dalda yapı market iş başvurusu / Kurumsal - İş İlanları | Koçtaş

Dalda Yapı Market Iş Başvurusu

dalda yapı market iş başvurusu

İnşaat İşçisi CV Özgeçmişiniz İçin Örnekler ve Şablon

İster büyük bir inşaat firmasına, ister küçük bir şirkete iş başvurusu yapıyor olun, CV’nizin etkili ve mükemmel olması halinde diğer işçi adaylarını geride bırakma şansınız yüksek. CV’niz ile iş verene yalnızca deneyimlerinizi değil sahip olduğunuz yetenekleri ve becerileri de anlatma şansınız var. Bu nedenle özgeçmişinizi hazırlarken dikkatli ve özenli olmalısınız.

İş hayatının bu başdöndürücü hızdaki değişimine bir inşaat işçisi olarak ayak uydurmakta zorlandığınızı düşünebilirsiniz. Fakat bu yazımızda sizler için hazırladığımız inşaat işçisi CV örnekleri ile yardımınıza koşuyor olacağız. Daha önce hiç CV hazırlamadıysanız ya da bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, bu yazıdan yararlanabilirsiniz.

Her işçinin belli bir alanda uzmanlaşmış olabilceğiniz düşünerek, kendi özelliklerinizi vurgulayın. Örneğin deneyimli bir sıvacı olabilirsiniz ya da tuğla döşemede yeteneklisinizdir. İşi elde etmek için kendiniz hakkında bilgi verirken neler yazmanız gerektiği, CV’nin genel yapısı, yazı dili ve daha pekçok noktaya bu rehberde değineceğiz. Şimdi inşaat işçisi CV’si için bir örnekle başlayalım.

İçindekiler

İnşaat İşçisi CV  Örneği

Adnan Yalçın
İnşaat İşçisi

adnanyalcı[email protected]
Bakırköy / İstanbul

Hakkımda: Lise eğitimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra önce bir dekorasyon firmasında çırak olarak işe başladım. Ardından aralarında Arel İnşaat ve Sanayi A.Ş de dahil olmak üzere büyük inşaat firmalarında hem sözleşmeli hem kadrolu işçi olarak 15 yıl çalıştım. Okuldan, yazlık sitelere ve apartmanlara kadar çok çeşitli binalarda deneyim sahibiyim. Ustalarım ve inşaat mühendisleri tarafından hem zamanı iyi kullanabilme hem de el becerilerimin gelişkinliği nedeniyle övgü dolu sözler aldıfunduszeue.infoçen yıl Saraç Akademi’de sınava girerek İnşaat İşçisi Mesleki Yeterlilik Belgesi aldım. Mesleğimde kendimi daha da geliştirmek ve çalışacağım şirkete yararlı olmak için yeni bir görev almaya hazırım.

İş tecrübelerim:

Say Dekorasyon Hizmetleri
Boyacı çırağı
&#;
Bakırköy / İstanbul

• Boya ustasıyla birlikte şantiyeye giderek boya ve badana için gereken hazırlıklara yardım ettim.
  • Çıraklığım süresince 50’den fazla binanın boya ve badana işlerine yardım ettim.
  • Boyaların karıştırılması ve yeni renkler elde edilmesini öğrendim ve uyguladım.
  • İş yerine gelen müşterilere bilgi verdim.

Tam İnşaat Ticaret Limited Şirketi
İnşaat İşçisi
&#;
Florya / İstanbul

• Her sabah şantiye ortamını düzenleyip çalışmaya uygun duruma getirdim.
  • İnşaat yapımında kullanılacak olan ekipmanı hazırladım.
  • İş bitiminde çalışma ortamını ertesi güne hazır halde bıraktım.
  • Ahşap kalıp işlerinde çalışan ustaya malzeme getirip götürdüm ve kalıp işlerine yardım ettim.
  • Betonarme demirciliği için kullanılacak demirleri şantiyeye taşıdım.
  • Demirlerin montaj işlerini yaptım.
  • Betoncuya malzeme taşıyarak yardım ettim.
  • Duvar örme işi yaptım.
  • Sıva işlerinde sıvacıya yardımcı oldum.

Arel İnşaat ve Sanayi A.Ş
İnşaat İşçisi
&#;
Beylikdüzü / İstanbul

• Her sabah şantiyeyei işe hazır hale getirdim.
  • İşçi ve ustaların kullanacağı tüm ekipmanı hazırladım.
  • Ahşap kalıp işleri için ustalara malzeme taşıdım ve kalıp işlerinde onlara yardımcı oldum.
  • Demir işleri için gerekli olan demirin alana taşınmasına yardım ettim.
  • Demirlerin montaj işlerini yaptım.
  • Betoncuya gerekli olan malzemeleri taşıdım.
  • Her günün sonunda çalışma ortamını düzenleyerek ertesi güne hazır halde bıraktım.

Eğitim
Bakırköy Anadolu Meslek Lisesi
&#;
İstanbul

Sertifika
Saraç Akademi
İnşaat İşçisi Mesleki Yeterlilik Belgesi

İstanbul

Yabancı Diller
İngilizce (Başlangıç seviyesi)

Beceriler

• Güvenlik protokollerine hakimlik
  • Yaygın el aletlerinin kullanımı
  • Duvarcılık
  • Fayans döşeme
  • Beton şekillendirme
  • Yıkım yapma
  • Boru döşeme
  • Demir montajı
  • Marangozluk
  • Boya ve badana
  • Alçıpan montajı
  • Çerçeveleme
  • Çatı kaplaması
  • Matematikte yeterlilik
  • Teknolojiye aşinalık
  • El ve göz koordinasyonu
  • İletişim becerileri
  • Problem çözme becerisi
  • Ekip ruhuna uygunluk
  • Bedensel güçlülük
  • Güvenilirlik
  • Dayanıklılık
  • Stresli altında çalışabilme

Ek Bilgiler

• C sınıfı sürücü belgesi
  • Talep edildiği takdirde referans sunulacaktır

İnşaat İşçileri İçin İş Oranları ve Maaşları

Türkiye Çalışma Bakanlığı’nın Ağustos tarihli verilerine göre ülkemizde özel sektörde toplam bin 87 tane inşaat işçisi çalışmaktadır. İnşaat sektörünün her geçen gün büyümeye devam etmesiyle bu rakamın kısa sürede daha da artacağı düşünülüyor. Bu nedenle inşaat işçileri için zaman içerisinde yeni iş olanaklarının da açılacağını söyleyebiliriz.

İnşaat işçisinin maaş oranları çalıştığı kuruma göre farklılık gösterse de bölgegündem&#;in haberine göre en düşük maaş Tl iken en yüksek maaş ise TL’dir. Ayrıca bir işçinin maaşının onun ne kadar deneyime ve yeteneğe sahip olduğuyla da ilgisi bulunduğunu unutmamak gerek.

İnşaat İşçisi CV’si Nasıl Yazılır?

CV yazmak gözünüzde büyüyor mu? Nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Endişe etmenize gerek yok. Hazırladığımız bu yazıyı dikkatlice okuduktan sonra bunun sandığınız kadar zor olmadığınız, yalnızca belli başlı kurallara dikkat ederek dakikalar içinde kendinize iyi bir özgeçmiş hazırlayabileceğinizi göreceksiniz.

Unutmamalısınız ki artık tüm iş dünyasında meslek ayırt etmeksizin, başvurular CV ile yapılıyor. İster uzun yıllar bu sektörde dirsek çürütmüş kıdemli bir işçi olun isterseniz ilk kez iş başvurusu yapacak deneyimsiz bir işçi olun, önünde sonunda sizden CV istenecektir. O halde iyi bir CV nasıl yazılır, adım adım inceleyelim.

CV’nin Yapısı ve Tasarımı

Her CV belli bir düzen içinde sayfada yer almalıdır. Gelişigüzel ve düz bir yazı halinde hazırlanan özgeçmişler, deneyiminiz ve eğitiminiz ne olursa olsun göz ardı edilecektir. Bu nedenle öncelikle CV’nizin yapısının şu sıralama ile oluşmasına dikkat edin:

• CV başlığı
  • Özet (Hakkımda kısmı)
  • İş tecrübeleri
  • Eğitim Bilgileri
  • Beceriler
  • Ek Bilgiler

Bu düzene uyduğunuz sürece ve vereceğiniz bilgileri kısa, net ve maddeler halinde sıraladığınız sürece iş verenin dikkatini çekecektir. Başvurduğunuz pozisyon için en uygun aday olduğunuzu göstermenin ilk yolu CV’nizdir. Bu konuda zorlanacağınızı düşünüyorsanız, sitemizdeki hazır CV şablonlarından birini indirerek özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.

CV Fromatını Belirleyin

Format, bir CV’nin içeriğinin nasıl verilemsi gerektiğini düzenler. Dünya genelinde üç tür format kullanılmaktadır:

• Ters kronolojik format: İş deneyimlerinizin ve eğitimlerinizin son tarihten başlayarak geriye doğru sıralandığı format.
  • Fonksiyonel format: Yeteneklerin ön plana çıkmasını sağlayan ve bu bölümleri vurgulayan format türüdür. Tarih sıralaması eskiden yeniye doğru yapılır. Fakat profesyone özet ve becerile kısmına önem verilir.
  • Hibrit format: Yukarıdaki her iki formatın özelliklerinin birleştirilerek daha etkili bir CV hazırlanmasına yarar.

Bu formatlardan birini seçerek işe başlayabilirsiniz.

Başlık Nasıl Yazılır?

CV’nizin ilk bölümü başlıktır. Bu bölümde adınız, soyadınız, meslek ünvanınız, iletişim bilgileriniz ve eğer kullanıyorsanız Linkedin profilinizin bir linki yer alır. Başlık kısmında verdiğiniz bilgilerde yanlışlık yapmanız halinde, olası bir iş görüşmesine çağrılma durumunuzda size ulaşılamayacağı için, dikkatli yazmanız gerekir. Ayrıca başlık kısmında açık adresinizi vermenize de gerek yoktur. Bu CV’nizi gereksiz yere uzatacaktır. Açık adresinizi, iş veren talep ettiği takdirde sunabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir başka konu da başlıkta gereksiz bilgilerin yer almaması. Örneğin medeni durumunuz, siyasi eğiliminiz, tuttuğunuz futbol takımı vs.

Doğru Başlık Örneği

Ahmet Dere
İnşaat İşçisi

[email protected]
Bakırköy / İstanbul

Yanlış Başlık Örneği

Ahmet Dere
İnşaat İşçisi

[email protected]
sokak no: 8 d:2
Bakırköy / İstanbul
Evli
İki çocuk babası

İş Tecrübelerinizi Yazın

İnşaat işi zor olduğu kadar zahmetli ve sabır gerektiren bir iştir. Deneyimli biri için ise uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve ustalık vardır. İşe başladığınız ilk günden itibaren hangi inşaatlarda çalıştığınızı ve buralarda ne işler yaptığınızı sıralayın. Bunu seçtiğiniz formata uygun biçimde tarih sırasına koyun. İş verenler için deneyimli adaylar daima üst sıralarda yer alır unutmayın.

Ama deneyiminiz yoksa ve ilk kez iş başvurusunda bulunacaksanız yine de endişelenmeyin. Çırak olarak çalıştığınız işler ya da kendinizi geliştirmek için katıldığınız kurslar varsa, bunları deneyim olarak CV’nize ekleyebilirsiniz.

Deneyimli Bir İnşaat İşçisi İş Tecrübesi Bölümü

TMC İnşaat
İnşaat İşçisi
&#;
İstanbul
  • Günlük olarak şantiyenin çalışma ortamının hazırlıklarını yaptım.
  • İnşaatta kullanılacak tüm araç gereç ve malzemeyi hazırladım.
  • Eksilen malzemeleri bildirdim
  • Yeni gelen malzemelerin ustalara taşınmasına yardım ettim
  • Sıvacıya malzeme taşıdım ve sıva işinde yardım ettim
  • Boru döşedim
  • Tesisatçıya yardım ettim
  • Demir montajladım
  • Duvar örme işi yaptım
  • Ahşap döküm için ahşap ustasına yardım ettim

Deneyimsiz Bir İnşaat İşçisi İş Tecrübesi Bölümü

Gönül İnşaat Ltd. Şti.
İnşaat İşçisi
&#;
  • Şantiye şefinin direktiflerini yerine getirdim
  • Her sabah şantiyede bana verilen görevleri eksiksiz tamamladım
  • Yardım gereken tüm diğer işçilere yardım ettim
  • Malzeme taşıma işlerine yardım ettim

Eğitim Bilgilerinizi Yazın

İnşaat işçisi olmak için özel bir eğitim alınmasına gerek olmasa da meslekte yeterliliğinizi kanıtlamak için bazı kurslara gidip sınavlara giderek sertifika sahibi olabilirsiniz. Kendini geliştirmek ve işinde ilerlemek isteyen işçiler için açılmış birçok kurs bulunuyor. ÖZellikle inşaat içindeki güvenlik önlemleri gibi konularda da bilgi edinmenizi sağlayacak bu tarz eğitimler aldıysanız, bunları CV’nize dahil edin.

Eğer bu konuda eğitiminiz yoksa lise ya da ilk öğretim bilgilerinizi de girebilirsiniz. Unutmayın, bir iş veren için tecrübe kadar eğitim de önemlidir.

Örnek:

Barbaros Akademi
İnşaat İşçisi Mesleki Yeterlilik Belgesi

İstanbul

Örnek 2:

İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İnşaat Teknolojileri Alanı

Ankara

Becerilerinizle İş Vereni Etkileyin

İnşaat işçisi olmak beceri ve ustalık gerekitren bir iş dalı. El becerileri, göz becerileri, matematik hesap becerileri ve çok daha fazlası gerekli. Tam gün hem bedenen hem kafaca yorularak çalışan işçilerin güçlü, dayanıklı, takım çalışmasına yatkın ve üretken olmaları da gerekir. Eğer tüm bu özellikleri taşıdığınıza inanıyorsanız, bunun yanı sıra mesleki olarak özel yetenekleriniz de varsa iş vereniniz bunları bilmekten memnunluk duyacaktır.

Beceriler için örnek:

Mesleki Beceriler
  • Beton döküm
  • Sıva yapma
  • Demir montajı
  • Boya badana
  • Tesisat işleri
  • Yıkım yapma
  • Fayans döşeme
  • Alçıpan montajı
  • Çatı kaplama
  • Boru döşeme

Sosyal Beceriler

• El ve göz koordinasyonu
  • Fiziksel dayanıklılık
  • İstikrarlılık
  • Pratiklik
  • Takım çalışmasına yatkınlık
  • Matematiksel hesap becerileri
  • Stres altında çalışabilme
  • İletişim becerisi
  • Çözüm üretebilme

Ek Bilgilere Ne Yazmalısınız?

İnşaat işçisi herhangi bir işe başvuracağı zaman CV’sine yalnızca iş tecrübelerini ve eğitimini değil bunun dışında işi almasını destekleyeceğine inandığı başka bilgileri de yazmalıdır. Bu bilgiler referanslar, ilgi alanları, kullandığı bilgisayar programları, sertifikalar, ödüller ve buna benzer bilgiler olabilir.

Bu bilgileri ayrı başlıklar altında toplayabileceğiniz gibi, ek bilgiler başlığı altına sırasıyla da yazabilirsiniz.

Örnek:

Ek Bilgiler:

• C sınıfı sürücü ehliyeti sahibiyim
  • Microsoft Office programlarını kullanabiliyorum
  • Referans sunabilirim

Fotoğraf Ekleyin

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde işe alım uzmanları bir CV’deki fotoğrafa bakarak, o adayın iş için uygun olup olmadığını anlayabiliyorlar. Yüz ifadesi, duruşunuz, bakışınız bunda etkili olabilir. Bu nedenle neredeyse şirketlerin tamamı fotoğraflı CV tercih ediyor. CV fotoğrafının elbette işe uygun ciddiyette olması önemli.

Başvuru için çektireceğiniz fotoğraf vesikalık büyüklüğünde, sade bir arka planla çekilmiş ve omuzlarınızdan yukarısını gösteriyor olmalıdır. Ne çok gülümsemeli ne de sert bakışlar atmalısınız. Ayrıca özel yaşamınızı yansıtan sosyal medya paylaşımlarınızdan aldığınız otoğrafları CV’de kullanmamalısınız. Bu profesyonel olmaz. Avatar, karikatür gibi resimler de CV için uygun değildir.

Batı ülkelerinde uzun bir süre önce CV’lerde fotoğraf bulunması şartı kaldırıldı. Hatta bazı Avrupa ülkelerinde yasaklandı. Fakat ülkemizde durum böyle olmadığı için CV’nize bir fotoğraf eklemenizde fayda var.

CV&#;nizi Optimize Etmek İçin İpuçları

CV’nizi yazıp bitirdikten sonra öncelikle kontrol etmeli ve aşağıya sıralayacağımız ipuçlarını düşünerek yeniden gözden geçirmelisiniz.

• CV kısa ve öz olmalı. Yaşam öykünüzü değil, işle ilgili deneyimlerinizi, eğitiminizi ve becerilerinizi aktarıyorsunuz. Günümüzde kimsenin uzun hayat hikayeleri okumaya zamanı yok. Bu yüzden ekonomik olun ve önemli bilgilerin dışında gereksiz hiçbir şey yazmayın. Mümkünse bir sayfayı geçirmeyin.
  • İmla hatası yapmayın. Ne olursa olsun, herhangi bir iş veren CV’si imla hatalarıyla dolu bir adayı ciddiye almayacaktır. Bu hem özensiz hem de bilgisiz olduğunuz izlenimini yaratabilir. Gerekirse CV’nizi yazdıktan sonra bir arakdaşınızdan gözden geçirmesini isteyin.
  • CV’niz için uygun formatı seçin. Mesleğinizin ve sizin özelliklerinizi en iyi yansıtacak formatı bulun ve CV’nizi bu formata göre yazın.
  • Sıradışı yazı karakterleri kullanarak CV’nizin okunmasını zorlaştırmayın. Tam tersine okunması kolay olan Arial, Times New Roman gibi geleneksel yazı fontlarını kullanın.

📌İpucu: Artık CV’ler dijital ortamda içindeki anahtar kelimeleri tarayarak, olmayanları eleyen bir sistem tarafından kontrol edilmektedir. Aday Takip Sistemi adı verilen bu sistemde, iş ilanında belirtilen özelliklerin CV’nizin içinde kelime olarak varolup olmadığına bakılır. Eğer bulunamazsa, CV’niz işe alım uzmanlarının eline ulaşmadan sistem tarafından otomatik olarak elenir. Bu nedenle iş ilanlarını dikkatlice okuyup, aranan özellikleri CV’nizin beceriler ya da profesyonel özet kısmına ekleyebilir, şansınızı artırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar kullanmayı bilmiyorum. CV’mi el yazıyla yazsam olur mu?

Artık başvurular çoğunlukla dijital ortamda e-posta yoluyla yapılıyor. Daha kolay iş bulabilmeniz açısından CV’nizi Word programında bilgisayarda yazmanız önemli. Bunu sizin adınıza yapması için bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

CV’mi imzalamalı mıyım?

Hayır buna gerek yok. Ama bir ön yazı hazırlayı CV’nizin önüne ekleyecekseniz, yazının altına imza atabilirsiniz.

yılından beri yapı market alanında uzmanlığı ile öne çıkan Tekzen, kaliteli ürünleri ve uzman kadrosuyla müşterilerine benzersiz bir hizmet sunmaktadır. Yerli sermayeye olan güçlü bağıyla dikkat çeken Tekzen, İstanbul Merter’de açtığı ilk şubesinden bu yana yüzlerce çeşit ürüne ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Kendin yap (do it yourself) kültürünü benimseyen Tekzen, günümüzde online alışveriş sitesi üzerinden kullanıcılarının ihtiyaç duyabileceği her türlü ürüne son derece kolay bir erişim sunmaktadır. Tekzen bir yandan internetten alışveriş sürecini son derece rahat bir hale getirirken profesyonel desteğinin yanında akılcı çözümler de sağlamayı amaçlamaktadır. Türkiye’de ev güzelleştirme merkezi denilince ilk akla gelen marka olan Tekzen, onlarca farklı markanın ev, ofis ve bahçe başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında kullanılmak için ürettiği mobilya, inşaat malzemeleri ve ev dekorasyon ürünleri ile adından söz ettirmektedir. Tekzen uygun fiyatlı ürünlerini ülkenin dört bir yanına ulaştırmayı kendine hedef edinmesinin yanı sıra, hızlı teslimat farkıyla kullanıcı memnuniyetini gözetip kolay iade olanağı da tanımaktadır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası