kabaklı spagetti makarna / Kabak Spagetti (videolu) - Nefis Yemek Tarifleri

Kabaklı Spagetti Makarna

kabaklı spagetti makarna

Kabak Spagetti Tarifi

Kabak Spagetti Nasıl Yapılır?

Kabağı daha önce böyle yemediyseniz, bu tarife bayılacaksınız. Klasik spagettiyi aratmayacak kabak spagetti tarifi için malzemelerinizi şimdiden hazırlayın. Çok hafif, çok sağlıklı ve tadı mükemmel lezzete sahip olan kabak spagettiyi sevdikleriniz için kolayca hazırlayabilirsiniz. Özellikle makarnadan uzak durmak isteyenler bu tarifi mutlaka denemeli. Peki, kabak spagetti nasıl yapılır? İşte adım adım yapılışı 

Kaçırılmayacak indirim fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.

Birinci adım: İlk olarak kaynaması için derin bir tencereye suyu koyun.

İkinci adım: Kabakları fırçalayarak yıkayın, kabuklarını soymayın. İnce ince dilimlemek için mandolin veya kabuk soyacağına benzer aletler kullanabilirsiniz.

Üçüncü adım: Daha sonra bir kaseye soğuk ekleyin, yeterince soğuk değilse içerisine buz ekleyebilirsiniz.

Dördüncü adım: Su kaynamaya başlayınca ince ince doğradığınız kabakları içine atın ve tuzu da ekleyin.

Beşinci adım: Su tekrar kaynamaya başladıktan 1 dakika sonra kabakları süzün ve soğuk suyun içerisine atın. Bu işlem kabakların renginin canlı kalmasını sağlayacak hem de kendi sıcaklıklarıyla daha fazla pişmesini engelleyecektir.

Altıncı adım: dakika soğuk suda bekleyen kabakları, bir süzgece alın ve suyunu iyice süzün.

Yedinci adım: Sosu için; taze fesleğini incecik kıymaya başlayın. İçine zeytinyağı, parmesan peyniri,
balzamik sirke ve ortadan ikiye bölünmüş domatesleri ekleyip karıştırıfunduszeue.infoeniz tüm karışımı robottan çekebilirsiniz.

Sekizinci adım: Suyu süzülen kabakları derin bir kaba alıp üzerine karışımı dökün ve iyice harmanlayın.

Kıymalı sos için:

Birinci adım: Tencerede zeytinyağını ısıtın ve içine soğanları ekleyin. Soğanlar yumuşayıncaya kadar kavurun. Daha sonra kıymayı da ekleyerek suyunu çekene kadar kavurun.

İkinci adım: Kıyma kavrulunca salçayı ekleyip karıştırın, domates rendesini de ekleyin.

Üçüncü adım: Pul biber, tuz ve karabiber ekleyip ocaktan alın.

Son adım: Kabak spagettiniz hazır! Servis tabağına aldığınız kabak spagettinin üzerine kıymalı sosu ekleyin. Fesleğen yaprağı, parmesan peyniri ve cherry domates ile servis yapın. Afiyet olsun. 

Kabak Spagetti Tarifleri: 5 Farklı Kabak Spagetti

Kabak spagetti, kabak ile hazırlanan, makaran yerine tüketilebilecek bir üründür. Glutensiz ve kalori düşüklüğü sayesinde sevilen ve özellikle diyet döneminde tercih edilen lezzetlerden biridir. Sizler için birbirinden lezzetli ve farklı kabak spagetti tariflerini derledik. İşte, 5 farklı lezzetli kabak spagetti tarifi:

1. Glutensiz Kabak Spagetti

Malzemeler:

1. 2 orta boy kabak
  2. 1 yemek kaşığı hardal
  3. 1 kase yoğurt
  4. Karabiber
  5. 3 tam ceviz

Yapılışı: 2 orta boy kabak, spiral spagetti rendesi ile rendelenir. 1 kase yoğurt, 1 yemek kaşığı hardal ve karabiber ile karıştırılır. Üzerine ceviz ilave edilerek servis edilir.

1. Avokadolu Kabak Spagetti

Malzemeler:

1. 1 kabak
  2. 2 adet mantar
  3. ½ avokado
  4. 20 adet fesleğen yaprağı
  5. 1,5 yemek kaşığı zeytinyağı
  6. 1 diş sarımsak
  7. 1 çay kaşığı limon suyu
  8. ¼ çay kaşığı tuz
  9. 1 porsiyon spagetti

Yapılışı: Kabakları spiral haline getirin. Bir tavada zeytinyağı ile mantarları dilimleyip soteleyin. Ardından kabakları da ilave edip dk yumuşayıncaya kadar pişirin. Kalan diğer tüm malzemeleri blenderde çekip karışıma ekleyin. Servis tabağına spagetti ve kabaklı karışımı ekleyerek harmanlayın.

1. Kıymalı Kabak Spagetti

Malzemeler:

1. gr kıyma
  2. 1 adet soğan
  3. gram domates, ince kıyılmış
  4. 3 adet kabak
  5. Tuz
  6. Karabiber
  7. Kuru fesleğen

Yapılışı: Soğan ince yemeklik doğranır. Kabak ince ince kesilir ya da spagetti şeklinde spiral şeklinde doğranır. Soğan ve kıyma tava da zeytinyağı ile kavrulur. Domates eklenir ve pişirilir. Kabak ve baharatlar eklenerek karıştırılır. Kabaklar pişirilince sıcak şekilde servis edilir. Afiyet olsun.

1. Peynirli Kabak Spagetti

Malzemeler:

1. yemek kaşığı eski kaşar, rendelenmiş
  2. 2 yemek kaşığı beyaz peynir
  3. 3 yemek kaşığı lor peyniri
  4. 4 adet kabak
  5. Zeytinyağı
  6. Tuz
  7. Karabiber
  8. Kuru fesleğen ya da nane

Yapılışı: Kabak ince ince jülyen doğranır ya da spiral şeklinde kesilir. Zeytinyağlı tavada pişirilir. Baharatlar eklenir. Sıcakken peynir eklenerek servis edilir. Afiyet olsun.

1. Sebzeli Kabak Spagetti

Malzemeler:

1. 4 adet kabak
  2. Zeytinyağı
  3. 1 diş sarımsak, ezilmiş
  4. gram cherry domates
  5. 2 yemek kaşığı eski kaşar, rendelenmiş
  6. Tuz
  7. Karabiber
  8. Zeytinyağı

Yapılışı: Kabaklar makarna şeklinde hazırlanır ve zeytinyağlı tavada pişirilir. Sarımsak eklenir. Kalan malzemeler ve baharatlar eklenerek sıcakken servis edilir. Afiyet olsun.

Şunlara da göz atın;

1. Turta tarifleri
  2. Peynirli börek tarifleri
  3. Biberiyeli tarifler
  4. Zencefilli tarifler

Kabaklı Makarna Tarifi

Makarna hem pratikliğiyle hem de ekonomik oluşuyla, hepimizin vazgeçilmez lezzetlerinden. Evde o an her ne varsa, kıymalı, tavuklu, kremalı, salçalı, körili, acı soslu hatta sadece yoğurtla bile servis edilebiliyor olması da bir başka güzelliği! Hazır soslardan bahsetmişken, sebze soslu bir makarna hazırlamaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet!” ise kabaklı makarna tarifimiz sizlerle!

Kabaklı makarna, hem hafif sayılabilecek hem de çok doyurucu bir tarif! Özellikle yaz mevsiminde taze kabakların lezzetiyle zenginleşen kabaklı makarna, damaklarınızı şenlendirecek. Kabak, kuru domates, ceviz ve fesleğen aromasıyla hazırladığımız sosumuz, kabaklı makarna tarifini bambaşka bir boyuta taşıyor. Kabaklı makarna sosu tarifleri arıyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü sizlere tüm detaylarıyla anlattık!

Eğer diyet yapıyorsanız ve makarnaya da karşı koyamıyorsanız, kabaklı makarnaya alternatif harika bir lezzetimiz var: spagetti kabak! Tek gereken, spiral doğrayıcı… Ama evinizde spiral doğrayıcı yoksa da spagetti kabağın kendine has şeklini nasıl verebileceğinizi tarifimizde anlattık, mutlaka göz atın! “Spagetti şeklini vermek için yeterli zamanım yok ben biraz daha kolay bir kabak makarna tarifi arıyorum” derseniz de sizi kabak tagliatelle tarifimize davet edelim!

Makarnayı tencerede pişirdikten sonra üzerine sevdiğiniz peynir çeşidinden serperek fırında bir süre daha pişirmek, şüphesiz ki lezzetine lezzet katıyor! Kabaklı makarnamızı da üzerine dil peyniri serperek fırında biraz daha çıtır hale getirebilirsiniz. Pesto sos ve taze soğan ile aromasını zenginleştirdiğimiz kabaklı fırın makarna tarifimizi incelemeyi unutmayın!

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası