gittigidiyordan aldığım ürünü nasıl iade edebilirim / Satis kodu nedir?

Gittigidiyordan Aldığım Ürünü Nasıl Iade Edebilirim

gittigidiyordan aldığım ürünü nasıl iade edebilirim

gittigidiyor

• sitesinde çakma ürünler satılmasına izin veren online alışveriş portalı.
    hayatımda ikinci kez internetten alışveriş yaptım. adidas marka bir ayakkabı sipariş ettim ürün sahte çıktı. ama baya iyi imite edilmiş.
    ama iade sürecinde şükür problem yaşamadım. sanırım cayma hakkını ürüne onay vermeden önce yani para satıcıya geçmeden önce yapınca sıkıntı olmuyor.

• facebook'a kalaşnikof reklamı vermiş. evet, bildiğimiz kalaşnikof. oha bu ne lan diyip tıklıyosunuz ama üzgünüz, sayfa bulunamıyor.

bu nasıl bir kafa lan? dolandırıcılık resmen. kalaşnikof alacaktım ben çok istemiştim.

• aynı mağazadan peyderpey 4 tane avize aldım. en ucuzu tl. 4. avizenin bağlantılarını yaptığımda çalışmadı. satıcıya mesaj attım. "gönderin birebir değişim yapalim" dedi.

edit: değişim yapıldı.

• çakma ürün satan satıcılara karşı etkili bir müdahale ve önleme mekanizması gerçekleştirmediği sürece çok sayıda geri dönmeyen müşteriye sahip olacak satış platformudur.

öyle ki satıcının ürün sayfasında kullandığı görsel ve markayla gelen ürünün alakası yok. markalı ve kaliteli ürünün adını ve görselini kullanıp toptancıdan çok ucuza aldığı dandik ürünleri yollayan bir satıcıyla karşı karşıyayım an itibarıyla. iade sürecini başlatacağım ve muhtemelen sonunda param iade edilecek ama kaybedilen zamanın ve yapılan uğraşın telafisini yapamayacakları açık. bu nedenle bir sonraki alışverişimde tercihim olmayacağı kesin.

• g string ve fileli çorap siparişlerim ertesi günü geldi. burda yazılanların aksine çok çabuk ulaştım ürünlere.

• sahtekar saticilarini kollayan sahtekar bir site. müşteri ilişkilerine ulaşmak imkansız. sürekli sahte ürün satışı var. derdinizi kimseye anlatamıyorsunuz. beş seneden fazladır bu siteden ürün alırdım son zamanda iyice zıvanadan çıkmış.

hiçbir şekilde kullanılmasını tavsiye etmediğim internetten satış sitesi.

• testlerini prod'da yapmasalar iyi olur aslinda. konusu "tech test" filan olan mailler geliyor sonra, guluyoruz.

• bir kaç haftadır eşim bana gittigidiyor'dan bazı ürünler gösteriyordu, ben de gittigidiyor'dan alışveriş yapmak istemediği söylüyordum, en sonunda yenik düştüm ve 2 ürün sipariş ettim. sonrasında da neden gittigidiyor'dan alışveriş yapmak istemediğimi hatırladım.

gittigidiyor'un müşteri hizmetleri diye bir departmanı yok. yardım veya sıkça sorulanlar diye bazı sayfalar var ama bir kaç çok ciddi sorun var.

1 - sayfa dizaynları değişmesine rağmen yardım sayfaları hep aynı, değişen dizaynı takip etmiyor, bu sebeple geçersiz durumdalar.

2 - probleminiz olduğunda size yardım edecek kimse yok. doğrudan telefonla kimseyi arayamıyorsunuz, websitesinde de derdinizi yazacak bir iletişim bölümü yok.

bu sebeple gittigidiyor'dan sakın alışveriş yapmayın. gidin hepsiburada'dan alın ya da gittigidiyor'dan bulduğunuz ürünü satan mağazanın adresini bulun, gidin yerinden alın gelin.

• mesajlar sayfasında mesaj kutusunun altında "gönder" butonu yanında "formu temizle" diye buton koymuşlar.
    hangi yılda yaşıyorsunuz yahu? böyle bir buton mu kaldı? böyle bir butonu hâlâ "gönder" butonu yanına koyan tasarımcı yazılımcı mı kaldı.
    neyse ki fark ettim de tıklamadım yanlışlıkla yıl olmuş "formu temizle" yuh yani..
    (bkz: formu temizle) (entry tarihine dikkat! !)

• bugun gelen bir mesajla bir cok kategoride komisyon oranlari %15 e cekilmis, ebayin tirnagi olamayacak kadar rezil bir site. aylik + kargo cikaran bir saticiyim once ilan fiyatlarini yukselttiler, yetmedi reklam opsiyonuna zam yaptilar, oda yetmedi gizliden bazi kategorileri %13 komisyona bagladilar simdi de en cok satis yapilan kategorilerin komisyonunu %15 e cektiler. ınternetteki tum online araci sitelerde satis yapiyorum saticiyi bu kadar magdur eden baska bir siteyle karsilasmadim. 6 yildir ne cektigimi bir ben bilirim. verdikleri hizmet iyi olsa koymaz ama bok gibi hizmet verip bir de ebay koluyuz demeleri yok mu

• 1. Satıcısı FLO olan ürünler için iade süresi, ürün faturalanma tarihi iribari ile 30 gündür.

2. Farklı firmalardan aldığınız ürünlerde ise iade süresi 14 ve 30 gün olarak değişiklik gösterebilir.

3.Ürünlerinizi ÜCRETSİZ iade edebilmek için iade kargo kodu almanız gerekir. İade kargo kodu almak için “İade işlemini nasıl yapabilirim?” sorusundaki adımları takip edin.

4. Ürünlerinizi iade adımında gösterilen kargo firması ile iade edebilirsiniz.

5. Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

6. Kozmetik/ kişisel bakım ve iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş);

• Ambalajı açılmamış

• Denenmemiş

• Bozulmamış

• Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

7. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde ulaşırsa size geri gönderilecektir. Bu durumda ücret iadesi yapılmayacaktır.

Grupanda&#;dan herkese merhaba! Online alışverişin vazgeçilmez sitelerinden olan gittigidiyor&#;dan alışveriş yaptınız ürünle ilgili bir probleminiz var veya yasal olan cayma hakkınızı kullanmak istiyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Gittigidiyor iade işlemi nasıl yapılır? Hep birlikte bakalım.

1. Öncelikle ana sayfamızdan &#;hesabım&#; sekmesine tıklıyoruz. 

2. Hesabım sekmesi içinde bulunan &#;aldıklarım&#; sekmesine tıklıyoruz. 

3. Aldıklarım sekmesi içerisinde karşınıza satın aldığınız tüm ürünler çıkacaktır. Burada koruma süresi devam eden siparişleriniz görünecektir. İade yapmak istediğiniz ürün altında &#;iade/sorun bildir&#; butonuna tıklıyoruz. 

4. Burada karşınıza bir seçenekler listesi çıkacaktır. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçmelisiniz.

Bu seçenekler şunlar:

a) Farklı Beden Geldi: Eğer satın aldığınız ürün, farklı bir numara, farklı bir renk veya farklı bir numara ise bu seçeneği seçmelisiniz. 

b) Kusurlu Ürün Geldi: Paketiniz geldi ve aldığınız üründe kusurlar mevcut. Çizik, kullanılmış, veya bir parçasında problem mevcut vb. Problemler yaşıyorsanız bu seçenek ile iade etmelisiniz. 

c) Sahte Ürün: Satın aldığınız ürün sahte, taklit, replika ise bu seçenek ile iade işlemi başlatmalısınız. 

d) İade/Cayma Hakkı: İnternet alışverişlerine özel olan bu hak alıcıları korumak için çıkarılmıştır. İnternet alışverişlerinde satın aldığınız ürünleri koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade edebilirsiniz. Bu GittiGidiyor sitesine özel bir durum değil. Tüm online alışverişlerinizde bu hak kanunla korunmaktadır. (Kişisel kullanıma özel ürünler örn: emzik, iç çamaşırı, kullandıktan sonra hijyeni bozulan ürünler, poşeti açılmış dergi ve kitap, tüketilen ürünler için bu kanun uygulanmaz.) 

e) Teslim Alamadan Kapıda İade Edildi:  Ürün geldi ve kapıda teslim almadınız. Bu şekilde bir iade işlemi yapacaksanız bu seçeneği kullanmalısınız. 

d) Hasarlı Ürün Geldi: Bu seçenek ile gittigidiyor da iade işlemi yapacaksanız bilmeniz gereken bir kaç şey var. Satın aldığınız ürün kargoda zarar görmüş olabilir. Veya daha öncede de hasarlı gönderilmiş olabilir. Fakat bunu siz bilemeyeceğiniz için,  hasar görmesi muhtemel ürünlerinizi kargocu dan teslimi sırasında paketi açarak tutanak tutturmalısınız. Tutanak tutturmamanız halinde iade işleminiz satıcı tarafından red edilecektir. Ve iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

Bu seçeneklerden biri ile iade işlemi başlattığınızda sitem size otomatik olarak bir iade kodu oluşturacaktır. Bu kod ile ilgili kargo firmasına ürünü teslim ettiğinizde otomatik olarak iade işlemi başlayacaktır. İade kargo ücreti satıcıya aittir. Kesinlikle iade işlemi yaparken ücret ödemeyceksiniz.

ÖNEMLİ!!İade işleminizi yapmaya gittiğinizde, aldığınız iade kodu çalışmayabilir. Satıcı veya Gİttigidiyor ile iletişime geçin. Çalışmama Durumunda size satıcı kargo anlaşma kodu verilecektir. Bu anlaşma kodu ile iade işlemi yaparsanız iade kargo takip numarasını sisteme manuel girmeniz gerekir. Burası önemlidir. Çünkü iade kargo takip kodunu sisteme girmezseniz ücret iadeniz yapılmayacak ve para satıcıya aktarılacaktır . Siz hem üründen hemde paranızdan olacaksınız. 

İade işleminiz bitti. Artık ödediğiniz ücret iade edilecektir. Bugünlük bu kadar. Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle. Grupanda mutlu alışverişler diler. Şimdilik hoşçakalın. 

GittiGidiyor

Şikayetleriniz öncelikli olarak moderatörlerin kontrolüne sunulmaktadır. Bu kontrolün ardından redaktörlerimiz şikayetlerinizde hakaret, küfür, tehdit, taciz, aşağılama gibi rencide edici içerik barındıran; diğer kullanıcıların kişisel bilgilerinin ifşası, telefon numarası, e-mail adresi ve kurum bilgileri(e-mail, telefon, whatsapp, çalışan personel kişisel bilgileri vb) içeren; ayrıca, kişi veya grupların dinini, dilini, cinsiyetini, ırkını, etnik grubunu, milliyetini küçük düşüren şikayetlerin moderatör onayından geçmeyeceğini, hakaret, küfür ve tehdit gibi kullanılan kelimeler yerine *** şeklinde boşluk bırakılarak yayın yapılacağını lütfen unutmayın.

Bilindiği üzere, başkalarını veya onların mallarını, iş ürünlerini, fiyatlarını, faaliyetlerini veya ticari işlerini yanlış, yanıltıcı veya gereksiz yere incitici açıklamalarla kötülemenin Türk Ticaret Kanunu maddesinde de belirtildiği gibi yasal olarak yaptırımları vardır. Kişiyi rencide eden, toplum içinde değersizleştiren fiiller hakaret olarak kabul edilip Türk Ceza Kanunu kapsamında cezai yaptırımları mevcuttur. Şikayetçi tarafından yazılan tüm şikayetlerin yasal kurallar çerçevesinde hazırlanması esas olup, yasal kurallara uymayan şikayetleri kötüçıktı.com tarafından yayınlanmayabilir. Yayınlanması halinde hukuki ve cezai yaptırımların tamamı şikayetçi üzerinde doğacağını hatırlatır, kötüçıktı.com'un hiçbir şekilde sorumluluğu bulunmamakta olup, redaktörlerimizin kontrol etmesi yasal uygunluğu anlamında herhangi bir taahhüt ya da hukuka uyarlılığı konusunda bir sorumluluk atfetmez. Anlam bozukluğu olması ve şikayetin anlaşılmaması halinde şikayet eden tüketiciye tekrar gönderilir ve düzeltmesi istenir.

Kötüçıktı.com, metin içinde imla ve dilbilgisi kuralları için düzeltme yapmak dışında, metine eklemeler yapmadan sadece uygunsuz içerikleri *** şeklinde sansürleyerek veya metinden çıkararak yayına alabilir. Şikayet başlığında sansürleme sonrasında anlamlı bir metin kalmadığı veya sadece firma adı gibi şikayet içeriğini açıklamadığı durumlarda, içerikten anlamlı bir kısım şikayet başlığına değiştirilmeden kopyalanarak yayına alınabilir.

Kötüçıktı.com sadece aracı konumunda olup, şikayetçinin yazdığı metinin tüm sorumluluğu şikayetçi ya da firmaya ait olmakla birlikte gerçekliği, kullanılan ifadeler, görsel ve metinlerde paylaşılan kişisel bilgilerin yasal sorumluluğu şikayetçiye aittir.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası