oktay ustanın sultan tatlısı tarifi / İrmikli Sultan Lokumu Tarifi Oktay Usta | Yemek Tarifleri (Adım Adım Resimli Anlatım)

Oktay Ustanın Sultan Tatlısı Tarifi

oktay ustanın sultan tatlısı tarifi

Sultan lokumu oktay usta

Sultan lokumu tarifiSultan sarması olarak da bilinir. Bugün sizlere sultan sarması tatlısı yapılışını veriyorum bu güzel ve kolay sütlü tatlı yı beğeneceğinizden eminim. Tarifimiz sultan lokumu oktay usta farkıyla burada.

Oktay Usta Sultan Lokumu tarifi malzemeleri

• 2 su bardağı kadar un
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 paket vanilya
  • Hindistan cevizi
  • 5 su bardağı süt
  • 5 yemek kaşığı tereyağı veya margarin
  • Süslemek için yaban mersini

Sultan lokumu tatlısı yapılışı

Sultan lokumu tatlısı için bir tencereye unu koyun ve ocağı alın orta ateşte 5-6 dakika kavuruyoruz. Sonra tencereyi ateşten alın ve ılıması için oda sıcaklığında bekletin ılımış olam unun içine bir çırpıcı yardımıyla sürekli karıştırarak sütü ilave ediyoruz. Sürekli karıştırmamızın sebebi topaç topaç olmaması için. şimdi şekeri ilave edelim ve karıştırarak pişirelim karışım koyulaşınca vanilyayı da ileve ediyoruz ve ocaktan alıyoruz.  Mikserle iyice çırpın.

Bir borcama bolca hindistan cevizi serpin ve Sultan lokumu tatlısı harcını dikkatlice içine dökum. en az 2 saat buzdolabında bekletin ve çıkartıp kare olarak dilimleyin her bir parçayı hindistan cevizi ile kaplayın ortalarına yaban mersini koyun ve servis edin. sultan lokumu tarifi hazır. afiyet olsun.

Sultan Sarması Tarifi

Evet sevgili E- tarifler takipçileri bugün sultanlara yaraşır bir tatlı tarifiyle sizlerle beraberiz. Özellikle son yıllarda şerbetli tatlılar yerine daha hafif ve pratik olan oktay usta tatlı tarifleri gündemde olduğu için sizlere gerek görünümü ile gerekse tadı ile çok özel bir tarif hazırladım. Tarifimizin adı Sultan Sarması Tarifi olup adeta lokumu andıran tadı ile çok hafif hemde çok leziz bir tatlı seçimi olabilir.

Sultan Sarması yapımı önce size biraz zahmetli gözükse de tarifte pratik kazandıkça uygulamanız çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Özel misafirleriniz için seçebileceğiniz tarifimizi, çocuklarınız için aperitif bir tatlı olarak da değerlendirebilirsiniz bayanlar. Ayrıca tarifimizin bir benzeri Kakaolu Padişah Sarması Tarifini de mutlaka denemenizi öneririm… Ağır ve yağlı et yemeklerinden sonra hafif bir tatlı seçimi için sultan sarması sizlerle kolay gelsin.

Sultan Sarması Tarifi için Malzemeler

Üzeri ve içi için;

• 2 çay bardağı fındık ezmesi

• 4 çay bardağı dövülmüş fındık

Diğer Malzemeleri

• 1,5 kahve fincanı irmik

• 7 tane yumurta

• 1 paket kabartma tozu

• 2 çay bardağı toz şeker

• 1 paket vanilya

• 2,5 kahve fincanı un

IMG_5813

Sultan Sarması Tarifi

• Yumurta ve şekeri beş dakika boyunca mikser kabında iyice çırpın.
• Kabartma tozu, vanilya ve unu ilave edip, hepsini birlikte çırpmaya devam edin.
• İrmiği ilave ettikten sonra beş dk boyunca daha çırpın.
• Daha sonra fırın tepsimize yağlı kağıdı seriyoruz.
• Elde ettiğimiz bu harcı hemen tepsinin yarısını geçecek biçimde 1 cm kalınlığında olacak biçimde yayın. Spatulayla güzelce düzleştirin. 180 derecede ısıtılmış fırında 10-15 dk. boyunca pişirin. .
• Fırından çıkardığınız kekin üstüne fındık ezmesinin yaklaşık yarısını döküp yayın, yaydıktan son dövülmüş fındığın yaklaşık yarısını üzerine serpin.
• Keki kısa köşesinden başlayıp, sararak rulo haline getirin.
• Yaptığınız ruloyu servis tabağına koyun. Üzerine fındık ezmesi sürerek, geriye kalan fındıkları serpin. Bu şekilde sultan sarması servise hazır hale gelecektir.
• Daha sonra bir saat boyunca dolapta bekleterek servis yapabilirsiniz.

ETİKETLER:Fındıklı Tarifler, İrmikli Tatlılar, Oktay Usta Kolay Basit Tarifler

Şerbeti Kaynatılmayan 10 Dakikada Hira Tatlısı Tarifi

Merhaba arkadaşlar, şerbeti kaynatılmayan bir tatlı tarifi veriyoruz. 10 dakika da hazırlayabileceğiniz Hira tatlısı. İrmik tatlısını severler için bu tatlı tamda onlara göre. Hem pratik hemde şerbetli bir tatlı. Videoda Malzemeler kısmında ben yağını biraz kullandığım için daha sonra un ve irmik eklemek zorunda kaldım. Ama sizlere tam ölçüsünü verdim.125 gr eritilmiş tereyağ yani yarım su bardağı yapıyor. Sizler verdiğim ölçüden yaparsanız tam olacaktır. Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Malzemeler
1 adet yumurta
yarım su bardağı yoğurt
125 gr eritilmiş tereyağ
1 su bardağı irmik
1 su bardağı un
1 paket vanilya
1 çay kaşığı kabartma tozu
Şerbeti için
2 su bardağı su
2 su bardağı şeker
4-5 damla limon

Hazırlanışı:
Geniş cam bir kaseye 1 adet yumurta, yarım su bardağı yoğurt ve 125 gram eritilmiş tereyağını ekleyip karıştıralım.
Karıştırdıktan sonra üzerine 1 su bardağı irmik, 1 su bardağı un, 1 paket vanilya ve 1 çay kaşığı kabartma tozunu ekleyip ilk önce kaşıkla karıştırıp daha sonra elimizle yoğuralım. Yoğurduktan sonra 15 dakika dinlendirelim.
Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler alıp elimizle yuvarlayalım. Yuvarlanan hamurları irmiğe bulayalım.
İrmiğe buladığımız hamurları fırın tepsisine dizelim ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırına sürelim.
Tatlımız kızarana dek pişiriyoruz.
Şerbeti için: 2 su bardak suya 2 su bardağı şeker ilave edelim üzerine ise 4-5 damla limon ekleyip şeker eriyene kadar karıştıralım. Şerbeti pişirmiyoruz.
Tatlımız piştikten sonra ilk sıcağı gittikten sonra şerbeti üzerine gezdirerek dökelim.
Şerbeti tamamen çekmesi için üzerine bir tepsi kapatarak dinlenmeye bırakalım.
Daha sonra üzerini antep fıstığı ve hindistancevizi ile süsleyerek servis edebilirsiniz.
Herkese afiyet olsun arkadaşlar.

Tweetle

Sultan Sarması Tarifi

Geçen gün evde tatlı krizine girdim. Ama formuma da dikkat etmek istediğim için ağır bir tatlı yapmak istemedim. Tarif defterimi karıştırırken bu tatlıyı gördüm. Hemen yaptım. Hem hafif hem de çok lezzetli. Sizde benim gibi düşünüyorsanız bu tatlı tam sizlik hadi hemen deneyin.

Sultan Sarması Tarifi için malzemeler

4 su bardağı süt
1 su bardağı un
1 su bardağı şeker
1 paket vanilya
3 çorba kaşığı kakao
1 çorba kaşığı margarin
2 su bardağı Hindistan cevizi
1 paket krem şanti
1 su bardağı süt
Damla çikolata
Kırılmış fındık içi

sultan sarması

Sultan Sarması Tarifi

Tencerenin içine un, süt şeker, kakao ve de vanilyayı koyalım ve sürekli karıştırarak pişirelim. Muhallebi kıvamını alınca ocağın altını kapatalım.
Bu muhallebinin içine margarini ekleyip mikser ile 4-5 dakika karıştıralım.
İsteğinize göre dikdörtgen ya da kare bit tepsinin içine bolca Hindistan cevizi serpelim.
Muhallebi henüz soğumadan bu tepsiye dökelim. Hindistan cevizlerinin dağılmamasına dikkat edelim.
Muhallebiyi bu şekilde soğumaya bırakalım.
1 bardak süt ile hazırladığımız kremşantiyi muhallebinin üzerine düzgünce yayalım.
Muhallebiyi yaklaşık 3-4 saat buz dolabında bekletip iyice soğutalım.
İyice soğuduktan sonra 2 parmak eninde ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda parçalar keselim. Üzerine damla çikolata ve fındık içi serpip rulo şeklinde saralım. Sardığımız ruloları dik olacak şekilde tabağa sıralayalım. Soğuk olarak servis edin.
Afiyet olsun.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası