mamas papas sola adaptör / İkinci El Mamas & Papas Fiyatları Modelleri Kampanya

Mamas Papas Sola Adaptör

mamas papas sola adaptör

Bebek arabası seçmek bu dönemde en zorlandığımız konu oldu. Ve bu dönemde baba adayının da bu kadar işin içinde olduğu tek konu :)

Mevzu biraz karışık kabul etmek lazım. Ben yaklaşık 15 gün bu konuda yazılmış tüm makaleleri, blogları, yorumları okuyarak derin bir araştırma yaptım. Etrafımda tüm yeni annelerin hangi markayı kullandıklarını ve yorumlarını aldım. Verilecek ücretler çok yüksek olunca ve konu uzun vadeli bir karar olunca iyice düşünmek gerekli.

İlk defa bu işlere girenler için ön bilgi:

Travel set: İçinde herşeyi olan (gereksiz parçalar da dahil) oldukça yüksek ücretli olan setler.

Portbebe: Sadece birkaç ay kullanılabilen, bana göre gereksiz ama çok havalı duran bir parça.

Ana kucağı: Yenidoğandan itibaren belli bir aya kadar kullanılabilen (genellikle ay) hem arabaya uyumlu olan hem de kendi aracınızda bebek koltuğu olarak kullanabileceğiniz benim için en önemli ve kritik olan parça. (Ana kucağı hikayesini ayrı bir yazıda daha detaylı bahsedeceğim.)

Bebek arabası şasisi: Ana kucağı, port bebe ve oturma ünitesinin hepsinin monte edilebildiği, süspansiyonlu, frenli ana parça.

Bir bebek arabası alayım, büyüyene kadar aynı arabayı kullanayım deme şansınız maalesef yok :) Yani bir bebek arabası seçmekle iş bitmiyor, seçtiğiniz bebek arabasına uygun olacak ana kucağını da almanız gerekiyor.  Ya da benim gibi tam tersini; önce ana kucağını daha sonra ona uygun bebek arabasını da seçebilirsiniz :D

Öncelikle kriterlerinizi belirlemeniz lazım;

-Bebek arabası için ayırdığınız ücret skalası nedir? TL

-Bebek arabasını konforu ve kullanımı mı daha önemli yoksa markası ve gösterişli olması mı? KOLAY KULLANIM

-Anne olarak tek başınıza kullanım süreniz daha mı fazla olacak? EVET

-Çok gezen bir aile misiniz yoksa şehir içinde kullanım yapacak bir aile mi? GEZMEK ÖNEMLİ!

-Aracınızın bagaj kapasitesi ne kadar? BÜYÜK

-Sürekli yanınızda olacak bir yardımcı/bakıcı olacak mı? HAYIR

Bu sorular böyle uzar gider ancak ilk 3 soru çok önemli!

*Genel olarak bu bebek arabası olayının sürdürülebilir olmadığını düşündüğümden ve herkesin sonunda baston puset kullandığını gördüğümden bütçemi az belirliyorum TL.

*Benim için bebek arabasının havalı görünmesi ve markasının piyasa yapması (böyle istekleriniz varsa yazının bundan sonrası size boş gelecektir ;) ) umrumda değil, önemli olan kendi başıma dışarı çıktığımda benim hayatımı zorlaştırmaması!

*İzinde olduğum süre boyunca ( ay) özgürlüğümü kısıtlamamalı. Aracım olmadığı ve taxi kullanacağım için hafif, güvenli ve tek elimle katlayabileceğim türdün olmalı. Ayrıca yarın bir gün baston pusete geçtiğimizde buna verdiğim paraya acımamalıyım.

Uzun araştırmalarımda incelediğim – sadece güvenlik ve kalite kriterlerimden geçen- birkaç marka var zaten kısaca anlatayım.

Aşağıdakilerin tamamı oturma ünitesi çift yönlü kullabilme imkanı sunan, tekerleri derece dönebilen,tekerleri sökülebilen, tentesi geniş olan, şasisi ve süspansiyon sistemi teknolojik olan, oturma ünitesinde 5 nokta emniyet kemeri olan seçeneklerdir.

Concord Neo Bebek Arabası: Concord neo ana kucakları güvenlik seviyesi anlamında fark yaratıyor ancak şasisi oldukça ağır. (Şasi Ağırlığı: 7,4 kg., Oturma Ünitesi Ağırlığı: 3,2 kg., Toplam ağırlık: 10,6 kg.) Kapatması bana pek pratik gelmedi ayrıca kapandığında çok fazla yer kaplıyor. Oldukça ağır olmasının yanında bütçemi oldukça aşıyordu ancak marka oldukça ortopedik ve güvenli.

Concord Neo modelini ikinci el alma fikrine de sıcak baktığım için araştırma yaptım ancak güvenilir birşeye denk gelemedim. Ayrıca ikinci el TL ye araba alacağıma başka markanın sıfırını alırım diye düşündüm.

Concord Neo adaptörlerler ile MaxiCosi anakucağı ile uyumlu hale gelebiliyor.

seafoodplus.info

Inglesina Trilogy ise alınabilecek en kaliteli ve en kullanışlı arabalardan biri. Diğerlerinden farkı daha hafif ve kapandığında baston puset gibi oldukça az yer kaplaması. Ancak fiyat skalası TL civarında.

seafoodplus.info

Aracı dar olanlar ve bu ücreti gözden çıkaranlar Trilogy modelini kaçırmamalı. Ayrıca tek elle açma kapama imkanı gerçekten çok iyi çalışıyor.

Bebek arabası arayışımda favorim diyebilirim Inglesina Trilogy için.

Peg Perego Book 51 Sportivo Jet Travel Sistem Bebek Arabası: İtalya’da üretilmiş nadir arabalardan. Oldukça kaliteli ve TL civarında. 10,8 kg. Oldukça şık görünüyor. Diğerlerinden ayıran özellik ise anakucağı/oto koltuğunun ADAC testlerinden geçmiş olması. Bu kadar bütçe ayırsaydım eğer hiç düşünmeden alırdım.

Hem portatif, hem hafif, hem güvenli, hem de ucuzunu bulma şansımız olmadığından ve bagajımız büyük olduğundan, portatiflik bizim için ikinci planda kaldı. Anakucağı/oto koltuğu olarak MaxiCosi city almaya karar verdiğimiz için arabanın uyumlu olması gerekiyordu ve bütçe olarak TL civarında olması gerekiyordu.

Son ikiye bıraktığım seçeneklerim: Mamas&Papas Sola 2 Chrome ve Joie Chrome.

Oturma ünitesi çift yönlü kullanılabilen, Maxicosi city ile uyumlu olan, süspansiyon sistemi eşimin onayından geçmiş ve fiyatları diğerlerine göre daha makul… Aslında görünüş olarak ikisi de aynı gibi. Mamas papas parlak şasi ile biraz dikkat çekiyor. Kolisinin içinde yağmurluk çıkıyor. Başka da pek bir farkı yok fiyatları dışında.

Bir süre bekledik bu iki arabadan biri indirime girsin diye. Mart ayında E-bebek te indirime denk gelince TL ye Joie Chrome bebek arabasından aldık. TL ye de anakucağını alınca TL ye bu işi çözmüş olduk.

Umarım işinize yarar bilgiler yazabilmişimdir.

Bu karar da kolaylıklar dilerim.

Merve

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir