iğne ardı bebek battaniyesi / Yün Nakışı Bebek Battaniyesi Modeli | Hanımefendi

Iğne Ardı Bebek Battaniyesi

iğne ardı bebek battaniyesi

Merhaba sevgili dostlar;

Kız kardeşim geçtiğimiz günlerde bir kız bebek annesi oldu. Onun bebek beklediğini duyar duymaz daha önce görüp pek beğendiğim bebek battaniyesini işlemeye karar verdim. Yazın tatile çıkmadan tüm malzemeleri alıp hazırladım.

Eşimle işimiz dolayısıyla yazın çalışma hayatımıza ara veriyor ve kışın çok yoğun geçen günlerin yorgunluğunu atmak ve bir sonraki kış için enerji toplamak adına epey uzun bir tatile çıkıyoruz. Tatile çıkarken ağır olacağı, yer kaplayacağı ve sıcakta adamı bunaltacağını düşünerek battaniyeyi yanıma almadım. Onun yerine geçen günlerde sizinle paylaştığım Çini desenliişimi götürdüm.

Ancak yaz boyu sanki bebek hemen doğacakmış gibi sabırsızlandım. aklım battaniyede kaldı. Döner dönmez de bir nefes başladım işlemeye.

Kumaş olarak Somon rengi Flanel kumaş tercih ettim. 

Kumaş ve diğer nakış malzemesi alışverişlerimi genellikle Sirkeci-Eminönü'nden yapıyorum.

Deseni bu tip yünlü bir kumaşa geçirmek epey zor oldu. Karbon kağıdı ile çizmeyi pek beceremedim. O nedenle internetten bir araştırma yaptım ve ütü transfer kalemi diye anılan bir ürüne rastladım. İstediğiniz deseni pelür kağıda çiziyorsunuz, sonra bu transfer kalemi ile üzerinden geçiyorsunuz. Kalemin çizdiği yüzey kumaşa bakacak şekilde tersinden sıcak ütüyle ütülüyorsunuz. Taatammm desen olduğu gibi kumaşta. Tabii desenin simetrik ayna görüntüsü düşeceğinden ona göre çizim yapmalısınız. Bir de ısı ile çıkan bir tip kalem var. Ondan da satın aldım. Onunla direk kumaşa istediğiniz deseni çizebilirsiniz. Ütü gibi bir ısı kaynağı ile tüm çizim kayboluyor ve işleme sonrası tertemiz bir eser çıkıyor ortaya.

Örneği İğne İplik dergisinin eski bir sayısından edindim. Nakış yünü olarak çeşitli renklerde DMC Colbert Nakış yünü ve bir kaç yerde de DMC Floş Satin iplik kullandım. Battaniye'de bir çok nakış tekniği uyguladım. Fransız düğümü, sap işi, Türk düğümü, zincir işi, iğne ardı ve cast-on gibi...

Yaklaşık 2 ay işlemesi sürdü. İşleme bitince çok sevgili maharetli annem pamuklu kumaş ile astarlayıp hazır fisto ile süsledi...

Şimdi minik sahibesine sıcacık uykularında eşlik ediyor ve battaniye misss gibi bebek kokuyor...

Tığ İşi Sap Tekniği Anlatımı ( İğne Ardı)

İğne Ardı Tekniği İle Bebek Battaniyesi Yapılışı çok güzel nakış ve dikiş örnekleri çıkarabileceğiniz sap işi yani iğne ardı tekniğinibu örgü bebek battaniyesini yaparak anlatmaya çalışacağız.Sizlere daha öncede çok güzel bebek battaniyeörnekleri paylaşmıştım.

Bebek battaniyemizin üzerinde kullandığımız kumaş pamuklu cinstendir.Bu kumaş üzerinde işlenmiş halde satılıyor zaten, onun için bu figürü kumaşa nasıl aktaracağım diye çok düşünmedim. Sevmiş olduğunuz bir deseni sizde alarak renklerinizi belirleyip bu örnekteki gibi işleyebilirsiniz.Örneğinizde canlı renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Battaniyemizin kenarlarını yuvarlak şık kumaşla resimdeki gibi çevirerek bebek battaniyemizi enfes şekle sokabilirsiniz.Sırada battaniyemizin bitmiş halini paylaşmaya buyrun ;

igne-ardi-teknigi-bebek-battaniyesi

sap-isi-teknikleri

igne-ardi-bebek-battaniyesi

Hoşçakalın.

Nalan Hanımın Yapmış olduğu bu bebek battaniyesinin daha ayrıntılı olarak KAYNAK linkten ulaşabilirsiniz. Bu güzel iğne ardı bebek battaniyesi anlatımı için nalan hanıma teşekkür ediyoruz.

Bayan Hobileri / Türkçe Öğretmeni

Tığ İşi Sap Tekniği Anlatımı ( İğne Ardı)

Bayan Hobileri Kurucusudur. Sorumlu Editör olarak çalışmakta olan Sevil Bozkurt DEMİRCİ, Türkçe Öğretmeni olmanın yanında başta Moda, Güzellik ve Kariyer olmak üzere birçok alanda yazılar yazmakta aynı zamanda bayanhobileri.com için yazılan diğer yazıları da koordine etmektedir.

Yün Nakışı Bebek Battaniyesi Modeli

Kullanılan Malzemeler:
Kumaş: Kaşmir Yün Kumaş 70x120 cm
DMC Colbert Nakış ve Goblen İplikler Yünü (2 Katı)
1 cm Astar, 20 cm Elyaf

Yün Nakışı Bebek Battaniyesi Yapımında Kullanılan Teknikler:
Rokoko Düğümü, Battaniye İlmeği, Fransız Düğümü, Sap İşi, Sepet (Hasır) Örgü, Sinek İşi, Örümcek Yıldız, Lazy Daisy, Düz Sarma, Verev Sarma, İğne Ardı, Balıksırtı, Tutturma İlmeği, Dokuma Yaprak Teknikleri Kullanılmış
attachment.php

attachment.php

yun-nakisi-bebek-battaniyesi-modeli-0.jpg

yun-nakisi-bebek-battaniyesi-modeli-1.jpg

alınt-ismek

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası