ek tercih kılavuzu 2021 / YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı

Ek Tercih Kılavuzu 2021

ek tercih kılavuzu 2021

YKS ek yerleştirme başvuruları başladı (Ek yerleştirme başvuruları ne zaman?)

Son dakika haberi! 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Kılavuzu'nun yayımlandığını bildirdi.

Aygün, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, tercihlerin Eylül'de kurumun internet sitesi ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından yapılabileceğini belirtti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme başvuruları bugün başladı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan bilgilendirmede ise adayların, YKS Ek Yerleştirme tercihlerini T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle bireysel olarak yapacağı hatırlatıldı.

Tercih işlemlerinin 20 Eylül saat 'da başlayacağı ve 23 Eylül saat 'da sona ereceği kaydedilen bilgilendirmede, adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Bilgilendirmede, "Ek yerleştirme işlemleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu'nda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

ÖSYM Aday İşlemleri YKS kılavuz pdf! YKS 2. ek tercih kılavuzu yayınlandı!

YKS 2. ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Üniversite sınavı sonucuna göre ilk 2 tercihte herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar YKS 2. ek tercih kılavuzu üzerinden boş kontenjanlara uygun yerleri yeniden yazabilecekler. Adaylar, YKS İkinci Ek Yerleştirme tercihlerini, ÖSYM Aday İşlemlerinden Ekim tarihleri arasında yapabilecek. İşte ÖSYM Aday İşlemleri YKS kılavuz pdf

YKS 2. tercih dönemi bugün başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri için baraj puanı 'a indirilmişti. İlk 2 yerleştirmede bir kuruma kayıt hakkı kazanamayan öğrenci adayları, YKS 2. ek tercih kılavuzu üzerinden yeniden tercih yapacak. . İşte YKS 2. ek tercih kılavuzu

YKS 2. EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

YKS 2. EK TERCİHLER NE ZAMAN?

YKS funduszeue.info tercih tarihleri açıklandı. ÖSYM Başkanı funduszeue.info Aygün, YKS funduszeue.info yerleştirme işlemlerinin Ekim tarihlerinde olacağını paylaştı.

YKS 2 ek tercih boş kontenjanlar ve taban puanları

YKS 2. EK TERCİH NASIL YAPILIR?

Adaylar, YKS İkinci Ek Yerleştirme Tercih Bildirimini T.C. Kimlik Numarası ve şifreleriyle ÖSYM'nin funduszeue.info internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.).

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

2. İkinci Ek Yerleştirme kontenjanlarını, YKS ek yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile YKS ek yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan kontenjanlar oluşturmaktadır.

3. YKS İkinci Ek Yerleştirmede tercih yapabilmek için adayların YKS yerleştirme puanlarının hesaplanmış olması gerekmektedir.

4. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabileceklerdir.

5. İkinci ek yerleştirme kontenjanlarına yerleştirme yapılırken, bu kılavuz ile birlikte Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu ve YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallara uyulacaktır. Bu kılavuzlarda yer alan bedensel engelliler, bir mesleğe yönelik program uygulayan liselerin mezunları ile ilgili ilke ve kurallar ikinci ek yerleştirme için de geçerlidir. Bu nedenle adaylar, adı geçen kılavuzları yeniden incelemelidir.

YKS 2. EK TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

ÖSYM Başkanı funduszeue.info Aygün paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "Değerli adaylarımız,YKS İkinci Ek Yerleştirme tercih işlemlerini yarın başlatacağız. Tercihlerinizi Ekim tarihleri arasında funduszeue.info sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan funduszeue.infoğınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim."

Bu kılavuz, Yükseköğretim Kurulu kararları doğrultusunda hazırlanmıştır. Tercih süresi, Ekim tarihleri arasındadır. İkinci ek yerleştirme ücreti 25,00 TL'dir. İkinci ek yerleştirme ücreti, 19 Ekim tarihi saat 'a kadar yatırılabilecektir (Bankalardan ücret ödeme işlemleri, resmî iş günlerinde ve resmî çalışma saatlerinde yapılır.)

İkinci ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ikinci ek yerleştirme için yapmış oldukları yükseköğretim programları tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır. ÖSYM Yönetim Kurulunun tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından yerleştirme ücreti alınmayacaktır. Bu kapsamda olan adayların, Şehit/Gazi Yakınlık Bilgilerini Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) sorgulatarak ÖSYM sistemine işletmiş olmaları gerekmektedir.

Şehit/Gazi Yakınlık Bilgilerini ÖSYM sistemine işletmek isteyen adaylar; T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapıp, PROFİLİM kısmında yer alan "Şehit / Gazi Yakınlık Bilgilerim" sayfasında bulunan "Şehit/Gazi Yakınlık Bilgilerimi Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Güncelle" butonuna basarak, bu bilgilerinin ÖSYM sistemine girişini sağlayabileceklerdir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası