qlairista doğum kontrol hapı kilo aldırır mı / Doğum kontrol hapı Qlairista kullanan var mı-Diğer

Qlairista Doğum Kontrol Hapı Kilo Aldırır Mı

qlairista doğum kontrol hapı kilo aldırır mı

Qlairista kısırlık, depresyon yapar mı?

Herkese selam. Doktor qlairista verdi bana doğum kontrol hapı olarak bu hapı tokken içicekmiş ve adet olduğum ilk gün başlayacakmış araştırdığım kadarıyla bu kısımları anladımda anlamadığım kısım bu ilaçları üstünde yazan 1, 2 gibi tablodaki sayılara göre sırayla mı içicem yoksa farklı bir sırasımı var bunun? Ve bu ilacı kullanan var mı aranızda memnun musunuz kısırlık gibi bir durum olur mu bide bazı yerlerde okudum depresyona sokuyormuş bunlar doğru mu? (Lütfen çok fazla tıbbi dille konuşmayın anlamıyorum.)

Eklentiler

• Screenshot__jpg
    Screenshot__jpg
  • Screenshot__jpg
    Screenshot__jpg

Doğum kontrol hapı kilo aldırır mı?

Birçok kadın doğum kontrol hapı kullanırken, kilo aldırma riskinden dolayı tedirgin olur. Doğum kontrol haplarının kilo aldırma etkisi olmadığı gibi, kilo aldırmama özelliği bile vardır. Doğum kontrol hapları içinde bulunan hormonlardan dolayı, vücutta su tutabilmektedir.

Ancak o da yılda kilo almanızı sağlayacak kadar. Onun dışında bir yan etkisi bulunmaz. Kilo alımları genellikle, spor yapmamak, yediklerimize dikkat etmemekten kaynaklanır. Doğum kontrol hapları kalori içermezler, her gün kullanmak size ekstra bir kalori alımı yapmaz.

Doğum kontrol haplarını uzun süre kullanan ve kilo alan kadınlar, kiloların doğum kontrol haplarından değil, yaş ilerledikçe metabolizmanın zayıflamasından dolayı kilo alırlar. Yaş ilerledikçe daha ağır çalışan metabolizma için, özellikle spor yapmak, beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek kilo alımlarını da kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.

Neticede doğum kontrol hapları alınan kilolardan çok fazla sorumlu tutulamaz. Fiziksel görüntümüzde olan değişiklikler, ani kilo artışları,  yaşam kalitemize bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun için mutlaka günlük egzersiz, yürüyüş yapmak, undan, şekerden ve tuzdan uzak durmak, bol bol sıvı tüketmek kilo alımlarının önüne geçeceği gibi, alınan fazla kilolardan da kurtulmaya büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Doğum kontrol hapı kullanarak yılda sadece bir veya 2 kilo almak mümkün olabilir.

Doğum kontrol haplarını kullanırken mutlaka bir hekimden bilgi alınarak kullanmak da önemlidir.

qlairista

5. 4 kutu kullandığım, ardından vedalaştığım ilaç.

Düğünümden birkaç hafta önce doktora gitmiş ve korunmak istediğimi söylemiştim. Bugüne kadar neredeyse hiç adet düzensizliği yaşamamış, şiddetli adet sancısı çekmemiştim. Ultrasonla kontrolümde de kist vs. görülmedi.

İlaç gerçekten çok güzel aslında. Korktuğum şeyler olmadı. Göğüslerim şişmedi, sivilcelerim hortlamadı, ödem problemi yaşamadım. Ancak kendisi benim adetimi kesti. 4 kutu kullandım ve yaklaşık 5 ay boyunca hiç adet olmadım. Adet öncesinde yaşadığım rahatsızlıkları hiç yaşamadım, çok da memnundum. Ancak çevremdekiler beni çok korkuttu. Şimdi düşünmüyor olsam bile ileride çocuk düşündüğümden yumurtalıklarımın tembelleşmesinden korktum ve bıraktım. Başka bir hapa geçmeyi düşündüm ancak sonradan düşündüm, bir hastalığım yokken beden bu ilacı kullanıp hormonlarımı delirtiyorum? Korunma işini eşime devrettim ve ilacı bıraktıktan sonra 28 gün içerisinde yeniden adet oldum. Şimdi de Allaha şükür eski düzeninde.

İlacın bana bunun haricinde tek bir yan etkisi oldu. O da aşırı artan libido. (gizlinot: )(gizlinot: )

Qlairista doğum kontrol ilacını kullanan var mı?

Tekrar merhaba 🙋🏻‍♀️öncelikle bebek sahibi olmak istiyorsun sanirim Rabbim istedigin tez zamanda versin funduszeue.info cok yeni evlisin yaa dert etme ne derlerse desinlerin onlarin ayıbı.gerci ben evlndim funduszeue.info hamile kaldim ama bu bizim funduszeue.info bir alem bu tarz konular kimseye düşmez bisey var mi diye funduszeue.info belki bir sikinti var insanlar kalkip onu mu aciklicak bide millete. Biraz akil merhamet yaa. Sen kndini rahat birak tedavin bitince cocuk ta olur Allahin izniyle insallah🤲bu arada icini dokmen iyi olmus tutsan sana zarar boşver sal gitsin🤭dedign gibi çocukla vakit kalmıyor biseye hmn funduszeue.info oldum olasi zayifim suanda oyle ondan sordum kilo aldriyo mu diye zira biraz isime yarayabilir😂bu arara dun gece basladim hap a ilk adet gunumde. Gece 11 de içtim 3 ten sonra sıcak basmis ter funduszeue.info hic terlemem geceleri haptan funduszeue.infoan içiyorum ki etkileri gun içi etkilemesin beni funduszeue.info ne zmndir kullaniyordun?

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası