aöf konaklama işletmeciliği 7 yarıyıl dersleri / PAÜ .:. Eğitim Öğretim Bilgi Sistemi

Aöf Konaklama Işletmeciliği 7 Yarıyıl Dersleri

aöf konaklama işletmeciliği 7 yarıyıl dersleri

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular". www.aof.com.tr. 29 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ağustos 2021. 

• ^"Anadolu Üniversitesi Ders Geçme Notu 35 Oldu

İŞLETME FAKÜLTESİ

Turizm İşletmeciliği

İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Lisans Programının adı 2020-2021 öğretim yılından itibaren “Turizm İşletmeciliği​” olarak değiştirilmiştir.

2020-2021 öğretim yılından önce İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Lisans Programına kayıt yaptıran mevcut öğrenciler, sistemde kayıtlı oldukları program adıyla öğrenim görmeye devam edeceklerdir. Bu öğrencilerin mezuniyetlerine kadar düzenlenecek belgelerinde İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği​ Lisans Programı bilgisi yer alacaktır.

Program Tanıtımı

Program Akademik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Programın Amaçları

Turizm İşletmeciliği Lisans Programı, konaklama endüstrisinde artan kalifiye eleman talebini karşılamaya yönelik güncel, dünya ölçeğinde düşünen ve kurumlarını ülkenin koşullarına uygun yönetebilen yönetici adaylarını yetiştirmeyi amaçlarken, örgün eğitime girme olanağı bulamayan kişilere konaklama işletmeciliği gibi dinamik ve özgün bir çalışma alanında eğitim fırsatı da vermektedir. Bu bölümde uygulanan eğitim modeli, üniversite çağındaki gençler için olduğu kadar, bir işte çalışıp örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere önemli bir fırsat sunmaktadır.

Programa Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Turizm İşletmeciliği Lisans Programına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bu programa kayıt olabilmek için kayıt türleri ve koşullarını anlatan Nasıl Öğrenci Olabilirim? sayfasını inceleyebilirsiniz.

Okutulan Dersler - AKTS Kredileri

I.YARIYIL (Güz Dönemi)
    DERS KODUDERS ADIZORUNLUAKTS
    HUK101UHUKUKUN TEMEL KAVRAMLARIZ7.0
    İKT101UİKTİSADA GİRİŞZ6.0
    KOİ101UKONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİZ8.0
    MUH101UGENEL MUHASEBEZ6.0
     YABANCI DİL IZ3.0
    *Yabancı Dil I: Yeni kayıt aşamasında tercih edilen ALM101U-Almanca I, FRA101U-Fransızca I ya da İNG101U-İngilizce I derslerinden bir tanesidir.
    II.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    TRZ110UTURİZM TARİHİZ6.0
    TRZ112UTURİZM VE GÜVENLİKZ5.0
    TRZ114UKIRSAL TURİZM VE KALKINMAZ8.0
    TRZ116UDİJİTAL TURİZMZ8.0
     YABANCI DİL IIZ3.0
    *Yabancı Dil II: Yeni kayıt aşamasında tercih edilen ALM102U-Almanca II, FRA102U-Fransızca II ya da İNG102U-İngilizce II derslerinden bir tanesidir.
    III.YARIYIL (Güz Dönemi)
    KOİ203UKAT HİZMETLERİZ7.0
    KOİ205UÖN BÜRO YÖNETİMİZ7.0
    TRZ201UGENEL TURİZM BİLGİSİZ5.0
    ALM201U
    FRA201U
    İNG201U
    TURİZM İÇİN ALMANCA 
    TURİZM İÇİN FRANSIZCA 
    TURİZM İÇİN İNGİLİZCE 
    Z5.0
    TAR201UATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ IZ3.0
    TÜR201UTÜRK DİLİ IZ3.0
    IV.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    İKT208UTURİZM EKONOMİSİZ6.0
    KOİ202UOTEL YÖNETİMİZ7.0
    MUH210UKONAKLAMA İŞLETMELERİNDE MUHASEBE UYGULAMALARIZ5.0
    PZL218UTURİZM PAZARLAMASIZ6.0
    TAR202UATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ IIZ3.0
    TÜR202UTÜRK DİLİ IIZ3.0
    V.YARIYIL (Güz Dönemi)
    İLT101UBİREYLER ARASI İLETİŞİMZ8.0
    KOİ301UHİZMET TASARIMIZ7.0
    SOS109UTURİZM SOSYOLOJİSİZ8.0
    TRZ301UTURİZMDE GÜNCEL YAKLAŞIMLARZ7.0
    VI.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    KOİ302UDESTİNASYON YÖNETİMİZ6.0
    SOS320USOSYAL DAVRANIŞ VE PROTOKOLZ6.0
    TRZ302UTOPLUM TEMELLİ TURİZMZ5.0
    TRZ304UTURİZM BİLGİ TEKNOLOJİLERİZ7.0
    TKY302UKONAKLAMA HİZMETLERİNDE KALİTE YÖNETİMİZ6.0
    VII.YARIYIL (Güz Dönemi)
    İŞL103USTRATEJİK YÖNETİMZ6.0
    İŞL201UİŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİKZ7.0
    KMT201UKÜLTÜREL MİRAS YÖNETİMİZ5.0
    KOİ409UYİYECEK VE İÇECEK YÖNETİMİZ6.0
    TSH201USEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜZ6.0
    VIII.YARIYIL (Bahar Dönemi)
    İŞL402UİNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİZ6.0
    KOİ402UTERMAL VE SPA HİZMETLERİZ6.0
    TRZ202UKONGRE VE ETKİNLİK YÖNETİMİZ5.0
    TRZ402USÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMZ7.0
    TSH202UREKREASYON YÖNETİMİZ6.0

Bu programa Dikey Geçı̇ş Sınavı (DGS) ile yerleştirilip kayıt yaptıranlardan, 5. yarıyılına fark dersleri alarak kayıt yaptıran öğrenciler, alacakları fark derslerin listesini buradan görebilirler.

Fark dersler alarak kayıt yaptıran öğrenciler, sorumlu oldukları dersleri AÖF Öğrenci Otomasyonu'nundan ve ANADOLUM e-Kampüs ders çalışma platformundan görebilirler.

Staj

Turizm İşletmeciliği Lisans Programında isteğe bağlı 45 iş günüstaj bulunmaktadır.

Öğrenciler isteğe bağlı stajını 2. yarıyıl dönem sonu sınavından sonra herhangi bir dönemde tek seferde yapmalıdır, bölerek farklı zaman dilimlerinde yapılmamaktadır. 

Öğrenciler stajını, Turizm İşletme ya da Turizm Yatırım Belgesi bulunan otel, tatil köyü işletmeleri, seyahat acenteleri ile üniversitelerin; konukevleri, misafirhaneleri veya Turizm Meslek Yüksekokullarının uygulama otellerinde yapabilirler.

Sınavların Değerlendirilmesi ve Ders Geçme

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre belirlenir.

Sınavlar sayfasından;

• Sınavların nasıl yapıldığı ve organizasyonu,
    • Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı,
    • Sınava girmek için gerekli belgeleri ve sınavda uyulacak kuralların neler olduğu,
    • Sınav süreleri,
    • Sınavda sorulan sorular ve cevapların yayınlanması,
    • Sınav sonuçlarının ilan edilmesi,
    • Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar

hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, sınavların değerlendirilmesinde kullanılan yöntemleri bilmek ve derslerinizden nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Öğrenci Değerlendirme Sistemi sayfasından bilgi edinebilirsiniz.

Mezuniyet Koşulları

Turizm İşletmeciliği Lisans Programında 240 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.

Turizm İşletmeciliği Lisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Lisans Programı Diploması” alırlar.

2020-2021 öğretim yılından önce İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Lisans Programına kayıt yaptıran mevcut öğrenciler, mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri halinde “İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği​ Lisans Programı Diploması” alacaklardır.

Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

Turizm İşletmeciliği Lisans Programından mezun olan öğrenciler, yaşam boyu öğrenme odaklı olan Anadolu Üniversitesinin sınavsız İkinci Üniversite kayıt türü ile aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih ederek öğrenimlerine devam edebilirler.

İkinci Üniversite hakkında Nasıl Öğrenci Olabilirim? sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Lisansüstü Eğitim Olanakları

Turizm İşletmeciliği Lisans Programı mezunları isterlerse yükseköğrenimlerine, yüksek lisans ve doktora olanaklarını değerlendirerek devam edebilirler.

İş Olanakları

Turizm sektörünün emek-yoğun niteliğini taşıması nedeniyle bu sektörde emek gücüne ihtiyacın hiçbir zaman azalmayacağı, aksine artacağı tahmin edilmektedir. Bugün bu talep, özellikle profesyonel yönetici düzeyinde de ortaya çıkmaktadır. Konaklama işletmelerinin sayısındaki hızlı artış dikkate alındığında, mezunların önemli bir kısmının çeşitli konaklama işletmelerinde farklı yönetim düzeylerinde iş bulabilecekleri öngörülebilir. Ayrıca, öğrencilerin bir kısmının bu sektörde çalışan durumunda olması istihdam ile ilgili sorunların aşılmasında önemli bir kolaylık olarak görülebilir.

Güncelleme Tarihi: 16-08-2022

nest...
  • çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası