wifi kapalıyken telefon çekmiyor / Kablosuz bağlantı üzerinden çağrı yapma - Telefon uygulaması Yardım

Wifi Kapalıyken Telefon Çekmiyor

wifi kapalıyken telefon çekmiyor

Merhaba karadag87,

Yaşanılan sorun için; "Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Şebeke modu > 4.5G (otomatik bağlantı)" seçilmelidir.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Sorun hala devam ediyorsa lütfen bilgilerinizi yedekleyerek en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

Telefonum çekmiyordu

Bu makaleyi yazan ben Türkiye’nin büyük şehirlerinden birinde kalıyorum. Hatta evim 7. katta. Kullandığım hat ise Turkcell. Maalesef ki telefonum sadece balkonda çekiyordu.

Birisi ile konuşma yapmak için mutlaka balkona çıkmam gerekiyordu. Ya da evin belirli yerlerinde mesela oturma odamın cam kenarında cihazım çekiyordu.

Sorunu telefonda aradım

Sorunun telefonum ile ilgili olduğunu düşündüm. Bundan dolayı da yeni bir telefon satın aldım. Ama maalesef ki telefonun çekmeme ya da konuşurken telefonun kapanma sorunu devam etmeye başladı.

En kötüsü ile çok önemli bir konu konuşurken karşı tarafın sesin gelmiyor cümlesini kurmaya başlamasıydı.

Başka bir operatörden hat satın aldım

Konuşmalarım kesilmeye devam etmesi üzerine Vodafone’dan bir hat satın aldım. İkinci telefonumda ise bu hattı kullanmaya başladım. Ama yine maalesef ki evimde telefonum çekmiyordu. Aslında çekiyor ama tam konuşma sırasında birden 1 dişe düşüyor ve ne zaman kesileceği belli olmuyordu.

Binanın altyapısını ve krokisini incelemeye başladım. Yaşamakta olduğum bu şanssızlığın sebebinin en üst katta izolasyonlu çatının altında olmam ve aynı zamanda asansör aralığından kaynaklı olduğunu öğrendim.

Çözüm ne peki?

Telefonu değiştirmek çözüm olmadı. Yeni hat kullanmakta çözüm olmadı. Ya bu evden taşınacaktım ya da kar kış demeden balkonda konuşmaya devam edecektim. Ya da yaz günlerinde tüm özelimi kaldığım sitedeki komşular ile paylaşacaktım.

İzlediğim bir video

Genç bir teknoloji tutkunu tarafından çekilmiş olan ve aşağıda paylaştığım video çok severek satın aldığım evimde kalmamı sağladı. Başlığı da öyle güzel atmış ki. Telefonunuz her yerde full çeksin. Wi-fi arama özelliği nasıl açılır?

Vowifi nedir?

Vowifi, wi-fi üzerinden görüşme yapma imkanı veren bir hizmet. Yani evinizde bulunan interneti şebeke ağı gibi kullanabiliyorsunuz. Yeter ki evinizde internet olsun. Ve telefonunuz bu internet ağına bağlı kalsın. Ve tabii wifi arama özelliğini açın.

Wifi arama özelliği nasıl açılır?

Yukarıda paylaşmış olduğum videoda iPhone akıllı telefonlarda wi-fi arama özelliğinin nasıl açıldığı anlatılmakta. Android cihazlarda bu özelliğin nasıl açıldığını öğrenebilmek için ise aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kullanmakta olduğum telefonların markası Samsung ve LG. Her ikisi de android. Sadece yukarıda izlemiş olduğum video sayesinde bu özelliği açtım. Evimde kullanmakta olduğum internet ise 100 Mbps. Şu anda wi-fi ile aramayı açmamdan dolayı sorunsuz bir şekilde evin her yerinde görüşme yapabiliyorum.

Bütün bunlarla birlikte telefonunuzun çekmemesinin sebebi donanımsal bir arıza olabilir. Bunun için ise teknisyen müdahalesi gerekmektedir.

iPhone'unuzda arama yapamıyor veya alamıyorsanız

iPhone'unuzda belirli ayarlar açıksa, yazılımınız güncel değilse veya ağınızla ilgili bir sorun varsa arama yapamayabilir veya alamayabilirsiniz.

Operatörünüzle irtibat kurun

Operatörünüzle irtibata geçerken şunlara dikkat edin:

• Hesabınız, iPhone'unuzu kullanabileceğiniz şekilde ayarlanmış olmalıdır.
  • Serviste yerel kesintiler olmamalıdır.
  • Hesabınızda faturayla ilgili bir engelleme olmamalıdır.
  • Operatörün sisteminde aramalarınızla ilgili hatalar olmamalıdır.

Ayarlarınızı kontrol edin

iPhone'unuzda arama yapamıyor veya alamıyorsanız her adımdan sonra test ederek şu adımları uygulayın.

Ağ ayarlarınızı kontrol edin

1. Ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Ayarlar > Genel > Aktar veya iPhone'u Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne gidin. Bunu yaptığınızda Wi-Fi şifreleri, tercih edilen ağlar ve VPN ayarları da dahil olmak üzere mevcut tüm kayıtlı ayarlar silinir.
  2. Başka bir konumdan arama yapmayı veya aramaları yanıtlamayı deneyin.

iPhone ayarlarınızı kontrol edin

1. Uçak Modu'nu açıp kapatın. Ayarlar'a gidin ve Uçak Modu'nu açın, beş saniye bekleyin, ardından bu ayarı kapatın.
  2. Rahatsız Etme ayarını kontrol edin. Ayarlar > Odak > Rahatsız Etme'ye gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun. iPhone veya iPad'inizde Odak'ı kullanma hakkında bilgi edinin.
  3. Engellenmiş telefon numaraları olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar > Telefon > Engellenen Kişiler'e gidin.
  4. Arama Yönlendirme ayarını kontrol edin. Ayarlar > Telefon > Arama Yönlendirme'ye gidin ve bu ayarın kapalı olduğundan emin olun.
  5. Bilinmeyen Arayanları Sessize Al ayarını kontrol edin. Ayarlar > Phone > Bilinmeyen Arayanları Sessize Al bölümüne gidin. Bu ayar açıksa sizi arayan bir kişinin aramasının sessize alınmaması için bu kişinin, Kişiler veya Son Arananlar listenizde olması, numarasını Mail uygulamasında sizinle paylaşmış olması ya da bu numarayı kullanarak sizinle mesajlaşmış olması gerekir. Telefonun çalmasını sağlamak için arayanın numarasını Kişiler'e ekleyin. Bazı üçüncü taraf uygulamalardan gelen aramalar sessize alınabilir.

Tanıdığınız bir kişiden gelen aramaları kaçırmak istemiyorsanız aradığında telefonunuzun çalacağından emin olmak üzere bu kişinin numarasını Kişiler'e ekleyin.

Yayın Tarihi: 

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası