir Yetişkin İçin Gala Yemeği: TRY
  • Yılbaşı (1 Ocak) Gala Yemeği, çocuk başına: TRY (en fazla 6 yaş)

Konaklama yerinin bize bildirdiği tüm ücretleri dâhil ettik.

Tesise Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
  • Sezonluk havuz Nisan ile Kasım arasında açık olacaktır.
  • Bu konaklama yerinde, rehber hayvanlar da dâhil olmak üzere hiçbir evcil hayvana izin verilmemektedir.
  • Bu konaklama yeri, hâlihazırda artırılmış temizlik ve misafir güvenliği önlemlerinin uygulandığını bildirmektedir.
  • Konaklama yeri, elektrostatik sprey ile temizlenir ve dezenfekte edilir, konaklama yerini temizlemek için dezenfektan kullanılır, sık dokunulan yüzeyler konaklama aralarında dezenfektanla temizlenir, yatak çarşafları ve havlular en az 60 °C/ °F sıcaklıkta yıkanır.
  • Misafirlere maske ve eldiven dahil olmak üzere kişisel koruyucu ekipman sunulacaktır.
  • Sosyal mesafe kuralları geçerlidir, konaklama yerindeki personel kişisel koruyucu ekipman kullanır, personelin ateşi düzenli olarak ölçülür, misafirlerin ateşi ölçülür, misafirlere el dezenfektanı sağlanır.
  • Temassız giriş imkânı ve temassız çıkış imkânı sunulur.
  • Kahvaltı için ayrı ayrı paketlenmiş yemek seçenekleri mevcuttur.
  • Her bir misafir odası, rezervasyonlar arasında minimum 24 saat boş tutulur.
  • Bu konaklama yeri, Bize Güvenin (Wyndham) yönergelerindeki temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarına uyduğunu belirtmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tesiste bulunan konseptlerde sunulan hizmetleri incelemek için tıklayın

La Quinta By Wyndham Bodrum otelin havalimanı ve şehir merkezine olan uzaklığı;

• Milas (39 km)
  • Ippokratis (50 km)

Tesisin sunduğu olanaklar;

Ücretsiz olanaklar

• Açık havuz
  • Kuaför salonu
  • Atari salonu/oyun odası
  • Masa Tenisi
  • Bilardo

Ücretli olanaklar

• Sauna(ücretli)
  • Masaj(ücretli)
  • Kulüp 1 Çift Kişilik Yatak
  • Kara Manzaralı 1 Çift Kişilik Veya 2 Tek Kişilik Yatak
  • Kulüp Çift Kişilik Tek Kişi Kullanım
  • Deniz Tarafı Oda
  • Balkonlu Tek Kişilik Oda

Bu odalardan birine rezervasyon yaptırmak için hemen tıklayın

Tesiste konaklayabileceğiniz toplam 39 oda bulunuyor.

Rezervasyon yapmak için hemen tıklayın

Otel için check-in saati &#;dan sonra başlar. Checkout işlemlerini ise kadar yapabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası